Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה אוקטביה החדשה 1.2 TSI -התרשמות ראשונית

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 3579 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

פנו אלי כמה אנשים בשאלות ראויות על הרכב שבכותרת והחלטתי להקדים ולכתוב את ההתרשמות הראשונית שלי.

אצין כבר עכשיו שזוהי התרשמות אישית ! , אני לא עושה כאן כתבה על הרכב.

הרכב נמצא אצלי כחודש, גרסת ה-1.2 TSI ברמת גימור בסיסית (אמבינט) של ציי הליסינג.

אקדים ואספר כי עניין בחירת הרכב שישמש אותי ל-3 השנים הבאות העסיק אותי בחודשיים שקדמו לבחירת הסקודה וזאת לאחר נסיעות מבחן בחלק מהמתחרות אשר נמצאות אצלנו בצי הרכבים.

נסעתי במתחרות- I35, I30, קורולה החדשה, פוקוס והאסטרה ובין נסיעה ברכב כזה או אחר, התניידתי הרבה גם באוקטביה 1.2 מהדור היוצא.

בכל סיום נסיעה התחושה שלי הייתה אותה תחושה- האוקטביה, בכל הקשור לחבילה "איכות נסיעה", הרגישה רמה אחת מעל כולם.

אני כלל לא מדבר על השילוב במערכת ההנעה TSI-DSG, אלא תחושת הישיבה של הרכב על הכביש, התקשורת מהשלדה שמשדרת קשיחות במידה הנכונה ומה מרגיש הגב אחרי נסיעה ממושכת (את היונדאי I30 שהייתה לי קודם, הגב שלי מאוד לא אהב).

גם הקורולה החדשה, כמו גם האסטרה, עדיין לא היוו מבחינתי תחליף ראוי לאוקטביה (בדגם היוצא) שהייתה לא מאובזרת בעליל בגרסת הליסינג (2 רמקולים, שום אבזור למעט בקרת שיוט וזהו בערך).

התמזל מזלי ואישרו לי את הסקודה בדגם הנכנס בדיוק כשזה שווק ע"י חברת הליסינג.

רק כדי ליישר את הקו הזה- מנוע ה-1.2 TSI מתחבר נפלא לסקודה השמנמונת והגדולה.

אל תתבלבלו ותחשבו רק 1.4 ליטר כי גם ה-1.2 דופק מצויין- הרכב זריז, לא מרגיש מגושם, תגובות המנוע משתלבות מצויין עם הגיר והשלדה והמנוע מרגיש כמו מנוע 1.8 מודרני או 2 ליטר מעודן.

אני מאמין שגרסת ה-1.4 תהיה טובה וחזקה עוד יותר, אך לאלו שפוחדים ממחסור בכוח זמין, הסירו דאגה מלבכם- מדובר במשפחתית חזקה מאוד עם הביצועים הטובים בקבוצה.

נוחות:

דומה מאוד לקדמותה. בסיס הגלגלים גדל ב-10 ס"מ (יותר מקום במושב האחורי המאוד מרווח) על חשבון נפח תא המטען (גדול יותר באוקטביה היוצאת אך עדיין עצום וגדול במימדיו)

מושב אחורי כאמור מאוד מרווח ו-3 מבוגרים יושבים בנוחות יחסית.

מושב נהג טוב, לא יותר. ההגה מתכוון לגובה ופנימה/החוצה וקל למצוא תנוחת נהיגה מתאימה (יש מישהו שאצלנו שטען שבדגם היוצא נוח יותר בכסא הנהג).

מתלים- מצויינים בכביש מהיר ופתוח, פחות מרשימים בתוך העיר אבל מצד שני הרבה פחות קופצניים מהמתחרות המלוכסנות.

פנים הרכב:

נקי, בלי יותר מדי כפתורים, הנדסת אנוש טובה ועיצוב זורם שממשיך בטקסטורה שלו עם הדלתות. מרגיש אירופאי ומוצק ומעוצב לטעמי כראוי.

אבזור:

סוף סוף הגיעה הגאולה וסקודה החליטו לאבזר.

גרסת הליסינג מצויידת בכל מה שצריך- בקרת שיוט, 8 רמקולים איכותיים המשודכים למסך טאצ' נוח עם ממשק מצויין, נגני דיסק וכרטיס SD נסתרים בתא הכפפות (נותן מראה נקי בדש-בורד, רעיון מצויין) וחיבורי USB ו-AUX בחזית הדשבורד.

