Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני\סופר מיני- קיה פיקנטו\דייהטסו סיריון\יונדאי I20\פורד פוקוס

janjan
שימו לב! השרשור הזה בן 3810 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפש לרכוש רכב אוטומט מקטגוריות המיני\סופר מיני. רוב הנסיעה תהיה עירונית (גוש דן) וקילומטרז שנתי נמוך. ברוב הנסיעות אהיה היחידי ברכב אך כן נדרש שיתאפשר נסיעה סבירה ברכב מלא (4-5 נוסעים) לעתים רחוקות.

הפרמטרים החשובים עבורי הם (לפי חשיבות): 1. בטיחות, 2. אמינות, 3. תחזוקה וחלקים זולים, 4. מזגן חזק.

אבזור ונוחות אינם קריטיים עבורי. צריכת דלק הינה משנית (עקב נסועה נמוכה) כל עוד הרכב לא בעל צריכה קיצונית (נדרש לפחות יחס של 1 ל- 10). הכוונה היא להחזיק את הרכב לתקופה ארוכה ולכן ברמת העיקרון ירידת ערך היא לא קריטית. סייג יחיד לכך הוא עבור רכבי המיני (פיקנטו) שייתכן שידרש להיות מוחלף בעוד כ- 3 שנים עקב צורך באוטו גדול יותר.

לאחר סבב עם חברות השכרה\ליסינג אני מתלבט בין האפשרויות הבאות (טרם לקחתי לבדיקה, עקרונית נטען שאף אחת מהאפשרויות לא עברה תאונה או פגיעה משמעותית):

1. דיהסטו סיריון 2010 עם 12.5 אלף ק"מ (אין טעות במספר), מנוע 1300, רכב פרטי במקור, קניה מחברת ליסינג שהתקבל בטרייד. מחיר 63 אלף.

2. דיהטסו סיריון 2011 עם 79 אלף ק"מ, מנוע 1300. יד ראשונה מהשכרה. מחיר 58 אלף.

3. פורד פוקוס טרנד 2009, עם 70 אלף ק"מ, מנוע 1600, יד ראשונה מפרטי (קניה מליסינג שהתקבל בטרייד). מחיר 53 אלף.

4. קיה פיקנטו 2013, קניה מהשכרה עם 4 אלף ק"מ, עלייה לכביש לפני חודשיים. לא מקבלים את האחריות המלאה של 7 שנים. עלות 66 אלף.

5. קיה פיקנטו חדשה מהיבואן דגם EX. עלות 78 אלף (ייתכן שיהיה פחות עקב מבצע שאמור להיות החודש למועדון הוט, שייתכן שאוכל לקנות דרכו).

6. יונדאי I-20, ליסינג אלף ק"מ. מנוע 1.4 אינסייט. עלות- סדר גודל 87-90 אלף ש"ח.

מעוניין בדעתכם לגבי הרכב שייתן את התמורה הטובה ביותר למחיר, בהתאם לאפיון הדרישות שלי.

נכון שהשניים האחרונים הם במחיר גבוה משמעותית, אך האם בהסתכלות לטווח ארוך קדימה, תוך שכלול אחריות ואמינות של רכב חדש, בטווח הארוך ייתכן שהתמורה למחיר תהיה גבוהה יותר (בהנחה של החזקת רכב לטווח של לפחות 5 שנים, עם הסייג לגבי הפיקנטו כמו שרשמתי מעלה).

כמו כן אם יש לכם המלצות על אפשרויות ,דגמים נוספים אשמח לשמוע

בתודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מאוד מתלבט, קניתי לצערי מאזדה 3 2008 לפני כמעט 3 חודשים והתחרטתי. עכשיו אני מנסה למכור אותה או לבדוק אפשרות לטרייד אין.

