Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים לשכירת רכב באיטליה?

yaniv572
שימו לב! השרשור הזה בן 3848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, עוד כמה שעות אני על מטוס בדרך לאיטליה, לטיול של שבועיים באיזור הצפוני עם רכב.

כמובן שביצעתי הזמנה לשכירת רכב ידני.

אז קודם כל למה יש לשים לב כשאני לוקח את הרכב? איך מגלים את הקלאץ' לפני סופו?

והאם מישהו מכיר מקרי גניבה באיזור?

כי המזוודות נשארות ברכב ואני מתלבט אם לקחת מזוודות קטנות שיכנסו בתא מטען או לקחת גדולה ולקפל מושבים?( כמובן שזה גם כולל את החברה שבאותה התלבטות )

ואם יש לכם עוד כמה דברים להוסיף אני אשמח (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיטליה גונבים הרבה רכבים ופורצים עוד יותר. אמנם אתה נוסע לצפון ששם הבעיה פחותה, אבל בכל זאת יש להזהר. מאוד לא רצוי להשאיר ציוד ברכב, בודאי לא גלוי. אם אתה נאלץ להשאיר מזוודות ברכב דאג שזה יהיה בבגאז' סגור או - בסטיישן - מתחת למדף המטען.

בכל מקרה - כאשר אתה לוקח את הרכב דאג לכל הרחבות הביטוח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. איטליה מרושתת בכמויות לא שפויות של מצלמות מהירות (באוטוסטרדות, דרכים מהירות, דרכים בין עירוניות וגם בתוך הערים), סע בהתאם.

2. בהרבה מאוד ערים, הכניסה לאזור מרכז העיר אסורה למי שאינו תושב. חפש שלטי אין כניסה (שלט לבן עגול עם טבעת אדומה) עם מלל לא מובן באיטלקית מתחתם, עברת אותם? יגיע לך קנס הבייתה (לישראל).

3. אמנם אתה כבר בדרך ולהמלצה אין משמעות אבל אני מקווה מאוד (מאוד), שהלכת על האופציה של המזוודות שיכנסו לבגאז'. להשאיר באיטליה מזוודה עם כסאות מקופלים זה הימור די בטוח שהרכב ייפרץ.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בטיול בצפון איטליה בתאריכים האלו בשנה שעברה, עם קליאו ידנית שהושכרה ביורופ-קאר, החברה הכי זולה.

הרכב היה חדש - עם 7000 ק"מ.

המזוודות היו בבאגז' שהיה מכוסה.

בנוגע למצלמות מהירות - אחרי שראיתי שהמון רכבים נוסעים כך, נסעתי 150-160 בכבישים שמהירות המירבית בהם היא 140 קמ"ש. דו"ח מהירות לא קיבלתי, ונעקפתי לא פעם ולא פעמיים.

אני מוסיף אזהרה לגבי נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית. מתישהו במהלך הטיול נסעתי בטעות על אחד, אפילו לא ידעתי שעשיתי זאת עד שקיבלתי את הדו"ח (בדואר רשום עד הבית). מסתבר שזה היה בשעת לילה מאוחרת, וכנראה שפשוט לא שמתי לב לסימון על הכביש.

150 יורו קנס (כמעט 10% מעלות הטיול!). אפשר להתחכם ולא לשלם, אבל אז לך תדע מה יקרה בטיול הבא שלך לאיטליה.

אם זה לא בתכנון, קח את הרכב וסע לסיבוב של יומיים-שלושה בדולומיטים.

אזור יפיפיה, כבישים כיפיים לנהיגה, אנשים נחמדים, אוירה טובה, אוכל מצוין (שאל את המקומיים איפה לאכול). ללא ספק החלק הכי טוב של הטיול.

אם אתה חובב הגה סע גם למודנה. מוזיאון פרארי הוא נחמד. האטרקציה המרכזית היא בחוץ - מספר מקומות שמשכירים דגמים שונים של פרארי לנסיעה קצרה (אל תשכח להתמקח על המחיר, הם יורדים בעשרות אחוזים).

תהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לקבל סטיישן ואז המזוודות אמורות להיכנס בלי בעיה.

בצפון יש הרבה פחות פריצות מאשר איזור נאפולי למשל, אבל עדיין זה קיים כמו שכבר אמרו לך כאן.

בנוגע למצלמות מהירות - אחרי שראיתי שהמון רכבים נוסעים כך, נסעתי 150-160 בכבישים שמהירות המירבית בהם היא 140 קמ"ש. דו"ח מהירות לא קיבלתי, ונעקפתי לא פעם ולא פעמיים.

חרשתי את איטליה ובחיים לא ראיתי תמרור עם מהירות מירבית גבוהה מ-110 קמ"ש.

