Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט אלרו או שברולט קוואליר ?

EB-86
שימו לב! השרשור הזה בן 3883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים ,

כיום אני מחזיק בביואיק לה סייבר ורציתי להחליף למשהו אמריקאי קטן יותר כדיי שאשתי תוכל לנהוג עליו גם , היא

מפחדת לעלות על הביואיק .

ראיתי שיש את שניי הדגמים של שברולט , אלרו וקוואליר .

מי יותר מומלץ ?

האם יש הבדל בצריכת הדלק של הביואיק לבניהם ?

האם יש עוד דגמים נוחים שלא חשבתי עליהם ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים ,

כיום אני מחזיק בביואיק לה סייבר ורציתי להחליף למשהו אמריקאי קטן יותר כדיי שאשתי תוכל לנהוג עליו גם , היא

מפחדת לעלות על הביואיק .

ראיתי שיש את שניי הדגמים של שברולט , אלרו וקוואליר .

מי יותר מומלץ ?

האם יש הבדל בצריכת הדלק של הביואיק לבניהם ?

האם יש עוד דגמים נוחים שלא חשבתי עליהם ?

תודה

החזקתי עד לפני שנה וקצת קוואליר 99 שהיתה אצלי למשך 5 שנים ושירתה אותנו נאמנה. ב5 שנים החלפתי סטרטר מחשב התנעה ....וזהו. צריכה ממוצעת אחד ל9 ( לדעתי הביואיק שלך עושה 1 ל6?)

חמי מחזיק אלרו 2001 בערך 9 שנים. רכב מתקדם יותר טכנולוגית מהקוואליר, מאובזר יותר, יש מי שיגיד יפה יותר אבל גם קצת מסובך יותר.

אני זוכר כל מיני תקלות ששיגעו אותו והעבירו אותו ממוסך למוסך עד למציאת הפתרון (שבד״כ נגמר באיזה כפתור/ חיישן/ חלקקטן)

היום אני מחזיק במאליבו 2005. מרוצה עד הגג. היא גדולה יותר מאלרו וקוואליר אבל קטנה יותר מהביואיק.

צורכת רצת יותר דלק אבל שווה כל קילומטר.

שאל שאלות יותר קונקרטיות אשמח לענות לך.

מועדים לשמחה!!:lol:

בו בטח ליבי ונעזרתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלרו יותר גדולה ויש לה מגוון רחב יותר של מנועים בין היתר 3.4 V6 עם 170 כ"ס.

הקוואליר אמורה לענות על הדרישות שלך יותר. והיא יחסית אמינה.

------------------------------

Nissan Almera Perfect 1.6 2001 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של קוואליר 95', אני אומר, לפחות בשבילך, אל תרד ברמה (לא ישבתי בלהסייבר), אבל אני מניח שזה פי 100 על הקוואליר (הקוואליר זה צעצוע אמריקאי, אין לה מאפיינים אמריקאים כמו שיש במאליבו\אימפאלה\להסייבר וכן הלאה, אמריקאית לייט בקיצור).

אם אתה מתחיל בחיפושים אחר קוואליר תקנה מ2000 ומעלה, ועם מנוע אקוטק 2.2 (140 כס), אם אני לא טועה מ2002 היא מיוצרת בקנדה ולא במקסיקו.

(כמובן שאם המטרה היא לרדת ברמה, ולחסוך כסף, קוואליר 2.2 SOHC המנוע הישן, משנתונים 95-99 יכולים ליהיות אפשרות מעולה לרכב נחמד וקצת אמריקאי, אבל שוב, אם היא לא הייתה שמורה, היא יכולה להאכיל אותך מרורים!)

כעיקרון, הקוואליר פשוטה מאוד, אם אתה קונה שמורה ושומר עליה ומטפל מתי שצריך, הרכב מציג אמינות טובה.

(לי עוד מעט יהיה רשום 300KKM על השעון, הוחלפו דברים ברכב, אבל עכשיו הוא מצב מצויין טפו טפו טפו, יש פה עוד כמה שהקוואלירים שלהם עברו גם את ה400KKM).

