Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום הולדת 30 (כמעט..) לפיג'ו 309, שלא תוכננה כלל להיות פיג'ו.

חן פרחי
שימו לב! השרשור הזה בן 3735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, תודה על הסקירה המקיפה והמרתקת.

עשית לי סדר אחת ולתמיד לגבי המותג סימקה \ טלבו - אף פעם לא הבנתי למה דגמים מסויימים נקראו סימקה והיו בכלל עם סמל קרייזלר ואילו דגמים אחרים נקראו טלבו והיו עם סמל אחר. תודה על סגירת הפינה ועל פתרון התהייה מימי ילדותי...:-) :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, מעניין לשמוע, במידה ואתה יודע כמובן, מה הסיבה שה 16S הוכנס ל 309 אבל מעולם לא הוצע ב 205?

הרי ל 205 הייתה את האמא האלמותית בדמות ה T16, אז לעשות גירסת S16 רק מתבקש.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מצויינת!

ה-309 הייתה בהחלט מכונית מאד מהנה לנהיגה, אך איכות הגימור והחומרים הייתה מחפירה - ה-205 הייתה איכותית יותר למרות שהמכוניות חלקו את אותן מכללים/תכנון.

יורשת ה-309, ה-306 הייתה בעיני המכונית המוצלחת ביותר של פיג'ו והמכונית העממית הכי מהנה לנהיגה (בגרסת ה-1.8 ידנית) - לדעתי מהנה יותר מהפוקוס דור ראשון. בנוסף איכות הגימור והחומרים שופרה בצורה דרמטית. הייתה כזאת לאבי, הניהוג שלה היה ברמה של מכונית ספורט עם היזון חוזר נפלא מההגה - הייתי יצירתי מאד בלמצוא תירוצים לנהוג עליה :lol:.

במקום להתמקד בייחוד שלהם כמתכנני שלדות הנעה קדמית מעולים ולשפר בהתמדה את האיכות, החליטו לוותר על מרכיב ההנאה ולייצר מכוניות אפורות למדי כמו ה-307/8 שהיוו צל חיוור ל-306. חבל.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, אחלה סקירה,

תודה חן.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא על הרכב ולא פחות מסקירת הרקע, כמה נקודות ושאלות.

סימקה 1000:הייתה בסוף שנות ה80 אחת ממלכות המאתיים דולר יחד עם פרינץ 4 ועם חיפושיות קרועות במיוחד, שווקה בהצלחה בלוח קחתן ואינדקס אך סבלה מהתחממות, אם ובלי כונסים.

המותג טלבו- מותג עבר מפואר שזכה להחייאה ואז נמוג. מרמז לבעיות מיתוג של סימקה שנזקקו לו ואי הצלחה במיצובו שכן פיג'ו הרגו אותו. אני תוהה בעניין. אני גם תוהה מתי איש שיווק מפיאט יעבור לפיג'ו וישווק 107 ספורטיבית מפוארת כ"טלבו טריבוטו בוגאטי".

הורייזן- הגיעו לארץ גם הורייזן אמריקאיות, בעיקר בצביעה דו טונית וגימור פנימי פלסטי כבד. אגב, לא זכור לי מי היה יבואן סימקה- מכשירי תנועה? פעם קרייזלר שלטו בחברות אירופאיות, היום השתנה קצת.

עוד דבר הוא הפנסים הצהובים של ה1100 ועוד צרפתיות, למה בעצם? אגב, הגרסה המסחרית זכתה לחיים ארוכים.

309, קראתי כאן בעבר התרשמויות חיוביות ממנה וזה מעניין. מעבר להתנהגות טובה ונוחות טובה זו המכונית הגרועה ביותר בה זכיתי לנהוג. מכונית שמאירה את כל האיטלקיות שהיו ויש לי כמופת של אמינות ועמידות יחסית. המנוע ומכלולים סביבו אך בעיקר הגימור הפנימי- תאי אכסון בדלתות שאיבדו לי דברים דרך החורים, תא הכפפות שהשכיל להחביא לי טלפון נוקייה במשך חודשים ארוכים ועוד.

למעשה, רק גיר הזד אף הידוע בחוסר אמינותו הוא הרכיב היחיד ברכב שלא גרם לי לבעיות כלל, חוץ מהאצה כמובן.

תמיד תהיתי כמה פיג'ו השתפרו מאז. לפני כשנתיים הזדמן לי לבדוק, מתוך סקרנות בחרתי לשכור ערב אחד פיג'ו 308 חדשה. הדלתות עשו טובה שנסגרו, המצמד היה נקודתי, הבלמים הציעו נשכנות פתאומית. בבוקר ראיתי שלולית שמן מתחת לרכב. הרכב הוחלף לאחר דיון עם פקידה צרפתית לא נחמדה אך מאוד עקבית עם היומרות מול היכולת ברכב.

מחירי פיג'ו בנות שנים ספורות מלמדות אותי איך השוק מעריך אותן כיום למעט פיג'ו קטנות, הוא לא מעריך.

זמן להחזיר את המותג טלבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הפירגון והמחמאות.

1. הסימקה 1000, כמו רוב המכוניות בעלות מנוע אחורי, אכן סבלה מהתחממות, שנבעה על פי רוב מהזנחה.

מצנן בן 4 שורות גדול פתר את הבעייה.

2. במותג טלבו השתמשו לאחר שפיג'ו רכשה את קרייזלר אירופה, מאחר ובפיג'ו הבינו שסימקה היא בבחינת "סוס מת" תדמיתית.

הלוגו של טלבו המשיך לעטר את דפי החברה הרשמית הרבה לאחר שנמוג מן העולם.

