Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם המוסך גבה ממני תשלום על עבודה שלא בוצעה?

שימו לב! השרשור הזה בן 3701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

בהמשך לשרשור הזה: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=515084

ניגשתי ביום שלישי ה-14.01.14 בשעה 08:00 בבוקר למוסך (בנתיים לא מפרסם את שמו) כדי להתחבר לסורק ולראות אם יש תקלה.

בעל המוסך חיבר סקאנר, ואכן הייתה תקלה במשהו שקשור בתערובת ענייה.

הוחלט שאני ישאיר את האוטו לבדיקה, וברגע שיגלו מה הבעיה יתקשרו אליי (בד"כ אני תמיד נשאר צמוד לאוטו בכל טיפול/תיקון, אך לצערי היה לי ילד חולה בבית שצרך את תשומת לבי יותר מהרכב) כבר בשעה 12:00 התקשר בעל המוסך להודיע שהרכב מוכן.

הגעתי למוסך, שם בעל המוסך הסביר לי שבוצע ניקויי מזרקים בשיטת האולטרהסוניק, וניקוי בית מצערת, והחשבון יצא 1,000 ש"ח כולל מע"מ, אחרי שהנעתי את הרכב וראיתי שאכן הבעיה נפתרה, והטורים חזרו להיות יציבים, שילמתי לו, לקחתי חשבונית, והלכתי לרכב.

באתי לרכב, פתחתי מכסה מנוע, ושמתי לב שכל מה שאמור היה להיות מפורק מהניקויי (קונקטורים של המזרקים, ברגים, חוטי חשמל, וכו...) היו באותו מצב של כמויות אבק שהצטבר משנת 2006 ועד היום, ופה התחלתי לחשוד.

למזלי, המצלמה על השמשה עבדה כל הזמן שהמפתח היה מסובב סיבוב אחד בסוויצ', וצילמה כמעט ללא הפסקה את ה"טיפול" עד לסיומו.

בבית הרצתי את הסרטון, וחשכו עיניי, מוסך, שאני מכיר כבר מספר שנים, כנראה עושה עליי קומבינה, לאורך כל הסרטון (כשעה וחצי, ואני מתחיל לספר מתחילתו) המכונאים ובעל המוסך ובנו, עמדו וניסו למצוא פתרון ע"י בחינת המנוע בעיניהם, ואז שומעים את אחד המכונאים אומר לבעל המוסך שאכן זה נראה כמו מצערת מלוכלכת, ויש צורך בניקיון, והמשיך בעבודה על רכב אחר שעמד בסמוך.

לאחר מכן שומעים את בעל המוסך אומר לבנו (גם עובד במוסך של האבא) למחוק/לאפס את התקלה במחשב, ואכן לאחר של כדקה שומעים את בעל המוסך ששאל את בנו אם הוא איפס, והוא ענה לו בחיוב.

לאחר כארבעים דקות נוספות נסגר מכסה המנוע, ולאחר עוד מספר דקות נלקח הרכב לנסיעת מבחן.

בסרטון רואים שנסיעת המבחן שימשה את בעל המוסך לשתי סידורים פרטיים, בסידור ראשון הגיע למקום מסויים באזור, והחנה את הרכב לכ-10 דקות, ובסידור השני, הגיה לסופרמארקט המקומי לקניות, ונעדר מהרכב למשך כ-15 דקות.

בסרטון הבא, רואים את בעל המוסך יוצא מהחנייה של הסופר, ונוסע למוסך, ושם מחנה את הרכב בחנייה שבכניסת המוסך.

הסרטון הבא היה לאחר כשעתיים וחתי, בשעה 12:15 בצהריים, וזה כשאני באתי לאסוף את הרכב בדיות מאותו המקום שהוא החנה בשעה 10:00 בבוקר.

ז"א שאת התקלה הוא פתר ע"י איפוס המחשב, וראה שהיא נפתרה, וחייב אותי על נקיון של המזרקים + בית מצערת, פשוט כי זה נראה לו הגיוני.

אני חייב להבהיר, שהסרטונים מהמצלמה חתוכים ל15 דקות לכל סרטון, יש שעה, יש תאריך, והחל מהשעה 08:15 בבוקר, ועד בערך לשעה 10:00 בבוקר (עד לחניית הרחב) יש בידי את כל הסרטונים ברצף.