האלרו יותר מפנקת, אני מניח שאתה תאהב אותר יותר.

יש לה שלושה מנועים, 2.2 אקוטק 140 כס, 2.4L 16v 150 כס, 3.4 V6, אני הייתי בודק רק את ה2.4 וה2.2, עם עדיפות ל2.2

הבעיה בV6 לדעתי היא האחזקה היקרה יותר, ואם חס וחלילה הולך ראש, אתה מגיע למחיר הרכב אם לא כפול.

מה שמסבך את העניין, יכול ליהיות שהV6 יהיו יותר זולות והרבה יותר שמורות מאשר המנועים הקטנים.

יש לך גם מאליבו עד 2005, רכבים מצויינים, אימפאלות יותר.

שוב, לטעמי זה טיפשי לרדת מלהסייבר, שזה רכב בכמה רמות מעל כל השברולטים, לרכב צעצוע כגון קוואליר או לאלרו שהיא גם לא ברמה גבוהה.

(אני מכרתי רכב מנהלים\סאלון ששירת במשפחה שלי מעל ל10 שנים בנוחות ומרווח, ועברנו לסופר-מיני, ההורים מתלהבים מהסופר מיני, אני אומר לך את האמת, חסרה לי הנוחות של הרכב הקודם. (החלק הטוב הוא שהעלויות השוטפות ירדו משמעותית)

לדעתי תקנה לה איזה פונטו או גטס.

או שתלמד אותה לנהוג ברכב גדול, שים לה חיישני רוורס, מצלמה, וכו'.

אני רואה לא מעט פנסיונריות מתניידות בS500L וBMW למיניהם, לוצרנים, לאקרוסים, מאליבו, רכבים עצומים, ואת האמת אין הרבה מכות פח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרדת מספינת תענוגות אמריקאית כמו הביואיק לקוואליר או אלרו.... מבאס לי את היום :-).

הבעיה היא שמה שקרוב לכיוון זו האימפלה,אבל אם אשתך לא מיסתדרת עם הגודל אז גם רכבים כאלה יורדים מהפרק.

הקוואליר אכן נוחה ונוסעת כמו אמריקאית- אבל זה כמו לרדת מצרפתיה מפנק לסוזוקי אלטו... :-)

ואלרו- גם גדולה ומסורבלת לאישה ולא מצדיקה החלפה של הלה סייבר.

ערכיה- עכשיו שמתי לב שהציעו לך לצייד את הרכב בחיישנים שונים- לדעתי זה פיתרון מעולה, אם במרכבה זה עובד וחיילות הן המדריכות אז בטוח שברכב גדול גם יעבוד :-)

שים מצלמות וחיישנים ושהיא תיראה שהיא מקבלת ביטחון והגודל כבר לא מרתיעה אתה מרוויח פעמיים!

זה בטוח לא יעלה הרבה ויהיה שווה את ההשקעה.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים ,

מפחדת לעלות על הביואיק .

שמע, גם אשתי בהתחלה פחדה לעלות על האימפלה והיום היא נוסעת עליה כאילו כלום. שים חיישני רוורס ותוסיף מצלמה (היום לא סיפור יקר דרך Ebay וההתקנה פשוטה) ונגמר הסיפור. נכון שאלו רכבים ארוכים ורחבים אבל בסה"כ ההפרש ממשפחתית רגילה הוא של חצי מטר בערך באורך ועוד טיפה ברוחב, לא סוף העולם בכלל. דרך אגב האלרו באורך של 4.8 שזה אולי 20-30 סנטים פחות מהביואיק, לא הפרש כזה משמעותי.

ובכל זאת גם אם כלו כל הקיצים ואין ברירה הייתי מחליף רק למאליבו. קוואליר או אלרו זה לא אותו דבר כמו ה"גדולות".

