Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן השוואתי ענק של רכבי סדאן לרבות מאזדה 3, טויוטה קורולה וסקודה אוקטביה

green
שימו לב! השרשור הזה בן 3831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

http://mobile.mako.co.il/cars-weekend/Article-acdf9a405f9e141006.htm

קודם כל שאפו למאקו, הם ממשיכים לספק מבחנים השוואתיים ענקיים, למרות שלא מדובר באתר רכב.

כמה נקודות שצדו את עיני במבחן הנ״ל:

המאזדה3 היא גם בעיני הרכב הנחשק ביותר מבחינה רגשית. העיצוב החיצוני והפנימי הוא היפה ביותר והתחושה היא של רכב מקטגורית פרימיום. זה מזכיר לי מבחן שערכו בעבר ״טופ גיר״, בין אלפא 147 gta, לפולסווגן גולף r32 ופורד פוקוס rs. ה- 147 הייתה ביזיונית על המסלול, אבל בכל זאת כל מנחי התוכנית בחרו בה.

המאזדה 3 עם מנוע ה- 1.5 היא האיטית במבחן מלבד בסובארו, כך שמי שציפה לתוצאה טובה יותר בפועל יתאכזב. מנוע ה- 2 ליטר כמובן יפתור את הבעיה.

המאזדה 3 היא הצפופה ביותר במושב האחורי אבל עדיין מרווחת יותר מהפוקוס, כך שהמצב בנושא זה פחות נורא ממה שנראה בהתחלה.

לטויוטה קורולה צריכת דלק גבוהה יחסית ומאכזבת ולאוקטביה לעומת זאת צריכת דלק מצויינת.

לקורולה מרווח פנים גדול במיוחד במושב האחורי, היא מרווחת יותר אפילו מהאוקטביה.

לקורולה ביצועים יפים מאד, היא מהירה יותר בתאוצות ביניים אפילו מהאוקטביה 1.2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בניגוד לדור הקודם ובכלל לכל הקורולות, המבחנים בארץ הכתירו אותה כמנוע מסורס ויחסית חלש, מה קרה פתאום היא חזקה?

אולי הגיר הרציף באמת רק נותן תחושה של איטיות אבל בפועל זה לא באמת ככה.

בכל מקרה, אני הייתי הולך על המאזדה בתנאי אחד, שהיא הייתה לפחות חזקה יותר מהקודם הקודם, ולאור המבחן האחרון הבודד במאקו היא גם לא עומדת מול הדור הקודם בתאוצות וזה מאכזב...אבל מבחינת שאר הדברים לטעמי היא סוף הדרך+האמינות היחסית.(טוב, אבל אני זה אני)

עריכה:

לא נכון, טויוטה קורולה 2013 (החדשה שמדוברת) נראית מכוער ברמה הרבה יותר קיצונית מהדור הישן.

הבעיה שטויוטה קורולה מעולם לא הייתה מאובזרת ובדורות הקודמים לא היו חישוקים קלים, לא שום דבר מעניין חיצונית שיכלו לשפר את המראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

''על הכביש ה-3 החדשה מרגישה מהוקצעת ומהודקת, בידוד הרעשים שלה מצוין והתנהגות הכביש שלה מהנה ביותר. ה-3 היא המכונית היחידה הנחשקת כאן וכשמדובר במכונית משפחתית עממית ללא ספק מדובר בהישג מרשים. יתרה מזאת, כמעט כל הבוחנים הודו שאם היו צריכים לבחור רכב לעצמם הם היו בוחרים את ה-3, למרות שהמנוע שלה לא מרשים במיוחד.''

אם בהתחלה המבחנים הדיי עלובים שעשו לה בישראל קצת הורידו לי ממנה (מי אמר קובי ליאני ולא קיבל?), המבחן הזה החזיר את ההתלהבות בחזרה. שיעשו כבר מבחן ל-2.0!

BW

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מבחן של: סביר/לא סביר, מרגיש/לא מרגיש.

איפה מדידות של חלל פנים הרכב, דינאמיקה, רעש, תמרון, מרחק בלימה, עוצמת אורות?

מה זה: "ציון בינוני", "מרווח טוב"? מה אנחנו בגן ילדים?

אני בטוח שאחרי ביקור בסוכנויות רכב וקבלת נסיעת מבחן אגיע למסכנות באותה רמה.

אני לא קהל היעד של כתבות כאלה. מתי כבר יתחילו לכתוב כתבות רכב מקצועיות?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

''על הכביש ה-3 החדשה מרגישה מהוקצעת ומהודקת, בידוד הרעשים שלה מצוין והתנהגות הכביש שלה מהנה ביותר. ה-3 היא המכונית היחידה הנחשקת כאן וכשמדובר במכונית משפחתית עממית ללא ספק מדובר בהישג מרשים. יתרה מזאת, כמעט כל הבוחנים הודו שאם היו צריכים לבחור רכב לעצמם הם היו בוחרים את ה-3, למרות שהמנוע שלה לא מרשים במיוחד.''

אם בהתחלה המבחנים הדיי עלובים שעשו לה בישראל קצת הורידו לי ממנה (מי אמר קובי ליאני ולא קיבל?), המבחן הזה החזיר את ההתלהבות בחזרה. שיעשו כבר מבחן ל-2.0!

