Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבר על ליסינג ממקום העבודה ועל שווי שימוש

ybm3884
שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש חברות בהן חישוב הדלק הוא גלובלי למרות שבחוזה יש תקציב ל-1900 ש"ח בחודש (וזה לא מעט, בממוצע 2600 קילומטר לחודש או 31000 בשנה). החישוב נעשה על פי הצריכה השנתית בפועל של כל העובדים ולכן מי שנוסע פחות מן הממוצע למעשה "מסבסד" את מי שנוסע מעל הממוצע. אני מכיר אנשים שנוסעים 50000 קילומטר בשנה שלא נדרשו לשלם תוספת עבור הדלק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר, משתלם לעשות ליסינג פרטי שכולל טיפולים, צמיגים ושלל הדברים השוטפים, ביטוח והרכב נשאר רשום על שם חברת הליסינג.

ככה אתה גם נמנע מירידת ערך, גם לא דואג בקשר לטיפולים וביטוח וגם משלם מחיר יחסית סביר.

במידה ואתה זקוק לרכב במקום העבודה, אתה אמור לקבל החזר על הדלק וכך בעצם יוצאת לך עסקה הרבה יותר משתלמת מלקבל רכב מהעבודה.

המחיר שתקבל עבור ליסינג פרטי, בתוספת של החזרי נסיעות מהעבודה, עדיין יוצא פחות משתלם מאשר ליסינג דרך החברה, המחירים הם שונים בסדרי גודל, לפני שנה ההפרשים היו בסביבות 500-700 שקל לחודש לטובת ליסינג דרך העבודה, אחרי מס הכנסה, אחרי התשלומים לחברת הליסינג, אחרי הפחתות של קרן השתלמות ופנסיה וכו'.

ואצלי קיבלתי החזרי נסיעות עד לתקרה החוקית.

ליסינג משתלם כתלות בקילומטראז', בגלל כל השינויים זה לא משתלם למי שעושה עד 20K ק"מ בשנה, וכדאי בוודאות למי שעושה יותר מ-30K ק"מ בשנה, בטווח שבין לבין זה כתלות בנתיבי הנסיעה, רכב חסכוני ועוד כל מיני.

אגב אצלי בעבודה החוזה הוא ל-3 שנים, הקנס על החלפת רכב (סתם ככה כי בא לעובד להחליף דגם או להחזיר ליסינג) זה עלות של חודש, במקרה של התפטרות/פיטורים החברה משתתפת ב-50% מהקנס.

ואצלי הרף הוא 42K ק"מ לשנה, ללא הגבלת תדלוקים או ליטרים, אבל מצד שני אני עושה 1:11.5 בערך.

מרטינס נראה לי שקצת לא אמרו לך את כל האמת, או שהחברה שלך מקבלת תנאים ממש גרועים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

אם במקרה שאפשר לקחת את ההפרשות מעל תקרת קרן השתלמות ועם הסכום הזה לשלם חלק מהעלות הליסינג,

זה כדאי ?

האם אני משלם מס הכנסה בכל מקרה על החלק מעל התקרה ? או שלא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי. יש אנשים שנכוו המון עם אוטו חדש מהחברה, שילמו המון על תיקונים. בליסינג אתה לא משלם על תיקונים ולא צריך לדאוג לכלום... יש לך ראש שקט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש - תברר את העלויות מול הקצין רכב וחשב שכר במקום העבודה שלך. בכל מקום עבודה זה שונה.

אצל חלק החברה לוקחת על עצמה את עלות הרכב, והעובד משלם רק את שווי שימוש, בחברות אחרות זה מתחלק בין עובד לחברה (למשל אצלי אין הגבלה על דלק, ואני לא משלם על טיפולים, אז יוצא לי באיזור 2700 ש"ח בחודש על יונדאי איוניק). יש חברות שבהן העובד משלם את המחיר המלא. ויש חברות שלא מציעות ליסינג כלל. יש כאלה שיש קנס, יש כאלה שאין קנס. הקנס הוא לרוב עוד דרך להשאיר עובד בחברה.

בגדול הדעה הרווחת אומרת שליסינג ממקום העבודה מתחיל להשתלם בין 20 ל30 אלף ק"מ בשנה. פחות מזה עדיף רכב פרטי או תח"ץ. ויותר מזה - תח"ץ תתאים רק למזוכיסט.

בליסינג מהעבודה יש את היתרון של חוסר צורך בהתעסקות עם הרכב - פשוט מתניע ונוסע, אם קורה משהו אז נותנים את המפתחות לנציג של חברת ליסינג, והוא מטפל בהכל. כמובן שזה לא תמיד יהיה ברמה הכי גבוהה, אבל מצד שני הרכב גם לא שלך. או שאם אתה כמוני, ואין לך זמן להתעסק עם הרכב, אז זה גם פתרון בשבילך.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מס הכנסה או במילים אחרות שווי מס אתה תשלם בכל מקרה על רכב צמוד מהעבודה, לפי מדרגת המס בה אתה נמצא.

במידה וההפרשות הסוציאליות לא נפגעות החישוב שלך צריך להיות עלות הליסינג+שווי מס(לפי הרכב שתרצה ומדרגת המס שלך)ולהשוות לקניית רכב פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד בהייטק ובהחלט רואים ירידה בכמויות רכבי הליסינג.

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא נהגים צעירים שכדאי שיסעו על רכב הליסינג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת רוצה לתת דין וחשבון לבוסים שלך על זה שהילד נהג שיכור או החליט לעשות רייסים בשכונה ודרס מישהו?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפות"ש החליף כבר 2 מכוניות מאז.

לגמרי.. מ 2013 כבר החלפתי 5 רכבים

מעדיף לקחת רכב משומש בן שנה או אפילו שנתיים אם הוא במצב טוב , ככה אין קנס על החזרה של הרכב והחלפה באחר.

בחברה הקודמת שלי הייתי עושה 43 אלף ק"מ בשנה והייתה לי מגבלה של 45

בחברה הנוכחית אני עושה בלחץ 25 אלף ק"מ , אין מגבלה של ק"מ, לא עושים עניין מנזקים (החברה סופגת על עצמה) ונותנים רכבים ברמה גבוה יותר.

בנסועה הזאת עדיין זאת האפשרות המשתלמת לי , אבל אם אני אמצא עבודה קרובה יותר כנראה אוותר על התענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת רוצה לתת דין וחשבון לבוסים שלך על זה שהילד נהג שיכור או החליט לעשות רייסים בשכונה ודרס מישהו?

אם הבן שלך דרס מישהו הדין וחשבון לבוס שלך הוא דיי הדבר האחרון שסביר להניח תחשוב עליו.

הרכב באחריות שלך, ולפי החוזה העסקה מותר ברוב המקרים לילד שלך לנהוג ברכב(אם יש לו רישיון מתאים עליו) ולכן אין כל פסול בזה - אם הילד יבצע עבירות תנועה והבוס שלך יקבל תלונות במלשינון/דוחות משטרה אתה תישא באשמה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...