Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן דה שבו 65 - יומן שיפוץ

היונימוג האדום
שימו לב! השרשור הזה בן 1167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השבוע חלף הלך לו ויום שישי הגיע .

הסיטרואן המתינה בסבלנות ליום הזה ביודעה שאני רק שלה .

קיר האש שוייף וצופה בזפת על מנת לבודד מחום ולשמור מפני החלודה .

המנוע שודך בחזרה לגיר וכל המכלולים הותקנו עליו . גם האגזוז עבר שיפוצון קליל וחזר למקומו .

בסיום היום הארוך הזה מצא המנוע את מקומו בחרה משודך למרכב .

במקביל לחיבור והכנסת המנוע הוכנס בחזרה גם המנוע של הג'יפ ( לאחר שיפוץ כללי ) .

על מנת לשנות את הדינאמו 6V המקורי לאלטרנטור 12V נחרט מתאם עם פולי לרצועה - מ: דלרין - חזק מאוד והרבה יותר קל .

האמת שני המנועים די דומים :-P - הג'יפ 4220CC ואילו הסיטרואן 425.0CC מעניין "כמעט" אותו הנפח .

מצורפות תמונות נחמדות , תהנו .

אילן

כעת , לאחר שהסתיים השיפוץ , נסעתי עם הרכב כבר כ: 600 ק"מ .

פולי המנוע אשר נחרט מ-דלרין לא עמד במעמסה וקרס .

מסתבר שהחומר ממנו עשוי הפולי אכן חזק מאוד ועמד יפה בעומס צידי רצוף שהופעל עליו , אולם לא החזיק מעמד בשחיקה .

הפולי פשוט "נעלם" , הרצועה שחקה אותו לחלוטין .

הותקן פולי מתכת מקורי , ווהרכב חזר לנסוע .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

חלפו עברו להם עוד 1600 ק"מ והרכב ממשיך להשתפר .

בשבועות נסעתי לאירוע בכרמיאל , ביום שישי נסעתי לקיבוץ דורות , בשבוע הבא עוד פעם לצפון , ועוד היד נטוייה .

למעט מספר חיזוקי ברגים , לא סבלתי מתקלות כלשהן .

הרכב מפגין אמינות , התגובות בכל מקום נלהבות , ואני כבר כמעט מסיים את הפרוייקט הבא - שיפוץ סיקס שנת 1990 .

כחלק מחיפושיי אחר סוסים שברחו מהמנוע חרטתי פולי מנוע בעל קוטר קטן מאוד ( 55 מ"מ ) , הדבר שיפר את הסחיבה לפחות ב- 5% אולי יותר , בכל אופן השינוי מורגש .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

חלפה עברה לה שנה שלמה מאז שהסיטרואן שלי חזרה לכבישי ישראל .

ובדיוק באותו תאריך ( 3/3 ) החזרתי לכביש גם את הג'יפ ( סיקס 1990 ) שלי שגם הוא שופץ על ידי ממש מהיסוד .

אתמול יצאנו לשטח לחנוך את המשופץ הטרי .

אל דאגה אני לא משתעמם לרגע - יש כבר מחשבות לגבי השיפוץ הבא .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

עברו כבר כמעט שנתיים מסיום השיפוץ .

הסיטרואן עברה כבר כ: 8000 ק"מ בכבישי ישראל וכעת מתחילים להכין אותה ל"מסע" לקרואטיה בשנה הבאה .

יוצא כעת למסע קניות בביולי אשר באנגליה , ולאחר מכן נתחיל במקצה שיפורים הכולל חיזוק המנוע ועוד כמה תופינים .

עידכונים בהמשך אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

ובכן חברים .

חלפו עברו להן שלוש שנים כמעט מסיום השיפוץ , בהמשך שופץ הסיקס שלי ( 1990 ) וכן סיימתי לאחרונה שיפוצון של טילון I.C.M. ( 1962 ) .

מתכנן להתחיל בקרוב פרוייקט חדש ( גיליתי שזה מה ששומר אותי צעיר :wink: ) ולכן בלית ברירה נאלץ להיפרד מהסיטרואן :-(:-( .

