Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לרדת לאילת (דרך כביש 171 -> כביש 10) ?

slash
שימו לב! השרשור הזה בן 7082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבא שלי רוצה לגוון מעט,

נמאס מכביש 90 ו-12.

האם זה מסוכן (מבחינה בטחונית) להגיע לאילת דרך כביש 40, לאחר מכן, לפני מצפה רמון לרדת לכביש 171(צומת הרוחות), משם לצאת לכביש 10(צומת הר חריף) ולבסוף להשתלב בכביש 12(צומת סיירים) עד אילת?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה מסוכן (מבחינה בטחונית) להגיע לאילת דרך כביש 40, לאחר מכן, לפני מצפה רמון לרדת לכביש 171(צומת הרוחות), משם לצאת לכביש 10(צומת הר חריף) ולבסוף להשתלב בכביש 12(צומת סיירים) עד אילת?

אני לא חושב שהכביש מסוכן מבחינה בטחונית. בהחלט לא מדובר בכביש נעים לנסיעה, אבל לא חושב שיש איזושהיא סכנה בנסיעה בו. אמנם קרוב לגבול עם מצריים, אבל יש נוכחות גבוהה מאוד של מג"ב באזור.

מה שכן - קח בחשבון.

א. אין תחנות דלק לאורך הדרך, ואין מי שיעזור לך. תגיע עם מכל מלא, ורכב שאתה יודע שיעבור את הדרך בלי להתקע. לא נעים להתקע שם ליד הגבול עם מצרים, באמצע שום מקום.

ב. הכביש אמנם נראה נוח וישר על המפות, אבל מדובר בכביש משובש יחסית, עם המון פיתולים. לא משהו מטורף לנהיגה, אבל אל תצפה לנסוע 120 כל הדרך, כמו על כביש הערבה. שירתתי כמה חודשים באזור, ואני זוכר טוב מאוד את ה"גשרים האירים" שיש לאורכו.

ג. אל תסע בלילה. פשוט אל. תדאג להגיע לשם מספיק מוקדם כדי לסיים אותו בשעות האור.

ד. תסגור את הפלאפון שלך בכניסה לכביש. קליטה לא תיהיה בכל מקרה, אל תבנה על זה.

אבל באמת, מדובר בכביש מ-ד-ה-י-ם. המון חול חול וחול, בלי כלום מסביב.

נ.ב - תזהר מהגמלים. הבדואים באזור נוהגים לקשור להם את זוג הרגליים הקדמיות כדי שלא יוכלו להתרחק, והם נוטים לקפץ יש למרכז הכביש. כבר ראיתי את התוצאה של מפגש סאוונה-גמל. זה לא נעים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה תודה רבה לך על התשובה המקיפה!

אני אקח לתשומת לבי.

מצפה לעוד תגובות\חוות דעת\הערות.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על הכביש הזה במשך שנתיים לפחות פעם בשבוע.

מצטרף להמלצות של קודמי:אין קליטה בסלולר במשך רוב הדרך,אין אף פעם משטרה,לא לנסוע בלילה,אם לא מכירים טוב את הכביש יש כמה סיבובים מסוכנים אז ליסוע בזהירות.

כביש מדהים,יפה ומומלץ.

גורג

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי בכביש הזה לפני חודשיים בערך, וזה מה שיש לי להגיד:

1. אתה יכול להתחיל את הכביש הזה כבר מממעבר ניצנה, ולאו דווקא מהר-חריף.

2. בסוף הכביש יש איזה ש.ג. של מג"ב, אני לא יודע מה התפקיד שלו בדיוק,

אבל זה יהיה מבאס להגיע 20 דקות מאילת ולגלות שאיזה ש.ג. לא נותן לך לעבור.

3. צמוד לחלקו הדרומי של הכביש נמצא הכביש המקביל של המצרים, אני מבטיח לך

שאחרי שתראה את ההבדלים בין שני הכבישים, אתה תפסיק לצחוק/לרחם על המצרים,

ותקבל שיעור נוסף ב-"יהיה בסדר" הישראלי...

תהנה!

