Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קודן לרכב ישן - האם כדאי להתקין?

gal2013
שימו לב! השרשור הזה בן 3738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אתמול רכשתי רכב מסוג דהייטסו שרייד מודל 99. אין לו קודן או אמובלייזר ורציתי להתיייעץ כאן האם כדאי להתקין (מבחינת האם יש טעם), ואם כן, אז אילו סוגים קיימים היום בשוק, מה מומלץ וגם לגבי מחירים אם ידוע..

עוד רציתי לשאול לגבי נעילה מרכזית ושלט. לרכב כרגע אין נעילה מרכזית, רק מפתח שפותח\נועל את דלת הנהג. הבנתי שישנה אפשרות להתקין מערכת כזו של נעילה מרכזית ולחבר אותה לשלט. רציתי לשאול אם זה אכן אפשרי ואם כן, מה פחות או יותר המחיר של משהו כזה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, כל מה שמעכב את הגנב, אפילו בחצי דקה (שזה בערך מה שלוקח לגנב מימון לנטרל קודנית פשוטה) מגדיל את הסיכוי שהרכב ישאר אצלך.

מאחר ואינך מתכוון, בוודאי לבטחו בביטוח מקיף, יש להשארות הרכב אצלך יתרונות ברורים...

בעקרון, הקודניות מתחלקות לשני סוגים (יש עוד סוג שמשבש את קורא הRF של האימובילייזר המקורי. מאחר ואין אצלך כזה, ומאחר והמערכות האלה קלות מאוד לניטרול, לא נחשיב אותה, ברשותך).

הסוג הראשון, יוצר ניתוקים על ידי מפסק חוטי שמחובר למוח הקודנית,ומופעל חשמלית ע"י הקשת הקוד. אלו קודניות קלות יחסית לנטרול, מאחר וכל מה שהגנב צריך לעשות, זה לעקוב אחרי החוטים שיוצאים מהמוח של הקודנית ולגשר אותם. קודניות כאלו יש ממבחר התוצרת הסינית, בשמות מותג (מדבקה) שונים, ומחירם, כולל התקנה הוא כ-200-300 ש'.

הסוג השני, קשה הרבה יותר לנטרול (בעיקר בהתקנה מקצועית ויצירתית). הוא מורכב ממוח, וממפסק אלחוטי (אחד או יותר) שמופעל על ידו, בהקשת הקוד. את המערכות המנותקות, ואת מיקום המפסקים (נקראים "עלוקה") בוחר המתקין (ומגלה רק לך, בטופס ההתקנה), מאחר והם אלחוטיים (אין "קצה חוט" שמוביל למיקומם) וקטנים, קשה למצוא אותם, מה שגורם לגנב הרבה כאב ראש באיתורם וניטרולם.

אנ מניח הנחה פרועה - גנב שיתקל ברכב כמו שלך (בלי להעליב,חלילה) שממוגן בקודן עם שני ניתוקים (אחד חוטי ואחד אלחוטי) יעבור לרכב הבא.

(תזכור, שאם הוא היה חרוץ ומוכן לעבוד קשה, הוא היה בוחר מקצוע יותר קונבנציונלי :))

קודניות אלחוטית כאלה מתחילות בסביבות ה350 שקלים ומטפסות עד כמעט 900 שקלים לכאלה מרובות עלוקות.

דגם זול ולא רע בכלל נקרא SUN IQ ומיובא ע"י ר.ש.ת. בקצת יותר כסף תקנה ספטרוטק, או עטלף של רב בריח.

הוספת נעילה מרכזית עם שלט אפשרית בהחלט. בשיטת "עשה זאת בעצמך" הערכה הדרושה תעלה לך (בהזמנה מחו"ל) כ-15-25$.

ההתקנה עצמה היא לא תורה מסיני, יש כאן מדריכים רבים בפורום (הפעל את החיפוש) ותוכל להעזר בנו בשאלות ספציפיות.

