Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיניוואן אמין וחסכוני בסביבות ה100K

michush
שימו לב! השרשור הזה בן 3834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי הונדה FRV (שישה מקומות) קרוב ל4 שנים שמשמשת אותי נאמנה עד היום.

עם התרחבות המשפחה באופק התחלתי להתעניין בהחלפה למיניוואן 7 מושבים.

למעשה רוב השימוש ברכב הוא של אשתי לעבודה בירושלים וחזור כחצי שעה כל צד מידי יום, בלי צורך בכל 7 המושבים.

פעם בשבועיים-שלושה אנו נוסעים עם הילדים לסופ"ש בהרכב מלא. (מתוכם ילד אחד בן 6 והשני בגיל 0...)

משום כך חשבתי שיכול להתאים לנו מיניוואן קומפקטי כמו טויוטה וורסו, שאמנם צפוף מאחור, אבל זה בא לידי ביטוי רק פעם ב-, ואסתדר איכשהו עם גגון.

התקציב שלי הוא בסביבות 100 אלף. גמיש קצת.

חשוב לי רכב אמין בלי תקלות וחסכוני בדלק. כמובן שמומלץ שיהיה סחיר בעתיד. נוחות תמיד תהיה בונוס, וביצועים פחות חשוב לי.

בינתיים הזהירו אותי שהוורסו קטנה, (למרות שחשבתי להסתדר כי רוב הנסיעות אינם בהרכב מלא) ומאזדה 5 שותה לא מעט. מישהו אחר הציע פורד גלאקסי. נראה לי שתיין משום מה.

אשמח לעזרתכם.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד גלקסי זה יופי של מיניוואן - אבל הוא ממש לא חסכוני (לא בדלק ,לא בטיפולים ולא במחיר הרכישה).

הוא כבד, ארוך וגדול יותר מהטיוטה וגם עם המנוע החדש שלו אקו בוסט שני ליטרים הוא שותה דלק יפה , יותר מהמזדה 5 שהזכרת .

עד כמה חשוב לך "חסכוני" ?

אם זה מאד קריטי אז הייתי ממליץ לך על הרנו גראנד סניק דיזל. נראה לי שבנתיים הרכב יחסית אמין , למרות המוניטין הגרוע של היבואן בארץ. כנראה שבמציאות היא עושה 1:15 ק"מ לליטר (נסיעה משולבת 50:50) החדשה קצת מחוץ לתקציב.

אם נמתין שלוש שנים (כדי שהמחיר ירד ל 100K) ,אז שמעתי על פריוס פלוס - רכב חצי היברידי ולכאורה אמור לתת צריכת דלק מובילה בסגמנט. למרות שאסור להאמין להבטחות יצרן ומעניין מה תהיה הצריכה שלו בעליות לירושלים. כנראה זה יהיה 1:17 ק"מ לליטר.

אבל אז נחזור לויכוח הנדוש שהיה פה על קרינה ברכבים היברידיים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

'חסכוני' לא חייב להיות ברמה של היברידי.

כיום הFRV צורך אצלי בסביבות 1:10.5 בערך בנסיעות לירושלים כולל קצת בתוך ירושלים.

הייתי שמח שזה לא יצרוך יותר ועדיף גם פחות. על המאזדה 5 שמעתי דעות סותרות. הטויוטה נראה שהכי חסכונית.

לגבי הרנו, יותר חשוב לי קודם כל שיהיה רכב אמין בלי תקלות ובעיות (שגם יכולות בקלות לסגור את ההפרש במחיר הדלק) מאשר חסכוני.

אני חושש קצת מרנו בפרט שהיא לא מהניילונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין גרנד סניק דיזל ב-100K כך שזה מוריד את האופציה בכל מקרה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הניסן קשקאי + 2 .

צריכת דלק בין 1:9 ל 1:10 ודי מרווחת ואמינה .

(אין לי כזאת , אבל לחבר בעבודה היתה במשך 3 שנים ונמכרה במחיר זנות למגרש של סוחר...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הניסן קשקאי + 2 .

צריכת דלק בין 1:9 ל 1:10 ודי מרווחת ואמינה .

(אין לי כזאת , אבל לחבר בעבודה היתה במשך 3 שנים ונמכרה במחיר זנות למגרש של סוחר...)

המחיר הזה זה אומר משהו על הסחירות או האמינות שלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתרחק מהקשקאי. זו ממש קופסת סרדינים מאחור. היא פשוט צרה מדי. רכב לסגפנים.

אם היום את עושה 1:10.5 אז תוכלי למצוא פג'ו 5008 מודל 2011 במחיר של 100K

רכב שעדיין עושה 1:10 ובמקרים רבים 1:11 .

למרות שהוא צרפתי, לא ידוע לי על בעיות אמינות מיוחדות.

אם את אוהבת את הגיר הרובוטי של סיטרואן אז יש אח תאום ל5008 בשם C4 פיקאסו (גיר מזעזע).

גם הוא ישמור על צריכה של 1:10.

הם שומרים על צריכה של פרטית כי המנוע של מכונית פרטית (1600 סמ"ק מוגדש)

חסרון מאד חזק בסחירות העתידית. כנראה שתמכר לגריטה בסוף.

יתר המיניוואנים שתמצאי יהיו עלי נפח מנוע 2000+ וצריכת הדלק תעלה בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר הרבה אנשים שמסתדרים יופי עם הגיר הרובוטי של ה-C4 פיקאסו שנמכר במחירי ז*ות לא בגלל שהוא גרוע אלא בגלל עודף היצע עצום.

לפיכך אפשר לשקול C4 פיקאסו אבל רק אחרי נסיעת מבחן.

הנה דוגמא לאחד חדש יחסית במחיר טוב

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם הייתי בוחן את הC4 פיקאסו. המנוע פותח בשיתוף עם BMW, והתיבה הרובוטית בכלל יפנית. כך שמבחינת מכלולים מרכזיים - אתה יכול להיות יחסית שקט. הדבר היחידי שאתה צריך לשים לב אליו זה אם אתה מסתדר עם תיבת ההילוכים. מעבר לכך, הרכב מרגיש מאוד חדשני ומרווח. אני 1.84 והצלחתי להידחק יפה למושב האחורי ולא היה נורא בכלל. בגלל הצפת שוק היד ה 2 ברכב הזה, תוכל למצוא מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...