Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

לא הבנתי עדיין איזו בעיה ביטקוין מנסה לפתור. הדבר היחידי שהוא נותן לעומת כסף קיים הוא אנונימיות/חוסר יכולת לעקוב אחרי תשלומים. כמה זה קריטי לאדם רגיל? אפילו לחרד-פרטיות שמתנהל במזומן בלבד?

עדיין לא נענתה השאלה הפשוטה "למה?" למה לישראל ישראלי להמיר את הכסף שלו משקלים לדולרים, לשלם יותר על כל עסקה בתהליך שנראה מסורבל ומיותר?

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פותר בעיית משילות, בעיית man in the middle (בעיה קריפטוגרפית של המון שנים)

ובעיקר משנה את התפישה שלנו לגבי כסף מסחר ורגולציה

https://bitcoin.org/bitcoin.pdf

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט נפלא. מערכת אנונימית שלא מאפשרת לערער על עסקה. השיטות הקיימות מגנות על הקונה, בביטקוין הכסף עובר לידי הסוחר, ואין דרך לשחזר מאין הגיע. לך תפתח dispute כאשר לא קיבלת את החבילה מסין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט נפלא. מערכת אנונימית שלא מאפשרת לערער על עסקה. השיטות הקיימות מגנות על הקונה, בביטקוין הכסף עובר לידי הסוחר, ואין דרך לשחזר מאין הגיע. לך תפתח dispute כאשר לא קיבלת את החבילה מסין.

ומה קורה אם אתה מספק מוצר\שירות ועושים לך dispute אחרי שכבר סיפקת את המוצר\שירות הנ"ל? או אפילו איזה unauthorized transaction? אתה נשאר עם כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נשאר עם הוכחת תשלום. לפחות יש לך איזה בסיס לערעור, גם אם לא תמיד יצלח (כפי שזקן הפורום נוהג לומר - אתה יודע איך אתה נכנס לבית המשפט, אינך יודע כייצד תצא ממנו). עם מטבע האנונימי אתה בידיים ריקות, אין לך עם מה להתחיל את התהליך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נשאר עם הוכחת תשלום. לפחות יש לך איזה בסיס לערעור, גם אם לא תמיד יצלח (כפי שזקן הפורום נוהג לומר - אתה יודע איך אתה נכנס לבית המשפט, אינך יודע כייצד תצא ממנו). עם מטבע האנונימי אתה בידיים ריקות, אין לך עם מה להתחיל את התהליך.

לא נכון.

אחרי כל טרנזקציה אפשר לעקוב, לדוגמא:

https://etherscan.io/tx/0xdf1924a9f72a3876cd5a8990a7caa0f579b97c573e8244159cb0aa893bca1d52

How many of us ever know what it is to become the perfect version of ourselves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהרכח. אני מכיר המון אנשים שדפקו אותם עם פייפל וכו' כי הם עשו unauthorized transaction או אפילו סתם אמרו שהם לא קיבלו את השירות שהם שילמו עבורו.

ל2 הצדדים יש יתרונות וחסרונות. כל אחד צריך לבחור מה יותר טוב לו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטקוין לא נועד להיות מטבע אנונימי והוא ממש לא כזה. המערכת לא שומרת על האנונימיות שלנו.

זו טעות נפוצה בהחלט. לדוגמה, רכשתי משהו בחנות אינטרנטית (למרות שבודדות החנויות שמקבלות את המטבע הוולטלי הזה ובצדק מוחלט) והעברתי כסף מ X, הארנק שלי לY, חנות אינטרנטית.