בנוסף, פתחי מיזוג מאחור, מסך שליטה ותצוגה כמעט מלא בלוח השעונים עם תפעול כמעט מלא של כל הפונקציות דרך כפתורים בגלגל ההגה (תפעול טלפון נייד, מחשב דרך וכדומה) ובטח שכחתי עוד דברים.

חסרונות? יש.

המתלים כאמור פחות "נחמדים" בנסיעה עירונית, בטח ובטח בהשוואה לדגם היוצא.

אין ניווט מובנה (יש כאלה שזה חשוב להם אצלנו בחברה).

התחושה הכללית היא שסקודה בחרה להוזיל קצת באיכות הכפתורים וההרכבה על חשבון שיפור עצום באבזור גרסת הבסיס וזה מורגש מאוד- הסקודה מהדור היוצא מרגישה הרבה יותר טוב מזו החדשה בכל הקשור לכפתורים בדש-בורד, כובד הדלתות וסגירה/פתיחה שלהם, פתחי המיזוג, פלסטיקה בסביבת הנהג וכו'.

אני, באופן אישי, מעדיף את כל התוספות שהתווספו על חשבון השנמוך באיכות ההרכבה (היא עדיין טובה בסקודה החדשה, שלא יהיה ספק).

זה סיקור קצר וממש על קצה המזלג.

חודש אחד ו-2000 ק"מ אינם מספיקים כדי לרשום גם חו"ד על איכויות הנסיעה וכדומה אבל אני אעדכן.

זוהי כרגע ההתרשמות הראשונית שלי.

אני מאושר מהבחירה הזאת ונהנה מכל נסיעה שהספקתי לעשות עד כה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נשמע שהיא מאובזרת בדיוק במה שכל נהג ממוצע צריך. (רמקולים טובים, ב.שיוט, מסך שליטה על הטלפון הנייד ועוד).

פתחי אוורור במושבים האחוריים זה נחמד, לא תמיד שימושי.

באוקטביה היוצאת, לא הייתי אומר שהיא מרווחת מאחור (גם לא צפופה), אם בחשדשה הוסיפו 10 סמ בערך כנראה שעכשיו זה מצויין.

כל אופן, מול המתחרים, ברור שעדיף לקחת את האוקטביה.

גם אבזור מעולה, וגם מנוע וגיר חדשניים עם ביצועים מצויינים.

כמעט סופרב קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לחסרונות צריך להוסיף את העיצוב, עם הזמן העין מתרגלת אבל הרכב פשוט לא יפה, בעיקר החלק האחורי הארוך והמסורבל, הטאסות גם הן מכוערות לדעתי.

חברים שלי קיבלו לפני שבועיים את ה-1.2 אלגנס, חישוקי המגנזיום ופנסי הערפל קצת משפרים את המראה.

מהחלק הפנימי מאוד התרשמתי, רכב מרווח מאוד, תא נוסעים איכותי, אצלהם היא החליפה אוקטביה 1.2 אלגנס מודל 2010 שעברה 150 אלף קילומטרים, לדעתי תא הנוסעים בחדשה דווקא איכותי ונאה יותר, פריטים קטנים כמו ידיות הפתיחה של הדלתות והפלסטיקה סביב המערכת מעירים מעט את התא השחור.

בנסיעה הרכב מצויין, אני אוהב את המתלים הנוקשים מחוץ לעיר, בכבישים גליים הרכב זז יותר מדי על המתלים ובתוך העיר קצת מתרסק, אבל אני מעדיף את זה על פני רכות.

תתחדש וסע בדרכים טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, תתחדש-תהנה-תפרגן בתמונות ותעדכן בהמשך הדרך המשותפת :-)

אני אישית לא הרגשתי ירידה באיכות החומרים - בין הדורות. הדבר שכך הורגש (ואולי זאת הנקודה בה נתקלת) היא שבמקום הפחות "חשובים" החומרים הפכו נוקשים / קשיחים ומעט פחות נעימים למגע. בגרסאות המאובזרות - היא מרגישה ונראית מהודרת להפליא.

