Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים סיניים? ובכן..לא הכל שחור שם.

ceyal
שימו לב! השרשור הזה בן 3771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכל התחיל בזה שנכנסתי לאתר בניה, כחלק מהעבודה.

כשיצאתי שמתי לב שהאוטו עושה טאק טאק טאק, בערך כמו רכבת.

עצרתי בצד וספרתי בערך 4-5 ברגי פח נחמדים בכל צמיג.

הצמיגים של מישלין, פרימסי HP, נחשבים טובים מאד ושימשו אותי קרוב לשנה וחצי וכ 50 אלף קילומטר.

אין ברירה, טלפון לחברת הליסינג

ואז.. אוזני נשרו.

"כן אדוני, אין בעיה, 4 צמיגים. מחר בפנצריה של X".

"איזה צמיגים?"

"לא יודעת אבל הכי פשוטים. קח את זה בחשבון לאוטו שלך גם ככה הצמיגים מאד יקרים".

"אולי בכל זאת? תראי זה אוטו חזק, גם כבד, גם נוסעים בו 7 נפשות, אולי קצת רחמים? אפשר? משהו?"

"תן לי לחזור אליך.."

טוב גם זה משהו. לחזור זה תמיד טוב. יש תקווה.

אחרי שעה: "החלטנו לתת לך צמיג הרבה יותר טוב ממה שאנחנו נותנים בדרך כלל. במקום GT תקבל..מקסטרק."

"מקס מה? אולי מקסיס" אני מנסה, זוכר שהם לא רעים.

"לא לא. מקסטרק. אני יודעת. משהו סיני אבל טוב."

לא עזר כלום. אני מגגל את השם. עברית, אנגלית, סינית מדוברת, כלום. נאדה.

למחרת, הגעתי על הבוקר והם חיכו לי. דווקא נראים לא רע בכלל. עיצוב מושקע והם חד כיווניים (מפזרים טוב יותר מים)

אז גם הבנתי למה לא מצאתי כלום בגוגל. פשוט כי כותבים MAXTREK.

אבל מה?

אחרי ההרכבה, הופתעתי. באמת.

הצמיגים שקטים הרבה יותר מהמישלין המקוריים ואני זוכר היטב את הרעש של המישלין כי בזמנו זה הפתיע אותי מאד לרעה.

מעט קשים ומוצקים יותר, ההגה עם יותר "בשר" ופידבק.

אבל החשוב יותר זה שהם לא מפרפרים את עצמם לדעת כמו עם המישלין, (והמישלין עשו את זה עוד מהיציאה הראשונה מהמקום - משאירים אותי עם חיוך דבילי ביותר אחרי שנתיים עם גרנדיס)

האחיזה טובה הרבה יותר במיוחד בסיבובים.

המישלין הקודמים היו מאד מאד אוחזים אבל בסיבוב תחת כח תמיד היו קיפצוצים ויציאה מהמקום וכבר התרגלתי להכנס לסיבוב בצורה הדוקה יותר ממה שצריך כי תמיד היה מתפתח תת היגוי קל שהיה מרחיב את הפניה.

עם המקסטרק התוצאה היחידה היא שעליתי על אי תנועה בסיבוב הראשון..

התחושה היא של צמיג טוב. אפילו מאד.

כשקראתי כמה ביקורות על החברה והדגם, הבנתי שמדובר בחברה חדשה יחסית (מ2007) שהחליטה להיות קצת פחות סינית מסורתית וכיום הם מוכרים ל 50 מדינות מסביב לגלובוס .החברה עומדת בכל תקני ה ISO הנדרשים והדגם הספציפי שהורכב אצלי הוא 98W כלומר עד 270 קמ"ש.

הדגם שהורכב אצלי - INGENS A1 - נחשב לספורטיבי יחסית ובאמת, אני חייב להגיד שב 100 ומשהו קילומטרים שעשיתי איתם, לא הרגשתי נחיתות לעומת מה שהיה לי וזה נבדק על מים, וגם שלג..

כרגע לפחות, זאת נראית עסקה לא רעה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שזו סנונית ראשונה שמבשרת על הבאות.

הרי לא מדובר בטכנולוגיית חלל, בשביל הסינים גם לא מדובר במחקר ופיתוח, אלא רק בעבודת "הנדסה במהופך".

ואולי נראה בקרוב יותר צמיגים סיניים ברמה גבוהה שאפשר לקנות במחירי בדיחה.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אני מדבר על שנה וחצי

ב. אני עדיין זוכר את התנהגות הרכב לפני שנה וחצי, ואפילו רשמתי את זה באיזה מבחן איפשהו ככה שמאד קל לחזור ולבדוק.

ג. יכול להיות שהמישלין פרימסי הם לא פאר היצירה. אינני יודע.

