Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו התאריך הכי מאוחר אשר מומלץ לקנות צמיג?

NTL83
שימו לב! השרשור הזה בן 3761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חייייבת צמיגים חדשים, הנוכחים נעלמים לי מרגע לרגע, פשוט נושרות מהן חתיכות.

רוב הנסיעות רגועות ושקטות, כבר לא הולכת לימי מסלול אבל עדיין מוצאת את עצמי תוקפת פניות, סיבובים וכבישים עקלקלים מידי פעם...

אחרי שבוע של חפירות בפורום החלטתי על הנקוק K110, עלות כולל הכל קצת מתחת ל2000 ש"ח עם שירות פנצ'רים חינם, חנקן ללא הגבלה, רוטציה פעם בשנה ביטוח צמיגים ואפילו כיוון פרונט על חשבון הברון.

אממה, תאריך הצמיגים 0312.

איך שראיתי את התאריך ביטלתי את התהליך והלכתי לחפש צמיג אחר. (ההנקוק מהיבואן ואין להשיג בארץ במידה שלי טרי יותר).

טויו T1R אזל המלאי במידה שלי ואין צפי, T1 SPORT אין בכלל למידה שלי.

התקציב הוא עד ה 550 מקסימום נטו.

הצמיגים שכן מצאתי למידה שלי והם לא סינים:

S DRIVE נמצא בתקציב, אבל הבנתי שספורטיביות זה ממנו והלאה.

F1 של גודייר, יעלו לי מינימום של 640 ש"ח, בני חצי שנה. אבל נראה לי שהם אובר קיל לצרכים שלי..

האופציה שהכי נוחה לי מבחינת התקציב, הקירבה הביתה והביצועים היא ההנקוק.

עד כמה זה יהיה נורא להרכיב עכשיו צמיגים בני שנתיים? (אחריות ל4 שנים מרגע הקניה)

ואם לא ללכת על ההנקוק, על מה כן?

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רוב הנסיעות רגועות ושקטות, כבר לא הולכת לימי מסלול אבל עדיין מוצאת את עצמי תוקפת פניות, סיבובים וכבישים עקלקלים מידי פעם...

אחרי שבוע של חפירות בפורום החלטתי על הנקוק K110, עלות כולל הכל קצת מתחת ל2000 ש"ח עם שירות פנצ'רים חינם, חנקן ללא הגבלה, רוטציה פעם בשנה ביטוח צמיגים ואפילו כיוון פרונט על חשבון הברון.

איך שראיתי את התאריך ביטלתי את התהליך והלכתי לחפש צמיג אחר. (ההנקוק מהיבואן ואין להשיג בארץ במידה שלי טרי יותר).

F1 של גודייר, יעלו לי מינימום של 640 ש"ח, בני חצי שנה. אבל נראה לי שהם אובר קיל לצרכים שלי..

שלום,

על איזו מידת צמיגים מדובר?

בכל מקרה, אין שום בעייה להתקין על הרכב צמיגים בני שנתיים, אם הם אוחסנו בתנאים נאותים. קחי בחשבון שהעומס, הטמפרטורה והשחיקה שמופעלים על צמיג שנוסע בכביש מהיר במשך מספר דקות משמעותיים הרבה יותר מאחסנה לתקופה ארוכה.

כמו כן, תקנות משרד התחבורה (שהן מחמירות אף יותר מאשר במדינות המערב) קובעות שיש להתקין צמיג חדש עד 6 שנים ממועד ייצורו ויש להסיר צמיג בן יותר מ- 10 שנים, כך שבכל מקרה התקנת צמיג בן שנתיים לא מהווה בעייה כשלהיא.

מידע נוסף בנושא ניתן לקרוא כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6 חודשים עם חריגה קלה ולא יותר,זה נרשם פה גם הרבה באתר תריצי חיפוש בשביל לקבל את הסיבות.

בכל מקרה כמו שנאמר מעליי הבלאי הוא לא גדול אבל כן יכול לשמש אותך כקלף מיקוח לגבי המחיר .

