Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היכרות ראשונית עם ה-MX-5 או סיפור על אהבה..

דן 4
שימו לב! השרשור הזה בן 7105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה היה סופ"ש נהדר,בגלל הצימר, הנוף, מזג האויר, האוכל ובעיקר בגלל אשתי..אה כן, כמעט שכחתי שאביה השאיל לנו את מכוניתו האהובה (מזדה MX-5 כסופה,מקורית ושמורה עם 30Kק"מ - ידנית, כמובן). להלן התרשמויותיי:

1. יכולת דינמית. למיאטה התנהגות כביש נדירה והגה מדויק ומלא רגש. ההנעה (הנאה) האחורית מאפשרת החלקות זנב מהנות ולא מסוכנות. כנס לסיבוב מהודק, הילוך שני, תן גז מתגבר במהלך הפנייה והישבן המעוצב של היפייפיה הכסופה מחליק בנינוחות לאורך הפניה, הפנה את ההגה המצויין לכיוון הנגדי, עוד קצת גז

ו...אורגזמה.

ניתן לבצע זאת, כמובן, גם במהירויות גבוהות יותר (בהילוכים אחרים) אבל לא ניסיתי עקב חוסר היכרות עם הרכב (ובעיקר עקב הצעקות של היושבת מימיני..).

2.עיצוב. לא יכולתי למחוק את החיוך בכל פעם שהתקרבתי לרכב.העיצוב נהדר, קומפקטי, ספורטיבי ,קרבי ויחד עם זאת אלגנטי ולא מתלהם יתר על המידה. בניגוד לZ-4 ,למשל, המיאטה לא מעוררת מבטי קינאה מרירים מהעוברים ושבים כי אם מעלה על פניהם חיוכים מבינים וידידותיים.

המראה שניבט מכסא הנהג,של מיכסה המנוע המוארך, עם הבליטה הסקסית במרכזו עושים את זה באופן מיידי, בכל נסיעה. המיאטה יפייפיה.

3.מנוע ותיבת הילוכים. קרוב ל-160 סוסים, 6 הילוכים ומשקל נוצה הם מתכון לביצועים מצויינים ואכן המיאטה זריזה מאוד ומוט ההילוכים הקצרצר והמהיר משתף פעולה.

נקודת חולשה נרשמת למנוע - הוא קצת אנמי. מחונך ומעונב, לינארי ושקט מדי או בקיצור, קצת יפני מדי. חסרה תחושה של כח למרות שכח לא חסר ומכיון שזה רכב של תחושות הדבר פוגם קצת בהנאה.

4. מקום איחסון. הרכב מאוד צפוף ותא המיטען הקטן מאלץ אותך לדחוס את כל המיטלטלים לתיק אחד קטן וזהוזה.

5.סיכום.

בצער רב, בעוד שערי פרוע עדיין מהאדרנלין והרוח, החזרתי את הרכב לבעליו ונכנסתי לרכבי הפרטי (306 XSI במצב טוב) ומה אגיד לכם: הבדל של יום ןלילה.ממכונית ספורט עברתי לטרקטור. פתאום ההגה המצויין של הפיז'ו הרגיש כבד וחסר רגש ובכלל, מה הקשר בין הקופסא הגבוהה והסגורה הזו לבין נהיגת עיקולים ספורטיבית?! כמובן שהדברים הוקצנו מעט אך בכל זאת זו התחושה הכללית :

אין רכב ספורטיבי במחיר של המיאטה שבכלל מתקרב לתחושת ההנאה שניתן להפיק מהיפנית הקטנה והשובבה הזאת-לא XSI, לא GTI לא קליאו ספורט ולא בטיח.

אני מצידי, שחררתי הבטחה מאביה של אשתי שעוד 10 שנים אקבל את הרכב ומאז אני סופר את השניות...

