Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 3 שנים שברולט אימפלה 2005 3.4L

yonisi
שימו לב! השרשור הזה בן 3851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברו 3 שנים, חשבתי שאכתוב סיכום אחרי שנה ולא יצא, אחרי שנתיים לא יצא אז הנה, עדיף מאוחר...

הרכב הוא שברולט אימפלה 2005, יד הראשונה הייתה השכרה, אני יד שלישית, נקנתה לפני 3 שנים ושבועיים עם 102,500 ק"מ על השעון מרופא שיניים בנהריה (אני מבאר-שבע). הדגם הוא 3400 6 מקומות (יש לי 4 ילדים אז זה מסתדר לי בדיוק), היום עם מערכת גז שאני התקנתי לפני שנתיים וחודשיים. מחיר הקנייה היה 45K. היום לא יודע מה המחירון בדיוק אבל בפועל לא מאמין שאפשר למכור אותה בארץ היום ביותר מ 20-22K.

קצת על הרכב באופן כללי - למי שלא מכיר זה רכב גדול בתצורת סדאן, אורך קצת יותר מ 5 מטרים, רחב יותר מרכבים נורמליים, ספינה אמריקאית טיפוסית. מרווח מאוד בפנים, תא מטען מספיק ל 4 גופות בערך, גם היום עם בלון הגז (90 ליטר ברוטו) יש מספיק מקום בתא. סה"כ רכב פשוט (המאזדה 3 של האמריקאים אם תרצו) אבל בארץ נחשב "יוצא דופן" בכל זאת בגלל הגודל החריג והמוצא האמריקאי.

הינע וכוח - מנוע 3350 סמ"ק V6 עם 12 שסתומים וללא תזמון משתנה. נתוני היצרן הם 180 כ"ס ב 5200 סל"ד ובערך 29 קג"מ ב 4000 סל"ד. גיר פשוט 4 הילוכים. המנוע והגיר דיי ענתיקות בסה"כ. מנועים זהים בנפח כזה בד"כ מספקים יותר הספק ויותר מומנט, אבל סה"כ לרכב לא חסר כוח, מעולם לא נתקלתי במצב שהוא לא סוחב. הפתיחה דיי כבדה בגלל המשקל, מדדתי פעם 11 שניות 0-100 במישור, לא מרשים במיוחד. עקיפות קלילות, גם במהירויות גבוהות יחסית, חצי לחיצה על הדוושה הגיר עובר לשלישי והרכב נבעט קדימה. בנסיעה עירונית המנוע שומר תנופה יפה מאוד, אחרי האצה ראשונית, אם יש מספיק כביש אז מספיקים ליטופים קלילים על הדוושה כדי לשמור שיוט עירוני מהיר. בסל"ד גבוה צליל המנוע אופייני ל V6, אני מאוד אוהב.

נסיעה וניהוג - אני לא מבין יותר מידי בלאבחן את יכולת ההיגוי, אבל אני מעריך שההגה לא מתקשר במיוחד (מודה שאין לי מושג מה זה אומר בדיוק), מתלים רכים, מי שלא אוהב יקרא לזה מחלת ים, אני מאוד אוהב, הרכב מגהץ את הכביש ומרגיש כמו ספינה על מים. לא ניסיתי מעולם לקחת איתו פניות ממש מסוכנות אבל אני מניח שהוא לא יאהב את הענין, בפניות עירוניות מהירות יחסית אין בעיה. המושבים הקדמיים מאוד מאוד נוחים, ממש כורסאות איכותיות, המושב האחורי גם נוח אם כי לא באותה מידה. נסיעה שקטה מאוד מאוד (לא פעם קרה לי שבעמידה במקום לא הייתי בטוח אם הרכב מונע) גם במהירויות בינעירוניות גבוהות, כשרק הגרגור הבשרני של ה V6 מידי פעם מפר את השקט המופתי.