בשום קטע בסרטון לא ראים שמישהו בכלל נגע במנוע!

באתי אליו יום למחרת, מצוייד בהקלטת קול בטלפון, הרמתי מכבה מנוע, וביקשתי שיסביר לי ויראה לי בדיוק מה עשה, הוא התחיל להראות עם האצבע על מקומות שונים במנוע, ואמר "פה פירקנו, פה פירקנו, ופה ניקינו, ובלה בלה בלה..." לאחר ששאלתי אותו למה הכל מאובק ללא שום סימני פירוק, אמר לי שפה זה מוסך, והם מתקנים, ולא שטיפת רכבים.

אמרתי לו איך זה שכל העבודה הזאת נמשכה רק שעתיים, ואמר במלמול "למה שעתיים, 3-4 שעות עבודה" ואז הסברתי לו על המצלמה, ושיש לי את כל הראיות מתי בדיוק התלחיל, ומתי נסע לחנות, ומתי סיים, ואז פתאום אמר "כן, נכון, סיימנו בערך ב-10:00"

ואז הראתי לו את הסרטוונים, ובמהלך ההסרטה הוא החליף כמה וכמה גרסאות למעשה הנה כמה מהם:

- על הרכב עבד שמוליק (שם בדויי!) והוא עשה ניקויי מזרקים, וניקויי מצערת.

- שמוליק לא הספיק להשחיל מילה, ורק הצדיק את גירסתו של בעל המוסך, שאכן פירק וניקה את המצערת, ועל המזרקים לא דיבר מילה.

- כאשר שאלתי את בעל המוסך על הפירוק והניקוי של המזרקים, אמר שהוא כלל לא פירק אותם, ועבד בעזרת אינפוזיה, ופה המקום שיש לציין שבזמן תשלום והוצאת הקבלה ע"י בנו, הבן שלו אמר לי שהם עושים רק ניקויי מזרקים בשיטת האולטראסוניק, ושאין הרבה מקומות בארץ שעושים זאת, ושזה עבודה קשה ויסודית אשר דורשת פירוק של המזרקים, והכנסתם לתוך מיכל מיוחד, וניקוי ע"י אולטראסוניק, ושהם לא עושים בכלל אינפוזיה כי זה "חרטא" ולא ייעיל.

כאשר שאלתי את בעל המוסך למה הבן אמר מה שאמר, ענה לי כי הבן לא עבד על האוטו ולא ידע מה עשו, הבן כמובן הכחיש שאמר משהו בכלל.

- עוד גרסה הייתה שבעל המוסך ניקה את האמזרקים ע"י מכשיר מיוחד, שמשדר גלי קול אולטאסוניקים ישירות על המזרקים ללא שום צורך בפירוקם (שטות כזאת לא שמעתי בחיים, וכמובן הכל מוקלט).

לאחר שקיבלתי קללות ואיומים, וצעקות שהם לא מפחדים מהאינטרנט ולא מהמשפט, והם אלו שיטבעו אותי על הוצאת דיבה, והעסק כמעת הגיע לאלימות פיסית מצידו של הבן כדי לא להחזיר לי את הכרטיס זיכרון, הוא העתיק את הקבצים אליו למחשב, והצלחתי להחזיר אליי את הכרטיס, והלכתי הבייתה.

מצטער על החפירה הארוכה, אבל אני מבקש את עזרתכם ועצתכם, באיך כדאי לי לפעול.

אני ממש לא מתכוון להשאיר את העסק מבלי להגיע לצדק.

אבל אני לא בטוח איפה מתחילים, בבית משפט? איגוד המוסכים? משרת העבודה?

מה אתם אומרים?

נ.ב. את הקבלה לתיקון אני יעלה בימים הקרובים, והסרטונים וההקלטה כנראה לא אוכל להעלות עקב משקלם הכבד, רק הסרטונים שהם באיכות מצויינת שוקלים 4.2GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 166
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

במקרה זה אני מציע שתפנה לאיגוד המוסכים ותציג בפניהם את כל החומר שברשותך.

http://www.iga.org.il/drivers/public_claims.asp

בקש מהם לבצע בדיקה אובייקטיבית האם בוצע ניקוי מצערת והאם בוצע ניקוי למזרקים.