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרדת מספינת תענוגות אמריקאית כמו הביואיק לקוואליר או אלרו.... מבאס לי את היום :-).

הבעיה היא שמה שקרוב לכיוון זו האימפלה,אבל אם אשתך לא מיסתדרת עם הגודל אז גם רכבים כאלה יורדים מהפרק.

הקוואליר אכן נוחה ונוסעת כמו אמריקאית- אבל זה כמו לרדת מצרפתיה מפנק לסוזוקי אלטו... :-)

ואלרו- גם גדולה ומסורבלת לאישה ולא מצדיקה החלפה של הלה סייבר.

ערכיה- עכשיו שמתי לב שהציעו לך לצייד את הרכב בחיישנים שונים- לדעתי זה פיתרון מעולה, אם במרכבה זה עובד וחיילות הן המדריכות אז בטוח שברכב גדול גם יעבוד :-)

שים מצלמות וחיישנים ושהיא תיראה שהיא מקבלת ביטחון והגודל כבר לא מרתיעה אתה מרוויח פעמיים!

זה בטוח לא יעלה הרבה ויהיה שווה את ההשקעה.

Hwgeek צור איתי קשר בבקשה,יש לי מס שאלות אלייך.0549-599699 תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, גם אשתי בהתחלה פחדה לעלות על האימפלה והיום היא נוסעת עליה כאילו כלום. שים חיישני רוורס ותוסיף מצלמה (היום לא סיפור יקר דרך Ebay וההתקנה פשוטה) ונגמר הסיפור. נכון שאלו רכבים ארוכים ורחבים אבל בסה"כ ההפרש ממשפחתית רגילה הוא של חצי מטר בערך באורך ועוד טיפה ברוחב, לא סוף העולם בכלל. דרך אגב האלרו באורך של 4.8 שזה אולי 20-30 סנטים פחות מהביואיק, לא הפרש כזה משמעותי.

ובכל זאת גם אם כלו כל הקיצים ואין ברירה הייתי מחליף רק למאליבו. קוואליר או אלרו זה לא אותו דבר כמו ה"גדולות".

נגיד לך את האמת, אחרי שנהגתי בהרבה זנים של מכוניות (מכל הקטגוריות שמאפשר רישיון B, ומהרבה חברות).

דווקא באמריקאיות (כמה קוואלירים, מאליבו 99, מאליבו 2006), לקח לי יותר זמן לתפוס את הרכב מבחינה מרחבית, ולא קשור לגודל שלה, ברכבים גדולים יותר כמו ה406, קלטתי מהר מאוד את המרחב של הרכב.

הכוונה זה נגיד להדחק למקומות צרים, להכנס לחניות במדיוק בין הקווים, רוורס בחניה בלי חיישנים.

שוב, כמו שהמלצתי מקודם, לא נהגתי מעולם ברכב עם מצלמה או חיישנים, אבל כמו שאני רואה, זה עובד מעולה ועוזר להרבה אנשים, והיום זה סיפור זול, אני מניח שבסביבות ה400 שח מאיביי אתה מסודר (אפילו פחות).

לפותח השרשור, מה אופי הנסיעות שלך עם הלהסייבר כרגע? (בינעירוני\עירוני? מרחקים גדולים\קצרים?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לרוב נוסע מחוץ לעיר ... כ-800 ק"מ בחודש בערך .

הרכב לא צורך הרבה עם איך שאני נוהג (רגוע מאוד) .

שים מערכת גז בכלל תהנה מצריכה של אופניים :lol: על 800 ק"מ לחודש אתה סוגר את עלות המערכת תוך שנה וקצת.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של קוואליר 95', אני אומר, לפחות בשבילך, אל תרד ברמה (לא ישבתי בלהסייבר), אבל אני מניח שזה פי 100 על הקוואליר (הקוואליר זה צעצוע אמריקאי, אין לה מאפיינים אמריקאים כמו שיש במאליבו\אימפאלה\להסייבר וכן הלאה, אמריקאית לייט בקיצור).