אותה חנות אינטרנטית הייתה צריכה לשלוח לי את המשלוח הביתה ויש לה את הפרטים שלי, לכן החנות הזו כרגע יודעת בדיוק מוחלט מי הבעלים של ארנק X. מכיוון שהרעיון הוא שהLEDGER (יומן העסקאות הגלובלי) משותף לכולם, בעל החנות עכשיו יכול לראות את כל העסקאות שאני עשיתי אי פעם בארנק שלי. הבעלים של כל חנות ששילמתי להן אי פעם בביטקוין ושומרות את המידע עלי (ריאלית, כל חנות תשמור עליכם את המידע) יודעים בדיוק ממי קניתי בעברי וכמה שילמתי ובקלילות מצליבות את כתובות היעד של התשלומים שלי עם כתובות שמפורסמות אונליין בכל אתר של חנות שמקבלת ביטקוין (עוד פעם, בקושי יש כאלו, היחידים שמקבלים הם אלו שרצו להרוויח כתבת "חנות X מקבלת ביטקוין"). ברגע שהמאגרים האלו ידלפו, וכידוע מאגרי חנויות אינטרנטיות דולפים כל שעה בערך למאות פורומים וחדרי IRC מסביב לעולם, לא נמנע שיבנה מאגר מידע עצום המצליב בין הפרטים המלאים שלי לבין העסקאות שביצעתי, כולל רכישה מ"חנות סקס", כמה אני משלם ארנונה וכו'. יש לזה פתרונות כמו הקמת ארנק עבור תשלום ספציפי, אבל אז ניתן בקלות לראות מאיפה הארנק הזה מקבל כסף. מעבר לכך, אין לי כח כרגע כי זו שעת לילה מאוחרת במיקומי, אבל כל טכנולוג בכיר עם ידע בשיווק ומוצר (אין הרבה כאלו) יגיד לכם שבלוקצ'יין היא בדיחה טכנולוגית שלא פותרת שום דבר שהאנושות צריכה שנפתור. זאת אגב "טכנולוגיה" שחקרתי לעומק. האנווגליסטים והטרנדיסטים בשיא ההתלהבות כי הם הרוויחו כמה שקלים מהבועה והבשורה של הבלוקצ'יין היא רובין הודית, רומנטית ו"נגד טייקונים ובעלי ההון" אבל ריאלית אף אחד לא מקבל מטבע וולוטלי שכזה (לכו תשכנעו בעל מכולת לקבל פחות ממה שהוא מקבל אם הערך יורד, כי הרי אם הערך של הביטקוין יעלה, אף אחד לא ישלם לו בביטקוין), אז הוא מפסיד מכל הכיוונים. STEAM וMSFT הודיעו שהם מפסיקים לקבל את המטבע. חוץ מזה, מבחינה אבטחתית, ההבטחה של POW ושימוש בSHA256^2 היא לא רק בדיחה בגלל האיום הקוונטי, אלא בעיקרון בדיחה כי אנחנו מפזרים מידע ואת האופציה לבצע מניפולציות במידע (שכרגע כולם חושבים ש"ככל שיותר מחשבים מצטרפים, הכסף יותר בטוח1!!!!%$" בין מליוני נקודות קצה, פתיחה לRACE CONDITIONS ולמנפילוציות בLEDGER בצורות שאנחנו לא מדמיינים היום. בסופו של יום, דווקא לשיטה הקלאסית הנהוגה היום ב100% מהמערכות, נקודת חדירה בודדת - היא החוזקה הענקית שלה. מבחינת ביטוח ואחריות, אין לכם את מי לתבוע, אין ולא יכולה להיות רגולציה אמיתית ללא פגיעה קריטית באידיאל המבוזר והפתוח ואין שום אחריות. אם בתקופה הקרובה מישהו יגיד שהוא הצליח לזייף POW והוא מייצר מאות ביטקוינים בקליק, הכסף שלכם לא יהיה שווה כלום. זה יקרה, בוודאות מוחלטת, חותם על זה בעיניים עצומות. מלבד זאת, העניין שאבטחת הכסף שלנו עוברת לידיים שלנו, האזרחים ההדיוטות שרובם לא יודעים אפילו לעשות ריסטרט למחשב, מידיים של מומחי אבטחת מידע בבנקים, הוא עניין לא קטן, לא יעיל וטיפשי.

עריכה אחרונה על ידי שבלול
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במטבע לעבריינים ו/או פראונידים ו/או אנשים שלא מאמינים במערכת. לכל אדם אחר אין מה לעשות עם מטבעות דיגיטליים למעט שאיפה לגזור קופון מהשקעה ספקולטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והכי חשוב - בקרוב תוכל לקנות BELAZ

http://en.ctv.by/en/1515603794-belaz-considers-selling-trucks-for-bitcoins

למי שלא יודע, בלאז זאת חברה שמייצרת משאיות ענק, כאלה:

resizedimage600337-SECOWARWICK-BELAZ-BELARUS-5.jpg

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תלוי זמן, זה תלוי ערך של המטבע. ביטקוין הפך לרכבת הרים בחודש וחצי האחרונים, נע בין 9000 ל 19000 דולר, בשבוע האחרון התנודתיות היא בעיקר בין 12 ל 15 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Embrace the red...

(או: מה הייתם אומרים אם תיק ההשקעות שלכם היה נופל ב-20% בממוצע ביום אחד)

crypto16jan.PNG

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...