Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת שלטי נוחות - יונדאי גטס 08

גוגלוב
שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לחבר שלטי נוחות . העניין שאין מנוע בצד הנהג שצריך להתקין . השאלה האם את המוח של השלטים יש לחבר למנוע

של דלת הנהג ? או איך זה אמור להתבצע

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בגטס 08, כמו ברוב רכבי יונדאי, יש צורך להוסיף אקטואטור 2 חוטים AM, בדלת הנהג.

לא ניתן להתעלק על הצמות המקוריות.

הפלג שניתקת, לפי עובי החוטים, הוא פלג אספקה ולא פלג בקרה.

עזוב אותו בשקט. :-P

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאני צריך לחבר סלנואיד בדלת של הנהג וזה יתבצע .השאלה איך אני מוצא את החוטים הרלוונטים ומחבר למוח שקיבלתי?

נטקו את המומחה פה בעניין הזה . תודה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין.

אתה לא מתחבר לחוטים המקוריים של הרכב (למעט מתח קבוע לפני סוויץ', ומינוס גוף, ומאותתים אם אתה מתעקש.).

תסתכל בדיאגרמה שקיבלת עם הערכה של הנעילה.

יש לך שם אפשרות לנגטיב טריגר, פוזיטיב טריגר, ונגטיב+פוזיטיב טריגר.

בשרטוט בד"כ אפילו רואים ציור של מנוע נעילה 2 חוטים.

אתה ממקם את המנוע הנ"ל בדלת הנהג, כך שיהיה מחובר לדלת עצמה בצורה יציבה+ לאחד המובילים של הנעילה.

הוא צריך להיות מחובר כך שהוא ימתח כשאתה משחרר את הנעילה ויתכווץ כשאתה נועל. (נועל ופותח בצורה ידנית,עם המפתח בדלת הנהג , כן?)

ההגיון פשוט מאד:

כל מה שהמנעול שלך בדלת הנהג יודע, זה להעביר פקודת נעילה/פתיחה ישירה למחשב הרכב,שינעל בתורו את שאר הדלתות.

אנחנו רוצים לגרום למנעול "לחשוב" שהרגע נעלת/פתחת עם המפתח שלך.

ברוב הרכבים זה נעשה ע"י פולס חשמלי פשוט, שאפשר "לחקות" אותו ע"י התעלקות על החוטים שבאים מהמנעול למוח הנעילה.

ביונדאי, משום מה, זה יותר מסובך. אז משתמשים ב"מעקף":

מערכת הנעילה המשוכללת שקנית, תחווט כך שהיא בסה"כ תפעיל את אותו סולנואיד כך שינעל ויפתח פיזית את דלת הנהג בלבד.

מחשב הרכב כבר יעשה את השאר כמו שהוא רגיל.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי המוח מתחבר לסלנואיד של דלת הנהג שמפקד על כל הרכב.

מינוס אני ימצא לא בעיה .

מתח קבוע אני ימצא יש לי את הטסטר הפשוט עם המנורה (צד אחד עם התנין אני מחבר למינוס ועם הצד השני אני יחפש מתח קבוע).

מה שנשאר לי זה איך אני מוצא איתותים זה חשוב לי.

ממש תודה כבר עזרת לי המון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה האדום-פס צהוב מהתמונה הראשונה שלך הוא מתח קבוע (והכחול כנראה הוא מינוס גוף, אבל עדיף לחבר ישירות לבורג בגוף הרכב).

לגבי מאותתים, כל מה שיש לי זה את הדיאגרמה המצ"ב.

אני הייתי לוקח מהצמה של הידית (מתחת להגה).

אתה צריך שני חוטים למאותתים (ימין ושמאל).

אם הערכה שלך באה עם חוט אחד, צריך לפצל אותו לשניים עם דיודות שמוליכות ממוח הנעילה לכוון המנורה.

פטנט אחר (למתקינים עצלנים) הוא לקחת מהחוטים שבאים ממנורות האיתות עצמן, בכנפיים הקדמיות.

(עדיין צריך חוט נפרד לימין ולשמאל, אבל ברגע שתחבר נורה אחת בימין ואחת בשמאל, כל האוטו יהבהב בפתיחה ובנעילה).

ddd.gif

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה בארץ?

בעקרון, כל מתקין אביזרים ישמח למכור לך במחיר המופקע של כ-50-60 שקלים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתקנה עברה בהצלחה.

התחלתי עם החיבורים החשמלים של המוח והמנוע לוודא שהכל עובד.