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. צמוד לחלקו הדרומי של הכביש נמצא הכביש המקביל של המצרים, אני מבטיח לך

שאחרי שתראה את ההבדלים בין שני הכבישים, אתה תפסיק לצחוק/לרחם על המצרים,

ותקבל שיעור נוסף ב-"יהיה בסדר" הישראלי...

אני מסכים שהכביש המצרי נראה הרבה יותר טוב. בעוד הכביש הישראלי מתפתל בין הגבעות, יורד לכל ואדי ועולה על כל גבעה קטנה, הכביש המצרי פשוט עובר "דוך", דרך ההרים.

מה שכן, מישהו פעם סיפר לי שאת הכביש המצרי בנו האמריקאים, כחלק מהסכם השלום. אם זה נכון, זה בהחלט יכול להסביר את ההבדל :wink:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה רבה לכולם!

אך מכיוון שאני מגיע לאזור בשעות החושך, אני אפעל לפי עצתכם ואוותר על הרעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי רוצה לגוון מעט,

נמאס מכביש 90 ו-12.

תודה מראש.

אני מנסה להבין את ההגיון בהארכת הדרך ולא מצליח. מילא אם אתה רוצה לנצל את כמה פיסות האספלט שוות הנהיגה בכביש 10 ובסוף כביש 12 (שזה נחמד, אבל פחות בלילה. למרות שנחמד לנסוע שם סתם גם בלילה). הדרך מתארכת מאוד בצורה שבחרת. אין כל רע בנסיעה עד מצפה רמון בכביש 40 ובמקום לפנות ל-171 להשאר על 40 עד כביש החוף, משם יש כמה עשרות ק"מ עד אילת שבהם צריכים לנסוע לאט. אבל לכל אורך כביש 40 ממצפה רמון יש גם נופים יפים וגם כביש מהנה ביותר (עם ישורת אחת מטורפת)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין את ההגיון בהארכת הדרך ולא מצליח. מילא אם אתה רוצה לנצל את כמה פיסות האספלט שוות הנהיגה בכביש 10 ובסוף כביש 12 (שזה נחמד, אבל פחות בלילה. למרות שנחמד לנסוע שם סתם גם בלילה). הדרך מתארכת מאוד בצורה שבחרת. אין כל רע בנסיעה עד מצפה רמון בכביש 40 ובמקום לפנות ל-171 להשאר על 40 עד כביש החוף, משם יש כמה עשרות ק"מ עד אילת שבהם צריכים לנסוע לאט. אבל לכל אורך כביש 40 ממצפה רמון יש גם נופים יפים וגם כביש מהנה ביותר (עם ישורת אחת מטורפת)

רוני

אין הרבה היגיון מאחורי הארכת הדרך,

פשוט כמו שאמרתי בהתחלה, רצינו לגוון במעט (כבר נסענו הרבה פעמים דרך הערבה או לחילופין דרך כביש 40).

אך כמו שאמרתי, נוותר על הרעיון.

שוב תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני

אני דווקא בעד להתחבר להמשיך בכביש 40 עד שיזפון ושם לפנות לכביש 12.

זה אולי מאריך את הדרך במעט, אבל הכביש באיזורים האלו הוא די איכותי (לפחות היה בשנה שעברה), ואפשר לנסוע בו יותר מהר ובטוח מבכביש הערבה, שבו מאחורי כל משאית שנוסעת 80 יש שיירה של עשרה סרבני עקיפה וכל זה בכביש שלמרות שהוא ישר יש בו המון שטחים מתים כתוצאה מירידות בגובה פני השטח.

אני אישית ממש לא סובל את כביש הערבה, ומעדיף בהרבה לנהוג בכבישים הריקים יותר, אפילו אם זה מוסיף עוד כמה ק"מ (ולא בטוח שזה מוסיף יותר מדי זמן לנסיעה).

לגבי המחסום של מג"ב על כביש 12, קחו בחשבון שסיכוי לא רע שבשעות הערב והלילה הם לא יאפשרו לבאים מאילת לנסוע בכביש.

ולגבי הישורת אחרי מצפה רמון, אכן אחלה ישורת - וכבר הרבה פעמים ראיתי את בחורינו ה(ח)טובים בכחול עומדים במרכזה ומיירטים בעוז נהגים ממהרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...