Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"נשיקה" לפני מעבר חצייה

שימו לב! השרשור הזה בן 3819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אם זה באמת קרה כמו שאתה מתאר, הסיכוי שהוא יתעלף בערב בבית כתוצאה מה"תאונה" הזאת קטן מהסיכוי שיתרסק מטאור לתוך הבית שלו.

עשה לעצמך טובה ותרגע, קח את זה בקלות. זה לא בריא להילחץ משטויות כאלה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם! הרגעתם אותי ואני באמת מקווה שלא יהייה כלום.

כי עד עכשיו ישבתי ורק הייתי בציפיה , מאיפה זה יגיע???

אני חושב שזה ככה כי זו פעם ראשונה שלי (תמיד יש פעם ראשונה לא?:lol: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להתקשר אליו.

אם הוא ירצה להגיש תביעה הוא יצור עימך קשר (והוא לא יגיש תביעה).

ל'

+1

אל תעורר את הדובים מרבצם, סביר להניח כמו שאמרו לך שהפרשה הסתיימה, תניח לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מקווה בשבילך שלא פגעת בנהג רכב שמעוניין לתקן את רכבו בגלל פגיעה שולית.

היית צריך לצלם את החלק האחורי של הרכב שפגעת בו, מה שלא מועיל גם לא מזיק.

לפי התיאור שלך לא חושבת שהנהג יגיש תביעה.

ל'

זה לא נשמע ככה, הנהג מונית דווקא נשמע בסדר גמור, יצא (לפי הסיפור) ללא עצבים, ראה שהכל תקין ואפילו ויתר לפות"ש, רק לאחר שהעירו לו -לכל מקרה- לקחת מספר, הוא לקח והמשיך בנסיעתו.

למען האמת, נהג המונית יצא יותר מבסדר בסיפור הזה, להבא - שמור מרחק, זה לא שהיית יכול להתקדם יותר מדי, היו עוד מכוניות לפניך.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון. אתה מדבר על ESP. התפקיד של ABS הוא לא למנוע החלקות. התפקיד של ABS הוא למנוע נעילת גלגלים בעת בלימת חירום. בהסבר כללי מאוד: תחשוב שבלימה, נועלת את הגלגלים, מה שלא מאפשר לך לסובב את ההגה (כי הגלגלים מוחזקים פיסית ע"י הבלמים). הABS, כביכול עושה את פעולת ה"פמפום" באופן אוטומטי. אצל נהג סופר מיומן, במקרה סופר ספציפי הABS יאריך מרחק בלימה, כי בעצם הוא משחרר את הבלימה מעט, מה שמאפשר לך היגוי והתחמקות ממכשול. אבל, ב99.9% מהמקרים הABS רק עוזר, כי הוא מבצע פעולות נכונות במקום הנהגים, ומאפשר היגוי להתחמקות ממכשולים. ללא ספק אחת מהמערכות היעילות ביותר של העשור יחד עם בקרות היציבות (ESP) למיניהן.

חייב להגן על עצמי - החלקה עם גלגלים נעולים זה בדיוק מה שדיברתי עליו. :lol:

אני מניח שהפסקתי להבדיל בינהם כי יש לי גם ESP וגם ABS וכל שאר השטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור, תעשה לעצמך טובה גדולה מאוד ותרשם לקורס נהיגה מתקדמת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על זה לכל נהג באופן עקרוני, לך ספציפית כי זה השרשור שאתה פתחת בנושא תאונה שאתה עשית, עקב אחת מ-2 סיבות:

1. כניסת ה-ABS לפעולה הלחיצה אותך ועזבת את הבלם.

2. כניסת ה-ABS לפעולה לא שינתה את לחיצת הבלם שלך ובכל זאת גרמת לתאונה, כי לא לחצת מספיק חזק על הבלם או כי לא שמרת מספיק מרחק.

קורס נהיגה מתקדמת יכול לעזור לך ב-2 מתוך שלושת המקרים:

1. להתרגל ל-ABS במשטח "סטרילי" ולא במצב אמת.

2. ללחוץ נכון על הבלם מהרגע הראשון.

לשמור על מרחק מתאים זה סה"כ עניין של לספור 21,22 בעת שהרכב שלפניך מסיים לעבור עצם דומם (עמוד, סימון דרך וכו').

אם לפני שסיימת להגיד 22 הגעת לעצם - אתה לא שומר על מרחק ועליך להאט, אם סיימת להגיד 22 שמרת על מרחק מתאים.

השיטה הזו רלוונטית ובדוקה עד כ-120 קמ"ש ברכב תקין. לא בדקתי אותה מעולם מעל למהירות זו או ברכב לא תקין.

מעבר לזה, אחרי מקרה כזה זה בדיוק הזמן להבין שיש לך עוד מה ללמוד בנושא נהיגה, וקורס נהיגה מתקדמת זה השלב הראשון והכי חיוני

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורס של כמה שעות (אם אני זוכר נכון באיזור ה-7-8 שעות), חלק קטן פרונטלי עם לוח והסברים תיאורטיים שמניחים את היסודות להמשך, אח"כ יש הסברים במכוניות (כל אחד במכוניתו, אבל הכישורים ניתנים להעברה לכל רכב אחר) על בחירת תנוחת נהיגה, בלימה נכונה, התמודדות עם תת-היגוי והיגוי-יתר (לפחות בצורה בסיסית ובטוחה) ותרגול מרחקי עצירה ועוד.

בסוף בחלק מהמקומות יש ג'ימיקאנה של כל המשתתפים כל אחד עם הרכב שלו.

בד"כ באיזור 15-20 אנשים לקורס, העלות סביבות 750 שקל היה כשאני עשיתי לפני 7 שנים בערך.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...