אבזור ותא נוסעים - תא נוסעים פשוט, פסי קישוט דמויי עץ, הפלסטיקה אצלי דיי אפורה ומשעממת אם כי עמידה ולא מתפרקת, הכל במקום. דש-בורד ענק שמתאים למשחק פינג-פונג, תאורה ירוקה פשוטה ומשעממת בלוח השעונים, אין שעון סל"ד (:roll::shock:), שעון חום ודלק ענקיים בצידי מד המהירות. רדיו שנראה כאילו נשאר בשנות השבעים, אין תמיכה ב MP3 כמובן (אני משתמש ב MP ומשדר FM שמחובר למצת(, כיוונון תחנות בסגנון הישן. מצד שני יש את כל הדברים שבאים מובנה ברכבים אמריקאיים, גם העממיים שבהם, בקרת שיוט - אחרי שהתרגלתי לא מבין איך אפשר בלי, חיישני אורות - כל-כך פשוט וכל-כך יעיל, כמה פעמים ראיתם רכבים נוסעים בלילה ללא אורות? כסא נהג מתכוונן חשמלית, גם כן Feature נוח כזה, למרות שאין את הפינוק של זיכרון לכיוונון ל 2 נהגים או יותר, ככה שכל פעם שאני ואשתי מתחלפים צריך לכוון מחדש את הכסא, לא נורא. יש עוד כל מיני שטויות כמו אורות ראשיים שנכבים רק חצי דקה אחרי כיבוי המנוע (אפשר לשנות את זה לבכלל לא, 30 או 60 שניות), החשמל ברכב נשאר דלוק (10 דקות) אחרי סגירת הסוויטץ'. יש עוד כל מיני Settings למיניהם כמו אם פתיחה וסגירה של הרכב יהיה עם אורות נדלקים וצפירה, רק אורות, רק צפירה או בלי כלום (פתיחה וסגירה מתכווננים בנפרד). יש את הקטע של דלתות שננעלות אוטומטית כשמשלבים הילוך נסיעה, גם את זה אפשר לשנות לכל הדלתות, רק דלת נהג או מנוטרל לגמריי (כפי ששמעתי הקטע הזה בגלל שבארה"ב היה מקובל לשדוד מכוניות ע"י פתיחת הדלת וזריקת הנהג החוצה. יש אזהרות והודעות ברכב כמעט על כל דבר, אזהרות חמורות (לא קרה לי אז לפי ידיעתי) מלוות בנורה אדומה\צהובה ובצלצול אזהרה קבוע ומתמשך, אזהרות פחות חמורות מלוות בנורה צהובה ובצלצול יחיד. חוסר אויר באחד הצמיגים -לפי מה שאני יודע זה משווה לשאר הצמיגים ונותן אזהרה אם ההפרש גדול מידי, חוסר מים במיכל של המגבים. הכנסת הילוך כשבלם הרגל תפוס גורם לצלצול אזהרה קבוע ללא נורה, כמובן שילוב הילוך כשאחת הדלתות פתוחה כנ"ל, יחד עם נורה של דלת פתוחה.

צריכת דלק – על בנזין הרכב היה צורך דיי באופן קבוע 1/6.5 בתוך העיר ו 1/12 מחוץ לעיר, בשני המקרים נסיעה רגועה. מחוץ לעיר 110 קבוע (בקרת שיוט רוב הזמן) עם מזגן, רכב עמוס או פחות עמוס כמעט ולא משפיע על הצריכה. עכשיו עם מערכת הגז הצריכה גבוהה בכ 15% מבנזין, ז"א בערך 1/5.5 בעיר ובערך 1/10.5 בחוץ. לגבי אופי הנסיעה, ממה שאני שמתי לב אין הרבה הבדל בנסיעה עירונית רגועה או קצת פחות רגועה, הצריכה נשארת כמעט אותו הדבר, אלא אם נותנים הרבה קיק-דאון ואז כן מורגשים הבדלים בצריכה.

טיפולים שוטפים – לי אישית יש חבר טוב מומחה לאמריקאיות שמטפל אצלו בבית באופן פרטי, אז מהיום הראשון אני מטפל רק אצלו, הלכתי למוסך כמה פעמים רק כדי להחליף\לתקן עניינים שקשורים לברקסים אחרי כישלון בטסט. בטיפול ראשוני יישור קו - החלפתי שמן מנוע, פילטר שמן, פילטר אויר, פילטר דלק, פלאגים, שמן גיר וערכת גיר (פילטר) וכמו כן ברקסים קדמיים. אני משתדל תמיד להשתמש בחלפים מקוריים אלא אם אין ואז אני לוקח משהו חליפי. שמן מנוע סינטטי מלא 5W30 של Motorcraft. עקרונית צריך לבצע טיפול שוטף כל 15K, פלאגים מחליפים פעם ב 150K לפי היצרן (אני אחליף כל 100) ושמן גיר פעם ב 90K. אני החלטתי שאני עושה טיפול שוטף כל 10K, חלפים לטיפול פשוט – שמן מנוע, פילטר אויר ופילטר שמן מקוריים עולים כ 220 ₪.