אשמח לשמוע תגובות. תודה, דן 4 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא את מה שכתבת (זה ממש לא אוף טופיק דר"א) , אני חושב שאתה קצת מגזים בקשר ל"טרקטוריות" של ה 306 , ההבדל האמיתי בינהם הוא בתחושה , במיאטה אתה מרגיש שאתה ברכב ספורט , ישיבה ברצפה, ידית הילוכים קרובה, חוסר גג...

ב306 יש הרבה מאפיינים של רכב משפחתי וזה מורגש.

המיאטה היא בוודאי הרכב שנותן הכי הרבה ספורט לשקל והיא קנייה מדהימה (יש לציין את התמחור הטוב יחסית של היבואן).

הלוואי וייקנו ממנה מספיק בשביל שיהיה שוק יד שנייה בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהחלט לא מסכים איתך. הרי לא ניתן להשוות מכונית כמו המיאטה ל- 306. שתיהן טובות מאוד, כל אחת בקטגורייה שלה.

השילדה של ה- 306 היא בין הטובות הקיימות בעולם ההנעה הקידמית. באותה מידה, קשה אפילו להשוות בין ה- 306 ל- 106 כיוון שלכל אחת המאפיינים שלה.

החיסרון ב- 306 הוא כוח. אני נוהג ב- XSI 16V שבאורוותה 135 סוסים והיא חלשה. על אחת כמה וכמה עם מדובר במנוע ה- 8 שסתומים.

איזה יש לך?

ירון אדרי - 050-6565666

מדריך ומאמן ספורט מוטורי

מנהל מקצועי ספורט מוטורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שני דברים קטנים בנוגע למנוע ולהגה:

הגה - ל-306 הגה כבד, זה נכון. אבל הוא אינפורמטיבי בצורה מדהימה. אני משוכנע שלא פחות מזה של המיאטה. אני גם מבטיח לך שה-306 לא נופלת מהמיאטה מבחינת יכולת בסיבובים. פשוט התחושה שונה בגלל הדברים ששלומי ציין, וזה מה שעושה את ההבדל.

מנוע - אתה מתלונן על המנוע באוטו שלך, אבל למיאטה יש מנוע לא טוב בהרבה. 160 סוסים אין לה, נסה 145. ולפחות מדיווחים של אחרים (עומר?) היא לא מרגישה חזקה כלל...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג בXSI הרגילה (8 שסתומים) ואני בכלל לא חושב שחסר לה כח. נכון שזו לא STI אבל כשאני לוחץ את המנוע אני מקבל את מה שאני מבקש.

לגבי ההשוואה בין הMX-5 לספורטיביות עם הנעה קדמית. ודאי שיש מקום להשוואה שכן מדובר במכוניות שבבסיסן אמורות לספק פאן מנהיגה ואל תשכח שההשוואה רלוונטית במיוחד עקב מחירה של המיאטה (כ-160K ש"ח).

בכל מיקרה, את הפיז'ו שלי אני אוהב אבל לאחר שהתרגלתי לנהיגה במזדה אני מרגיש שספורטיבית עם הנעה קדמית (וה-306 היא דוגמא מייצגת) לא מסוגלת לספק את הסחורה שהמזדה נותנת בכמויות ובטבעיות רבה כלכך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אני יכול להבין. אני גם אעדיף הנעה אחורית על משקל נמוך וגג פתוח. אלו שני סוגים שונים של הנאה, ה-306 עושה את זה היטב למכונית הנעה קדמית והמיאטה לאחורית. שתיהן לא מושלמות (לדוגמה שתיהן זקוקות לתוספת כוח) אבל הן נוגעות במקומות הנכונים.

מבחן השוואתי מעניין הוא כמובן מיאטה מול קליאו ספורט (ודובר על זה כבר בפורום), כאשר לכל אחת יתרונות ברורים (קליאו - כוח, מרווח ועוד; מיאטה - גג, תנוחת ישיבה ועוד) אבל החלק המעניין הוא בהנאה מהנהיגה, הנובעת גם מה-SETUP השונה (קדמית מול אחורית) וגם מהיכולות הספציפיות של כל אחת מהן.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מספר הסוסים של המיאטה:

למיאטה האוטומטית אכן יש 145 כ"ס.

