Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזק מפגיעה של כדורי שלג

shaulc
שימו לב! השרשור הזה בן 3780 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב שזה המקום הנכון.

בעיקרון אני גר בירושלים, חבורה של צעירים חרדים החליטו לזרוק כדורי שלג מהגגות על העוברים מהשבים וגם על הרכבים ולא מדובר על נסיעה בשבת רחמנא לצלן.

התוצאה משפחה שלמה בפניקה ולחיצה קטנה בגג הרכב.

מה ניתן לעשות ?

זורקיי הכדורים הם תלמידים בישיבת חברון בירושלים והם זרקו אותם מגג הישיבה.

אני אנסה לדבר עם מנהל הישיבה מלבד זה מה ניתן לעשות ? ולא אני לא מצפה שהוא ישלם על הנזקף, זה כמו תאונת פגע וברח ואני לא יודע בדיוק מי זרק רק שיקח אחריות וידאג למצוא את הפרחחים .

אולי יפתיעו אותי למרות שקשה לי להאמין שמישהו בקהילה החרדים בנוי מהחומרים הנכונים רובם שרלטנים פחדנים ואלימים.

לגבי תיקון הנזק נאה לי שזה עניין של PDR איפה ניתן לעשות טיפול כזה במחיר סביר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יפתיעו אותי למרות שקשה לי להאמין שמישהו בקהילה החרדים בנוי מהחומרים הנכונים רובם שרלטנים פחדנים ואלימים.

נסחפת עם ה''רובם''. לגופו של עניין באם אתה בטוח שהכדור אכן נזרק מכיוון המוסד הנ''ל, גש לשם והדבק מודעה במקום בולט לעין עם פרטי האירוע, ובקשתך מגורם הנזק להסדיר את העניין מולך. לדעתי אתה תופתע לטובה.

הרוב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסחפת עם ה''רובם''. לגופו של עניין באם אתה בטוח שהכדור אכן נזרק מכיוון המוסד הנ''ל, גש לשם והדבק מודעה במקום בולט לעין עם פרטי האירוע, ובקשתך מגורם הנזק להסדיר את העניין מולך. לדעתי אתה תופתע לטובה.

אין לי דבר נגד החרדים ההפך לרוב מדובר באנשים טובים אבל קיימת אצלם תופעה של מה ששלהם שווה ומה של האחר הפקר גם אם הם יודעים להתנצל לבסוף וזה די מאפיין את החברה החרדה שלהם.

ימצאו 10 אגורות ויחפשו את בעל האבידה אבל יעברו עם עגלת תינוק במדרכה צרה וישרטו לך את הרכב בלי שום צומת לב.

ושוליים שלהם נעריי הרחוב למינהם רחבים ואלימים מאוד, מספיק לראות איך הם נוהגים בפורים שיכורים וללא כל אחריות ובכלל ביום יום .

רעיון טוב אני בהחלט יחשוב על זה, אולי אופתע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי שרק חרדים זורקים כדורי שלג על רכבים :S

ראיתי את השכנים ממול זורקים שלג על רכב שיוצא מהחנייה - הילדים נראים חילונים...

די כבר עם ההכללות, א-נ-ש-י-ם זרקו לך כדור שלג על הרכב.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מנסה להכליל, אני רוצה להאמין שיש חרדים רבים בעלי ערכים שמבינים את האחר.

למרות זאת, מעולם לא ראיתי חרדי שאכפת לו מהרכב שלו או של זר.

גם אם חונכו לשמור ולהתייחס בצורה נאותה על רכוש זר, רכב אינו כלול ברשימה הזו.

הכל מגיע מחינוך בסופו של דבר,אם נפסח על פרט מסוים, הרי הפרט הזה לא חשוב בעיני המחנך.

בסופו של דבר, צריך להבין שמדובר בילדים שלא מבינים את עוצמת המכה וחומרתה.

לדעתי, לא תמצא את מבוקשך אצל מנהל הישיבה.

תיקון תוכל לבצע אצל PDR plus israel,הם מפ"ת חפש בגוגל.

אין לי מושג מה העלויות.

.When a man opens a car-door for his wife, it's either a new car or a new wife

טבלאות השוואה לפולישים,פדים ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר, צריך להבין שמדובר בילדים שלא מבינים את עוצמת המכה וחומרתה.

לדעתי, לא תמצא את מבוקשך אצל מנהל הישיבה.