חוץ מפנצ'רים חינם ורוטציה לא הציעו לך כלום,לא נראה לי שהביטוח צמיגים יהיה שווה משהו שיקרה לצמיג משהו ויגידו לך שזה באשמתך ולכן אין ביטוח,פנצ'רים חינם -אפשר לחשוב כבר כמה פנצ'רים יהיו לך, חנקן זה סתם מעצבן לנסוע כל פעם לפנצ'רייה בשביל למלא אוויר ופרונט בדר"כ חינם.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הביטוח נאמר לי שזה תקף גם אם עליתי על דוקרנים... (לא שקרה לי אי פעם).

אבל מבחינת פנצרים... אני סוג של מגנט לברגים...

בשלוש שנים האחרונות יצא לי לתקן פנצ'רים מעל ל6 פעמים שאני זוכרת.

יש לי קומפרסור בבגז' שבהחלט החזיר את ההשקעה שלו לפחות פעמיים כבר. :)

ואלא אם יסבירו לי שהS DRIVE יהיו טובים לצרכים שלי, אני צריכה אופציה אחרת חוץ מה F1 שכן ההבדל הכספי הוא יותר מעוד צמיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

על איזו מידת צמיגים מדובר?

בכל מקרה, אין שום בעייה להתקין על הרכב צמיגים בני שנתיים, אם הם אוחסנו בתנאים נאותים. קחי בחשבון שהעומס, הטמפרטורה והשחיקה שמופעלים על צמיג שנוסע בכביש מהיר במשך מספר דקות משמעותיים הרבה יותר מאחסנה לתקופה ארוכה.

כמו כן, תקנות משרד התחבורה (שהן מחמירות אף יותר מאשר במדינות המערב) קובעות שיש להתקין צמיג חדש עד 6 שנים ממועד ייצורו ויש להסיר צמיג בן יותר מ- 10 שנים, כך שבכל מקרה התקנת צמיג בן שנתיים לא מהווה בעייה כשלהיא.

מידע נוסף בנושא ניתן לקרוא כאן.

אתה תתן למשפחתך לנסוע ברכב עם צמיגים בני 6 שנים ששכבו במחסן ?

ענה לי בכנות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תתן למשפחתך לנסוע ברכב עם צמיגים בני 6 שנים ששכבו במחסן ?

ענה לי בכנות .

אני לא מציע להתקין צמיגים בני שש, אם כי כאמור לפי התקנות הדבר מותר ונחשב לבטיחותי. אני אומר שאפשר בהחלט להתקין צמיגים בני שנתיים ללא חשש, וכן, בהחלט לא הייתי חושש להתקין על רכבי הפרטי או להמליץ לקרוב/חבר להתקין צמיגים בני שנתיים.

מרבית הצמיגים שאנחנו מוכרים, בעיקר במידות הנפוצות, הם בני פחות משנה, ואנחנו עובדים כמובן בשיטת FIFO. אך לעתים קורה שמידות נפוצות פחות מגיעות גם לשנתיים, וכאמור הדבר חסר משמעות הן מבחינת בטיחותית והן מבחינת אורך חייו הצפוי של הצמיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ את עושה בשנה?

את בטח רוצה להחליף צמיגים כי נשחקו ולא כי הם ישנים מדי. למכונית שנוסעת מעט (למשל האוטו של אשתי שנוסע 5K בשנה) כדאי לקנות צמיג טרי טרי - בן מספר חודשים בלבד. למכונית שעושה 120K בשנה אין בעייה לקנות צמיג בן 3, כי הוא יוחלף לפני שיגיע לגיל 4.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהצמיג אוחסן כראוי (כלומר במחסן מקורה ומאוורר) אין שום בעיה גם להתקין צמיג בן חמש שנים.

תהליך הדגרדציה (פירוק) של הגומי נגרם עקב חדירת חמצן (ובעיקר אוזון) לתוך הצמיג + חום גבוהה, אשר לאט לאט מפרק את שרשראות הפולימר.

כלומר, אם הצמיג שכב בשמש ישירה זה big no no.

אם הצמיג שכב בתוך מכולה סגורה, גם לא מציאה גדולה.