לגבי המנוע, האוקטביה החדשה הסירה ממשקלה כמה גרמים מיותרים (100 ק"ג - אם איני טועה). יתכן וזאת הסיבה שהיא מרגישה נמרצת ו"עירנית" יותר מהדור הקודם. בכל אופן, ה-1.2TSI לא מספק מבחינת ביצועים לדעתי - ואותה בעיה קיימת גם ביטי. אז נכון שההילוכים מחולקים טוב (בידני / DSG) ותורמים לתחושת נמרצות יחסית, אבל זה לא באמת זה - בעיקר כשהאוטו עמוס (אפילו חלקית). לא טוען שהן עגלות, אבל הן בהחלט זקוקות לחיזוק של ה-1.4TSI (ובאוקטביה זה מוחשי יותר - 1.4TSI החדש עם 140 סוסים. ביטי זה עוד המנוע הקודם - 125 סוסים). על ה-1.8TSI אני כבר לא מדבר, זה הופך את האוקטביה למשפחתית זריזה מאוד.

לגבי נוחות הנסיעה, שקודה איבדו עם השנים את האקסטרה נוחות שהייתה להן על שאר המכוניות של הקונצרן. לטעמי הן עדיין מעט נוחות יותר, אך הפער הצטמצם מהותית. הן הפכו קשיחות (יחסית) בעיר - והקשיחות הזאת גורמת להן לקפץ על כבישים גליים. אני נוטה להאמין שבגרסאות החזקות - בהן יש מתלה אחורי נפרד (כמו שהיה בדור הקודם / קיים ביטי) - הנוחות עדיפה.

המראה זה כבר עניין אישי. בעיני היא יפה, מכובדת ואלגנטית מהותית מהדור היוצא - ישנם רגעים שהיא נראית כמו סופרב שהתכווצה קלות. לא חושב שהראפיד / אוקטביה החדשה והסופרב המתוחה הן מכוניות מכוערות - ממש לא. פשוט אין בהן נועזות שרב החבר'ה כאן כן רוצים / מחפשים. זה בכל זאת המותג ה"שמרני" בקונצרן - וזה בסדר גמור שהם שומרים על קו עיצובי "מכובד".

נ.ב, nir100 - פתחי מיזוג מאחור זה נ ה ד ר. אם לא היו לך כאלה עד כה - לא תבין עד כמה זה יעיל. בפוקוס - לעומת היטי - אין פתחי מיזוג נפרדים לנוסעים מאחור וזה ללא ספק אחד החסרונות הבולטים שמציקים לי בפוקוס (מעבר לתא הנוסעים ה"אינטימי" והקצת יותר מידי באלגן בקונסולה המרכזית) - כשמתרגלים לזה ואין - זה חסר. בדיוק כמו משענת יד מרכזית אחורית - שבפוקוס לא קיימת בארץ - וחבל.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לשייך לסקודה, גם לסופרב, מראה מכובד או נאה, אלא אם אתה קומרד ביוגוסלביה של שנות ה70 :-)

מכל יתר הבחינות היא בהחלט מוצלחת. מעניין אם ומתי יביאו 1.8 או vrs.

לגבי משענת יד אחורית, היא מאוד שימושית, במיוחד אם יש בה מקום לכוסות. תתפלא אבל בגולף הנוכחית אין משענת כזו. וגם לא תאים בגב המושבים הקדמיים. צמפיון כנראה מייעדים אותה לזקנים בלי ילדים ;-) קמצנים...

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מראה הוא עניין של טעם. אני מעדיף את המראה הפושר והאלגנטי של הסקודה מאשר את סגנונות החללית של המתחרות מהמזרח שכל אחת נראית כאילו הדגם המחליף אותה כבר יוכל לרחף

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לשייך לסקודה, גם לסופרב, מראה מכובד או נאה, אלא אם אתה קומרד ביוגוסלביה של שנות ה70 :-)

מכל יתר הבחינות היא בהחלט מוצלחת. מעניין אם ומתי יביאו 1.8 או vrs.

לגבי משענת יד אחורית, היא מאוד שימושית, במיוחד אם יש בה מקום לכוסות. תתפלא אבל בגולף הנוכחית אין משענת כזו. וגם לא תאים בגב המושבים הקדמיים. צמפיון כנראה מייעדים אותה לזקנים בלי ילדים ;-) קמצנים...

איל, תסכים איתי שזה נראה מכובד ונאה יותר מכל הקוריאניות למיניהן (וחלק מהיפניות), גם מהפוקוס סדאן והאסטרה ברלינה.

בפוקוס אין לי משענת יד אחורית (לצערי), אבל ישנם כיסים בגב המושבים. מעצבן שאין פתחי מיזוג למושב האחורי :x

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן עניין של טעם.

אבל לדעתי המראה הפושר והאלגנטי, הוא של הפלסווגן ואוודי, שגם אני מאוד אוהב אותו.

