Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויות אחזקה של מאזדה מיאטה NC - שירשור מתגלגל

HyperViper
שימו לב! השרשור הזה בן 1443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממש, ממש מיותר. איך היא לא הגיבה לצפצופים? הזוי.

לפחות נשמע שבסוף הסתדרת יחסית...

ד"ש מהבת דודה

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מה אתה אומר, אבל...

א. זה הדיילי שלי. זה לא רכב לסופי שבוע שארוז בניילונים. אין מה לעשות.

ב. עד שיוצא לי לנסוע לאנשהו עם האישה לבד (בלי הילדה), אנחנו משתדלים לעשות את זה במיאטה, כי זה כבר הופך את הכל ליותר חוויתי.

תודה לאל שיש את הפונטו.

אבל אם אני מוצאת את עצמי במקום הזה עם המיני, יש חניון תת קרקעי, בכניסה הוא עמוס, בהמשך יש כל מיני רכבי ואג עם תוספות אופייניות לסביבה שחונים על 2-3 חניות ובסוף יש חניות של בני אדם

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הגורל של רכב דיילי. חצי שנה אחרי שקניתי GT86 משהו נכנס מאחורה בפקק. כעבור שנתיים בחניה ברחוב צר ליד העבודה מישהו עבר בצד ימין ודפק כנף אחורי ודלת והוריד מראה. כואב, אבל עובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית קונה היום מיאטה בשוק שקיים? אני חולם על זה, אבל בין רכבים שחוטים לחלוטין עם 270 אלף קילומטר, ואנשים שמבקשים 100 אלף שקל על רכב בן עשור, אני מודאג מלשלם מלא ולקבל לימון. יש לך דעות בנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית קונה היום מיאטה בשוק שקיים? אני חולם על זה, אבל בין רכבים שחוטים לחלוטין עם 270 אלף קילומטר, ואנשים שמבקשים 100 אלף שקל על רכב בן עשור, אני מודאג מלשלם מלא ולקבל לימון. יש לך דעות בנושא?

השוק לא היה שונה כשקניתי את הרכב לפני 7 שנים. במבט לאחור, הקניה של המיאטה הייתה אחת ההחלטות הכי טובות שעשיתי בחיים.

המיאטה לימדה אותי לנהוג נכון, הכירה לי המון אנשים טובים שהפכו להיות חברים שלי, סיפקה אין סוף של רגעים יפים שנעו בין צחוק מטורף של אדרנלין ועד רגעים רגועים ורומנטיים עם האישה.

אין ממש לימונים במיאטות, אלו רכבים מאוד אמינים וגם הרכבים הספציפיים שלא, עדיין זולים לאחזקה ביחס לכל רכב ספורטיבי אחר. אפילו קטסטרופה של מנוע שהלך אפשר לפתור ב-5,000 שקל.

אז לשאלתך, התשובה היא "כן" חד-משמעי, הייתי חוזר על אותה החלטה 100 פעם.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה להשוות את המצב שהיה לפני 7 שנים לזה הנוכחי. כשקנית את המיאטה "נהנת" מכ-5 שנים שלא היה ייבוא כלל של הרכב. כלומר מצבת הרכבים לא עלה ואף ירדה...

עכשיו יש ייבוא. הבעיה שבגלל המחיר המאוד גבוה של הרכב מעט רכבים כאלה עולים על הכביש, ובכל זאת אני חושב שאם הייבוא ימשך ולא ייעצר זה יחלחל גם למטה.

זה לא אומר שזה לא רעיון טוב לקנות מיאטה. זה רק אומר שהמצב של מחיר שוק שלא זז במשך כמה שנים טובות לא בטוח ישאר.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק לחלוטין!

אנחנו אמנם משוחדים, המכונה הזאת מצליחה לנפק כ''כ הרבה פאן שזה מדהים.

עלויות האחזקה מקבילות למאזדה 6.

האמינות שהכלים הללו מפגינים גם תחת עומס ואפילו הזנחה בקרב ילדים שפגשתי, היא מופתית.

אם אתם מסוגלים להחזיק כרכב יום יומי או כרכב סופ''ש ההנאה מובטחת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי המחודשת אמורה לנחות בישראל?

Sent from my Note 9

בחודשים הקרובים, לא זוכר בדיוק, אבל הבנתי שהיא תהיה יקרה מהנוכחית (סביבות ה-250 אש"ח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיאטה 2019 היא, לדעתי, המיאטה הטובה ביותר שיוצרה. אם הייתי יודע על השינויים, הייתי ממתין עם הרכישה לדגם החדש... התוספת להספק ולרדליין נעשו בטעם ובמידה, התבאסתי לשמוע עליה (כי אני לא מתכוון להחליף את הרכב).