אם הצמיג שכב בתוך מחסן קבע (לבנים) אשר מאוורר והטמפ' בו לא עוברת את ה-40 מעלות בקיץ, אין שום בעיה ולא תתפתח דגרדציה בצמיג.

הבעיה מתחילה בכך שאין לך שום בקרה או מידע אמין על דרך אחסנת הצמיג, ולכן לא מומלץ לרכוש צמיג "זקן" מידי.

יחד עם זאת, שנתיים לא לא נורא, וגם אם הצמיג אוחסן בתוך מכולה המצב לא רע.

אני מציע לך ללחוץ על קבלת הנחה משמעותית ולרכוש את הצמיגים.

אם לא מוצעת הנחה משמעותית תבדקי אם יש אלטרנטיבה טובה יותר ואם כן אז תלכי עליה.

6 חודשים עם חריגה קלה ולא יותר,זה נרשם פה גם הרבה באתר תריצי חיפוש בשביל לקבל את הסיבות.

בכל מקרה כמו שנאמר מעליי הבלאי הוא לא גדול אבל כן יכול לשמש אותך כקלף מיקוח לגבי המחיר .

חוץ מפנצ'רים חינם ורוטציה לא הציעו לך כלום,לא נראה לי שהביטוח צמיגים יהיה שווה משהו שיקרה לצמיג משהו ויגידו לך שזה באשמתך ולכן אין ביטוח,פנצ'רים חינם -אפשר לחשוב כבר כמה פנצ'רים יהיו לך, חנקן זה סתם מעצבן לנסוע כל פעם לפנצ'רייה בשביל למלא אוויר ופרונט בדר"כ חינם.

6 חודשים, לא הגזמת.. אשמח אם תסביר לי איך הגעת למספר הזה.

אם זה מתוך הפחדות של חברי פורום אחרים, אז הסר דאגה מלבך, אני מבטיח לך שאין שום בעיה לרכוש צמיג בן שנה.

בניגוד לחברי פורום אחרים, אני חוקר בתחום הפלסטיקה, בעל הסמכה של תואר שני בפולימרים וניסיון של 10 שנים בתחום.

שיבוא מישהו עם רקע כשלי, ויצהיר שצמיג מתחיל לאבד מתכונותיו לאחר 6 חודשים, אוכל לפתח איתו דיון מעמיק, עד אז...

פנצ'רים חינם, במקרה שלה, ככל הנראה שווים 240 ש"ח בשלוש שנים.

פרונט - ממש לא חינם בדר"כ. אני מניח שאתה מתבלבל בין איזון גלגלים לבין כיוון פרונט (אגב, יכול להיות שגם פות"ש מתבלבלת). כיוון פרונט נעשה במכון מתמחה ועולה בין 100 ש"ח ועד 350 ש"ח, תלוי איפה ממוקם המכון.

לגבי הביטוח - אין סיכוי שזה מכסה את מה שפות"ש ציינה. דחילאק, את באמת מאמינה שזה מכסה לך עליה על דוקרנים?! אם כן, הייתי הולך על העיסקה בעיניים עצומות, ובעוד שנתיים נכנס לחניון בעיניים עצומות גם כן..

בקיצור, בלוף שיווקי לא יותר מזה.

שלשום החלפתי צמיגים וגם אני קיבלתי אחריות של 4 שנים, זה לא ביטוח זאת אחריות על כשל ייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולל בעיית הכתף?

דופן הצמיג ב-S DRIVE קשיח יותר, ופחות יקרוס בפניות.

אבל בטח שאין בעיית כתף. אם כבר, התלונות בהשוואה בין השניים היו דווקא לרעת ה-T1R בעיקר בגלל הכתף הרכה יותר.

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים בני שנתיים? רק בהנחה משמעותית (35%-40%), אחרת שידחף אותם לפרייאר התורן שלא מודע למה שדוחפים לו.

מהבחינה הזו, ולדעתי בלבד, עדיף צמיג סיני בן 3 חודשים על פני צמיג בן שנתיים מחברה מוכרת. וגם כאן, ההפרש במחיר ותקופת השימוש הם חלק מהמישוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6 חודשים, לא הגזמת.. אשמח אם תסביר לי איך הגעת למספר הזה.

