Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תצהיר לבית משפט

sperial
שימו לב! השרשור הזה בן 3747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כפי שסיפרתי כאן בעבר, לפני כשנה וחצי החלפתי דירה.

במסגרת מכירת הדירה הקודמת נתתי בלעדיות למשרד תיווך מסויים, באמצעות מתווך ששלח. בסופו של דבר הדירה נמכרה בסיוע מתווך אחר מאותו משרד, ושולמו דמי תיווך לפי החוזה. עד כאן אין שום דבר מיוחד.

לאחרונה קיבלנו פניה מעורך דין המייצג את המתווך. מסתבר כי הוא מצוי בסכסוך משפטי עם בעל המשרד, ומבקש מאשתי וממני לחתום על תצהיר כלשהו לגבי פעילותו של אותו מתווך.

בכל זאת נשאלות כמה שאלות:

1. האם חתימה על תצהיר לטובת אחד הצדדים מחייבת אותנו להעיד במשפט, או שיש סיכוי שהתצהיר יפטור אותנו מבזבוז הזמן וההפסד הכספי הכרוך בכך?

2. האם חובה עלינו לחתום על תצהיר לפי דרישת אחד הצדדים, או רק להעיד אם נוזמן על ידי בית המשפט?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חייב לחתום על שום תצהיר. אם תוזמן להעיד תגיע להעיד ואז תבקש תשלום על ביטול זמן.

כעיקרון אם תחתום על תצהיר זה רק יגרום לך יותר בלבולי מוח כי יתחילו להצי לך בעדות על כל מילה שכתובה שם כדי להראות שאתה שקרן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה ישלמו לי ? בטוח שלא לפי שומת המס שלי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון אם תחתום על תצהיר זה רק יגרום לך יותר בלבולי מוח כי יתחילו להציק לך בעדות על כל מילה שכתובה שם כדי להראות שאתה שקרן.

ראשית, כלל לא בטוח שנותן התצהיר יוזמן לעדות.

שנית, בכל הקשור לתצהיר מנוסח היטב יהיה קשה להציק. יש שופט וסביר שירסן עו"ד נודניק וחוצפן.

לדעתי, ככל שהמתווך שמטעמו פנה עורך הדין אכן סייע למכירה והיה הגון כלפי המוכר, למה לא לתת לו סיוע בתביעתו? סביר שללא הסיוע הוא יתקשה לבסס תביעה מול משרד התיווך.

כמובן שלא הייתי ממליץ לעוות את האמת או להגזים, אבל דיווח עניני מתבקש לדעתי.

לא יודע לגבי פיצוי על ביטול זמן של המעיד - ככל שיתבקש - אבל גם ללא פיצוי נכון לסייע למתווך שפעל כראוי, וכרגע נזקק לסיוע.

הזדמן לי בעבר למלא תצהיר בנוגע לתאונת דרכים לה הייתי עד. התנדבתי להעיד למען אחד הצדדים. אפילו לא נתבקשתי להגיע לתחנת משטרה. שלחתי פקס ובו תצהיר (בנוסח חופשי שאני קבעתי) וזהו זה. הכל תלוי לדעתי באופן הניסוח העניני והמאוזן.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, הכל תלוי מה מטרת התצהיר. יש הבדל גדול בין תצהיר למשטרה או לחברת הביטוח לבין תצהיר לבית משפט (שאתה לא יכול להכין לבד. עו"ד חייב לאשר שחתמת בפניו).

ההצקות הן לגיטימיות כי אתה מצהיר משהו וטבעי שהצד השני ינסה לחפש סתירות, אי דיוקים ולהפיל אותך בלשונך.

לגבי ביטול זמן זה יכול להיות יום שלם וריצה לבית משפט מרוחק. לא מדובר על לקפוץ לחצי שעה מהעבודה ולחזור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי אינטרס בעד אחד הצדדים - הסכסוך הוא ביניהם, ובמקרה הייתי חתום באמתעות אותו מתווך בזמן שהתגלע הסכסוך.

הדירה נמכרה באמצעות מתווך אחר מאותו משרד, ודמי התיווך שולמו, במשפט זה אין תביעה נגדי.

לגבי ביטול יום עבודה - מבחינתי אם מזמינים אותי להעיד אני חייב לבטל יום עבודה, כלומר כמה עשרות לקוחות שיוזמנו למועד אחר. אם מועד הדיון ישתנה לא אוכל להזמין את הלקוחות לאותו יום, והא יאבד. וצריך להביא בחשבון שיום עבודה שלי + זה של אשתי (שהתבקשה גם היא לחתום על התצהיר) שווה הרבה יותר מאותם מאה וכמה שקלים שהוזכרו באיזה מקום כתשלום על ההופעה בבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...