הידנית נהנת מתוספת של 11 סוסים.

כך על פי נתוני היצרן, וכך ע"פ בדיקתו של בעל הרכב (שהינו מהנדס מנועים במקצועו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג בXSI הרגילה (8 שסתומים) ואני בכלל לא חושב שחסר לה כח. נכון שזו לא STI אבל כשאני לוחץ את המנוע אני מקבל את מה שאני מבקש.

לגבי ההשוואה בין הMX-5 לספורטיביות עם הנעה קדמית. ודאי שיש מקום להשוואה שכן מדובר במכוניות שבבסיסן אמורות לספק פאן מנהיגה ואל תשכח שההשוואה רלוונטית במיוחד עקב מחירה של המיאטה (כ-160K ש"ח).

בכל מיקרה, את הפיז'ו שלי אני אוהב אבל לאחר שהתרגלתי לנהיגה במזדה אני מרגיש שספורטיבית עם הנעה קדמית (וה-306 היא דוגמא מייצגת) לא מסוגלת לספק את הסחורה שהמזדה נותנת בכמויות ובטבעיות רבה כלכך..

.

גמני נוהג ב-XSI החלשה יותר וחסר לה כוח יחסית לכמות שהכוח שהשלדה עוד יכולה לספוג בלי להתבלבל. עם זאת צריך לזכור שה-306 בבסיסה היא משפחתית שמספקת גם יכולות ספורטיביות ולא ספורטיבית טהורה מהולדתה שכל תיכנונה כוון אך ורק כדי לשרת מטרה זו. מה שגם שה-XSI היא אפילו לא הספורטיבית ביותר בין הדגמים של ה-306.

לגבי ההגה, יש לו את החיסרון של כל מכונית הנעה קדמית-לחימת הגה, אבל עדיין אני לא מכיר מכונית הנעה קדמית עם היגוי יותר טוב משל ה-306.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אני יכול להבין. אני גם אעדיף הנעה אחורית על משקל נמוך וגג פתוח. אלו שני סוגים שונים של הנאה, ה-306 עושה את זה היטב למכונית הנעה קדמית והמיאטה לאחורית. שתיהן לא מושלמות (לדוגמה שתיהן זקוקות לתוספת כוח) אבל הן נוגעות במקומות הנכונים.

מבחן השוואתי מעניין הוא כמובן מיאטה מול קליאו ספורט (ודובר על זה כבר בפורום), כאשר לכל אחת יתרונות ברורים (קליאו - כוח, מרווח ועוד; מיאטה - גג, תנוחת ישיבה ועוד) אבל החלק המעניין הוא בהנאה מהנהיגה, הנובעת גם מה-SETUP השונה (קדמית מול אחורית) וגם מהיכולות הספציפיות של כל אחת מהן.

רוני

יש לי קליאו ספורט, אני מת עליה אבל אם הייתי יכול להרשות לעצמי הייתי מחליף אותה במיאטה אתמול. מבחינתי זה המקום הטבעי "להתקדם" אליו. עוד כוח אני לא רוצה ולא צריך, כנ"ל לגבי עוד אחיזה (אני נהג עם יכולות לא יורת מסבירות שנוסע בכביש ציבורי). מה שנשאר זה שינוי הנעה ורצוי במכונית קטנה וקלה יתר לשליטה, כשגג נפתח זה בונוס נחמד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קליאו ספורט, אני מת עליה אבל אם הייתי יכול להרשות לעצמי הייתי מחליף אותה במיאטה אתמול. מבחינתי זה המקום הטבעי "להתקדם" אליו. עוד כוח אני לא רוצה ולא צריך, כנ"ל לגבי עוד אחיזה (אני נהג עם יכולות לא יורת מסבירות שנוסע בכביש ציבורי). מה שנשאר זה שינוי הנעה ורצוי במכונית קטנה וקלה יתר לשליטה, כשגג נפתח זה בונוס נחמד.
נחמד לדעת שיש נהגים ספורטיביים שהם גם שפויים ,גם צנועים וגם מבינים (למרות שהם נוהגים בהאצ'בק השרירית ביותר). ולעינייננו : ההאצ'בק הנ"ל היא מכונית ספורטיבית ואילו המיאטה היא מכונית ספורט טהורה בכל מובן. אין מדובר בכמות של סוסים, בתאוצות או בזמני הקפה. מדובר בהתנהגות, בכמות הרגש שנשפך מההגה ומתחושת הסיפוק לנהג.