סקודה אולי שייכת לקונצרן, אך בעניין כל הדגמים שהם נראים ממש לא טוב.

אם זה הסופרב שעברה עכשיו עידכון, אבל משהו שם מאחור עדיין לא מסתדר, בדגש על הכנף האחורית.

משהו שם עקום, קשה אפילו לאצביע על מה.

הפאביה זווה.

הראפיד....סתם.

היחידה שנראת נחמד בעניי זאת היטי.

בכל מקרה, תודה על הסקירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איל, תסכים איתי שזה נראה מכובד ונאה יותר מכל הקוריאניות למיניהן (וחלק מהיפניות), גם מהפוקוס סדאן והאסטרה ברלינה.

תלוי איזה קוריאניות. ה- I30 נראית סבבה לגמרי וגם הקיה סטיישן. את עיצוב הפוקוס אני אוהב רק בסטיישן, אבל שם היא נראית מעולה, וגם האסטרה 5ד נראית מצויין. הוספת ה"תחת" פחות מחמיאה לרוב הדגמים, זה נכון.

בפוקוס אין לי משענת יד אחורית (לצערי), אבל ישנם כיסים בגב המושבים. מעצבן שאין פתחי מיזוג למושב האחורי :x

מי צריך מיזוג אחורה בחלל כל כך צפוף מלכתחילה? ;-)

אכן עניין של טעם.

אבל לדעתי המראה הפושר והאלגנטי, הוא של הפלסווגן ואוודי, שגם אני מאוד אוהב אותו.

סקודה אולי שייכת לקונצרן, אך בעניין כל הדגמים שהם נראים ממש לא טוב.

אם זה הסופרב שעברה עכשיו עידכון, אבל משהו שם מאחור עדיין לא מסתדר, בדגש על הכנף האחורית.

משהו שם עקום, קשה אפילו לאצביע על מה.

הפאביה זוועה.

הראפיד....סתם.

היחידה שנראת נחמד בעניי זאת היטי.

בכל מקרה, תודה על הסקירה

דווקא בעיני הראפיד לא רעה, ואני מסכים לגבי הפאביה וכל היתר. שוב, האוקטביה החדשה לא כעורה, היא סתם.

ובאמת - תודה לפותח השרשור על השיתוף, שכחתי :oops:

האם אתה עושה שימוש במערכת ה- STOPSTART?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הסיבה שרשמתי שהרפיד, סתם.

לא מכוערת אך אין בה שום דבר, בטח לא אלגנטית.

לגבי המערכת אתה יכול לראות פה את דעתו:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=508372

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היופי הוא אכן בעיני המתבונן.

האוקטביה בלבן או כסף אולי נראית קצת אנמית, אבל בצבע שאני בחרתי אני דווקא חושב שהיא נראית מצויין, סולידית ונקיה וגם אני, כמו ההוא שרשם בשרשור, מעדיף את המראה השמנמן והסולידי על הקימורים והעיגולים האינסופיים בעיצוב כל המשפחתיות המלוכסנות.

סקודה מאז ומתמיד שמו לעצמם את עיצוב האוקטביה כמשהו חלק שמשדר אלגנטיות על חשבון התעוזה ועיצוב "צועק"- אני איתם ברכב הספציפי הזה.

לדעתי, במראה הסולידי הזה, הסקודה מראה המון אלגנטיות ועיצוב נקי- לא כמו משפחתית קלאסית שמתחפשת למשהו ספורטיבי עם שיק עיצובי לתפסית עין.

BAR72, עד עכשיו ביטלתי את המערכת בתחילת נסיעה אבל לאט לאט אני מתחיל ללמוד אותה ולהתרגל, במיוחד לאחר השרשור שפתחתי על המערכת כאן בפורום.

RS, התחושה בירידה באיכות החומרים לא יורדת ממני ולדעתי בנקודות מסוימות יש הרגשה כזאת ובמקומת אחרים ההרגשה היא הפוכה.

הדלתות באוקטביה היוצאת הרגישו מסיביות יותר.

באוקטביה החדשה, אם אני פותח מעט את החלון כדי להשאירו מעט פתוח 0כשהרכב חונה תחת השמש היוקדת), בסגירת הדלת החלון מרקד לו בתוך הדלת באופן שממחיש את זה נהדר.

גם כפתורי ה VOLUME וה-TUNE העגולים מקליקים מדי, רוקדים מדי ושוב, אלו דברים שלא הרגשתי בדור היוצא.