אצל מתקין ישראלי זה יעלה כ-350-500 ש' תלוי בצורת השלטים (מפתח קפיץ משולב בשלט או שלט "פשוט ומכוער") ובאיכות המתקין.

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך להתקין, גם לי יש רכב ישן ויש לי קודן.

אם הרכב שלי היה גניב, הייתי מוסיף קצת הגנות משלי, הכוונה לא קודן או משהו די סטנדרטי, אלה נעזר קצת בחוש הקרימינלי שיש לי.

גם אם זה דברים פשוטים, הם יכולים לעכב את הגנב בכמה דקות וזה מה שטוב.

כרגע אני גר במקום עם אבטחה 24/7, לא פעם שוטרים ובלשים עצרו אותי לשאול מי אני, בשעת לילה מאוחרת (מחוץ לבית שלי!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי: חסוך את העלות לטובת הרכב הבא או כל מה שתמצא לנכון.

לא פעם קודן מקולקל מונע ממך אפשרות התנעה. לא ממש מונע גניבה כאמור.

לדעתי תפקידו הוא מניעת שימוש ללא רשות (מבני נוער / גניבת מפתחות בים וכו') בשימוש נכון בלבד (הסתרת הקוד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין גדול בקודנים, וזה בערך הדבר הראשון שעף מרכבים שאני קונה. בחור נחמד שמבין דבר או שניים אמר לי לא מזמן שהיום הגנבים לא מתעסקים עם נטרול קודנים, אלא מחשמלים אותם עם שוקר חשמלי וזהו. לא יודע או מבין איך זה עובד, אבל לטענתו זה עושה יופי של עבודה ותוך 3 שניות האוטו מונע ובדרך החוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר - אתה במעצר בית במקרה?

בכל מקרה, קודן וכו לא יעכבו יותר מדיי. ממליץ לך לנסות להתקין מתג נסתר לניתוק מערכת הדלק

חס וחלילה, גם לא הייתי בחיים מסובך עם המשטרה. (הייתי המון שעות עם המכשיר קשר ביד, זה משהו אחר).

פשוט יישוב עם אבטחה, לא משהו יוצא דופן, כמעט לכל יישוב יש אבטחה. (פשוט אבטחה חזקה יותר מאשר מה שיש בעיר לדעתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה ימנע גניבה או יעכב גנב? זה מותנה בספק.

האם זה קצת ירגיע אותך? כנראה שכן. 300-500 שקל (לדעתי לא שווה להוציא יותר על אימובילייזר לרכב יחסית ישן) שווים את השקט הנפשי היחסי שלך?

אז תתקין. אני התקנתי קודנים בכל רכב שהיה לי, ולא היה בו קודן, גם אם זה רכבים לא גניבים בעליל, כולל סיטרואן ZX, קסנטיה, ודייהו נובירה. גרם לי לישון יותר טוב בלילה.

לדעתי זה עדיף אפילו על נעילה מכנית להגה/גיר, זה יעכב גנב באותה מידה, אבל יתרון של אמצעי הגנה אלקטרוני הוא בכך שהוא מופעל אוטומטית כשסוגרים את הסוויץ', ככה שלא יקרה מצב שהרכב יהיה יותר חשוף לגניבה כאתה מחנה אותו לזמן קצר (דוגמא - מישהו מהעבודה שלי עם סובארו ישנה שהשקיע את היצירתיות שלו בנעילות אימתניות להגה, דוושות וידית הילוכים, ובסוף גנבו לו את הרכב מחניה של סופרמרקט).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, קודן וכו לא יעכבו יותר מדיי. ממליץ לך לנסות להתקין מתג נסתר לניתוק מערכת הדלק

מצטרפת להמלצה על המתג. אנשים משלבים את זה לפעמים עם כמה פעולות ברכב, כמו למשל לחיצה על הבלמים ואיתות (או כל קומבינציה אקראית אחרת).

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניינת אותי, אפשר קישור לאיזה מדריך עם קצת יותר פרטים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...