אני שמח שאתה מבין זאת ומאחל לך שיהיה לך רכב שכזה ביום מן הימים שכן נשמע שאתה ראוי לו.

נ.ב.

כלכך הרבה אנשים פערו את פיהם בתדהמה למראה המיאטה שפשוט מתבקש לצרוח:

"אזרחי ישראל, בעלי משפחות עם 2 רכבים, אתם שיכולים להרשות לעצמכם אבל רק מדמיינים, מתי, לכל הרוחות, תיגשו לסוכנות המזדה הקרובה לביתכם ותזמינו מיאטה אחת (ודיר באלאק אם אתם חושבים על האוטומטית)?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי קליאו ספורט, ועכשיו מיאטה. כבר כתבתי על ההשוואה המתבקשת (מתבקשת עקב מחיר

דומה, אם אי פעם יביאו את ה-182, וקהל יעד דומה גם כן - למרות השימושיות הנוספת של ה-182).

בעבר.

לגבי המיאטה - לידנית יש 146 כ"ס, רק ביפן היא נהנת מ-160. לאוט' 139 אם אני לא טועה,

וגם אם כן, למי איכפת (גם חסר לה דיפ' טורסן מאחור). לדעתי המנוע ממש מצויין מבחינת האופי

שלו, כלומר, הוא ממש rev-happy. כל-כך קל לתת גז-ביניים ולדייק לחלוטין, כל-כך כיף לראות

אותו רץ בטורים - עכשיו רק צריך קצת כוח בשביל לגבות את כל זה :roll:

אבל תודות לאחיזה המינימלית למדי של האוטו, בדיוק כמו שנאמר כאן, זה ממש טריוויאלי להוציא את

הזנב לטיול אפילו במהירויות נמוכות מאוד (גם כאשר לא מתכוונים, תודות לכבישים המצויינים שלנו).

מסכים לגמרי לגבי ההרגשה - מעבר מרכב בסגנון מיאטה לכל רכב "רגיל" אחר נותן לך הרגשה כאילו אתה

יושב במשאית, מעל הדוושות שממוקמות בצורה מוזרה אי שם למטה. נהגתי בגולף (2 ל' ידנית, דור קודם)

אחרי שלא נגעתי ברכב אחר מלבד המיאטה במשך חודש, וזאת הייתה חוויה מפחידה.

אני לא יודע לאיפה אפשר להתקדם ממיאטה בסכומים סבירים - פעם הייתי אומר איוו, אבל עכשיו זה

כבר ממש לא עושה לי את זה. בוקסטר משומשת? אולי הדור הבא של המיאטה, ה-NC, שיבוא

עלינו לטובה מתישהו באמצע שנה הבאה.

אה, ולגבי המשפט הזה:

"אזרחי ישראל, בעלי משפחות עם 2 רכבים, אתם שיכולים להרשות לעצמכם אבל רק מדמיינים, מתי, לכל הרוחות, תיגשו לסוכנות המזדה הקרובה לביתכם ותזמינו מיאטה אחת (ודיר באלאק אם אתם חושבים על האוטומטית)?!