אין את המנוע 2000 כרגע. כנראה מפחדים שערסים יפרצו לאולמות התצוגה בשביל הרכב ומחכים שיעברו כמה חודשים ואולי ישכחו מהנושא.:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן מצוין וממצא ביותר. התייחסות טובה לכל הדברים החשובים, וגם לפחות חשובים כשמדובר ברכבים מהסוג הזה (הנאה מנהיגה, ביצועים...). אמנם הוא לא מתחכם מדי, אבל בהחלט כתבה שיכולה לעזור למי שמתלבט בין הרכבים האלו. כל הכבוד למאקו ולבוחנים על המבחן הזה :mm_yeah: .

התובנות במבחן רק חיזקו את דעתי, התחרות האמתית והרלוונטית ביותר נכון לעכשיו בסגמנט הזה היא בין האוקטביה השימושית והאיכותית עד מאוד, הקורולה שעונה על הכל בצורה קצת יותר מסבירה והמאזדה 3 שפחות שימושית מהן, אך מציעה הרבה אופי, הנאה מנהיגה, איכות גבוהה, אבזור ועיצוב מהמם. אני כמו כל הבוחנים במבחן הזה גם הייתי בוחר ב-3 ככל הנראה, למרות שהבחירה בקורולה תהיה בחירה הגיונית יותר למשפחה וכך גם הבחירה באוקטביה (למרות שאני חייב להגיד שאני עדיין סקפטי לגבי אמינות הגיר והמנוע, ואני גם בטוח שהיא לא תהיה זולה להחזקה כמו צמד היפניות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לצנן את ההתלהבות אבל רוב שמות "הבוחנים" לי לפחות מאוד מאוד אלמונים ולא הייתי מקבל את דבריהם כדברי אלוהים חיים. מי הסמיך אותם ומה דרישות הסף כדי להיות היום "בוחן רכב מדופלם" מעבר לאחזקת רישיון נהיגה לי לפחות לא ברורים. מדברים פה על נחשקות כאילו שמו על המסלול בוגאטי נגד פאגני. פאקינג (סליחה על הביטוי) משפחתיות קומפקטיות ואין ספק שהמאזדה 3 היא הכי יפה בדור הנוכחי אבל איך זה מסתדר עם הדרישה הבסיסית של כל משפחתית לקצת מרווח לנוסעים מאחור, או תא מטען?! לשבת מקדימה וליהנות מנהיגה אפשר לקנות מיאטה או RCZ. כשמחפשים משפחתית קומפקטית תתיחסו לפרמטרים שחשובים לקהל הלקוחות המיועד (בלי להתחשב בלקוחות הליסינג) שהם צריכת דלק, בטיחות, מרווח, תא מטען וכו' ופחות פוזה ונחשקות שחשובים לחברי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מדהים איזה השפעה יש לכמה מילים על דף/מסך מחשב על אנשים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לצנן את ההתלהבות אבל רוב שמות "הבוחנים" לי לפחות מאוד מאוד אלמונים ולא הייתי מקבל את דבריהם כדברי אלוהים חיים. מי הסמיך אותם ומה דרישות הסף כדי להיות היום "בוחן רכב מדופלם" מעבר לאחזקת רישיון נהיגה לי לפחות לא ברורים. מדברים פה על נחשקות כאילו שמו על המסלול בוגאטי נגד פאגני. פאקינג (סליחה על הביטוי) משפחתיות קומפקטיות ואין ספק שהמאזדה 3 היא הכי יפה בדור הנוכחי אבל איך זה מסתדר עם הדרישה הבסיסית של כל משפחתית לקצת מרווח לנוסעים מאחור' date=' או תא מטען?! לשבת מקדימה וליהנות מנהיגה אפשר לקנות מיאטה או RCZ. כשמחפשים משפחתית קומפקטית תתיחסו לפרמטרים שחשובים לקהל הלקוחות המיועד (בלי להתחשב בלקוחות הליסינג) שהם צריכת דלק, בטיחות, מרווח, תא מטען וכו' ופחות פוזה ונחשקות שחשובים לחברי הפורום.[/quote']

לפעמים עדיף לעשות מבחן מנקודת מבט של חובבן, איך הוא מתרשם מהרכבים מאשר על מקצוען שחושב שרק ברכב ספורט כיף לנהוג. מה אגיד לך? הכל יחסי! כשאני משווה על איזה אופניים יותר כיף לרכב, לא משווים את זה לאפנועים כבדים. במבחן רכב משפחתי עדיף לעשות סיבוב למשפחה תמימה ושמוע חוות דעת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מדהים איזה השפעה יש לכמה מילים על דף/מסך מחשב על אנשים.

אנשים רגילים לאכול את כל מה שמאכילים אותם בכפית המדיה. מכיוון שאנשים לא מכירים אלטרנטיבות ולא ראו אף פעם מבחן רכב אמיתי, הם מקבלים את הכתבות האלו כמבחן רכב אמיתי ואפילו ממצא שנוגע בכל האספקטים (שהם מכירים ממבחני רכב באותה רמה).

מישהו טרח במבחן לבדוק מרחק בלימה? אני בכלל מה דבר על בדיקת דיינו ודברים אחרים שעושים במחני רכב אמיתיים. אבל העיקר שאנחנו יודעים באיזה רכב יד USB - זה המבחן הממצא.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...