Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208, קליאו? אולי בכלל סופר מיני אחרת?

urban.racer
שימו לב! השרשור הזה בן 3749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבא שלי החליט שהוא צריך רכבב חדש. הוא יודע שני דברים בגדול. שהוא רוצה צרפתייה ושתהיה זולה. מהון להון, הוא די נסגר על הרנו 208 הבסיסית, שיקרה בסכום די נכבד מהקלירו הבסיסית, כמעט 7,000.

הייתי רוצה לבקש את עצתכם. מה דעתכם? קליאו? 208? האם יש רכב אחרת ששווה בדיקה? איך הפיאסטה, היא בכלל בקטגוריה?

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שיבצע נסיעת מבחן על שתיהן ויחליט,

מעבר לכך אם הוא כבר מוכן להשקיע עוד כסף ב208,

אז שיבדוק את הקליאו עם ה0.9TCE, ה1.2 משום מה בדור הנוכחי של הקליאו, מאיץ יותר לאט מהדור הקודם, מניסיון שלי עם הדור הקודם כבר קרוב לשנתיים, לא מדובר במנוע חזק במיוחד. (הוא יגיע למהירויות תלת ספרתיות, אפשר לעקוף בכביש 6 וכו', אבל צריך לדעת איך להתנהל איתו)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי על אף אחת מהן, אבל ביררתי קצת.

בקליאו מדובר במנוע וותיק שהחל את דרכו עוד בקליאו B בשנות ה 90, יכול להיות שאפחלו קודם לכן.

בשנת 2002 עבר שידרוג ל 16 שסתומים אבל חוץ מזה כמעט לא השתנה עד היום.

ב 208 פיז'ו הלכו בניגוד לאופנה העכשווית שקובעת שכל דגם חדש אמור להיות גדול יותר מהדגם המוחלף.

208 דווקא קטנה יותר מ 207 ומתקרבת בממידם ל 206.

המנוע הבסיסי הוא 1.2 ליטר 3 צילינדרים. מנוע חדש לחלוטין שפותח לאחרונה על ידי פיז'ו ללא שיתוף יצרנים אחרים.

מנוע יחסית חזק וחזק יותר מהמנוע של הקליאו. על סמך המבחנים שקראתי, חזק גם מה 1.4 הישן של פיז'ו שהיה ב 206.

המנוע הנ"ל קיים גם בגירסת 1.0 ליטר שלא מגיעה לארץ. בגרסת 1.2 שכן מגיעה יש גל איזון שאמור להפחית את הרעידות האופיניות לתלת צילינדריים.

כמו כן יש שרשרת תזמון, ותזמון שסתומים משתנה.

המנווע תוכנן לקבל טורבו בעתיד, בינתיים אין.

מבחינת עיצוב חיצוני - אני אוהב יותר את ה 208. עיניין של טעם אישי כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאסטה הינו אחד הרכבים היותר טובים שזכו במבחני הדרך,תעשה נסיעת מבחן בכל שאר הרכבים

ותוכל כך להשוות.בכל אופן אנו מייבאים רכב זה ברמות גימור גבוהות מהרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-208 יש כנראה הנוחות הכי טובה בקטגוריה, לצד הפיאסטה. המושבים הקידמיים ב-208 הם ללא ספק טובים יותר מאלו שבפיאסטה (שהם כשלעצמם בינוניים, אגב) והכי נוחים בקטגוריה לטעמי. אם נוחות היא מעל לכל, ה-208 היא פינוק של ממש.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קשור פיאסטה, מה?

האבא סגור על צרפתייה אז אלא אם הפיאסטה עברה לפס ייצור בפריס, היא לא רלוונטית לשרשור הזה.

ואם כבר, בכל פרמטר הקליאו וה208 עדיפות על הפיאסטה.

ולעניין,

הן הקליאו החדשה (על מגוון המנועים שלה) והן ה208 (גם היא על מגוון מנועיה) רכבים טובים מאוד. אני נסעתי על ה208 1.2 והרנו 1.2 (ובקרוב על הפז'ו 1.6), ולטעמי אם אין צורך בכוח העודף של ה1.6, אז ה1.2 יכולה להספיק ובכך לענות על הפרמטר השני של אביך- החיסכון.

המצב זהה ברנו כאשר שם כנראה שלא יהיה הבדל גדול בין הטורבו ל1.2 בחיסכון הכללי, אלא בזמינות הכוח לטובת מנוע הטורבו כמובן.