ד. יש לי נסיון עגום עם לינגלונג GT ושאר מרעין בישין סיניים בכמה וכמה רכבים בחברה שלנו. באופן קבוע, רכב שהגיע להחלפת צמיגים וקיבל את הרעות החולות האלו, חזר עם התנהגות שונה לגמרי כך שיש לי איזשהו מדיד להשוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסינים יודעים ליצר מוצרים איכותיים כשהם רוצים - אפילו האייפון מיוצר בסין - העניין הוא שמחיר המוצרים האיכותיים שלהם, בעיקר אלו שהם לא labour intensive (מוצרים שמיוצרים ברובם במכונות), לא יהיה שונה בצורה מהותית ממחיר מוצרים מערביים מקבילים. בשלב כלשהו, לא רחוק מדי, הביטוי made in china יפסיק להיות ביטוי גנאי למוצרים גרועים וזולים - בדיוק כמו שקרה עם made in Japan.

מצד שני, עד שהשלב הזה יגיע: על האקסנט-ליסינג שלי הרכיבו צמיגים סיניים כלשהם (ממש לא זוכר את המותג), והם היו כל כך גרועים וחסרי אחיזה שממש חשבתי ללכת ולהחליף אותם על חשבוני למשהו נורמאלי. מזל שפיטרו אותי בזמן ולקחו לי את הרכב לפני שהספקתי לתרום מכספי לחברת הליסינג :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להתווכח איתך על הרגשות ורשמים - שייתכן והם סובייקטיביים, הרי אחד המדדים האובייקטיביים והחשובים ביותר להערכת בטיחות הצמיגים הינו מרחק הבלימה.

ישנם הרבה מבחנים מקצועיים שמראים שההבדל בין צמיג מעולה לירוד הוא הפרש משמעותי במרחק הבלימה במצבי חירום - הן ביבש והן ברטוב.

בד"כ הנחיתות של צמיגים סיניים למול המיטב העולמי הינה בתחום זה. הפער ענק בכביש רטוב.

דמייין כיצד תסתבך אם בבלימת חירום ממהירות 80 קמ"ש בצמיג סיני תעצר אחרי 43 מטר בעוד שבצמיג משובח תעצר ב 35 מטר. בטווח של 8 המטרים יכול להיות רכב/ילד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר, שום קריטריון לא חשוב מלבד מרחק הבלימה של הצמיג בבלימת חירום וזוהי השאלה היחידה לדעתי אותה צריך לשאול כשרוכשים צמיגים חדשים.

אני מבין שהרבה בחירה לא היתה לך בשאלה איזה צמיג יורכב על הרכב אך לא הייתי ממהר להתלהב מזה שהצמיג שקט יותר או שהוא "כביכול" אוחז יותר מהמישלין הישנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשרי המאמין. ידידי היקר - זה נראה כמו שכנוע עצמי.

נראה איך ייראה אחרי אי אלו קילומטרים, כיצד יפנה מים בגשמים, מה מרחק הבלימה, האחיזה וכו' וכו'. אני בכלל לא מדבר על רעש וכו'.

אני לא הייתי מוכן להתפשר על צמיג סיני לא משנה כמה הוא כיכב במבחנים מאחר ורוב מבחני הצמיגים ברשת הם על דעת הכותבים עצמם.

לאחרונה החלפתי צמיגים ברכב של החברה שלי שהגיע מהבעלים הקודם עם צמיגים סיניים (תאריך אמצע 2012)

בכל מקום כמובן הוצעו לי סיניים אבל ההבדל בינם לבין צמיגים איכותיים (לדוג' : קונטיננטל MADE IN GERMANY)

הוא בסדר גודל של 50 ש"ח ליחידה. מצער לשמוע שבשביל הבדלים כאלה אנשים מהמרים על החיים שלהם.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה כל המגיבים בשרשור חושבים שמדובר במדע בדיוני?

האם צמיגים אירופאיים מיוצרים בידי אלים? האם יש באותן מדינות חומרים סודיים שאין במדינות אחרות?

פותח השרשור אינו טרול שהופיע שלשום בפורום וזו הודעתו הראשונה. ומבחינתי הוא בעל ידע בסיסי רלוונטי בעניין, שיודע להבדיל בין טוב לרע והתנסה עם כמה צמיגים בחייו במוטוריים.

למרות האמור, אני חושב שיהיה מבורך אם פותח השרשור ייזום מבחן בלימה מול רכב זהה עם צמיגים אחרים ממותג נחשב ונחשק, כמובן תוך שימת דגש להיבט הבטיחותי בביצוע מבחן שכזה.

תוצאות טובות יכולות להוות גושפנקה רצינית לרכישת הצמיגים הללו.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני כשאני ניגש לפנצריה להחליף צמיגים בעל המקום אומר לי: "הייתי יכול להציע לך צמיגים סיניים, אומנם זה זול יותר אבל אל תתקרב - זה זבל"?