בקיה אמור להיות מבצע גם של הסתדרות המורים (מחירים זהים להוט בד"כ) ואני מחכה שהוא יפורסם בכדי לגשת לסוכנות ולהתעניין, לקבל גם הצעת טרייד אין כי כידוע למכור מאזדה 3 היום זה סיפור מההפטרה.

אישית לי הפיקה הכי קורצת כחדשה, אחריות של 7 שנים, רכב מאובזר, נראה טוב, גימור פשוט אבל לא מעליבה.

ה-I20 יקרה ולי אישית לא בטוח שהיא מציעה משהו שאני צריך מעבר לפיקנטו. ה-I10 חלשה וקרובה במחירה לפיקה שמציעה הרבה יותר. I10 עם אותו מנוע גם בפיקה האוטומטית (1.25) עם אבזור נחות עולה 90K.

לדעתי לנסיעה נמוכה וללא צורך ברכב גדול לך על מיני, לא משנה איזה. רכב חדש מהיבואן, עם אחריות, מקטגוריה שרק הולכת וצוברת ביקוש וכמו שזה נראה הוא רק יגדל. תהנה מהחיסכון והמימדים הקטנים. כרכב שני אפשר להסתדר איתה בקלות.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ה-i20 הכי מתאימה לדרישות שלך.

בטיחות - 6 כריות אוויר, 5 כוכבים. לסיריון ולפיקנטו יש פחות, הפוקוס היחידה שיש גם גם 5 כוכבים.

אמינות - בהחלט אמינה. למעט מחלה ידועה במסרק ההגה (שלרוב נפתרת בעלות זניחה), זה רכב של "שים דלק וסע".

תחזוקה זולה - המוסכים המורשים של יונדאי זולים יותר (בדרך כלל) מהמוסכים המורשים של מאזדה-פורד.

מזגן חזק - יש.

לדעתי המחיר שקיבלת על ה-i20 גבוה מידי. גם ב-60-65 אלף ש"ח אפשר למצוא i20 יפה עם קילומטראז' סביר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

קודם כל לגבי ה- I-20 אכן הכוונה לליסינג 0 ק"מ (ולמרות החוק החדש שעבר, עדיין אני ארשם כיד שניה אחרי ליסינג).

מהפוקוס אני ירדתי.

לגבי הפיקנטו- להבנתי דווקא מבחינת צריכת דלק, לפחות האוטומטית בפרופיל נסיעה עירוני נחשבת לחלשה מאוד, ולחלק מהאנשים הצריכה היא אפילו פחות מ- 10 ק"מ לליטר. האם הדבר הזה נכון??

כמו כן לדעתי בגרסה המשווקת בארצת הכוללת בקרת יציבות, המכונית מקבלת 5 כוכבי בטיחות.

לגבי האחריות- באינטרנט קראתי שבעת תקלות יש לעתים התחמקות מתקלות. וכן כי באחריות הנוספת של ה-4 שנים על גיר\מנוע\ציריות ישנן הרבה "אותיות קטנות" ושזה תכלס פיקציה. לא הצלחתי להשיג את מסמך האחריות כדי לקרא. האם יש אמת בשמועות. ברור לי כי ברכב כזה נפוץ תמיד יהיו גם תלונות. השאלה עד כמה זה נכון או סתם "התבכיינות" של מספר אנשים מצומצם.

בנוסף במידה ואבחר בפיקנטו- האם הורדה של כ- 10K היא מספיק גבוהה בשביל להעדיף את הרכב מההשכרה או הייתם מוותרים על האופציה.

בינתיים הצטרפה אפשרות חדשה:

יונדאי I-10, אוטומטית, מנוע 1.1, חדשה מהיבואן במחיר של כ- 67 אלף, במסגרת מבצע המכירות השבוע. למישהו יש נסיון עם הרכב. האם הגרסה הנ"ל מורגשת כחלשה משמעותית לעומת הפיקנטו (בעיקרון מחר אעשה נסיעת מבחן)?

