Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול במסגרת אחריות- מוסך יבואן או כל מוסך מורשה?

KiaGT
שימו לב! השרשור הזה בן 2122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

לבת זוגתי היקרה יש פיקאנטו חדשה באחריות, האבא מתעקש לטפל במוסכי "קאיה" מורשים

עם זאת המחירים שלהם מונפצים ויש לי אפשרות לטפל במוסך אשר בעל תעודת מוסך מורשה, במחיר הוגן הרבה יותר

עכשיו ידוע לי שיצאה תקנה שמאפשרת תיקון בכל מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה(בעצם כל מוסך, אינני מכיר מוסכים אשר פועלים ללא אישור זה)

הקאטצ'- האבא של החברה בעל תפקיד משמעותי במשרד ממשלמתי ובמסגרת תפקידו הוא קונה רכבים ואחראי על טיפולם, וטוען שלמרות התקנה, הוא יודע שחברת האם(קאיה) עלולה להתנער מאחריות במידה ויהיה צורך בהפעלתה, עקב העובדה שהרכב לא טופל ותוקן במוסך "קאיה". עכשיו ברור שהאבא צודק ואין מה להתווכח איתו(כבוד המשפחה-מרוקאי), אבל מצד שני בת זוגתי צריכה לשלם את עלות הטיפולים, ופה הדילמה...

תפקידכם בטלנובלה- אשמח לשמוע את נסיונכם עם רכבים במסגרת אחריות, היכן אתם מטפלים? והאם מישהו מימש את האחריות של רכבו לאחר ביצוע טיפולים במוסך "לא מותג(קאיה) מורשה"

ואם יש לכם תובנות אחרות בנושא אשמח לשמוע גם כן

ברכה והצלחה לכולם

Boris.K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

האבא צודק. בתקופת האחריות רצוי מאוד לטפל במוסך מורשה של היבואן ולא במוסך כללי. כך תקבלו גיבוי מלא במקרה של תקלה במסגרת האחריות ולא פחות חשוב מכך, יבוצעו ברכב קריאות שירות (ריקולים) של היצרן.

כבר שמעתי על מקרים בהם יבואן רכב גדול (שאינו טלקאר, יבואנית קיה, אבל גדול ממנה) הערים קשיים על לקוח שביקש החלפה של מנוע במסגרת האחריות. בסופו של דבר המנוע הוחלף במסגרת "רצון טוב" אבל זה עלה בלא מעט ריבים וויכוחים וכמובן ימי השכרת רכב חלופי שלא הוחזרו. בקיצור, בסוף זה עלה לבחור החביב יותר ממה שחסך כשטיפל במוסך כללי.

אם תבדוק את זה לעומק תגלה שההבדל בין מוסך מורשה למוסך כללי הוא לא גדול ומסתכם בכמה מאות בודדות של שקלים לטיפול קטן. בשביל זה, לדעתי, לא כדאי לקחת צ'אנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף מהסיבות שפורטו לטפל במוסך היבואן אבל כדי שלא ידחפו לך כל מיני אלמנטים בזמן הטיפול , עשה רשימה כאשר

אתה מכניס את האוטו לטיפול וכך לא ידחפו לך כל מיני שטויות כמו מים לשפריצר , תוסף לדלק , ניקוי מנוע וכולי .

כל מה שמעבר לרשימה שהכנת ידרוש אישור ממך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי לשמר את האחריות, אתה בהחלט יכול לטפל בכל מוסך מורשה משרד התחבורה אבל חייב לטפל אך ורק בחלפים מקוריים של קאיה, מה שעושה את פער המחירים כמעט זניח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלא כתוב בחוק שחייב לטפל בחלפים מקוריים.

כתוב שהטיפול חייב להתבצע לפי הוראות היצרן בדיוק ובחלפים "ראויים".

מה זה חלפים ראויים ומי קובע האם הם ראויים לא ברור.

או שאני טועה ובפירוש נקבע שיש להשמש בחלפים מקוריים בלבד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שזכור לי, נקבע כך במפורש וזה אפילו די הגיוני.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים תודה על התגובות.

כאמור כמובן שהתכוונתי לטפל בחלפים מקוריים בלבד

וכאשר הפער הוא כמה מאות שקלים, כאשר באחוזים זה יכול להגיע ל25אחוז בטיפול קטן

ההפרש משמעותי!

עזרה, האבא טוען בדיוק את הטיעונים הנ"ל, רק שיש לו ביסוס לגביהם מכיוון שהוא מתעסק בתחום הזה ישירות

הבעיה העיקרית שלי, שאני פשוט לא סומך על מוסכים(בלי לפגוע באף אחד)

מכיוון שאני יודע בדיוק כיצד המערכת הזאת עובדות

במוסך שאני בן בית בו אני יודע שאני אשלם אך ורק על הדברים שאני צריך, ולא סתם על דברים ש"ידחפו לי"

במידה ולעוד מישהו יש נסיון אישי עם מקרה דומה אשמח לשמוע

תודה לכל המגיבים

Boris.K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא ידחוף לך אם תגיד להם מראש: "לפני שאתם מכניסים את הרכב לטיפול, תגידו לי מה הממצאים ונחליט מה להשאיר".

נגיד כשהכנסתי את היונדאי גטס שלי לטיפול, היה שם פילטר מזגן באיזה 200₪, וישרים במחיר מונפץ, מים למצבר, מים לוישרים ועוד כמה שטויות שהיו גוזלות ממני לפחות 300-400₪. פילטר לגטס קניתי ב40-50₪ והרכבתי ביחד עם אבא שלי. כמה דקות של עבודה. וישרים עלו 50₪ (גם ככה מתייבשים מהר, למי אכפת), מים למצבר מילאתי מזוקקים שיש בבית, ומים לוישרים עולים גרושים באוטו דיפו. בתכלס יצאתי רבע מהמורשה.