יש לציין שה1.2 של הפז'ו מרגיש זריז יותר.

בכל אופן אם אני הייתי מתלבט על סופר מיני היום, זו בדיוק הייתה ההתלבטות שלי שכנראה הייתה נסגרת בנסיעת מבחן וענייני מחיר.

בהצלחה.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קשור פיאסטה, מה?

כואב לך? נפגעה גאוות הבעלות שלך על הפיקנטו בגללי? אחרת אני לא מבין על שום מה הנימה המשתלחת..

ואם כבר, בכל פרמטר הקליאו וה208 עדיפות על הפיאסטה.

ואם כבר התחלת בנימה משתלחת - אתה פשוט מקשקש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין ולא הייתה בבעלותי פיקנטו

ב. מי אתה שאפגע ממך? אנשים נפגעים ממי שחשוב להם, אני אפילו לא זוכר את ההקשר...

ג. מה הקשר גם של הפיקנטו לשרשור זה?

ד. מי בכלל התייחס למה שכתבת, התגובה כוונה למי שהכניס את הפיאסטה לשרשור בהתעלמות מוחלטת ממה שפותח השרשור כתב.

ה. אזל הזמן שאני מוכן להקדיש לך.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין ולא הייתה בבעלותי פיקנטו

ב. מי אתה שאפגע ממך? אנשים נפגעים ממי שחשוב להם, אני אפילו לא זוכר את ההקשר...

ג. מה הקשר גם של הפיקנטו לשרשור זה?

ד. מי בכלל התייחס למה שכתבת, התגובה כוונה למי שהכניס את הפיאסטה לשרשור בהתעלמות מוחלטת ממה שפותח השרשור כתב.

ה. אזל הזמן שאני מוכן להקדיש לך.

א. נו מילא, אז יש לכם במשפחה.. same same

ב. ואתה הוא זה שמנסה לפגוע בי ע"י זה שאתה אומר שאדם לא צריך בכלל להיפגע ממישהו זר? זה מכיל סתירה.

ג. רגש גאוות הבעלות הוא חזק ובעל משמעות לאנשים. אני די בטוח שכך הוא המקרה דנן.

ד. אני אחד מאלו שהכניס את הפיאסטה לשרשור, אז בהחלט התייחסת (גם) לדברים שלי.

ה. ע"ע ב'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שתעשה נסיעת מבחן תוכל להיוכח ממה שיעצתי לך לגבי הפיאסטה החדשה בכל אופן תוכל לרכוש אותה

אצלנו ברמות גימור שונות עם מושבים יותר מפוארים ונוחים יותר.

הרנו לא אופציה מכיון שהיא מאובזרת יפה אך לא נוסעת בכלל.

דבר איתי לאחר נסיעת המבחן ותראה שהיועצים לא עשו כנראה נסיעות מבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שתעשה נסיעת מבחן תוכל להיוכח ממה שיעצתי לך לגבי הפיאסטה החדשה בכל אופן תוכל לרכוש אותה

חייב לשאול אותך למה התכוונת בחלק שהדגשתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עונה בדיוק על התשובה שאמרתי לעשות נסיעת מבחן ואז לדעת במה דברים אמורים.

אנשים כאן עם כל הכבוד מייעצים עצות אחיטופל ולא בגלל שהם מבינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נוסעת בכלל,

אתה מדבר כאילו הפיאסטה הזולה מצוידת מינימום באיזה מנוע אקובוסט.

כל הקטגוריה הזאת של הסופר מיני ב70-80 אלף ש"ח כוללת מנועים שסוחבים כמו מכוניות משפחתיות 1.6 בערך.

עם המנוע "שלא נוסע", אני נוסע הרבה מחוץ לעיר, ואיכשהו, אני נוסע! וואלה! במהירויות תלת ספרתיות, וגם יוצא לעקיפות בכביש 6! שמעת? זה נוסע!

זה לא טיל, אבל זה נוסע ומשאיר אפילו מכוניות משפחתיות מסוימות מאחור. (בלי להתפרע)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אלטו עם מנוע 1000 נוסעת.

http://www.youtube.com/watch?v=9H-tnnrp3Wc&index=3&list=FLLLK4eDG2XPSLl1lbsAkflA דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

זה נכון שהפיאסטה חזקה יותר מהקליאו החדשה (וגם נוחה יותר) אבל לא בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...