חיברתי+ לפני סוויץ

- מינוס

-איתותים כדאי (לקחתי מתחת להגה).

בשרטוט עם ההסבר בעברית שלקחתי מתרד אחר שנתקו הסביר . אפשר לראות לאן מתחבר כל חוט.

החוטים התחתונים בשרטוט קשור לסלונואיד . כאן נעזרתי בשרטוט שקיבלתי עם הערכה יש שלושה הסברים שם.

אני הלכתי להסבר שמראה חיבור ישירות למנוע (ניתן לראות בציור).

שם שתי חוטים + הולכים לפלוס של המוח שחיברנו ושתי חוטים למינוס שחיברנו.שתי חוטים אחרים הולכים לשתי חוטים של המנוע.

אחרי שחיברתי את המוח לשלטים והפעלתי את השלטים הכל היה תקין עברתי להתקנת המנוע.

מיקמתי את המנוע בקו ישר עם המוט של הנעילה של הרכב. חיברתי את המנוע עם 2 ברגים ושייבה לגוף.

סלילה פירקתי את הרמקול על מנת לקבל גישה לשרוול בדלת .יש לכווץ את השרוול ולהעביר דרכו את החוט.

בסיום לבדוק שהפתיחה נעילה מתאימה לכפתורים בשלט . אם לא יש להצליב +- .

העבודה לא כ"כ מסובכת יש להבין לפני איך מחברים את החוטים והשאר לא כ"כ מסובך.

עלות שלטי נוחות 50 ש"ח מאיביי

שלט נעילה מרכזית 25 ש"ח .

תודה לנתקו על ההסברים.

IMG_20131130_123105.jpg

IMG_20131202_150814.jpg

IMG_20131202_183546.jpg

IMG_20131202_172609.jpg

IMG_20131202_172632.jpg

IMG_20131202_172952.jpg

IMG_20131202_150746.jpg

IMG_20131202_132731.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

תודה על המדריך המצולם.

יש לי יונדאי גטס (2005), עם נעילה מרכזית מהמפתח. מהמדריך שלך הבנתי שבנוסף לשלטים וה"מוח", אני צריך לקנות סולנואיד עם שני חוטים (ולא 5) - בגלל שכבר יש נעילה מרכזית. זה נכון?

האם המוצרים האלה יעשו את העבודה?

http://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Remote-Control-Central-Door-Lock-Locking-Keyless-Entry-System-TR-/310722450761?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item4858805549&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Car-Auto-Plastic-Universal-Heavy-Duty-Power-Door-Lock-Actuator-Motor-2-Wire-12V-/261171849498?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item3ccf0e291a&vxp=mtr

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המדריך המצולם.

יש לי יונדאי גטס (2005), עם נעילה מרכזית מהמפתח. מהמדריך שלך הבנתי שבנוסף לשלטים וה"מוח", אני צריך לקנות סולנואיד עם שני חוטים (ולא 5) - בגלל שכבר יש נעילה מרכזית. זה נכון?

האם המוצרים האלה יעשו את העבודה?

http://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Remote-Control-Central-Door-Lock-Locking-Keyless-Entry-System-TR-/310722450761?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item4858805549&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Car-Auto-Plastic-Universal-Heavy-Duty-Power-Door-Lock-Actuator-Motor-2-Wire-12V-/261171849498?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item3ccf0e291a&vxp=mtr

תודה!

כן זה מה שאתה צריך.

הערה נוספת קטנה ששמתי לב .בכיסוי הדלת מאחורה יש מעין פין פלסטיק למילוי במקום החלל ,איפה שמקמתי את המנוע. צריך לנסר אותו על מנת לאפשר למנוע להכנס למקום הריק הזה ושלא יתנגש במילוי הזה. כשתגיע לזה את תבין זה ממש לא מסובך כל מסור קטן יוריד אותו.

כמו כן רכשתי את המנוע בגלאור במסגר בארץ במחיר שקנית באי ביי שניהם אותו דבר מה שנוח לך.והייתי ממליץ לך על שלטים כמו שהזמנתי עולים עשרים שקל יותר מהדוגמא שנתת אך עמידים יותר לדעתי הלחצנים ממתכת ולא מגומי.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה פרוייקט!

hisham10 אם תוכל לצלם תוך כדי ההרכבה זה יהיה נהדר.

במיוחד את הקטע של פירוק דיפון הדלת. ועוד דבר, מה בנוגע לחלון במשך כל התהליך? הוא נשאר למעלה ולא מפריע לעבודה?

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...