שמעתי שמותר בחלק מהכבישים 130 קמ"ש, יש תמרור שמראה 130? או שתמרור של דרך מהירה אומר שם 130 קמ"ש?

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם!

אני גם כן לקחתי מיורופ קאר, אני גם אתן טיפ לכל ההבאים שפשוט תדרשו הנחה, בלי להתווכח אפילו הורידו לי ב 100 יורו בערך.

מה שהיה זמין זה רכבי CMDR ( סיטרואן C4 וכו' ), בכל חברה שבדקתי ( שאקטואלית לשעת הגעה שלי ולגיל שלי - 22 ) לא היה רכבי סטיישן זמינים. אם יהיה במקום אני אבקש אפילו לשדרג.

אם זה לא בתכנון, קח את הרכב וסע לסיבוב של יומיים-שלושה בדולומיטים.

אזור יפיפיה, כבישים כיפיים לנהיגה, אנשים נחמדים, אוירה טובה, אוכל מצוין (שאל את המקומיים איפה לאכול). ללא ספק החלק הכי טוב של הטיול.

אם אתה חובב הגה סע גם למודנה. מוזיאון פרארי הוא נחמד. האטרקציה המרכזית היא בחוץ - מספר מקומות שמשכירים דגמים שונים של פרארי לנסיעה קצרה (אל תשכח להתמקח על המחיר, הם יורדים בעשרות אחוזים).

בתכנון בתכנון.... :wink:

יומיים וחצי בערך טיול באיזור הדולומיטים, עוד 3 ימים בגארדה, והשאר כבר נזרום עם ונציה, טוסקנה, קומו-לוגאנו וקצת שוויץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני והאישה גם מתכננים טיול לגארדה וקפיצה קטנה בונציה, חשבנו ללכת על רכב קטן כי אנחנו רק 2, אשמח לקבל עצות, הטיול עצמו:

נסיעה ל 8 יום באיזור ונציה, ורונה וגארדה ובגלל שאנחנו רוצים להישאר בכול איזור לפחות יומיים-3 חשבנו על מוטלים, מישהו יודע?

Dodge Ram Lariat 2018

ŠKODA Yeti 2.0 TDI 2011

Isuzu Dmax 3.0 TD 2005

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בורונה ובפדובה יש IBIS, בהתיחס לרמת המחירים ולגורם ההפתעה במלונאות האיטלקית הפרטית, איביס מאוד מומלצים.

מה כולכם רצים לגרדה? זה כמו נופש בטבריה :?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני די הרבה שנים לנתי שבוע במלון שנקרא saccardi quadrante europa. הייתי מרוצה מאד. כעת ראיתי שבטריפאדוויזור הדעות פחות חיוביות. מכל מקום - במלון יושב מחוץ לוורונה, במיקום פנטסטי סמוך למחלף של אוטוסטרדות A4 ו-A22, ונותן נגישות נוחה מאד לכל האיזור.

מינקין השאלה היא מה מעניין אותך. וורונה לא מעניינת במיוחד, אזור אגם גארדה יפה, אני ביליתי בו שלושה מתוך ששת ימי הטיול, אבל יומיים מתוכם היו בגני העשועים, אני מבין שאתם בלי ילדים אז זה לא רלונטי. בכל מקרה - לא לוותר על סירמיונה (הסופר תיירותית, להגיע מוקדם בגלל מחסור בחניה), הרכבל של מלצ'זינה, והקצה הצפוני של האגם.

מה שחשוב הוא להכין Plan B למקרה שמזג האויר יהיה לא נוח, כלומר אתרים סגורים (מוזיאונים וכו'). אנחנו, למשל, נפלנו לגשם איום ונורא בסוף יולי ונאלצנו לחזור למלון (בגלל טעות בניווט, לפני ימי ה-GPS) עם נהיגה קשה בכבישי הרים במזג האויר הסוער, התארגנות על בגדים יבשים ואז נסענו למנטואה (מנטובה) שם נהנינו (כולל הילדים) במוזיאון שבארמון הדוצ'ה.

ועוד דבר - בדקו נושא של שווקים. בד"כ נשים אוהבות אותם. היינו בשוק, נדמה לי שבוילה-פרנקה, יצאנו ברכוש גדול. משקפי השמש המקטבים שקניתי שם שימשו אותי משך 9 שנים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להשכיר את הרכב משוויץ ולא מאיטליה !!!!

יותר זול, יותר טוב, יותר חדשים. מרחק של שעה ברכבת מאיטליה לשוויץ ועןד 40 דקות ברכב בחזרה.

לא להשאיר שום דבר ברכב - פורצים, פורצים, פורצים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להשכיר את הרכב משוויץ ולא מאיטליה !!!!

יותר זול, יותר טוב, יותר חדשים. מרחק של שעה ברכבת מאיטליה לשוויץ ועןד 40 דקות ברכב בחזרה.