תיקונים מכניים – מאז שהרכב אצלי התיקון היחיד המכאני שביצעתי היה החלפת וסת לחץ שמן גיר בגלל שהגיר היה "בועט" בהחלפות, בעיקר מורגש בין שני לשלישי. בעיה ידועה בגירים האלו בגלל וסת לחץ שמן מקורי דפוק. הוסת שהותקן הוא של חברת בוש, התיקון עלה לי 1700 ₪ ובוצע פחות מחודש מרגע הקנייה. בדיעבד את הוסת אפשר להשיג ב Ebay במחיר של כ 200 ₪ כולל משלוח, העבודה עולה עוד בערך 1000 ₪ בגלל שמדובר בפתיחה של הגיר.

תיקונים, שינויים ושפצורים שאני עשיתי – כשקניתי את הרכב מכסה המשענת יד היה שבור וכמו כן במתג החשמלי הראשי, במתג המראות היה צד אחד תקוע. הזמנתי את המשענת יד כולה (שהיא גם משענת המושב השישי ליד הנהג) וגם את המתג הראשי ממישהו ב Ebay, עלה לי כולל 48% מס (זה היה עוד כשמס היה מוחל על כל קנייה מעל 50$) כ 750 ₪. בארץ בטח הייתי משלם על חלקים כאלו מפירוק לפחות 1500-2000 ₪ במקרה הטוב ואם היה בנמצא בכלל. היו ב 3 שנים עוד כל מיני תיקונים שקשורים לבלאי, צמיגים הוחלפו לפני שנה וחודשיים לרביעייה של Falken דגם 912, צמיגים מעולים ולא סיניים במחיר זול 1800 ₪ למידה 225/60/16, היו בני 4 חודשים בזמן הקנייה. רפידות ברקסים קדמיים החלפתי לפני הטסט האחרון, רציתי לשים מקוריים כמו הקודמים שהחזיקו כמעט 3 שנים אבל לא היו אז התפשרתי על Remsa שלפי מה שהבנתי נחשבים טובים. לא החלפתי עדיין צלחות וגם לא רפידות ברקסים אחוריים. מתיחת בלם הרגל הוא סיפור בפני עצמו שנדרשתי אליו ב 2 טסטים מתוך 3 עד עכשיו, בלם הרגל כנראה מתקשה להחזיק את הרכב ולאורך זמן המתיחה נחלשת והבלימה לא עוברת בטסט. עשיתי כמה שינויים קוסמטיים בתוך הרכב וגם קצת בחוץ - החלפתי את כל המנורות הפנימיות ברכב ללדים לבנים, 2 נורות קטנות ליד הרגליים של הנהג והנוסע שהיו שרופות כשקניתי את הרכב הוחלפו ללדים כחולים. הרכבתי 2 פסי לד כחולים בדופן הדלתות הקדמיות, פס לד לבן מעל משענת המושב האחורי וכמו כן פס לד בתא המטען ו 2 פסי לד לבנים מתחת לפנסים הראשיים, וגם 2 נורות לד פשוטות במקום של נורות הערפל. קניתי מ Ebay והדבקתי 2 כיתוביות "Impala" שמתאימות לצד הרכב (קיים בדגם 3800 המפואר). כמו כן הזמנתי מ Ebay את סמלי האימפלה שבצד הרכב מעל הכנף האחורית, בפעם האחרונה לפני שבועיים כי זה כנראה הפריע למישהו והוא החליט לתלוש. התקנתי חיישני רוורס ויש גם מצלמת רוורס דרך הדיבורית של קומודו, במיוחד טוב בשביל האשה אבל לא אשקר ואומר שזה מיותר, במיוחד המצלמה, אפשר בחניות צפופות ממש להדחף עד הסנטימטרים האחרונים, אפילו כשהחיישנים כבר צועקים.

מערכת גז – הותקנה ברכב מערכת גז של Lovato ללא משמנת. העלות הייתה כ 9500 ₪ (בפועל שילמתי יותר בגלל שפרסתי לתשלומים של שנתיים). התקלה היחידה שהרכב היה מידי פעם נכבה בפתיחה ברמזור תוקנה עוד בחודש הראשון אחרי ההתקנה (כיוונון קליל וחוטי הזרקה מוצלבים) ומאז הרכב נוסע מצויין. לא מורגש שום הבדל בירידת הספק או כוח בין גז לבנזין. לצורך העניין בדקתי פתיחה 0-100 בשני המצבים ויצא דיי אותו דבר.