100 ק"מ נסיעה זה כלום. תחזור לעדכן אותנו אחרי שנה מה נסגר עם הצמיגים.

בזמנו קניתי לאונו שלי זוג צמיגים סיניים מקדימה. אחרי הקיץ הגיע החורף, בבלימה הכי קטנה הם איבדו אחיזה בירידה ממושכת, וכל הסרן הקדמי ננעל. לא עזרו פמפומים. בסוף הגעתי לצומת עם רמזור אדום, ופשוט משכתי בלם יד - הרכב עצר בתוך הצומת אחרי שהזנב נזרק לכל הכיוונים.

במקרה אחר אמא לקחה את הרכב לעבודה (דאז), ובכיכר היא איבדה אחיזה והרכב התחיל להסתחרר. נהגים שמכירים אותי שהיו מאחוריה עד היום לא מבינים מה קרה שם. ניגשתי עם הרכב לפנצ'ריה והעפתי את הצמיגים הסיניים לכל הרוחות! עד היום אני זוכר את שם המותג שלהם: AUTOSO או משהו דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני כשאני ניגש לפנצריה להחליף צמיגים בעל המקום אומר לי: "הייתי יכול להציע לך צמיגים סיניים, אומנם זה זול יותר אבל אל תתקרב - זה זבל"?

רק לך. באמת.

לפני שבועיים הלכתי לקנות זוג צמיגים, ביקרתי ב 3 פנצריות, אמרתי להם שאני לא מעוניין בסינים אבל אחד מהם בכל זאת הוציא לי ROCKSTONE או משהו דומה מבית MAXXIS....ואחרי זה בגאווה מוציא בשלוף את העיתון של אתמול עם כתבה על שני עמודים שמהללים צמיגים סינים

כמו כן גם בפנצריה שניה פנצריה הוציאו לי את אותה כתבה וממש ניסו לדחוף לי HYLINE או משהו כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא שווה לסכן את החיים עבור תוספת של 50 שקל לצמיג,

ולגבי ה"שקט" קרא את הכתבה הזו

http://www.pakwheels.com/forums/wheels-tyres-suspension-brakes-steering/217742-report-budget-tyres-could-kill-but-least-they-re-quiet

הבדלים ממשיים במרחקי עצירה ברטוב אבל מה..הם שקטים

כניראה לשמוע את הצעקות של הנהג שלוחץ על הבלמים והרכב לא עוצר !!!

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל חובבי הצמיגים הסיניים - ממליץ לראות פרק 26 של טסט ראשון.

http://cars.walla.co.il/testrishon/?w=/4696/2697648

אני ממש בספק אם יצרן סיני כלשהו (כבודם במקומם) עושה את אותה כמות הפיתוח והבדיקות כמו שמראים בכתבה הזאת.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר, שום קריטריון לא חשוב מלבד מרחק הבלימה של הצמיג בבלימת חירום וזוהי השאלה היחידה לדעתי אותה צריך לשאול כשרוכשים צמיגים חדשים.

אשרי המאמין. ידידי היקר - זה נראה כמו שכנוע עצמי.

נראה איך ייראה אחרי אי אלו קילומטרים, כיצד יפנה מים בגשמים, מה מרחק הבלימה, האחיזה וכו' וכו'. אני בכלל לא מדבר על רעש וכו'.

שאלות טובות. לשמחתי לא יצא לי לבדוק בלימת חירום עדיין.

א-ב-ל, תירגלתי קצת בלימות חזקות, ה ABS כמעט לא נדרש לפעול אלא רק בעמידה חזקה מאד על הבלמים. אין איבוד אחיזה או הפעלה של בקרת המשיכה.

קשה לי מאד להעריך מה מרחק הבלימה שאמור להיות ואם זה תקין או לא, אבל הבלימה בהחלט היתה חדה והחלטית ללא השתוללות והסתיימה איפה שחשבתי שתסתיים.

מבחינת בלימה בגשם/מים/שלג, זה מה שעשיתי כל השבוע הזה. שוב, לא יודע למדוד מרחקים אבל לא נתקלתי בשום בעיה.

האוטו בלם איפה שהיה צריך לבלום, גם אם הכביש היה מוצף.

מבחינת רעש, כתבתי כבר שהם שקטים יותר מהמישלין.

שימו לב, לא אמרתי שמדובר בצמיגים שיכולים להחליף את הצמיגים בפורמולה 1 או אפילו את הצמיגים של עילית החברות בעולם.

בסה"כ כתבתי שלא כל מה שמגיע מסין, צריך אוטומטית לסווג כזבל.

מה מחירו של הצמיג שהרכבת?

אין לי מושג אבל ההפרש בינם לבין צמיגים אחרים הוא משהו כמו 100 שקל ליחידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...