הרכב כאמור שנת 1965 דגם מיוחד ( 3CV ) - יש לו גלגל רזרווי בתא המנוע וכן גלגל נוסף מאחור , תא המיטען נפתח כולל החלון האחורי .

המנוע הוחלף למנוע ה"גדול" - 602CC עם מצמד צנטרפוגלי ( משלבים להילוך ועומדים ברמזור ללא לחיצה על המצמד - מתחלף האור עוזבים ברקס ונותנים גז ) , המנוע והגיר גם הם במצב מצויין .

לפרטים - אילן - 050-5249686

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

זהו סיפור השיפוץ במלואו וכולל תמונות והסברים לאורך הדרך .

ממש מעניין אותי כיצד ניתן לתעד ככה בפייסבוק .

אילן

נ.ב. הרכב למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חברים , זהו יומן השיפוץ שעשיתי לסיטרואן שלי אשר החל בשנת 2013 .

כמה קל היה "לשלוף" אותו מהאוב :shock:

נראה את זה קורה באם השירשור היה נערך בפייסבוק :-(

לתשומת לב החברים .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אילן ,

הסברתי לך בשרשור אחר.

בפייסבוק , המידע שאתה פירסמת הוא בשליטתך , גם לאחר הפירסום.

וברירת המחדל היא שאחרי תקופה מסוימת הוא הופך להיות פרטי. אלא אם תגדיר זאת מראש. (מה שרוב המשתמשים לא עושים )

בפורום

המידע בשליטת הפורום בלבד, וברירת המחדל הוא שהוא תמיד ציבורי.

הקלות של העלאת תמונות וכיתוב של מידע בפייסבוק , התפוצה הרחבה יותר , והקלות שבה המידע החדש מוצף לך

תוסיף לזה את אכיפת החוקים הנוקשה של מנהלי הפורום (קיבלתי הערה רק כי כתבתי הודעה עם שלוש נקודות בסוף )

שהרחיקה משתמשים מהפורום (משתמשים הושעו או הורחקו מהפורום על דברים שונים ומשונים , מחיקה של הודעות וכד' )

ותקבל את המצב הנוכחי.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

חברים , בעיקבות הכתבה שפורסמה אמש על מכוניות שנות השישים בירחון - דרייב טיים , ואשר הדה שבו שלי מופיע בה .

העלתי מחדש את השירשור הזה להנאתכם .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

עברו חלפו להם שלוש שנים תמימות עם הסיטרואן המיוחדת הזאת שבהם היא נסעה על כבישי ישראל מעל 7000 ק"מ ללא שום תקלה או גמגום .

הנסיכה ביקרה פעמיים בפסטיבל שבועות בכרמיאל , פעמיים נוספות - טיול לצפון , מספר פעמים דרום אדום .

הגיע זמן הטסט , מאמין שתעבור כרגיל - ללא תקלות ועם הרבה צילומים :wink: .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

ובכן , בשבוע שעבר עברה הסיטרואן המיוחדת הזאת לבית חדש ואוהב ( לא פחות ) .

תמו להן שבע שנים שבהן שיפצתי את היפיפייה ( שלוש וחצי שנים ) וגם נהנתי לנוע איתה בכבישי ארצנו היפה .

שירתה אותי נאמנה , אולם נאלצתי להיפרד לטובת מקום בסדנה הקטנה שלי לפרוייקט שיפוץ מעניין .

האמת שמשהו מתבשל באופק , אולם אשמח מאוד לעוד אופציות מעניינות .

ולכן - אם יש למישהו קצה חוט לפרוייקט מעניין ( ולו אין רצון להתמודד איתו ) אשמח לכיוון .

כמו כן מחפש עוד ג'יפ סיקס פתוח ( רצוי ארוך ) , מנוע 6 צילינדר .

אילן - 050-5249686

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה מעניין ללות אותך בתהליך בקריאה מרחוק.
תודה על השיתוף.
בהצלחה בשיפוץ הבא.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...