Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כטיפול מונע - האם כדאי להחליף צינורות של מערכת המים?

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 3836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שרייד 2000.

עד עכשיו הכל עובד מצוין, אבל אני מפחד להגיע ליום שאני נתקע בצד הדרך עם חום מנוע כי איזה צינור או משהו נוזל ולדעת שהייתי יכול למנוע את זה.

הפחד העוד יותר גדול שלי, שזה יקרה כשהרכב נמצא אצל אשתי ואז היא בכלל לא תשים לב, משם הדרך למנוע קצרה.

השאלה עולה כי אני מתכנן לבצע טיפול בקרוב וגם להחליף את המי קירור (עבר שנה וחצי ובפעם האחרונה המערכת לא עברה שטיפה כמו שצריך אז החלטתי להקדים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצינורות והחובקים המקוריים הם מסוג טוב ומחזיק המון, ברגע שמחליפים לתחליפי אז מתחילות הבעיות והקצוות נסדקים, אם אתה מתכוון לשים מקורי וחבקים מקוריים או מהסוג היקר אז שווה, אחרת חבל להתעסק עם זה בכלל.

כמה שפחות לפרק, ככה יותר טוב.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני שאלתי את השאלה הזו לפני מספר שנים (הייתה לי אז דייהו ישנה - שזה בדיוק מה שקרה לה - צינור נשבר באמצע נסיעה והלך ראש מנוע).

התשובה שקיבלתי היא שלהחליף צינורות של מערכת המים זה עסק יקר מאוד (כמה אלפים), ואם כרגע הכל בסדר - אז למה להחליף?

הרי לא תחליף על הדרך גם מנוע כי הוא כבר ישן, נכון?

הדרך הכי טובה היא פשוט לבדוק כל כמה זמן את הצינורות והחיבורים, לראות שאין סדקים בצינורות ושהחיבורים אינם דולפים, קרועים או יבשים מדי. במידה שכן - רק אז להחליף.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

קיבלתי.

אז שאלה אחרת, על הדרך, האם כדאי להחליף טרמוסטט ולעשות ניקוי חיצוני לרדיאטור?

כדוגמת המדריך הזה :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=476192&highlight=%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9D+%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA+%D7%9E%D7%99+%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8&page=2

?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בקורולה 99 עשיתי ניקוי רדיאטור והחלפת טרמוסטט אחרי 12 שנים,

הרדיאטור היה מלא באבנית למרות שתמיד היה במנוע נוזל קרור מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מחליף, יש לי ניסיון עם רכבים שהם יחסית הרבה זמן על הכביש.

הנוכחי בן 18, אני לא סגור בוודאות שהצינורות מקוריים, אבל הם נראים ככה, ובלי עין הרע מחזיקים בסדר גמור.

שנה שעברה מכרתי רכב שהיה בן 13, רוב החלקים בו היו מקוריים מהיום שיצא מהמפעל, ביניהם גם צינורות המים ורדיאטור (קפצו לי הצינורות כמה פעמים, וגם התפוצץ הרדיאטור המקורי, מהלחץ, בסוף גיליתי שזה הפקק של המיכל עודפים, קניתי חדש ומאז שקט).

כמו שאמרו, אם אתה בוחר להחליף, אז רק למקורי.

עד כמה שאני יודע זו הוצאה לא קטנה, תעשה את החשבון שלך.

כל אופן, אם הרכב שומר על טמפ' עבודה, מתחמם ומתקרר כמו כשהוא היה חדש, והיה בו רק נוזל קירור מקורי\מומלץ, אז אני לא הייתי נוגע.

אולי כדי שתפרק את הצינורות שמעבירים בין הרדיאטור למנוע, תנקה אותם, תראה שהגומי במצב תקין ולא מתייבש\מתפורר.

לגבי רדיאטור, אולי כדי להרכיב חדש ולגמור סיפור (אם הנוכחי מקורי)

לדעתי גם הוא יכול לסחוב בכיף עוד כמה שנים אם היה רק נוזל קירור מקורי\מומלץ. (קח בחשבון שהפלסטיק שבו מתיישן, והוא גם יכול ליזול).

תבדוק שאין לחץ במערכת (אחרי נסיעה, שהצינורות מים צריכים ליהיות רכים, אם הם מנופחים חזק, יש בעיה).

לגבי טרמוסטט, תחפש מדריך, ותחליף אפילו לבד את הפלאנץ' והטרמוסטט (למקורי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...