רצוי לבצע בדיקה כזו בהקדם, כדי שה"ראיות" לא ייפגעו.

למיטב ידיעתי אין לאיגוד כל אפשרות של סנקציה, אבל הוא יכול לשמש כבורר מוסכם.

אם יימצא כי המוסך גבה ממך תשלום עבור עבודה שלא בוצעה, עדיין שמורה בידך האפשרות של הגשת תלונה או תביעה, אך לא תוכל לעשות את שניהם במקביל.

בשלב זה קיים רק חשד שחוייבת עבור עבודה שלא בוצעה כפי שמפורט בחשבון. (אגב, האם נכתב שם במפורש ניקוי מזרקים?)

גם לגירסתך התקלה תוקנה לאחר הביקור במוסך. ייתכן שניקוי בית המצערת הספיק.

לפיכך עליך להזהר בדבריך ולא לצאת בהאשמות בלתי מבוססות. כמובן שאתה צריך להימנע מלציין את שם המוסך בפורום עד לבירור העניין.

אין ספק כי השימוש שעשה המוסך ברכבך בזמן ביצוע נסיעת המבחן אינו אתי, אך אין לקשור אותו לעניין הטיפול בתקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך הוא הגיע להעתיק את הקבצים שלך. למה נתת לו להעתיק מהכרטיס ראיות מפלילות נגדו? כדי שיוכל להתכונן ולמצוא תשובות לכל חלק בסרטון ביום שידרש לתת דין וחשבון? זאת היתה טעות. היה לך קלף, היית צריך לשמור עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הערה. לא היתה לה כוונה לעזור אלא לתהות "איך לעזאזל?".

מבחינת הצילום ע"פ דבריו לא רואים מה נעשה, שכן זה שווה ערך למצב בו כן היו רואים פעילות/התעסקות באיזור המנוע, כי הרי אי אפשר היה לקבוע, מה באמת נעשה שם.

בשביל זה צריך מצלמה שתצלם ישירות מעל המנוע מלמעלה כלפי מטה ובזום שיאפשר לראות בבירור את הנעשה.

לא שאני מנסה להטיף או משהו,

אבל זה למה לא משאירים רכב במוסך (כל מוסך) ללא השגחה צמודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסרטה בוצעה במחשב שלו במשרדו, וזאת לאחר שהעתקתי את הקבצים אליי למחשב.

כפי שכבר ציינתי, לא בוצעה שום ניקוי מצערת, ולא ניקוי מזרקים, אני יעלה את החשבונית היום או מחר, ושם כתוב במפורט כי בוצעה ניקוי מזרקים + חומרי עזר, וניקוי בית מצערת.

בזמן הצפיה בסרטון, הבן שלו טען כי חסר סרטון אחד באורך של כ-20 דקות, ואז האבא כמובן אמר שניקוי המצערת ובכלל כל העבודה על הרכב בוצעה בערך במשך כחצי שעה, וכמובן שזה נופל בדיוק איפה שחסר סרטון, אבל מה, הוא טעה, ולא חסר שום סרטון, יש הכל, ואין שום רגע שמישהו עבד על האוטו.

יש לי את השיחה שלנו מוקלטת בה הוא משנה כמה וכמה גרסאות, ובסוף הגרסה האחרונה היא שבוצעה ניקוי מזרקים ע"י אינפוזיה, ובוצעה ניקוי בית מצערת ע"י פירוק ומברשת, וכל זה ארך לא יותר מ-30 דקות! ואז הוא יצא לנסיעת מבחן, וראה שהכל בסדר, והחנה את הרכב וקרא לי לאחר שעתיים (גם פה לא ברור למה הוא אומר שסיים ב-10:00 והתקשר אליי רק ב-12:00).

שאלתי אותו האם זה הגיוני שבחצי שעה אפשר לסיים עבודה כזו, והוא ענה לי בביטחון מלא שכן, זה לוקח בסביבות החצי שעה.

