Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלבי פוליש חד שלבי

שימו לב! השרשור הזה בן 3805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן....

חבר ביקש ממני שאעשה איתו פוליש לרכב שלו.

הוא רוצה לעשות את זה כמה שיותר מהר ובאופן ידני...הסברתי לו שאין מצב וזה יקח המון זמן ויש הרבה שלבים.

הוא פנה אלי כיוון שהוא לא מבין כלל בעולם הטיפוח לרכב והפוליש שהוא עשה היה במדינה אחרת, לפני הרבה שנים, עם פוליש של טרטל ווקס עם גרב ספורט עבה הפוכה, חצי שעה-שעה והוא טוען לתוצאות מצוינות.

פוליש הוא אחד הפעולות שעוד לא התנסתי בהן, קראתי קצת על הפן התאורטי אבל זה נושא שאני לא לגמרי סגור עליו.

ההמלצה הראשונה שעלתה לי לראש היא מגווירס אולטימייט קומפאונד.

המון המלצות, חומר קל לעבודה וחד שלבי..שזה מה שאני מחפש.

באיזה פד כדאי לי להשתמש? עלי להדגיש שהבחור רוצה להשתמש בגרב הפוכה שוב! :oops: ואני מתנגד לזה בתוקף, האם התתנגדות שלי מוצדקת?

תמליצו לי בבקשה על פד טוב לפוליש אבל במחיר זול שאפשר לעשות איתו פוליש לפורד פוקוס 2009 האצ'בק.

ראיתי סרטונים כמו זה:

נראה שהבחור משתמש בפד ספוג רגיל, מה דעתכם? אפשרי?

שאלה שניה היא בהקשר לשלבי העבודה, גם פה הוספתי שאלות ותהיות, מוזמנים להגיב:

-שטיפה.

-פלסטלינה+חומר סיכוך.

-שטיפה שוב.

---האם לפני הפוליש צריך לייבש את הרכב?

-פוליש. כל פעם שטח קטן, צריך הרבה מגבות מיקרופייבר לניגוב שאריות הפוליש.

---האם אחרי הפוליש צריך לשטוף את הרכב? או שמספיק הניגוב?

אני יודע שחלקכם תמליצו לי על IPA, מהו הדילול? איך מיישמים על הרכב?

-לבסוף ווקס או אוטם צבע.

קצת חפרתי אבל אני לא מהאנשים שאוהבים לעשות נזק לרכב של חבר.

בנוסף בפוליש אני יודע שצריך לכסות חלקי פלסטיק ויש לי מסקינטייפ של 3M 3434 (סיני :wink:) בדיוק למשימה הזו.

תודה לכם על סבלנותכם, מחכה לתגובות.

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

תוכל לראות כאן קצת יותר למטה בפורום את תוצאות הפוליש שעשיתי הסופ"ש הזה.

לשאלותיך:

פוליש ידני על כל הרכב? אני לא הייתי מנסה, עבדתי עם מכונה וזו הייתה עבודה מאוד קשה, אני לא רוצה לחשוב איך זה לעבוד עם גרב או פד יעודי ידני.

לגבי האולטימייט קומפאונד, זה פוליש מאוד גס, אחרי פוליש גס צריך לעבור עם פוליש יותר עדין אחרת המשטח לא יהיה מבריק ויהיו בו שריטות של הפוליש הגס. מצד שני, אין לי ניסיון עם הקומפאונד, יכול להיות שאני טועה. ממליץ לך על פוליש של מגווירס שנקרא 105, זה פוליש גס אבל "מסיים" מאוד יפה. מה הכוונה? ניתן להשתמש בו כפוליש בשלב אחד. אם יש לך מכונת פוליש, ניתן לעשות כמה מעברים עם לחץ על המכונה כדי "לחתוך" עמוק יותר לתוך הצבע ובמעברים האחרונים להוריד מהלחץ על המכונה בהדרגה, ככה זה יתן סיום יפה ללא שריטות.

לגבי פדים, ממליץ לך על הפדים של מגווירס, יש פד צהוב פוליש ואדום ל CUTTING. אני חושב שהצהוב יספיק, האדום הוא גס מאוד. האמת שזה תלוי גם במצב הרכב ו"קושי" הצבע. לצערי אין לי ניסיון עם פורד ואני לא יודע מה מצב הרכב של החבר שלך, אז קצת קשה להמליץ. אגב, גם פדים של Lake country מומלצים מאוד אם תמצא.