נהתלבטות שנשארה: סיריון משומשת (האופציה עם הקילומטר הנמוך), פיקנטו חדשה, פיקנטו יחסית חדשה מהשכרה, I-10 חדשה מיבואן, I-20 חדשה מליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את ה-i10. מזגן חלש, ביצועים חלשים מאוד בגרסת ה-1100 סמ"ק וצריכת דלק לא משהו. ויש גם דגם חדש שמגיע בתחילת השנה הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת: בתור אחד שסובל מחום ומזגן חזק זה אחד השיקולים המשעותיים שלו, האם בחירת צבע שחור זו טעות? האם זה נכון שהצבע משפיע באופן משמעותי על החום ברכב, בהתחשב בקיץ הישראלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

קודם כל לגבי ה- I-20 אכן הכוונה לליסינג 0 ק"מ (ולמרות החוק החדש שעבר, עדיין אני ארשם כיד שניה אחרי ליסינג).

מהפוקוס אני ירדתי.

לגבי הפיקנטו- להבנתי דווקא מבחינת צריכת דלק, לפחות האוטומטית בפרופיל נסיעה עירוני נחשבת לחלשה מאוד, ולחלק מהאנשים הצריכה היא אפילו פחות מ- 10 ק"מ לליטר. האם הדבר הזה נכון??

כמו כן לדעתי בגרסה המשווקת בארצת הכוללת בקרת יציבות, המכונית מקבלת 5 כוכבי בטיחות.

לגבי האחריות- באינטרנט קראתי שבעת תקלות יש לעתים התחמקות מתקלות. וכן כי באחריות הנוספת של ה-4 שנים על גיר\מנוע\ציריות ישנן הרבה "אותיות קטנות" ושזה תכלס פיקציה. לא הצלחתי להשיג את מסמך האחריות כדי לקרא. האם יש אמת בשמועות. ברור לי כי ברכב כזה נפוץ תמיד יהיו גם תלונות. השאלה עד כמה זה נכון או סתם "התבכיינות" של מספר אנשים מצומצם.

בנוסף במידה ואבחר בפיקנטו- האם הורדה של כ- 10K היא מספיק גבוהה בשביל להעדיף את הרכב מההשכרה או הייתם מוותרים על האופציה.

בינתיים הצטרפה אפשרות חדשה:

יונדאי I-10, אוטומטית, מנוע 1.1, חדשה מהיבואן במחיר של כ- 67 אלף, במסגרת מבצע המכירות השבוע. למישהו יש נסיון עם הרכב. האם הגרסה הנ"ל מורגשת כחלשה משמעותית לעומת הפיקנטו (בעיקרון מחר אעשה נסיעת מבחן)?

נהתלבטות שנשארה: סיריון משומשת (האופציה עם הקילומטר הנמוך), פיקנטו חדשה, פיקנטו יחסית חדשה מהשכרה, I-10 חדשה מיבואן, I-20 חדשה מליסינג.

לגבי האחריות- יש לי פיקנטו 2013, ושמתי לב שחלון חשמלי ימני של הנוסע ליד הנהג פועל לסירוגין.

החליפו את המנגנון במסגרת האחריות ללא בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת: בתור אחד שסובל מחום ומזגן חזק זה אחד השיקולים המשעותיים שלו, האם בחירת צבע שחור זו טעות? האם זה נכון שהצבע משפיע באופן משמעותי על החום ברכב, בהתחשב בקיץ הישראלי?

האם רכב כהה מתחמם יותר מרכב בהיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק שלאחר כשתי דקות עם מזגן רכבים בצבע שונה מגיעים לטמפרטורה זהה, כי הזמן שנמדד הוא משך הזמן שלקח למזגן הרכב החם ביותר לקרר אותו לטמפרטורת הרכב הבהיר שעמד כל היום בשמש, וטרם הופעל בו המזגן. זה עדיין 40+ מעלות.:shock: ברור שהרכבים האחרים גם הם היו מתקררים בזמן זה לאחר הפעלת המזגן. כמו כן, החום נאגר לא רק באויר שברכב, שמסתו נמוכה למדי, אלא במושבים, בהגה, ולמעשה בכל הטונה ומשהו ששוקל הרכב. זוהי הסיבה שהטמפרטורה ברכבים הגיעה לשיאה רק מספר שעות לאחר שהטמפרטורה בחוץ עברה את שיאה. זמן זה לקח לחום העודף שנקלט בפח החיצוני לחלחל לרכב כולו.