מה שכן, לא חסכתי בשאר הטיפול - הוחלפו פילטרים, שמנים, ברקסים וכו'.

תעשה את מה שחשוב באמת, מה שאפשר לחסוך - תחסוך, אבל בהיגיון.

לדעתי האבא צודק. גם אני באופן אישי הייתי אולי מטפל באיזה מוסך מורשה משרד התחבורה במקום במורשה רנו, אבל כשאני צריך אחריות אני מקבל אותה בלי בעיות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טפל במוסך יבואן בלבד. בקש הצעת מחיר לפני ביצוע הטיפולים ונקז משם את מה שלא באמת חייבים בטיפול שעלול לגרום להסרת או פגיעה באחריות.

נתקלתי במקרים שהיבואן מערים קשיים על רכבים שלא מטופלים אצלו. צודק או לא? זה לא העניין להיות צודק. עדיף להיות חכם. אם תזדקק לאחריות, אתה מעדיף לקבלה בלי מלחמות. זה עולה כסף בדמות טיפולים במחירים גבוהים.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש פיקנטו

מצאתי שמוסך השלושה בתל אביב (מורשה יבואן) עושה מבצע של טיפולים בחצי מחיר.

לא ניסו לדחוף לי שום דבר והטיפול היה באמת במחיר נמוך.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלא כתוב בחוק שחייב לטפל בחלפים מקוריים.

כתוב שהטיפול חייב להתבצע לפי הוראות היצרן בדיוק ובחלפים "ראויים".

מה זה חלפים ראויים ומי קובע האם הם ראויים לא ברור.

או שאני טועה ובפירוש נקבע שיש להשמש בחלפים מקוריים בלבד?

אתה לא טועה אין דרישה ספיציפית לחלקים מקוריים אבל במקרה של תקלה החלקים החליפיים יבדקו אם עומדים בדרישות איכות של היצרן

לדוגמא היה רכב שמערכת הסולר בו התקלקלה והתיקון עמד על עשרות אלפי שקלים

הרכב טיפל במוסכים כללים ועם חלקים תחליפיים

מסנן הסולר החליפי נשלח על ידי היבואן לבדיקה ונימצא כי המסנן קרס ולא סינן כלל את הדלק ולכן נפגעה מערכת הדלק

לכן אני אומר שהאקסטרא מחיר שאתה משלם במוסך מורשה של יבואן זה מעיין תעודת ביטוח על תיקון לפי הוראות יצרן ועם חלקים שאותם קבע היצרן כמתאימים ביותר לרכב

לטווח הארוך זה בהחלט ישתלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותך טיפולים לא טיפולים, ככה או ככה תפסיד כסף ביום שתמכור את הרכב.

הכוונה, היום אנשים מחפשים ספר טיפולים, מוסך מורשה יבואן, שמות, מותגים, ביום המכירה לדעתי יהיה לך יותר קל להתפטר מהרכב כאשר יהיה רשום שהוא טופל במוסך קאיה.

כדרך אגב, לדעתי, כאן גם בא לידי ביטוי גם הקאץ' באחריות 7 שנים.

תטפל אצלם 7 שנים במחירים גבוהים יותר מהמוסך שלך, וכשחס וחלילה יקרה משהו, הם יטפלו לך בזה בשמחה.

בעצם פורסים לך את התיקון של האחריות (שכנראה וגם לא יגיע ב7 שנים הללו), על כל השנים שטיפלת אצלם.

זה מה שאני רואה בכל תנאי האחריות שהיא מעבר לשנתיים-שלוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הפרש במחיר שהציעו לך במוסך מורשה של קאיה לעומת מוסך מורשה אחר?

גם לי יש רכב חדש וכמה שידוע לי אחד התנאים לזה שתהיה אחריות הוא שהטיפולים יהיו במוסך מורשה של החברה.

הפרש המחיר הוא לא בהכרח גבוה בצורה דרמטית, לפי דעתי זה כדאי גם בשביל השקט הנפשי שכול החלקים מקוריים וכו'.

אם אתה חושב שהמחיר במוסך מורשה של קאיה גבוהה מידי תבקש הצעת מחיר לכול מה שיוחלף בטיפול+ מחיר לעבודה, כדי שתדע מה יהיה בטיפול.

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

|Audio 250\1 | SUB: DLS Kw10|ALPINE PXE H650

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
טפל במוסך יבואן בלבד. בקש הצעת מחיר לפני ביצוע הטיפולים ונקז משם את מה שלא באמת חייבים בטיפול שעלול לגרום להסרת או פגיעה באחריות.

נתקלתי במקרים שהיבואן מערים קשיים על רכבים שלא מטופלים אצלו. צודק או לא? זה לא העניין להיות צודק. עדיף להיות חכם. אם תזדקק לאחריות, אתה מעדיף לקבלה בלי מלחמות. זה עולה כסף בדמות טיפולים במחירים גבוהים.

מקפיץ נושא רלוונטי -

"בקש הצעת מחיר לפני ביצוע הטיפולים " - ומה לגבי כל מה שלא חלק מהטיפול, אין חובה לטפל במורשה?

"נקז משם את מה . . . או פגיעה באחריות." - איך הדיוט יכול לדעת? האם אפשרי לדעת מראש?

תודה,

אורי

" ! The fender bender bent more than just your fender "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...