Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת קלאץ' בפיג'ו 107 גיר רובוטי- "עשה זאת בעצמך"

Slava 1982
שימו לב! השרשור הזה בן 1774 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים שלום,

בתור בעלים של פיגו 107 בעלת גיר רובוטי הגעתי לנקודה שהגיר התחיל להחליק, בהתחלה הוא היה מחליק רק בהילוך 3 ועם הזמן התחיל להחליק כבר בהילוך 2.

לאחר שהתחלתי לברר מחירים בכל מני מוסכים וראיתי שהסכומים שהמוסכים דורשים הם סכומים יחסית אסטרונומיים בין 2500-3500 ש"ח ובחלק מהמוסכים הקלאץ לא מקורי (בטויוטה דרשו כ 4500 ש"ח), אז החלטתי לברר את האפשרות לבצע החלפה של הקלאץ' לבד, במוסך אצל חבר.

בהתחלה נברתי בפורומים רוסיים והגעתי לתוכנה ייעודית לרכבי טויוטה, מכיוון שברכב הנ"ל הגיר והמנוע של טויוטה ככה שהתוכנה הנ"ל רצה יופי ועושה את העבודה גם על הרכב הזה.

לאחר קצת חיפושים מצאתי מאיפה "משאילים" את התוכנה ברשת ומיד הורדתי אותה, להלן הדגמה לתוכנה המדוברת:

ממה שהבנתי שזו גם התוכנה שמשתמשים בה במוסכי טויוטה. לאחר קריאה נוספת הבנתי שנדרש להזמין מתאם OBD ייעודי לפרוטוקול של התוכנה ולרכבי טויוטה, לאחר חפירה קטנה באיי ביי מצאתי את המתאם הנדרש: http://www.ebay.com/itm/Newest-MINI-VCI-for-TOYOTA-Lexus-Scion-Diagnostic-Cable-J2534-OBD2-OBD-II-/251432814235?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item3a8a90469b&vxp=mtr

את שלי קניתי ב 90 ש"ח כולל משלוח, עשיתי BID וניצחתי.

לאחר שהגיע המתאם והתקנתי את התוכנה ניגשתי לרכב לבצע בדיקה שאכן הכל עובד, לאחר מספר הגדרות פשוטות של המתאם בתוכנה הצלחתי להתחבר למחשב הרכב ולבצע סריקה מלאה ולבצע מספר בדיקות דיאגנוסטיקה שונות.

לאחר שהיו בידי התוכנה והמתאם התחלתי לחפש את הנוהל/תהליך המדויק לפירוק והחלפת קלאץ' ברכב הנ"ל, לאחר נבירה ברשת מצאתי את הנוהלים הבאים:

https://www.dropbox.com/sh/0zy2yk6r2ktbn3s/heP-1S4o5x

לאחר קריאה ולמידה של כל הנהלים החלטתי שאני הולך על זה ומזמין קלאץ' מקורי ועושה לבד (בעזרת חבר) את ההחלפה אצל החבר במוסך. לאחר חיפוש מהיר באינטרנט מצאתי את המק"ט המקורי של הקלאץ' של הרכב הזה וכבר יום למחרת חבר שלי הזמין לי את הקלאץ', לאחר המתנה של יומיים הגיע הקלאץ' ואז התחלנו במלאכה.

בהתחלה לפני פירוק של הגיר נדרש לבצע כיול למזלג של הגיר ולהביא אותו למצב- 0, את הכיול הנ"ל מבצעים ע"י התוכנה והמתאם המדובר וכל התהליך לוקח בידיוק פחות מדקה! חשוב מאוד לבצע את הכיול של המזלג לפני פירוק של הגיר, על מנת שלא תצטרכו אחר כך לפרק את מכלול המנועים שמזיזים את המזלג ולכייל את זה ביד ולקוות שאחר כך הכיול והלימוד של הגיר והקלאץ' החדש יילך חלק.