לכן ברכבים כהים המזגן יצטרך לעבוד קשה יותר לאורך זמן, וכל עוד הוא עובד על עוצמה מקסימלית, תא הנוסעים יישאר חם יותר מאשר ברכב בהיר דומה שהמזגן בו עובד בעוצמה מקסימלית.

ראו גם קישור לניסוי אחר, שנערך בתנאי מזג אויר דומים:

http://www.tom-morrow-land.com/tests/cartemp/

הצבע הקר ביותר היה כמובן לבן פנינה (מטאלי), והחם ביותר היה שחור (מט). הפער בין טמפרטורת הפח של הרכב הכהה ביותר לבהיר ביותר היה 31 מעלות (תירגמתי לצלזיוס), אך ההפרש בטמפרטורת השימשה היה רק 4.2 מעלות. 3 מעלות מתוכם הם הפער בין הלבן לשחור, ו- 1.2 הפער בין לבן רגיל למטאלי.

אגב, החום העודף שנקלט בצבע כהה ודאי גורם לצבעים מטאליים לדהות מהר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת בסוף לנסיעת מבחן? מה דעתך?

אני את הi10 פחות אהבתי. היא נותנת יותר תחושה של בימבה מאשר של אוטו. לפיקנטו יש אחיזת כביש יותר טובה, אני מניח ששמת לב לזה. בכל אופן לדעתי היא עומדת בקריטריונים שלך. אם תחליט לקחת אותה, הייתי מוסיף את ה10K ולוקח מהיבואן עם 7 שנים אחריות. אגב אחריות- לא מסכים עם הטוענים שהאחריות היא רק על הנייר, וזה לגבי כל רכב. כשאתה חותם על חוזה אתה מסתכל מה האחריות כוללת ומה לא, וכמו שאתה מחוייב לשלם הם מחוייבים לספק את השירות שהם חתומים עליו. לא אמורה להיות לך בעיה עם זה, ו7 שנים זה מכובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת בסוף לנסיעת מבחן? מה דעתך?

אני את הi10 פחות אהבתי. היא נותנת יותר תחושה של בימבה מאשר של אוטו. לפיקנטו יש אחיזת כביש יותר טובה, אני מניח ששמת לב לזה. בכל אופן לדעתי היא עומדת בקריטריונים שלך. אם תחליט לקחת אותה, הייתי מוסיף את ה10K ולוקח מהיבואן עם 7 שנים אחריות. אגב אחריות- לא מסכים עם הטוענים שהאחריות היא רק על הנייר, וזה לגבי כל רכב. כשאתה חותם על חוזה אתה מסתכל מה האחריות כוללת ומה לא, וכמו שאתה מחוייב לשלם הם מחוייבים לספק את השירות שהם חתומים עליו. לא אמורה להיות לך בעיה עם זה, ו7 שנים זה מכובד.

מסכים לגבי האחריות. מניסיון אישי לפעמים האחריות מכסה תיקונים שנופלים עלייך באמצע שומקום וזה לא נעים לשלם. זה יכול להסתכם באלפי שקלים. אני האמת מופתע שקיה עושים 7 שנים אחריות, בדר"כ זה או 3 שנים או עד 100 אל ק"מ הראשון מבניהם. אולי באמת משתלם לך להוסיף עוד כמה אלפים בודדים בשביל ראש שקט וגם רכב חדש מהניילונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן עשיתי נסיעת מבחן על ה- I10. האמת הרגישה לי נסיעה בהחלט סבירה עליה, אך לא התאפשר לי לבצע נסיעה מהירה רצופה- נניח מעל 80 מעבר לרגעים קצרים (פקקים...) ששם הבנתי הבעייה הגדולה שלה.