3. ההורייזן האמריקאית נקראה דודג' אומני (אופק) ויוצרה מ 78' עד 90', הרבה אחרי שבאירופה שכחו מי היתה ההורייזן. :-P

לאומני היו מנועים גדולים יותר, 1.7 ו 2.2, שבגירסתו המוגדשת סיפק 146 כ"ס וביצועים מצויינים.

3. פנסים צהובים הותקנו ברוב המכוניות הצרפתיות.

למה ? אין לי מושג. הגירסה המסחרית של ה 1100 האריכה ימים מאחר ויוצרה עד סוף 85'.

4 איכות הגימור של ה 309 היתה ירודה בכל קנ"מ, וציינתי זאת.

בסוף שנות ה 80' כל מכוניות פיג'ו וסיטרואן (למעט ה CX) סבלו מאיכות נמוכה.

לפחות מבחינה דינאמית, שנות ה 80' היו שנות הזוהר של מכוניות פיג'ו, ובמכוניות שנות ה 90' היא שולבה גם באיכות ראוייה ואמינות גבוהה יותר.

הנקודה הבעייתית היחידה היה המעבר ממאיידים להזרקות דלק, מה שגרר ירידה משמעותית בביצועים והפך את המנועים המצויינים למחוספסים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקרוב משפחה שלי היה כזה רכב, הוא קנה אותו חדש והחזיק בו 8 שנים.

הוא סיפר לי שבכול הכסף שהוא השקיע בתיקונים במהלך השנים, אפשר לקנות מרצדס חדשה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורייזן האמריקאית נקראה דודג' אומני (אופק) ויוצרה מ 78' עד 90',.

נכון, אך היא נמכרה גם כ- Plymouth Horizon, כך שהשם עבר בכל זאת לאמריקה.

אגב - בגלל מקורה האירופאי, ה Omni/Horizon יוצרה עם ברגים מילימטריים - להבדיל מרוב האמריקאיות של אותה תקופה.

למיטב זכרוני - כדי למנוע טעויות, היתה בתא המנוע מדבקה: " !Caution, Metric threads"

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, מעניין לשמוע, במידה ואתה יודע כמובן, מה הסיבה שה 16S הוכנס ל 309 אבל מעולם לא הוצע ב 205?

הרי ל 205 הייתה את האמא האלמותית בדמות ה T16, אז לעשות גירסת S16 רק מתבקש.

ה 205 GTI מנוע 1.9 שהוצגה ב 86' היתה אחת ממכוניות הסופר מיני המהירות ביותר, ולמעט הרנו 5 GT שהיתה מעט מהירה ממנה בקו ישר, היתה חסרת מתחרות.

ה 309 כוונה מראש לפלח שוק גבוה יותר, הקומפקטיות, ושם היו מכוניות מהירות בהרבה - הגולף GTI 16V, האופל קאדט GSI והלנצ'יה דלתא HF טורבו, ולכן היה על ה 309 בגירסתה החזקה ביותר להציע ביצועים ברמה של מתחרותיה, מה שגירסת ה 130 כ"ס לא הצליחה לעשות.

בשל ההילוכים הקצרים, תאוצות הביניים של הגירסאות הספורטיביות של ה 309 היו חסרות מתחרים, במחיר שיוט רועם במהיריות גבוהות.

גירסה נשכחת של ה 309 שכן יובאה לארץ היתה ה GTI שצויידה במנוע ה 1.6 של ה 205, והציעה ביצועים טובים.

סימן ההיכר החיצוני היו החישוקים של ה 205 GTI.

גירסה זו יובאה רק בשנת 90', ובמרכב 5 דלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב הפיג'ו תוכננה להיקרא טלבו אריזונה, ושם חזק בבורסת השמות היה גם פיג'ו 206. :)

לארץ החלו לייבא אותן יחסית מאוחר. מכונית אחת הגיעה ב-1986 לצרכי בדיקות תקינה (נדמה שמספרה היה 29-166-86)

ב-1987 הגיעו כל הגירסאות הרגילות כולל ה-1.1 וה-1.3 (שצליל מנועיהן הסגיר את המקור) ו-1.6 אוטומטי 80 כ"ס עם אופציה (אז עדיין די נדירה בקטגוריה) להגה כח.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 1.1 הגיעה ברמת גימור נמוכה שנקראה GE.

ה 1.3 כונתה "פרופיל", והיתה בעלת רמת גימור גבוהה יותר.

דגם ה 1.6 נקרא תחילה "גרפיק", לאחר מכן "קורוס" שהציעה אופצייה לתיבה אוטומטית ומזגן מקורי, והוצעה בצבע לבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן,האם ל1600 אוטומטי בלי הגה כוח, לבן עם פס מדבקה עדין אדום כחול? לא קראו גם פרופיל? אינני בטוח.

ה1.6 המהודר יותר הגיע עם הגה כוח, מושבים שונים ופסי חיכוך פלסטיים רחבים בצידי הרכב[אולי רק בשנים מסוימות]. סימול הדגם היה ע"י אותיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגרפיק היה השם שירש את הפרופיל כשמנוע שודרג ל-1.4.

דגם ה-1.6 שווק תחת השם קורוס בצבע לבן ומדבקות.

אח"כ שווק דגם מפואר יותר בשם ג'ובילה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסטלגיה.

ה 309 פרופיל 1.3 ליטר, גיר ידני, שהחזקתי היתה חסכונית ברמות וכיפית לנהיגה. כמו כולם, החלפתי דש בורד כי המקורי התפורר...חוצמזה אין תלונות.

הוחלפה ב 306 1.8 ידנית, שהיתה גם כיף יותר גדול וגם מנוע יותר חזק.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...