לא להשאיר שום דבר ברכב - פורצים, פורצים, פורצים .

במקרה שאתה שוכר ממדינה מחוץ לאיטליה, שים לב שיש חברות שמגבילות כניסה עם הרכב לאיטליה ולמדינות נוספות (בדרך כלל זה רלוונטי לקבוצות יותר גבוהות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שכירת רכ בשוייץ - חשוב לבדוק הגבלות על הצואת הרכב משם. יש לא מעט חברות שאורות על העברת הרכב, לפחות בקבוצות מסויימות, לאיטליה - בגלל בעיית הגניבות. ולא מדובר רק ברכבי יוקרה.

SLS - אני די מופתע מהמלצתך, כיון ששויצריה זכורה לי כיקרה במיוחד. כמובן שצריך לבדוק פרטנית לגבי הרכב המבוקש, וכן את ההבדל בעלויות הטיסה ואת משמעות הנסיעה הארוכה לאחר טיסה, במיוחד טיסת לילה\בוקר, עם הלילה הלבן שלפניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להשאיר את המטלטלין ברכב אך לא במקום נראה, רצוי בתא המטען או אם אפשר, רכב סטיישן.

בלילות, במלון/מוטל, אל תשאירו כלום ברכב.

לגבי מצלמות המהירות, אני הייתי מצוייד בצ'יטה ובקובץ מצלמות בתוכנת ה-iGO כך שהייתי מכוסה בצורה מושלמת.

בהרבה מאוד ערים, הכניסה לאזור מרכז העיר אסורה למי שאינו תושב. חפש שלטי אין כניסה (שלט לבן עגול עם טבעת אדומה) עם מלל לא מובן באיטלקית מתחתם, עברת אותם? יגיע לך קנס הבייתה (לישראל).

ראו בתמונה המצורפת איך זה נראה. לא, לא מדובר באיזור זנות (zona = zone = איזור) :) אבל יז***ו אותכם אם תכנסו לשם עם הרכב. ראו את המצלמה המתעדת את העבירה.

אני והאישה גם מתכננים טיול לגארדה וקפיצה קטנה בונציה... הטיול עצמו:

נסיעה ל 8 יום באיזור ונציה, ורונה וגארדה ובגלל שאנחנו רוצים להישאר בכול איזור לפחות יומיים-3 חשבנו על מוטלים, מישהו יודע?

הבנתי שאגם גארדה ביולי-אוגוסט אכן מרגיש כמו חופש בכנרת, המון תיירים והכל עמוס כולל בתי המלון, ולכן נסעתי ביוני.

מאחר ומדובר בזוג בלבד, ללא ילדים, אתם יכולים לבקר בעיירות/כפרים שסביב האגם. יש המון מקומות יפים. חונים במרכז העיירה ומטיילים באיזור התיירות. 2-3 ימים אמורים להספיק לביקור בעיירות סביב האגם.

בהמשך, אני ממליץ לעלות להרי הדולומיטים, מדובר על איזור נרחב שבתכנון נכון ניתן לשער את איזור הלינה ולפי זה להזמין. יתכן ומדובר לא בתקופת שיא התיירות ואז לא אמורה להיות בעיה למצוא מקום על בסיס פנוי. גם כאן כ-3 ימים אמורים להספיק.

משם לרדת לכוון וונציה, לקחת בחשבון יומיים שיכללו את הנסיעה לכוון וונציה (מהדולומיטים מדובר על כ-300 ק"מ ויותר, תלוי במסלול שתבחרו). בילוי בעיר עצמה, כולל לינה. אין כמו לילה בוונציה.

ביום האחרון, אם הטיסה סלילה, יש לכם יום שלם לטייל מוונציה ועד לשדה התעופה.

תעזרו בספר על צפון איטליה או באינטרנט.

הנה מה שכתבתי לאחר שחזרתי מהטיול.

zona_limitate.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SLS - אני די מופתע מהמלצתך, כיון ששויצריה זכורה לי כיקרה במיוחד. כמובן שצריך לבדוק פרטנית לגבי הרכב המבוקש, וכן את ההבדל בעלויות הטיסה ואת משמעות הנסיעה הארוכה לאחר טיסה, במיוחד טיסת לילה\בוקר, עם הלילה הלבן שלפניה.

מדובר על ניסיון אישי. זול בכ-15%, מכוניות חזקות יותר באותה קבוצה (לאיטלקים יש מנהג מגונה לספק מכוניות גדולות עם המנוע הכי קטן), חדשות יחסית (עד 15K ק"מ) בזמן שבאיטליה הן עושות 50-60K, מתוחזקות, שרות מעולה.

עדיפות לקחת את הרכב מחברה בינלאומית גדולה ואמינה, מעיירה עסקית ופחות תיירותית הקרובה לגבול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...