אם זאת, השדרוג בתא הנוסעים הוא אדיר! האבזור עשיר, הדש-בורד מוצק ובנוי מצויין וחד-משמעית אפשר להגיד שסקודה שיפרו את מה שלא היה צריך שיפור בדגם היוצא ומגיע להם שאפו על סביבת נהג מוצלחת מאוד!

אני יכול להגיד שנסענו ברכב 4 אנשים (2 מבוגרים אחורה) והרכב ממשיך להרגיש חזק- לי לא הייתה התחושה שלמנוע ה-1.2 קשה קצת יותר.

IMG_1580_1.jpg

IMG_1578_1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן צבע יפה, אתה מתכוון לעלות בדיוק את בית-אורן?

בכל מקרה, המראה קצת נפגשם (לא בשליטתך) בגלל הטאסות והיעדר חלונות כהים מהיצרן (לטעמי, כמובן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

הקפצה לצורך בקשת עדכון מפותח השרשור.

לפותח השרשור האם אתה יכול לעדכן איך הרכב מאז הפרסום האחרון שלך?היו בעיות מיוחדות? מה קוד הצבע שאתה הזמנת?

אנחנו בהתלבטות על כזו בליסינג והיה עוזר לשמוע ממקור ראשון. כמו כן האם יצא לך לנהוג או לנסוע על ה1.4 בצורה החדשה?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

הרכב גמע (יחד איתי כמובן) 10500 ק"מ עד כה.

בינתיים, הופיעו מספר תקלות שכנראה נעוצות בתקלות מחשב (משהו מוכר מעולם ההתקנות המקומיות שדוחפים לרכבים האלה כמו קודן וכדומה):

-תקלה בכריות האויר (הרכב נכנס למוסך מרכזי שם טענו שזו שגיאת שווא ואיפסו את התקלה במחשב).

-חיווי על נורת דרך שרופה (עדין לא נכנס למוסך אבל כנראה תקלת שווא כי הנורות נבדקו והן תקינות).

בנוסף ,אזהרה על מפלס שמן נמוך (מסתבר שזה משהו מוכר בסקודות החדשות, הן יוצאות מהמפעל עם מעט שמן או שנשרף קצת יותר בק"מ הראשונים של המנוע בחייו), מילאו שמן וזה נפתר.

עכשיו לרכב עצמו:

ללא מתחרים בסגמנט הליסינג (שים לב שבכוונה רשמתי "ליסינג"), לטעמי, לאחר בדיקה של כל המתחרות כולל ה-3 החדשה והקורולה.

נוח, מרווח, חטיבת כח מנוע-גיר מצויינת ומשולבת נפלא (אין שום בעיות מורגשות עם הגיר כפול המצמדים כבעבר).

מתלים טובים (אם כי פחות טובים מהאוקטביה היוצאת), מערכת מולטימדיה מצויינת (נטולת ניווט)

תא מטען עצום עם פתח גישה מצויין.

וגולת הכותרת מבחינתי- יציבות על הכביש! תחושת נהיגה מוצקת על הכביש.

דברים חיוביים פחות:

-מערכת ה-S&S המעצבנת (שקיימת היום במספר רב של רכבים, אותי זה משגע).

-תכן ניקוז מים מוזר בדלתות (לאחר גשם, פתיחת דלת הנהג מביאה איתה מפל של מים שמנוקזים בסף הדלת התחתונה.

שורה תחתונה: מומלץ בחום! סקודה עשו עבודה מצויינת.

הרכב המוביל בקטגוריית המשפחתיות לדעתי.

קוד הצבע שלי הוא G0 לדעתי (זה נקרא כחול פנינה או DENIM משהו)

לא יצא לי לצערי לנהוג ב-1.4 (ול-1.2 לא חסר כוח,אגב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו יש מליסינג את דגם ה 1.8 מודל 2011 אלגנס. מספר נקודות ששמתי לב אליהן כשישבתי בדגם החדש בסוכנות:

- התחושה מבפנים קצת אכזבה אותי. ציפיתי למשהו ׳יותר׳ ולא קיבלתי. להיפך, במקומות מסוימים הפלסטיקה קשה היכן שהיתה רכה, כמו למשל ספי הדלתות עם החיבור לשמשות

- הרכב מרגיש הרבה יותר מרווח בפנים. גם לרוחב אבל בעיקר במושב האחורי

- תא המטען היה ענק. עכשיו מפלצתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3579 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...