אם זה מתוך הפחדות של חברי פורום אחרים, אז הסר דאגה מלבך, אני מבטיח לך שאין שום בעיה לרכוש צמיג בן שנה.

בניגוד לחברי פורום אחרים, אני חוקר בתחום הפלסטיקה, בעל הסמכה של תואר שני בפולימרים וניסיון של 10 שנים בתחום.

שיבוא מישהו עם רקע כשלי, ויצהיר שצמיג מתחיל לאבד מתכונותיו לאחר 6 חודשים, אוכל לפתח איתו דיון מעמיק, עד אז...

פנצ'רים חינם, במקרה שלה, ככל הנראה שווים 240 ש"ח בשלוש שנים.

פרונט - ממש לא חינם בדר"כ. אני מניח שאתה מתבלבל בין איזון גלגלים לבין כיוון פרונט (אגב, יכול להיות שגם פות"ש מתבלבלת). כיוון פרונט נעשה במכון מתמחה ועולה בין 100 ש"ח ועד 350 ש"ח, תלוי איפה ממוקם המכון.

לגבי הביטוח - אין סיכוי שזה מכסה את מה שפות"ש ציינה. דחילאק, את באמת מאמינה שזה מכסה לך עליה על דוקרנים?! אם כן, הייתי הולך על העיסקה בעיניים עצומות, ובעוד שנתיים נכנס לחניון בעיניים עצומות גם כן..

בקיצור, בלוף שיווקי לא יותר מזה.

שלשום החלפתי צמיגים וגם אני קיבלתי אחריות של 4 שנים, זה לא ביטוח זאת אחריות על כשל ייצור.

אמנם התשובה התבססה על פוסטים קודמים ומרובים של חברי הפורום אבל גם לפי מה שאתה אומר חום של מעל 40 מעלות הייתי בכמה פנצ'ריות גדולות בארץ ותנאי האחסון שם חלק מהצמיגים יושבים בשמש וחלק נמצאים במחסן לא מאוורר ככה ש 40 מעלות זה כלום ליד מה שהולך שם בקיץ,אז אני הייתי מעדיף ללכת לפי ההמלצות הרבות ולא לקנות צמיג שישב שנתיים על המדף בלי לדעת מה היו תנאי האחסון שלו ולקחת סיכון בקנייתו.

אכן התבלבלתי בין הפרונט לאיזון אבל כנראה שבאמת הבלבול במקור ופנצ'ריות בדר"כ עושות איזון ולא פרונט.

כמו שאמרו אם הנסועה שלך גבוהה זמן האחסון שלו יכול לשמש כקלף מיקוח.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מידה הצמיגים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידה 205/45/16, האוטו על הכביש שלוש וחצי שנים, 30,000 ק"מ (שני ימי מסלול) והצמיגים מתפוררים. (מעבר לצדדים השחוקים, יש בורות על הסוליה וזה מתדרדר מיום ליום).

לגבי הביטוח- לכל השנה הראשונה, על כל קניה של שני צמיגים מגיע לי צמיג (זהה) עם השתתפות עצמית של 50-100 שח במקרה של הרס. (מעבר לאחריות יצרן הרגילה). לפחות זה מה שנאמר לי.

התכנון הוא למכור את הרכב בעוד שנה וחצי.

מכיוון שההנקוק K110 הכי נוחים לי כלכלית ומכיוון שמקום רכישתם מציע לי אחלה "חבילת תוספות" והמקום במרחק הליכה מהבית שלי, אולי כדאי שאחדד את השאלה שלי.

בהנחה ואני נשארת עם הרכב לעוד שנה וחצי וכ 20,000 ק"מ נוספים, האם יש סכנה/בעיה מבחינה בטיחותית/אחיזתית לקניה של הנקוק K110 בני שנתיים?

הנסיעה ברובה מנהלתית, שקטה ורגועה, אבל אני כן מתכננת לבקר בנס הרים מידי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...