סיכום – אני סה"כ מאוד מרוצה מהרכב, השתדלתי לתת סקירה ככה אובייקטיבית אבל בתכל'ס אני לא. במחיר הזה לא הייתי מחליף אותו היום בשום רכב אחר, לדעתי מבחינת נסיעה הוא נוסע יותר טוב מהמון רכבים חדשים, אפילו רכבי מנהלים חדשים. נוחות המושבים, הכוח של המנוע הישן אבל חזק מספיק תמיד, הגיר הענתיקה אבל עם ההחלפות החלקות, הטיפולים הזולים, הפינוקים הקטנים כמו בקרת שיוט ועוד, בגלל כל אלו אני חושב שזה פשוט הרבה מידי בשביל המחיר הנמוך. החיסרון היחיד שלו של צריכת דלק (כביכול שגם אינה כזו נוראית לרכב בגודל הזה ובטח לא כמו שחושבים) אצלי פשוט לא קיין בגלל מערכת הגז שאת עלותה כבר כיסיתי מזמן למרות הנסועה הלא ממש גבוהה. הבאסה היחידה מבחינתי היא שמעכשיו יהיה לי רכב מהעבודה (ספארק, ידנית :() ככה שהאימפלה תהיה רוב הזמן אצל אשתי, מה שכן לפחות בנסיעות בינעירוניות עם המשפחה אני עדיין ייהנה מהצד הכי נעים שלה שזה שיוט בכביש המהיר.

בשורה אחת – הרבה אוטו בכלום כסף :)

IMG_0165.jpg

IMG_0166.jpg

IMG_0171.jpg

IMG_0170_1.jpg

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סקירה, באמת נשמע שזול מאוד מאוד, טפו טפו טפו :-) להחזיק אותה לעומת רכבים אחרים מאותה קטגוריה.

כמה ק"מ עשית עליו?

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידעתי ששכחתי משהו בכותרת! :x

היום הקילומטראז' עומד על כמעט 157K, אני נסעתי עליו 54.5K בשלוש שנים (ושבועיים) מתוכם בערך 38K עם מערכת גז.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו אחלה רכב למחיר שלו.

מעניין אותי לדעת איך מסתדרים עם התקן גז ביום יום, הרי אסור להיכנס עם הרכב לחניונים תת קרקעיים.

אגב, אימפלה בארה"ב לא מקבילה למזדה 3 בישראל. שם זה נחשב לפול סייז סדאן. גם שם זה רכב גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של סקירה. איך איכות השמע של המשדר FM? שמעתי שבווליום גבוה האיכות לא כל כך מוצלחת.

אחרי כמה נסיונות עם משדרים גרועים ביותר, המשדר הזה נראה לי הכי סביר, איכות שמע טובה\סבירה גם בווליום גבוה. המחיר גבוה מהמעאפנים אבל בצדק לאור האיכות הטובה:

http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Car-FM-Transmiter-For-IPOD-MP3-Player-USB-SD-MMC-blue-/251135632311?pt=AU_Electronics_Portable_Audio_Accessories&hash=item3a78d9a3b7

11 שניות ?!!?!!? קשה לי להאמין שהוא כלכך איטי למרות משקלו...

שמע זה מה שמדדתי בפועל (בניגוד ל "הגדרות יצרן"), את האמת גם אני הופתעתי אבל אחרי חיפוש ראיתי שבפרוספקט שמצאתי איפשהו כתוב 10 שניות, אז נראה לי הגיוני שמשנת 2005 ועד היום הוא איבד איזה שנייה.

את האמת לפי מה ששמתי לב הוא מגיע דיי מהר ל 85-90 אבל שם בדיוק נכנס ההילוך השלישי ואז עד ל 100 לוקח לו יותר זמן משמעותית, ניסיתי להכריח אותו להשאר בשני אבל זה לא הולך, הוא מחליף לשלישי בכל זאת גם אם התיבה משולבת ל "2". חוץ מזה גם אין Traction Control ויש Trade-off בין פתיחה עם פול גז ופרפור לבין פתיחה עם פחות גז ובלי פרפור, נראה לי שאין בקרת משיכה זה גם דופק את הזמן.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה יפה, נהניתי לקרוא :-D

כיף לשמוע שאתה נהנה מהאוטו. בזמנו ראיתי את יצפאן נוהג באחת כזו כשהיא הייתה עוד חדשה..

איך כיסית עלות של 10,000 ש"ח (מע' גז) ב-55K ק"מ? כמה עולה גז?