כאשר שאלתי אותו למה המחיר הגבוהה (1000 שקל) הוא התפלא "מה? 1000 שקל? לא 600/700 שקל" אמרתי "לא, חייבת אותי ב-1000 שקל" אמר "מה לעשות, אינפוזיה עולה בערך 600 שקל + מזרקים + גילוי תקלה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא את זה ותחליט האם זה הליך מתאים לך:

http://www.iga.org.il/drivers/public_claims.asp

נשמח אם תעדכן את הפורום בהמשך, להערכתי יש בידך את כל הראיות כדי להתחיל טיפול (הדיון בפורום לא ישיב לך את כספך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה מאוד מסובך. אני הייתי מסכים לקבל החזר כספי מהמוסך ללא שום מעורבות של גופים ממשלתיים כי אני קצר מאוד בזמן ואין לי את הזמן בהתרצצות מיותרת. כעיקרון אני מחפש דרך להוכיח לבעל המוסך שאני יודע בוודאות שרימו אותי, לקבל זיכוי, ולפרסם את כל הסיפור עם שמות איפה שאפשר כדי להזהיר אחרים. הרי שנינו יודעים את האמת, ויש בידי ראיות טובות ומפלילות, ואני אפילו לא רוצה שום התנצלות ממנו. הטרטורים של הגשת תביעה בבית משפט נראים לי כלום לעומת מה שאיגוד המוסכים יעשה לי, רק יש לי בעיה קטנה של חוסר אימון בעשיית צדק בבית משפט, רוב הסיכויים שינצח זה שיש לו יותר קומבינות וכסף. אני חשבתי אוליי על מכתב מנוסח היטב מעו"ד שבעל המוסך יבין שאני לא ישאיר את הנושא ללא טיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך היחידה שתוכל לבצע את כל זה היא רק דרך בית משפט.

אם אתה רוצה להיות בטוח בצדקך אז תזמין גם דו"ח שמאי שיצדיק את הטענות שלך כלפי המוסך.

קצר זה לא יהיה אבל אם צדק זה מה שאתה מחפש אז זה המקום בשבילך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא טיפלו , גם מכחישים להוכחות וגם התנהגו בביריונות = הכניסו את עצמם למשולש ברמודה .

אם אני הייתי במקומך והיו לי ראיות , הייתי ניגש לבעל המוסך ומדבר איתו ב4 עיניים (הבן שלו לא קשור לזה כי הוא סתם פועל כמו רוב המכונאים ) .

אומר לו שהוא לא טיפל ברכב , הכול מצולם עם אודיו (ללא הצגת הצילום בפניו ) ושיבחר איך הוא רוצה לגמור עם זה.

פיצוי כספי + התנצלות ושלום על ישראל או פירסום שלילי באינטרנט + תלונה לאיגוד המוסכים + עורך דין , בית משפט וכו' . ומתחיל את התהליך בכול הכרוך בכך .

שילמתה כסף בשביל שיתקנו ולא בשביל שהרכב ישב במוסך למטרת נסיעה לצרכים האישיים ( קניות , סיבובים וכו' ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, וגם יפיק לך דוח (חוות דעת) לבית משפט.

כמובן שזה יעלה לך כסף אבל בתביעה בבית משפט אתה יכול לתבוע את ההוצאות האלה מהמוסך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, וגם יפיק לך דוח (חוות דעת) לבית משפט.

כמובן שזה יעלה לך כסף אבל בתביעה בבית משפט אתה יכול לתבוע את ההוצאות האלה מהמוסך.

יש המלצות לבעל מקצוע באיזורי?

כמה זה אמור לעלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שצריך שמאי. מה כבר שמאי יכול לעשות שויטלי לא יכול לעשות? צילומים גם ויטלי יכול לעשות ושיקול דעת והגיון יש גם לשופט ולא רק לשמאי ויש לויטלי גם חתיכת תיעוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שצריך שמאי. מה כבר שמאי יכול לעשות שויטלי לא יכול לעשות? צילומים גם ויטלי יכול לעשות ושיקול דעת והגיון יש גם לשופט ולא רק לשמאי ויש לויטלי גם חתיכת תיעוד.

מסמך קביל בבית משפט מגורם מוסמך ורישמי על מה כן/לא נעשה לפי החשבונית תמיד תיהיה לטובה.

ואכן אם יש כזה, אז כדאי לעשות זאת בהקדם כל עוד הכל "חם".

אם יהיה לי מסמך כזה, אני אוכל לגשת לבעל המוסך ולדרוש תשלום על הבדיקה + זיכוי מלא, ולא אני יפנה לבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...