לאחר מכן ניתן לגשת לפרק את הגיר, הגיר מאוד קל לפירוק ברכב הזה ולאחר חצי שעה של עבודה הגיר היה בחוץ, ואז ראיתי שאכן הקלאץ' הישן הגיע כבר לניטים וכמעט ולא נשאר "בשר" ואכן היה זקוק להחלפה.

לאחר מכן ניקינו קצת את כל האזור והרכבנו את כל החלקים החדשים ולבסוף התחלנו בהרכבה של הגיר ולאחר 40 דק' של עבודה הגיר כבר היה על האוטו, לקח לנו עוד כ 10 דק' להרכיב ולחבר את כל מה שמסביב ואז ניגשתי לתהליך הכיול והלימוד של הגיר.

שוב פעם התחברתי עם הלפטופ והתוכנה והמתאם לרכב, נכנסתי למוד כיול ולימוד של הגיר ולאחר 2 דק' בידיוק האוטו היה מוכן! הנעתי את האוטו ועשיתי נסיעת מבחן והרכב נסע כמו חדש! ללא החלקות בשום הילוכים והרכב הרגיש טיפה יותר חזק והתעורר לחיים.

לסיכום כמה עלה לי כל העסק:

1.מתאם לתוכנה/התחברות למחשב הרכב-90 ש"ח.

2.סט קלאץ' מלא מקורי(קלאץ',מיסב,פלטת לחץ)- 700 ש"ח כולל מע"מ.

3.שעה עבודה של חבר- שילמתי לו 100 ש"ח (הנחת חבר).

בסה"כ 890 ש"ח וזה כולל קלאץ' מקורי של טויטה (AISIN)!

לפעמים אם יש יכולת שווה לנסות ולא לפחד, ככה תחסכו לעצמכם הרבה מאוד כסף.

לצערי לא צילמתי הרבה תמונות כי הידים היו קצת מלוכלכות ולא יצא לי הרבה להחזיק את הטלפון, בכל מקרה הנה מספר תמונות שהצלחתי לצלם בזמן העבודה מהטלפון של החבר:

IMG-20140115-WA0001.jpg

IMG-20140115-WA0002.jpg

IMG-20140115-WA0003.jpg

IMG-20140115-WA0004.jpg

עריכה אחרונה על ידי Slava 1982
זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באזור ה 70,000 ק"מ. מהקריאה בפורמים מחו"ל הבנתי שזה קילומטראז יפה לקלאץ ברכב מסוג זה, אנשים בחול מדווחים שעברו הרבה פחות מזה. כמובן שזה תלוי בסיגנון הנהיגה של הנהג באוטו. אני מעריך שאני אעשה באזור ה 90 אלף על הקלאץ החדש, על הקלאץ הישן עשיתי רק 2000 קמ ואת השאר עשה הבעלים הקודמים ככה שאין לי מושג מה היה סיגנון הנהיגה שלו.

עריכה אחרונה על ידי Slava 1982
זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

זה הכל תלוי בסגנוו הנהיגה ואם הנהג יודע להשתמש נכון בגיר הרובוטי אז אפשר לעבור קילומטראז דומה עם הקלאץ כמו בגיר רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד !

איך החלפות ההילוכים אחרי החלפת הקלאץ' ? איפה בדיוק אתה מרגיש את השינוי ?

התמונות לא הכי ברורות שבעולם, האם הדיסק של המצמד הקודם יצא שחוק או שהפלטת-לחץ נחלשה עם הזמן ולא היה מספיק כוח להצמדה של הדיסק לגלגל תנופה ?

אם אני זוכר נכון, ב 107 ברגע שעוזבים את הברקס, הקלאץ' נכנס למצב עבודה "חצי" והרכב מתחיל להתקדם כמו גיר אוטומטי פלנטרי רגיל - נדמה לי שזו אחת הסיבות העיקריות לשחיקה מוגברת של המצמדים האלו. האם זה ככה גם אצלך ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לגבי ההחלפת הילוכים אז לא הייתה לי בעיה עם זה אלא רק בעיה של החלקה בהילוכים 2 ו-3, את השינוי אני מרגיש כשהרכב מעביר מראשון לשני אז ומשני לשלישי אז בעצם אין את ההחלקה כמו שיש בגיר רגיל כשהקלאץ' שרוף והאוטו פשוט ממשיך לנסוע ולצבור מהירות ולא מאבד מהכוח שלו על החלקות מיותרות.