בישיבת חברון אין ילדים, כולם בוגרים. רובינו בגיל 18 מקבלים נשק לידיים, אז אני מאמינה שלקחת אחריות על כדור שלג לא אמור להיות קשה מידי. מדובר פה בנזק לרכוש לכל דבר ועיניין ולדעתי פותח השרשור כן צריך לנסות לפנות למנהל הישיבה קודם כל.

אני גם לא מאמינה שיצא מזה משהו, אבל הוא יכול לנסות.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונה אני יכול לקבל אבל סתם לעשות רע לאנשים זה מעצבן ורשע, במיוחד לאנשים שכן חשוב להם איך הרכב יראה.

תמיד יודעים להאשים את הערבים בזריקות חפצים ואבנים על מכוניות כנראה שהחברה שלנו גם כן חולה בזה, אפילו שמדובר בתפוחים רקובים עדיין זה מייצג אותנו כחברה אלימה חסרת אחריות וערבות הדדית .

אני חושב שצריך לדבר עם מנהל הישיבה כדי להסביר לו את המצב ברור לי שכסף אני לא אקבל ובטח שלא לקיחת אחריות אישית.

מה שכן כרגע אני בדילמה מה לעשות לתקן ולשכוח או לראות ולסבול גם אם לנסות להתעלם מכך.

בתור חובב רכב זה דילמה לא פשוטה ולפעמים גם מטרידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הזכרת עניין של ערכים ו"חרדים"

אז בעולמם יש כלל מסויים שנקרא "לדון לקו זכות"

תנסה גם אתה לדון אותם לכף זכות כי בסופו של דבר תהיה בטוח שלא היה להם כוונה לגרום נזק למכונית

בעינייהם זה נחשב "גזל" לפגוע ברכוש של אחר גם אם זה מכונית כן תתפלא

היה קר היה חורף רצו להשתעשע כמו כל ילדים לאו דווקא "חרדים" אין צורך להכליל

וזרקו לך שלג מידיעה ששלג זה מים וזה לא אבן וזה לא יגרום נזק, אז קח את זה בחשבון

דבר שני אני בטוח שאם תלך לאחד מצוות הישיבה ותגולל בפיו את אשר נעשה לך, בטוח הוא ידאג להודיע שמי שזרק שלג עליו לחזור בו ולשלם לך את הפיצוי, תציע לחלק את זה בין כל מי שזרק את השלג מלמעלה.

בהצלחה

מסכים איתך רק שאתה זה שפגעו בו ויצרו פניקה ל2 ילדיו שנסעו איתו ברכב אתה לא רואה את הדברים כך לפחות לא בהתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין אותך באמת שמבין.

מעיין מה יגידו תושבי יו"ש, שעליהם נזרקים אבנים

בתור תושב יו"ש שכמו שכבר הבנת לא שונא ערבים ולא חרדים, בהחלט מדובר בתופעה מטרידה ומסוכנת.

המדינה כמובן לא עושה כלום ומתיחסת בסלחנות לתופעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישיבת חברון היא ישיבה גבוהה, שבאופן כללי לא לומדים שם ילדים אלא בגירים. מה שכן, יש שם שיעורי תורה לילדים אז כנראה שבגלל זה הם היו בישיבה.

הבעיה היא שהישיבה הזאת נמצאת בשכונת גבעת מרדכי, המתחרדת להחריד. בתחילת הרחוב שבו שוכנת הישיבה יש עוד קצת שילוב של דתיים וחילונים, אבל בהמשך הרחוב, ממש קצת אחרי הישיבה, כבר הכל חרדי. הילדים שגרים שם, הם הבעייתיים, וכן, אני מכליל את כל האזור הזה.

גרתי בשכונה הזאת כמעט 10 שנים בילדותי (רחוב הלר, רחוב שח"ל, למי שמכיר...), הם ילדים בעייתיים חסרי חינוך בצורה מפחידה. לא מפליא אותי בכלל שקיבלת את הכדור שלג הזה.

בתור ילד, אני וחבריי היינו רבים איתם על ימין ועל שמאל, כמובן שלפעמים גם בזכותנו...

עד שפעם אחת עשינו משהו שגרם להם להבין, ומאז כל פעם שהיינו עוברים ברחוב הם היו בורחים לתוך הבתים.

לדעתי, יש לך אופציה אחת ויחידה.

