Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחת ולתמיד: האם מותר לנסוע עם פנסי ערפל בגשם שוטף אך ללא ערפל?

שימו לב! השרשור הזה בן 3826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים,

אתמול (30.10) יצא לי לנסוע בגשמים כבדים משהו כמו 30 ק"מ. השעה היתה סביבות 15:40, והדלקתי את כל אורות הרכב + את פנסי הערפל הקדמיים (את הפנס ערפל אחורי לא הדלקתי).

פנסי החזית של הרכב הם זרקור H7, משמע שלא מבחינים בהם כ"כ טוב כמו פנסי הרפלקטור H4 שיש ברוב המכוניות, ובעקבות תנאי מזג האוויר חששתי שלא יראו אותי.

מחיפושים שערכתי נמצא שיש טענות לכאן או לכאן בדבר שימוש בפנסי ערפל קדמיים בזמן גשם ממושך. חלק טוענים שמותר אך ורק בערפל, וחלק טוענים שמותר בערפל ובכל תנאי מזג האוויר שהראות משובשת (קרי אובך, ערפל, גשם, שלג).

אז כדי לא להסתבך, האם מותר לנסוע עם פנסי ערפל קדמיים בזמן גשם שוטף? מכיוון שיש ברכב מצלמה קבועה, אני מצרף קטע מתוך הנסיעה (הסרטון במקור צולם לפורום מזג אוויר, אך מדובר על אותה נסיעה של אתמול), אז האם בתנאים אלה מותר לנסוע עם הפנסים או לא? אני חייב מאוד לציין כי אף אחד לא סימן לי שאני מסנוור אותו - בהמשך נסעתי על כביש 66 שזה עם נתיב אחד לכל כיוון ללא הפרדה, וגם מבדיקה שערכתי הם לא מסנוורים (פנסים מקוריים, דגם "מפואר" של הפאביה).

http://www.youtube.com/watch?v=kxfvdjQ1umM דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

תודה,

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם פאביה מותר.

אני מאמין שבגשם כזה שוטר לא יעצור אותך על פנסי ערפל. וטם יעצור אין לך מה להגיד לטענה כי אין ערפל.

בגשם כמו שאתה מתאר הדלקתי את הפנס ערפל אחורי כי חששתי שלא יראו אותי (אין לי קדמיים)

Renault Clio MK2 ph1 1.4RT

Renault Clio Sport 172RS 2.0

FRANCE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

stio

תסתכל בסרטון שלך, בנתיב הנגדי רואים את הרכבים עם האורות הרגילים מצוין, אני בטוח שלפחות לחלקם יש נורות H7, ולפחות לחלק גדול מהם יש גם פלסטיק עכור מה שמקשה עוד יותר, ובכל זאת רואים את כולם יופי.

זה שלא סימנו לך שאתה מסנוור זה לא אומר שאתה לא מסנוור, אנשים לפעמים פשוט מוותרים על להבהב למי שנוסע עם אורות ערפל / דרך דלוקים.

אני לא ראיתי בארץ עדיין שלג או גשם שהגביל את הראות בצורה שתצדיק שימוש בפנסי ערפל.

אבל ערפל ואובך בהחלט קיימים ובשביל זה פנסי הערפל מותקנים ברכבים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה 107 (ד) לתקנות התעבורה:

(ד) הותקנו ברכב פנסי ערפל כאמור בתקנות 347 ו-347א, מותר להפעילם רק במקרה של ערפל, או כשיורד גשם שוטף, או שלג.

מכאן שאם יורד גשם שוטף, מותר לנהוג עם אורות ערפל דלוקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצאו מהסרט שפנסי ערפל מסנוורים,

פנסי ערפל מקוריים שהגיעו עם הרכב מהיצרן, או - לחילופין הורכבו כמקורי לפי הוראות היצרן - לא יסנוורו אתכם.

האורות הללו ומכוונים לגובה נמוך וממוקמים נמוך מאותה סיבה.

מי שבא ממול רואה אותם אך הם לא מסנוורים כלל, אם כן - יש בעיה של כיוון ואותה פותרים במוסך הרכב.

כל אלו שיש להם "כאילו" פנסי ערפל , עם לדים או משהו אוניברסלי - אלו הם המסנוורים האמיתיים, אלו מסוכנים ובעייתים.

מי שמשתמש בפנסי ערפל יראה שינוי בתאורה הרוחבית הנמוכה של הרכב, לא מעבר.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון ומטעה.

הדבר היחיד שלא מסנוור בפנסי ערפל זה במכוניות שמותקן בהם DRL באותה קופסה עם הפנסי ערפל, אבל שם ה-DRL הוא נורה אחרת המכוונת בצורה אחרת.