לגבי התמונות אז אני מצטער שלא יצא לי לצלם משהו יותר טוב אבל זה מה יש לפחות משהו. כפי שרשמתי הדיסק של המצמד הקודם כבר כמעט הגיע לניטים שלו אבל גם הפלטת לחץ הייתה כבר חלשה מאוד ובשילוב של שני הדברים הללו זה מה שגרם בעצם להחלקות במעבר הילוכים.

אכן ככה זה גם אצלי, ברגע שעוזבים את הברקס מרגישים שהקלאץ' נכנס לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הנהיגה בגיר רובוטי קצת שונה מאוטומט פלאנטרי, ולטעמי גם פחות נוחה (לפי התיאורים שלכם, לא נהגתי על רובוטי חד-מצמד בחיים).

לפי מה שאתם אומרים צריך כמה שפחות ליהיות במצב של רגל באוויר במהירות 0 (או ברקס מלא או גז, כדי שהקלאץ' יהיה משולב 100% או רפוי לגמריי).

מתוך הרגל על רכבים פלאנטריים, כשאני עוצר ברמזורים משופעים אני פשוט מוריד את הרגל מהברקס ומהגז והגיר מחזיק את הרכב לבד. (לא דופק כלום, אני עושה את זה מאז שאני זוכר את זה מהיום הראשון שאני נוהג).

70KKM זה נחמד מאוד.

רק זה קצת מבאס שכביכול הגיר הוא "אלקטרוני" והוא אמור ליהיות הרבה יותר מדוייק מרגל של בנאדם, ומכאן גם לשחוק את הקלאץ' מהר (70KKM זה לא הרבה בכלל לקלאץ' עם נהג טוב).

עריכה אחרונה על ידי nir100
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אל תשכחו שמודבר במנוע בעל מומנט "רזה" ולכן המצמד עובד קשה יחסית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד

אתה רוצה להגיד לי שאתה לא מוסכניק? או לפחות בעל נסיון בתחום

יש לך המון ידע בהשואה לנהג הממוצע, או שיש לך יכולת לימוד גבוהה וידיים טובות

בכל מקרה, יישר כוח:mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של עבודה!

נ.ב

לא יודע אם זה משנה ממש אבל הקלאץ' אצלי ב 500 החזיק 80+ אלף וגם זה עדיין לא היה סופי כי החלפתי אותו יחד עם הרובוט שהתקלקל, יכל להחזיק יפה עוד אלף לפי המוסך, לא יודע עד כמה דומה לשל ה 107 אבל ממה שידוע לי הבלאי בפיג'ו גבוה יותר עקב שהקלאץ' סוג של נשאר מחובר תמיד ונשחק יותר, מהנסיון שלי על אחת של דודים הנהיגה שונה מהרובוט של פיאט.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה, כל הכבוד !

לסלבה יש שירשורים יפים (ותיקי הפורום בטוח מכירים) , לסלבה יש אהבה וראש גדול לטיפול והשקעה ברכב.

כל הכבוד !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

איך בדיוק עושים את האיפוס לקלאץ?

אם עשיתי ACTIVE TEST

ואח"כ מתוך 2 האפשרויות בחרתי את "TARGET CLUTCH CONTROL" (האפשרות השניה היתה GEAR POSITION CONTROL)

כיביתי את המנוע ונשארתי עם סויץ פתוח ובורר ההילוכים על "N"

נפתחה לי חלונית קטנטנה עם חץ לימין ולשמאל ותיאור מצב, שמשתנה ממצב STAND-BY למצב "משולב" ושומעים את הרובוט כשלוחצים על החיצים שבחלונית.

התהליך הזה שתיארתי (וכך ביצעתי) הוא ביצוע האיפוס? או שהוא רק בדיקה לתקינות עבודת הבורר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1774 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...