בעיקרון, גם בעזרת התגובות פה (תודה!) החלטתי ללכת על הפיקנטו (וצבע בהיר- לבן\כסף בהיר\כחול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שלום,

אני מחפש לרכוש רכב אוטומט מקטגוריות המיני\סופר מיני. רוב הנסיעה תהיה עירונית (גוש דן) וקילומטרז שנתי נמוך. ברוב הנסיעות אהיה היחידי ברכב אך כן נדרש שיתאפשר נסיעה סבירה ברכב מלא (4-5 נוסעים) לעתים רחוקות.

הפרמטרים החשובים עבורי הם (לפי חשיבות): 1. בטיחות, 2. אמינות, 3. תחזוקה וחלקים זולים, 4. מזגן חזק.

אבזור ונוחות אינם קריטיים עבורי. צריכת דלק הינה משנית (עקב נסועה נמוכה) כל עוד הרכב לא בעל צריכה קיצונית (נדרש לפחות יחס של 1 ל- 10). הכוונה היא להחזיק את הרכב לתקופה ארוכה ולכן ברמת העיקרון ירידת ערך היא לא קריטית. סייג יחיד לכך הוא עבור רכבי המיני (פיקנטו) שייתכן שידרש להיות מוחלף בעוד כ- 3 שנים עקב צורך באוטו גדול יותר.

לאחר סבב עם חברות השכרה\ליסינג אני מתלבט בין האפשרויות הבאות (טרם לקחתי לבדיקה, עקרונית נטען שאף אחת מהאפשרויות לא עברה תאונה או פגיעה משמעותית):

1. דיהסטו סיריון 2010 עם 12.5 אלף ק"מ (אין טעות במספר), מנוע 1300, רכב פרטי במקור, קניה מחברת ליסינג שהתקבל בטרייד. מחיר 63 אלף.

2. דיהטסו סיריון 2011 עם 79 אלף ק"מ, מנוע 1300. יד ראשונה מהשכרה. מחיר 58 אלף.

3. פורד פוקוס טרנד 2009, עם 70 אלף ק"מ, מנוע 1600, יד ראשונה מפרטי (קניה מליסינג שהתקבל בטרייד). מחיר 53 אלף.

4. קיה פיקנטו 2013, קניה מהשכרה עם 4 אלף ק"מ, עלייה לכביש לפני חודשיים. לא מקבלים את האחריות המלאה של 7 שנים. עלות 66 אלף.

5. קיה פיקנטו חדשה מהיבואן דגם EX. עלות 78 אלף (ייתכן שיהיה פחות עקב מבצע שאמור להיות החודש למועדון הוט, שייתכן שאוכל לקנות דרכו).

6. יונדאי I-20, ליסינג אלף ק"מ. מנוע 1.4 אינסייט. עלות- סדר גודל 87-90 אלף ש"ח.

מעוניין בדעתכם לגבי הרכב שייתן את התמורה הטובה ביותר למחיר, בהתאם לאפיון הדרישות שלי.

נכון שהשניים האחרונים הם במחיר גבוה משמעותית, אך האם בהסתכלות לטווח ארוך קדימה, תוך שכלול אחריות ואמינות של רכב חדש, בטווח הארוך ייתכן שהתמורה למחיר תהיה גבוהה יותר (בהנחה של החזקת רכב לטווח של לפחות 5 שנים, עם הסייג לגבי הפיקנטו כמו שרשמתי מעלה).

כמו כן אם יש לכם המלצות על אפשרויות ,דגמים נוספים אשמח לשמוע

בתודה מראש!

מה עשית בסוף? כי אני גם חושב לקנות קיה דרך המבצע של הוט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3810 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...