כל-כך נכון. רוב האנשים שרואים את הרכב מניחים שהוא עולה יותר, ואלו שלא (גם הרווקים), ישלפו מיליון תירוצים, מטופשים, לגבי למה זה לא שימושי להם. מצד שני - שישארו במאזדה 3 שלהם,

מבחינתי עדיף ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, ולגבי המשפט הזה:

כל-כך נכון. רוב האנשים שרואים את הרכב מניחים שהוא עולה יותר, ואלו שלא (גם הרווקים), ישלפו מיליון תירוצים, מטופשים, לגבי למה זה לא שימושי להם. מצד שני - שישארו במאזדה 3 שלהם,

מבחינתי עדיף ככה.

למען האמת, גם אני קצת נרתעתי מהרעיון לקחת את הרכב לסופ"ש משתי סיבות:

1.הנעה אחורית. לפני שנים שכרתי פורשה בוקסטר בלאס וגאס ובסיבוב הראשון שלקחתי נזרק הזנב באופן פתאומי כך שכמעט סיימתי על גדר הפרדה. אומרים שמכונית ספורט אמיתית היא כזו שמאלצת את הנהג לרכוש לה כבוד (בקיצור, לפחד ממנה) ואכן הבוקסטר קיבלה ממני את כל הכבוד לו היא ראויה אם כי בסיבוב אחד מאוחר מדי..

בקיצור, לגבי המיאטה, קצת חששתי שאתנייד בקצב של מכונה לטיטוא כבישים עקב החשש מהתנהגות לא צפויה של הרכב. חשש זה התבדה די מהר וחיש קל הבנתי שניתן ללחוץ את הרכב (במגבלות מסויימות כמובן) מבלי להסתכן יתר על המידה. המיאטה התבררה כצפויה בהרבה מהבוקסטר, בעיקר עקב ההפרשים בכח שיורד לגלגלים האחוריים.

2.מנקרת עיניים. הרודסטאר הפתוחה הזו מושכת הרבה עיניים סקרניות והופכת ל"מסמר הערב" בכל מקום אליו היא מגיעה. לעיתים היא נתפסת כסמל סטטוס ובעליה כשויצר שאוהב לנקר עיניים.

אני לא מרגיש נוח עם התחושה הזו, בעיקר על רקע המצב הכלכלי.

אגב, לגבי ה"שישארו עם המזדה 3...", זה לא יעזור לשוק מכוניות הספורט המשומשות בארצנו הקטנטונת. ככל שימכרו ספורטיביות חדשות כך ישתפר מצבם של חובבי הרכב שהפרוטה הגדולה אינה מצויה בכיסם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי אלו שנוהגים לעבור בלילה ולהשחית ?

כאב לב לבוא בבוקר אל הרכב ולראות שהגג קרוע מסכין..

אתה צודק, ולא הייתי ממליץ למי שגר בשכונות הקשות של בת-ים, נניח, לקנות כזאת. אבל האמת העצובה היא שרוב הציבור שיכול להרשות לעצמו, גם מבחינת כסף, גם מבחינת מקום חנייה לא מועד לפורענות, גם מבחינת רכב שני בבית לנסיעות משפחתיות וגם מכל בחינה הגיונית אחרת, עדיין ימצא איזו סיבה מופלצת למה לא להגשים את החלום שלו ולהתנהל במזדה משפחתית אוטומטית...

אין לכם מושג כמה אני עובד על אבא שלי שיחליף את הפאסאט במיאטה חדשה - אין סיכוי...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, לגבי ה"שישארו עם המזדה 3...", זה לא יעזור לשוק מכוניות הספורט המשומשות בארצנו הקטנטונת. ככל שימכרו ספורטיביות חדשות כך ישתפר מצבם של חובבי הרכב שהפרוטה הגדולה אינה מצויה בכיסם.

שים לב למחירי המכוניות המשומשות אצלנו באופן כללי, ספורטיביות או לא.

גם מכוניות שנמכרו כאן כמו זבל (לנטיס, anyone?) לא נמכרות במחירים שפויים וברי השוואה

למחירים במדיניות נורמאליות (באנגליה אפשר לרכוש M3 שנת 98 תמורת 90,000 שקלים, כולל

אחריות מוגבלת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...