לפנות למנהל הישיבה, להסביר לו שבגלל שזה בוצע מתוך שטח הישיבה, הוא אחראי, ובמידה ולא יידע להפנות אותך לאחראיים האמיתיים לכך, מבחינתך הוא האחראי והוא זה שיקבל תביעה לתשלום הנזק. עזוב רגע אם באמת תתבע אותו או לא, אבל צריך להגיד את זה ולהיות אסרטיבי.

בהצלחה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישיבת חברון היא ישיבה גבוהה, שבאופן כללי לא לומדים שם ילדים אלא בגירים. מה שכן, יש שם שיעורי תורה לילדים אז כנראה שבגלל זה הם היו בישיבה.

הבעיה היא שהישיבה הזאת נמצאת בשכונת גבעת מרדכי, המתחרדת להחריד. בתחילת הרחוב שבו שוכנת הישיבה יש עוד קצת שילוב של דתיים וחילונים, אבל בהמשך הרחוב, ממש קצת אחרי הישיבה, כבר הכל חרדי. הילדים שגרים שם, הם הבעייתיים, וכן, אני מכליל את כל האזור הזה.

גרתי בשכונה הזאת כמעט 10 שנים בילדותי (רחוב הלר, רחוב שח"ל, למי שמכיר...), הם ילדים בעייתיים חסרי חינוך בצורה מפחידה. לא מפליא אותי בכלל שקיבלת את הכדור שלג הזה.

בתור ילד, אני וחבריי היינו רבים איתם על ימין ועל שמאל, כמובן שלפעמים גם בזכותנו...

עד שפעם אחת עשינו משהו שגרם להם להבין, ומאז כל פעם שהיינו עוברים ברחוב הם היו בורחים לתוך הבתים.

לדעתי, יש לך אופציה אחת ויחידה.

לפנות למנהל הישיבה, להסביר לו שבגלל שזה בוצע מתוך שטח הישיבה, הוא אחראי, ובמידה ולא יידע להפנות אותך לאחראיים האמיתיים לכך, מבחינתך הוא האחראי והוא זה שיקבל תביעה לתשלום הנזק. עזוב רגע אם באמת תתבע אותו או לא, אבל צריך להגיד את זה ולהיות אסרטיבי.

בהצלחה.

אני אנסה לדבר איתו ולראות מה אפשר לעשות .

לצערי גם שאני לא כזה מבוגר הבנתי שיש דברים שעדיף לא להיכנס אליהם, למשל תביעות ובתי משפט.

את האמת גם קבלת אחריות זה הרבה מאוד ולא ברור מאליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אדוני.

א. גם אני חטפתי כמה כדורי שלג על האוטו בשכונת גילה החילונית... עזוב אותך מהכללות, רוב רובו של הציבור החרדי הוא עדין ולא מחפש לגרום סבל לזולת.

ב. גש לישיבה, הדבק מודעה כפי שהציעו לך הנ"ל, יתכן מאד שיתקשר אליך בחור ויקח אחריות. אם כי סביר להניח שאלו היו ילדים תושבי המקום, ולא אחד התלמידים.

בכל מקרה אל תיקח ללב, יש הרבה רוע בעולם, וכל אחד שנוטל חלק ברוע, יגיע יומו להיענש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים

אין לי דבר כלפי ציבור כזה או אחר.

באופן כללי נראה לי על פניו שהציבור החרדי סובל משוליים רחבות מדי בחברה שלו לעומת הציבור הכללי או הדתי או הערבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אדוני.

א. גם אני חטפתי כמה כדורי שלג על האוטו בשכונת גילה החילונית... עזוב אותך מהכללות, רוב רובו של הציבור החרדי הוא עדין ולא מחפש לגרום סבל לזולת.

ב. גש לישיבה, הדבק מודעה כפי שהציעו לך הנ"ל, יתכן מאד שיתקשר אליך בחור ויקח אחריות. אם כי סביר להניח שאלו היו ילדים תושבי המקום, ולא אחד התלמידים.

בכל מקרה אל תיקח ללב, יש הרבה רוע בעולם, וכל אחד שנוטל חלק ברוע, יגיע יומו להיענש.

בהחלט אנסה לדבר עם ראש הישיבה ולהדביק מודעה.

הכעס כבר עבר אבל כמו שאמרתה יש הרבה רוע בעולם אני אשתדל להיות טוב למרות הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3780 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...