Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשהאדם הקטן מנסה להילחם בבירוקרטיה

Guy_25
שימו לב! השרשור הזה בן 3860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בתהליכי מעבר בין מוסדות אקדמיים (מהטכניון לאקדמית תל אביב יפו) עקב מיקום גיאוגרפי ולשם כך לספק טפסים מקוריים לאקדמית (פסיכומטרי+בגרות+גיליון ציונים מהטכניון).

חשבתי שזה יהיה תהליך פשוט ומהיר שכן אני עומד בכל הדרישות ואני בא משנתיים בטכניון (ודי מוצלחות), אך לא- בירוקרטיה.

מכיוון והבגרות שלי נעלמה אי שם אחרי שנרשמתי לטכניון, קפצתי לתיכון בו למדתי במטרה להשיג עותק. נמסר לי שהם לא מוצאים אותו ויזמינו חדש ממשרד החינוך- יגיע תוך שבוע, הדגשתי את הדחיפות של העניין .

שבתי לאחר שבוע ואז נאמר לי שהם עוד לא מצאו את הזמן להתקשר ולהזמין ושזה יגיע בעוד כשבוע.

אני מתקשר כל יום לתיכון וגם לפקידה הרלוונטית במשרד החינוך (שלא עונה לעולם) ורק כעבור שבועיים נוספים קיבלתי את ההודעה המשמחת שהטופס נשלח, גם לתיכון וגם אלי לדואר.

נכון לעכשיו עברו כ6 שבועות מהבקשה הראשונה שלי ויש לי הארכה מהמכללה (שגם ככה נתנו לי אפשרות להרשמה כחודשיים מהמועד האחרון) עד ליום ראשון הקרוב.

למישהו יש רעיון מה אני יכול לעשות לפני שאני מפספס את הרישום לסמסטר הנוכחי? (מה שיגרום לי לאבד כ3420 ש"ח תשלום על הסמסטר שכבר שילמתי)

נ.ב*

כמובן שהתכוונתי לבירוקרטיה בכותרת (אם אפשר לערוך אני אעריך את זה)

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תשנה גישה.

אתה בא אחרי שנתיים מוצלחות בטכניון ומסיבותיך שלך עובר למכללת תל אביב-יפו. נראה לי שהמכללה הנכבדה לא תתנגד לצרף לשורותיה סטודנט שבא אליה מהטכניון, כך שלהם יש אינטרס שתשלם את להם את הכסף שלך, תלמד שם ואולי גם קצת תעלה להם את הרמה - לא פחות מכמה שאתה רוצה להצטרף אליהם.

רק תכיר בעובדה הזאת, אתה לא צריך להתחנן אליהם שיגלו רגישות בתסבוכת בירוקטית קטנה.

ובהצלחה בלימודים כמובן :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

הבעייה היא לא איתם, הם כבר נתנו לי הארכה של חודש וחצי ואישרו לי להגיש את הגיליון ציונים (לשם קבלת פטורים על קורסים שכבר עשיתי) באיחור של חודש (!)

מה שאומר שתהיה ועדה שתשב במיוחד על המקרה שלי.

הבעייה היא עם משרד החינוך והתיכון, יש למי להתלונן שיוכל לזרז קצת את העניינים?

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין דבר אחד, מהניסיון שהיה לי אל מול האוניברסיטה העברית, ואם אינני טועה כך גם בשאר המוסדות, ברגע שאתה מבצע את ההרשמה אתה בעצם נותן להם הרשאה למשוך ישירות ממשרד החינוך את גיליון ציוני הבגרות שלך. ולא אתה מספק להם אותו.

מדוע זה לא מתבצע בצורה הזאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרשמה לפסיכומטרי צריך לציין לאיזה מוסדות אתה אשר להעביר את הציון. האוניברסיטאות מסומנות כברירת מחדל, את כל שאר המסודות יש לציין לפי בחירתך.

לגבי העתק תעודת הבגרות - שאלתי את אשתי (מקצוענית בתחום) - מדובר בלא פחות מחודשיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חלילה לי מלהתערב לך בחיים (במיוחד שאני לא מכיר אותך בכלל),

אבל בהנחה שלמדת בטכניון מקצוע אמיתי ולא מדעי השקר כלשהו- (גם כך בטכניון כמעט ואין מקצועות כאלה)-

אפשר לשאול למה אתה זורק שנתיים בטכניון לזבל?

בהנחה שאתה עובר למרכז בשביל משהו ממש ממש ממש חשוב -

שקלת לעשות הפסקת לימודים עד שאותו משהו חשוב יסתיים ותוכל להמשיך את התואר שלך?

(למה לעזזל לעבור מאחת האוניברסיטאות הכי נחשבות בעולם בכדי לסיים את התואר באחת המכללות הכי לא נחשבות בארץ? אלא אם כן אתה עושה את התואר בשביל הכיף)

עריכה- התבלבלתי עם מכללת אפקה, איתך הסליחה.

אבל עדיין דברי תקפים, רק בטון פחות תקיף :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהבחור מעלי אמר

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף. לפחות נסה לעבור למוסד מכובד (TAU).

כאשר אני למדתי בטכניון נתקלתי במספר מקים של אנשים שהתקבלו אליו על סמך אישור שהתקבלו או לעברית - היה מדובר באנשים עם שינויים במצב אישי (כגון נישואין) והטכניון הכיר במסמכים של אותן אוניב רסיטאות. זאת למרות שהטכניון גם קפדן, נהכרתי מישהו שסיים תואר ראשון בת"א ועל מנת להשלים תעודת מהנדס בטכניון דרשו ממנו עוד שנתיים (ולא שנה אחת), כולל מקצועות של שנה א'.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם למדתי הנדסת מכונות ועכשיו עברתי למדעי המחשב. היו הרבה שיקולים והמון התלבטויות שקדמו להחלטה, וגם לאחר שזו בוצעה אתם מתארים לעצמכם שהייתי צריך להסביר את עצמי לכ מי ששמע על ההחלטה (ממש כמו שאתם שואלים פה).

בדקתי קודם אוניברסיטאות אחרות (בעיקר העברית אבל ההרשמה הייתה סגורה לסמסטר הנוכחי ולא התחשק לבזבז עוד חצי שנה)

הלכתי לתל אביב יפו כי היא ברמה טובה ובשוק העבודה מתייחסים לבוגריה בצורה שונה מבוגרי שאר המכללות (למרות שלא מתייחסים כמו לבוגר אוניברסיטה-אני יודע). וכמו כן- מכיר לא מעט אנשים שלמדו שם מדעי המחשב והיום עובדים במקומות הכי נחשבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...