Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לגבי רכב הממונע בגז

ZorD
שימו לב! השרשור הזה בן 7107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לא מיזמן אחי הגדול קנה רכב חדש, סוזוקי בלנו 96.

הרכב נוסע והכל אצלו תקין, אבל אני רואה שאחי ממש חורש על האוטו, הוא עושה בערך 100 קלומטרים ליום! (יש ימים שאף יותר) ואני מתחיל לידאוג קצת לצריכת הדלק.

רציתי לישאול אתכם אם זה אפשרי וכדאי להתקין ברכב בלוני גז ולהפוך אותו לממונע בגז, מכיוון שזה יחסוף הרבה מזומנים לעומט צריכת ועלות הדלק.

במיקרה וזה אפשרי וכדאי אנא אימרו לי איפה יש מוסכים שמיתעסקים בעיניין זה.

אשמח לישמוע כל דעה ופיסת מידע בנושא.

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא המומחה לגז, אבל אנסה...

טכנית, ניתן להסב כל מנוע בנזין לגז. מעשית, אתה תוותר על תא מטען.

השינוי בהספק המנוע זניח.

תבדוק שיש לך היכן לגזגז...

תנסה לחפש בדפי זהב או משהו לגבי מתקינים.

לאחרונה שמעתי שהרבה קונים ספארי או ונדורה בנזין ומתקינים להן מערכת גז... קיבלו ואן מרווח במחיר קניה זעום, ובלי דמעות בתחנת הדלק.

אם אני לא טועה, במידה ונתקעת בלי גז, אתה יכול להמשיך ליסוע על הדלק שבמיכל, כלומר, התהליך אינו גורע מהאוטו.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yoelbe- תודה על תגובתך.

האם אתה כן מציע לעבור לרכב ממונע בגז?

האם זה באמת יחסוך את המחירים הגבוהים של הדלק? (אני מציין שוב שאחי נוסע כ-100 קילומטר ביום)

כמה תעלה התקנה כזאת בערך, והאם הגז לא יותר מסוכן מהדלק? (כשחס וחלילה קוראת תאונה וכו")

תודה מראש :-)

נ.ב

התא מטען של הסוזוקי מספיק גדול לדעתי, אם אני יוכל ליקראת סוף השבוע כשאראה את אחי אני יביא כמה תמונות של האוטו :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקילומטרז ברכב גבוהה, במקום להשקיעה בגז, תחליף את האוטו לאוטו דיזל. אז עלות הדלק לקילומטר תיצנח בפקטור 3 עד 4.
התקנה להערכתי, על סמך שמועות בלבד, עולה כחמש-שש אלף ש"ח.

אני לא חושב שיש בעיה במקרה תאונה, כלומר יש תקנים לנושא הנותנים פיתרון. מיכל של דלק, או יותר נכון אדים של דלק גם לא ממש תענוג בשעת תאונה... אבל גם לזה יש פתרון, לא?

היום, מחיר ללא הנחה של סולר לא זול מבנזין, האגרה עדיין גבוהה פי שתיים.

אין הבדל בנסיעה בין בנזין לגז.

תעשה שקלול... תחליט.

איך אתה יודע שתא המטען של הבלאנו גדול מספיק אם לא ראית את בלוני הגז...?

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2fst4u - yoelbe- sotka תודה רבה על עזרתכם עד כה!

אתם יכולים להמליץ לי על מוסך, לא משנה באיזה איזור בארץ (רצוי אשדוד\תל אביב) אשר מיתעסק בהתקנת ערכות הגז? (שיהיה אמין וכמה שיותר זול כמובן :wink: )

*בקשר לתא מטען של הבלנו אני בספק אם לא יכנס לשם בלון גז, הוא ממש עצום!

אבל אתה צודק אני עוד לא ראיתי בלון גז כך שאני לא יכול להיות בטוח שהם יתאימו :oops:

אם יש לכם הערות או הארות אחרונות ליפני מימוש התקנת בלוני הגז הם יתקבלו בברכה!

שוב תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה הולך לעשות את השינוי הזה, רצוי שתבדוק איפה בכלל אפשר למלא גז... לפי מה שידוע לי מעט מאוד תחנות מתעסקות עם זה (אם בכלל). אומנם זה צובר תאוצה, אבל עדיין.

אני ממליץ לך לעשות בדיקה יותר מעמיקה (שלא לומר חקירה) מאשר תגובות באינטרנט, כי זה סכום לא קטן, ושתרצה למכור את האוטו יכולות להיות הפתעות (בארצנו לא מקבלים בברכה שינויים, וזה עלול להיות בעייתי בעת מכירת הרכב). בקיצור, רצוי שתבדוק ירידת ערך, סיכונים (היה כתוב בכתבה שהבאתי משהו על חניונים תת קרקעים) וכו'. תתייעץ גם עם אנשי מקצוע, גם זה יכול לעזור.

והכי חשוב - תעדכן אותנו, כי אם זה יוצא טוב, אני עושה אחריך :-D.

עכשיו ברצינות. תדווח לי בבקשה איך העסק מתקדם (כולל תמונות, איך הרכב מרגיש אחרי, עלויות וכו'), כי זה מעניין אותי כבר המון זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הכתבה מחיר הגז הוא 2.5 ש"ח לליטר לערך.

השאלה היא האם כמו שקרה עם הסולר, זה יתחיל מאוד בזול ואז לאט לאט יעלה וייתקרב למחיר הבנזין...? היום הרבה לוגמי סולר כבר לא כל כך כדאיים לאחזקה עקב מחיר הסולר שעלה מאוד יחסית למחיר הבנזין. בנוסף, האם יחד עם הכנסת הגז לשימוש, יעלה גם מחירו עקב הביקוש הגובר אליו, וגם הוא כמו הבנזין יתחיל "לאזול" מן העולם..?

כל אלו שיקולים שצריך לבדוק לפני השקעת כ 7000 ש"ח לערך בהתקנה. :confused:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הכתבה מחיר הגז הוא 2.5 ש"ח לליטר לערך.

השאלה היא האם כמו שקרה עם הסולר, זה יתחיל מאוד בזול ואז לאט לאט יעלה וייתקרב למחיר הבנזין...? היום הרבה לוגמי סולר כבר לא כל כך כדאיים לאחזקה עקב מחיר הסולר שעלה מאוד יחסית למחיר הבנזין. בנוסף, האם יחד עם הכנסת הגז לשימוש, יעלה גם מחירו עקב הביקוש הגובר אליו, וגם הוא כמו הבנזין יתחיל "לאזול" מן העולם..?

כל אלו שיקולים שצריך לבדוק לפני השקעת כ 7000 ש"ח לערך בהתקנה. :confused:

את האמת, אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד, אבל כרגע הממשלה (ובכלל ממשלות בעולם) מעודדת את המעבר לשימוש בגז, כי הוא הרבה פחות מזהם מבנזין וסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת, אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד, אבל כרגע הממשלה (ובכלל ממשלות בעולם) מעודדת את המעבר לשימוש בגז, כי הוא הרבה פחות מזהם מבנזין וסולר.

כן אני מסכים איתך!!! והוא גם הרבה יותר חסכוני כמו שנאמר כאן

אבל גם זה לפי שמועות בארץ לא נערכו טוב למעבר לגז ולפי שמועות בארץ יש תחנה אחת לדילוק גז

אגב הגז לא יאזל כי הוא גז טיבעי

אני לא יודע איך מייצרים אותו אבל שמעתי משהו על שאריות של ירקות

וכמו שירקות יש הרבה ושאריות יש יותר אז אין מה לדאוג לגבי העליה

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...