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הזה הוא השריד האחרון בארץ לרכבים דל פעם,עם הכורסאות שיש,אני נסעתי פעם על לומינה אין מה להשוות רכב נוח ומפנק.

מה עלות ביטוח?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה יפה, נהניתי לקרוא :grin:

כיף לשמוע שאתה נהנה מהאוטו. בזמנו ראיתי את יצפאן נוהג באחת כזו כשהיא הייתה עוד חדשה..

איך כיסית עלות של 10,000 ש"ח (מע' גז) ב-55K ק"מ? כמה עולה גז?

תודה! :)

לגבי צריכה וחיסכון של מערכת הגז:

גז עולה בערך 3.5 ש"ח, אני אישית ממלא ב 3.4 ש"ח.

עשיתי כאן פעם למישהו חישוב ממש ממש מפורט של בדיוק כמה יוצא לי חיסכון שנתי, על 50% נסועה עירונית\בינעירונית, ובערך 18K ק"מ שנתי יצא לי בערך 6K ש"ח לשנה חיסכון.

אפשר לעשות חישוב שוב אבל אין לי ממש זמן כרגע. 18K ק"מ, 9K עירוני, 9K בינעירוני:

בנזין - צריכה עירונית 1/6.5, בינעירונית 1/12.

גז - צריכה עירונית 1/5.5, צריכה בינעירונית 1/10.5 + תוספת של בערך 120 ש"ח (ממוצע אצלי) של בזבוז בנזין בהנעות עד שהמערכת מתחממת.

עם כל זה החיסכון יוצא בערך 6K ש"ח בשנה על מחיר בנזין של 7.5 ש"ח ומחיר גז של 3.5 ש"ח.

הרכב הזה הוא השריד האחרון בארץ לרכבים דל פעם,עם הכורסאות שיש,אני נסעתי פעם על לומינה אין מה להשוות רכב נוח ומפנק.

מה עלות ביטוח?

כן הישיבה מאוד נוחה והנסיעה מאוד חלקה. כמעט ולא קורה שאני מסיע מישהו ברכב (עם קצת הבנה בסיסית ברכבים) והוא לא שם לב שהמושבים נוחים להפליא והרכב שקט מאוד על הכביש והנסיעה חלקה. אני יכול לומר לך שבהשוואה אפילו לרכבים חדשים (למשל מאזדה 3 ופורד פוקוס שיצא לי לנהוג עליהם בינעירוני), האימפלה שקטה יותר בהרבה, למרות היותה בת 8 שנים.

הביטוח זול להפליא. יש לי דרך החשב הכללי, ביטוח חובה + מקיף כולל כל התנאים של החשכ"ל ב 3800 ש"ח בערך. הבנתי שבגלל שהרכבים האלו לא גניבים בעליל והמחירון שלהם ברצפה, אז הביטוח זול מאוד.

מחיר טסט דרך אגב שכחתי לכתוב 1800 ש"ח.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו אחלה רכב למחיר שלו.

מעניין אותי לדעת איך מסתדרים עם התקן גז ביום יום, הרי אסור להיכנס עם הרכב לחניונים תת קרקעיים.

אגב, אימפלה בארה"ב לא מקבילה למזדה 3 בישראל. שם זה נחשב לפול סייז סדאן. גם שם זה רכב גדול.

כן חניונים הם בעיה, לי זה לא כל-כך נורא כי אני גר בב"ש ואני כמעט ולא נכנס לחניונים גם ככה. למי שגר בעיר צפופה או עובד במקום שיש בו בעיקר חניונים תת-קרקעיים, זו בהחלט יכולה להיות בעיה. למרות שהיום כפי ששמעתי יש כבר מערכות גז עם תקן בטיחות חדש ואישור לחנות בתת-קרקעי.

התכוונתי שהיא מקבילה למאזדה 3 מבחינת שכיחות על הכביש, שם יש המון ניידות ומוניות כאלו וגם רכבים פרטיים. הרי אצל האמריקאי המצוי, רכב משפחתי אמיתי הוא full-size או SUV.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי והיתי יכול להרשות לעצמי בהמה כזאת.

זה "אוטו" מבחינתי. חזק, מרווח. נח

אבל לך תחזיק כזאתי בישראל.

סע בדרכים טובות חבר!

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי מציק שברכב כזה מפואר (לפי הסטנדרטים של ישראל אימפלה זה רכב מפואר) אין מד סל"ד?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...