אני אפילו לא מתחיל לדבר על חאפרים כאלה ואחרים, גם במכונית חדשה פנסי הערפל מסנוורים את הבאים ממול, זאת למעט במקרים שבהם הראות אכן מוגבלת עקב ערפל וכד'

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצאו מהסרט שפנסי ערפל מסנוורים

לא מדוייק.

אתה מדבר על פנסי ערפל חזיתיים.

פנס ערפל אחורי מסנוור גם מסנוור.

וסייג נוסף שכן נוגע לפנסים הקדמיים, הם יכולים גם הם לסנוור מאוד בזיוויות מסויימות. התאורה שלהם חזקה מאוד והכביש הוא לא מישור אחיד, ורכב שיגיע מולך או נוסע לפניך יכול להסתנוור בהחלט, גם אם רק לשניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון ומטעה.

הדבר היחיד שלא מסנוור בפנסי ערפל זה במכוניות שמותקן בהם DRL באותה קופסה עם הפנסי ערפל, אבל שם ה-DRL הוא נורה אחרת המכוונת בצורה אחרת.

אני אפילו לא מתחיל לדבר על חאפרים כאלה ואחרים, גם במכונית חדשה פנסי הערפל מסנוורים את הבאים ממול, זאת למעט במקרים שבהם הראות אכן מוגבלת עקב ערפל וכד'

אז כנראה שיש מכוניות ספציפיות שמסנוורות אע"פ שכלל לא אמור להיות כך.

פנסי הערפל אמורים להאיר את הדרך מהנקודה בהם הם ממוקמים בקו ישר, לא למעלה ולא למטה.

הנקודה היחידה שאולי הם יסנוורו מישהו , זה בעת עליה על במפר והסנוור יהיה לפחות משניה.

attachment.php?attachmentid=359574&stc=1&d=1383218423

לא מדוייק.

אתה מדבר על פנסי ערפל חזיתיים.

פנס ערפל אחורי מסנוור גם מסנוור.

וסייג נוסף שכן נוגע לפנסים הקדמיים, הם יכולים גם הם לסנוור מאוד בזיוויות מסויימות. התאורה שלהם חזקה מאוד והכביש הוא לא מישור אחיד, ורכב שיגיע מולך או נוסע לפניך יכול להסתנוור בהחלט, גם אם רק לשניה.

פנס ערפל אחורי אכן מסנוור, אני מודה שאפילו אני מתקשה להבדיל בין אור הערפל לאור הבלימה של הרכבים לפני ,

לגבי החזית - במקרה שלי , הפנס ערפל מפיק מעין אלומה מאוד מאוד דקה לרוחב. מה שלא תנסה, לא תצליח להיות מסונוור אלא אם תשכב על הכביש מול הרכב.

foglight getz.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. זה אפילו לא קרוב לתיאור שאתה תיארת.

ב. בלא מעט רכבים פנסי הערפל לא נמצאים למטה אלא באותו בית מנורה כמו הפנסים הראשיים.

ג. גם כשהפנסים הם כביכול נמוך יותר ואמורים לא לסנוור, הם מסנוורים.

ד. בירידה זה בכלל קטסטרופה

ה. בבאמפר זה סנוור הולך ובא, כשהוא עולה על הבאמפר הוא מסנוור אותך, כשהוא יורד מהבאמפר הוא מסנוור אותך, אחרי שהוא סיים לרדת מהבאמפר עד שהבולמ"ז משככים את שינויי הגובה של הבאמפר הוא מסנוור אותך הלוך ושוב עוד איזה 3 פעמים.

ו. כשאתה מסנוור מישהו ממול, גם פחות משנייה זה הרבה זמן, יותר מדי זמן.

ז. כל הסנוור הזה הוא לא רק שלא לצורך, אלא שאתה נראה כמו ליצן על הכביש.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנסי ערפל אם הם מכוונים נכון אז לא יסנוורו, תפקידו של פנס הערפל או להאיר ממש לפני הרכב, האלומה שלהם היא לרוחב ולא

במיקוד ישיר לפני הרכב !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנסי ערפל אם הם מכוונים נכון אז לא יסנוורו, תפקידו של פנס הערפל או להאיר ממש לפני הרכב, האלומה שלהם היא לרוחב ולא

במיקוד ישיר לפני הרכב !

תודה! :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיקוד ישיר לפני הרכב !

א. כמו שכבר כתבתי זה לא נכון בצורה גורפת.

ב. בניגוד לפנסי הדרך ש(אמורים) להבדק בטסט כולל האלומה שלהם, מי בודק האם פנסי הערפל מכוונים או לא?

ג. פנסי ערפל מייצרים אלומה ממוקדת על מנת להיראות גם דרך ערפל (שזה התפקיד שלהם) ולא אלומה רחבה, בטח לא "ממש לפני הרכב", אין לפנסי ערפל מה להאיר לפני הרכב, זה לא תפקידם וזה לא מה שהם עושים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...