לגבי HV- הוא אכן רכש את הרכב בערך בנק' האופטימום במרחב הזמן, כך שמעבר לפן ההנאה והחוויה הרכישה עצמה היתה (בדיעבד) החלטה כלכלית ממש, ממש מוצלחת.

אם הייתי בארץ, לא הייתי רוכש NC כיום, גם כי הND קרוב לוודאי "תדחוף אותה למטה" במחירון, וגם כי הND פשוט טובה יותר, לטעמי, בכל אספקט מלבד ההגה.

אם היתה לי חניה מקורה במגורים והעבודה, סיכוי סביר שהייתי רוכש ND. המחיר אמנם יקר, אבל אחזקת הערך טובה מהממוצע ולכן העלות האפקטיבית האמיתית אינה יקרה במיוחד, ובד בבד הרכב אמין וחסכוני כך שיחסית לרכבי ספורט אחרים מדובר בהוצאה סבירה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הND פשוט טובה יותר, לטעמי, בכל אספקט מלבד ההגה.

ברוב הפרמטרים אתה צודק, מלבד:

הגה (שציינת), מרווח פנים (ב-ND אני פשוט לא נכנס ברכב ואין מה לדבר על שתיה, מקום לשים סלולרי, תא כפפות, מקום לרגליים של הנוסע וכד') ואני מאמין שאמינות (בגלל כל האלקטרוניקה שיש ב-ND).

בנוסף לזה, יש יתרונות ל-NC כמשומשת כי: המחיר הוא פחות מחצי (!!), זה לא הולך ברגל והעובדה שאתה יכול לבחור כבר רכב ששופצר לטעמך במקום להתחיל להתעסק עם זה (זמן + כסף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה לי ניסיון עם nd משופרת וכסטוק זה פשוט פח זבל שקשה לבחון אבל מעניין אם ההגה הוא רכיב שאפשר להתפשר עליו או דיל ברייקר. כשנהגתי על הnd ישר אחרי הברז שהייתה לי הרגשתי שההגה משמעותית טוב יותר בברז. שבוע שעבר אחרי חצי שנה עם nc מכויילת בטוב טעם עליתי על הברז והרגשתי שההגה הרבה פחות טוב מהnc. מעניין יהיה לנהוג עכשיו על nd משופרת מתלים ולהבין אם זה בכלל בא בחשבון.

Sent from my INE-LX2 using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמחיר של הnd משפיע מאוד על המחירים בשוק בינתיים.

הכי זולה שראיתי עד כה היה אולי 180 שזה עדיין 60 אלף מעל לnc הכי יקרה שעל הלוח היום.

אני חושב שמה שידחוף את המחיר למטה הוא דווקא ייבוא של ישנות, אבל גם זה במרחק של שנה-שנתיים.

מצד אחד זורם לזרוק מאה אלף שקל על NC במצב שנראה טוב, מצד שני... עוד כמה עשרות אלפים תקבל brz שצעירה ממנה בחמש שנים לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייבוא של ישנות לא יעזור. איך אני יודע? חשבתי ל זה בעצמי. NA ישנה במצב טוב נמכרת בארהב אומנם רק ב4000$ בערך אבל לאחר ייבוא זה עובר את ה-40000 שקלים. זה כבר מחיר לא נמוך בכלל... ובכסף הזה אתה לא קונה NA מלוקקת עם כלום קמ, כאלו עולות אפילו יותר...

בקיצור זה לא זול, לקנות NA ב45K שקלים בלי לראות אותה אפילו זה יקר.

הייבוא של ND אם יימשך באופן סדיר ורציף בהחלט יחלחל מטה, הכל פונקציה של כמה שנים הוא ימשך.

איך יוכלו לבקש 100K על NC עם 120-130K קמ כאשר יש ND באותו מחיר? מחירי הNC יהיו חייבים להיות לפחות חצי מזה של הND. אחרי הכל רכבים ישנים בעשור לפחות ועם נסועה לא מועטה.

לפני שחידשו את הייבוא המחירים פשוט עמדו במקום ואולי אפילו עלו כי ההיצע רק ירד. יפה שהזכרת גם את הברז, היא גם תדחוף את המחירים מטה. היא לא רודסטאר אבל כן עונה על כל הסעיפים, למי שרוצה לנהוג עם פאן ובלי לשלם על זה הון.

הג׳ימיני די דומה למיאטה מהבחינה הזו. רכב עם ביקוש קשיח שהופסק הייבוא שלו בפתאומיות ואז חזר. גם שם השוק השתגע לחלוטין אבל זה כבר נרגע... זה לקח זמן אבל זה מחלחל, עוד מעט יגיע דגם חדש וזה בכלל יחלחל.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...