לגבי השלבים שרשמת, אחרי פלסטלינה אין צורך בשטיפה נוספת, פשוט לייבש את הרכב. וכן, לפני פוליש הרכב חייב להיות יבש אחרי פלסטלינה.

אחרי פוליש אין צורך לשטוף את הרכב, אחרי כל מקטע פוליש שאתה מסיים ומרוצה ממנו, אתה מוריד שאריות פוליש עם מגבת מיקרופייבר.

תשמע, אני חושב ששאלת שאלות יחסית בסיסיות, אני ממליץ לך לראות את הסרטונים של Junkman2000 לפני שאתה מתחיל, זה מאוד יעזור לך. לפני שאני התחלתי לעשות ראיתי את כל הסרטונים כמה פעמים ורק כשידעתי בדיוק את השלבים ואת הטכניקה ניגשתי לעבודה. הנה לינק ל part 1, יש לו 5 חלקים, תראה את כולם:

KP-eAddv2sk דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי למה אתה נותן למישהו שעשה פעם משהו שהוא זוכר בקושי לערער לך את הבטחון? הרי ידוע שאנשים שלא באמת מתעמקים בעולם הטיפוח לרכב יוצאים ממכון שטיפה ובטוחים שהרכב שלהם הכי נוצץ ומבריק. מה שאני בא להגיד הוא: אתה לא באמת יודע אילו תוצאות הוא קיבל עם אותו טרטל וגרב הפוכה. והוא היה משוכנע שהרכב שלו ניראה מעולה. לכן אינך צריך להתבסס על זכרון מעורפל של מישהו אחר. לגבי פוליש ידני- אפשרי אבל למה לך לקרוע את עצמך? עם כל הכבוד לחברות בינכם, אתה תרצה להראות לו מזה רכב נוצץ באמת והוא בכלל לא יודע מה ההבדל בין פוליש לווקס. אז חבל על המאמץ של שניכם! פשוט תשכרו מכונה ותקבלו אחלה תוצאות בהרבה פחות מאמץ וזמן. אם בכל זאת חשקה נפשך לעשות זאת בצורה ידנית הייתי ממליץ לך לקנות פדים ידניים של הקס לוגיק את הכתום והלבן ולעבוד עם שני פולישים,עדין וגס. לגבי שאר השלבים- יש לך הכל בתגובה של אדידס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו ש E-A הציע, עדיף לך לשכור מכונה, תוכל לראות כאן פירוט.

מחיר השכרת מכונה הוא 150 ש"ח לסופ"ש, צריך להשאיר פיקדון בויזה של 1800 ש"ח, פד של מגווירס יעלה לך עוד משהו באזור ה 80 ש"ח.

אם תשאל אותי, עדיף להוציא כ 250 ש"ח על מכונה ופד מאשר לעשות עבודה ידנית, פוליש לא עושים כל שני וחמישי אז כשעושים עדיף לעשות פעם אחת כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליש בעבודה ידנית כרוך במאמץ רב ביותר וכדי לכסות רכב שלם (כמו שצריך כמובן) צריך יותר מיום עבודה שלם.

תוצאות של עבודה ידנית לעולם לא יהיו זהות לעבודה עם מכונה אבל אם מחלקים את העבודה(למשל להגדיר שביום אחד עושים רק חלק אחד או שניים) ולא מתעקשים לסיים הכל ביום אחד זה בהחלט אפשרי ואפשר להגיע לתוצאות נאות ביותר.

מה שחשוב בפוליש (כדי "לחתוך" סווירלס) זאת העוצמה שהמכונה תיתן וגרב הפוכה-בטוח שלא תיתן :wink: .

פיתרון ביניים למי שרוצה לעבוד בצורה ידנית יהיו פדים ידניים יעודיים לפוליש שיתנו כוח מסויים בעבודה . לנסות לעשות פוליש ידני עם פדים רכים שמיועדים למריחת ואקס או פדים צהובים רכים וזולים לא ייתן תוצאה טובה בהרבה מגרב הפוכה או סמרטוט.

מומלץ לחפש סרטונים ברשת שמדגימים עבודה מסוג זה .

הנה שני דוגמאות לפדים ידניים :

http://vixdetailing.co.il/hex-logic-hand-pad-orange-medium-cut/?product

http://vixdetailing.co.il/hex-logic-hand-pad-white-polish/?product

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...