אם אתה מתחיל בחיפושים אחר קוואליר תקנה מ2000 ומעלה, ועם מנוע אקוטק 2.2 (140 כס), אם אני לא טועה מ2002 היא מיוצרת בקנדה ולא במקסיקו.

(כמובן שאם המטרה היא לרדת ברמה, ולחסוך כסף, קוואליר 2.2 SOHC המנוע הישן, משנתונים 95-99 יכולים ליהיות אפשרות מעולה לרכב נחמד וקצת אמריקאי, אבל שוב, אם היא לא הייתה שמורה, היא יכולה להאכיל אותך מרורים!)

כעיקרון, הקוואליר פשוטה מאוד, אם אתה קונה שמורה ושומר עליה ומטפל מתי שצריך, הרכב מציג אמינות טובה.

(לי עוד מעט יהיה רשום 300KKM על השעון, הוחלפו דברים ברכב, אבל עכשיו הוא מצב מצויין טפו טפו טפו, יש פה עוד כמה שהקוואלירים שלהם עברו גם את ה400KKM).

האלרו יותר מפנקת, אני מניח שאתה תאהב אותר יותר.

יש לה שלושה מנועים, 2.2 אקוטק 140 כס, 2.4L 16v 150 כס, 3.4 V6, אני הייתי בודק רק את ה2.4 וה2.2, עם עדיפות ל2.2

הבעיה בV6 לדעתי היא האחזקה היקרה יותר, ואם חס וחלילה הולך ראש, אתה מגיע למחיר הרכב אם לא כפול.

מה שמסבך את העניין, יכול ליהיות שהV6 יהיו יותר זולות והרבה יותר שמורות מאשר המנועים הקטנים.

יש לך גם מאליבו עד 2005, רכבים מצויינים, אימפאלות יותר.

שוב, לטעמי זה טיפשי לרדת מלהסייבר, שזה רכב בכמה רמות מעל כל השברולטים, לרכב צעצוע כגון קוואליר או לאלרו שהיא גם לא ברמה גבוהה.

(אני מכרתי רכב מנהלים\סאלון ששירת במשפחה שלי מעל ל10 שנים בנוחות ומרווח, ועברנו לסופר-מיני, ההורים מתלהבים מהסופר מיני, אני אומר לך את האמת, חסרה לי הנוחות של הרכב הקודם. (החלק הטוב הוא שהעלויות השוטפות ירדו משמעותית)

לדעתי תקנה לה איזה פונטו או גטס.

או שתלמד אותה לנהוג ברכב גדול, שים לה חיישני רוורס, מצלמה, וכו'.

אני רואה לא מעט פנסיונריות מתניידות בS500L וBMW למיניהם, לוצרנים, לאקרוסים, מאליבו, רכבים עצומים, ואת האמת אין הרבה מכות פח.

שלום EB-86

כבוגר לא מעט אמריקאיות בעברי (פ.בונווויל, ש.קורסיקה, Lumina LTZ ואופלים (אסטרה GSI, אסטרה 1.8 ועוד) אני יכול להעיד על עצמי כמי שמכיר מקרוב את תוצרתה של חב' GM:

1. אני מצטרף להמלצה על המאליבו 2005 ומעלה - [למעשה 2006 שם תרוויח מתיחת פנים נחמדה.].

מנוע 3.5 חסכוני יחסית והכי חשוב - רכב אמין ביותר - צריכת דלק ממוצעת של 10 ק"מ לליטר.

מבחינת הגודל - קטנה מה לה-סייבר.

ידוע ומיותר לציין כי המאליבו המחליפה בדגם ה V6 גם כן מוצלחת ונחשבת גם כן לאמינה מאוד.

2. בהמשך לדברים אני *חולק* על ההמלצה על הקוואליר / אלרו 2.4 וכו' - מנוע מסובך לתחזוקה, מערכת הצתה לא מוצלחת מרובת בעיות, רצועת טיימינג ולא שרשרת מאוד מסובכת להחלפה.

3. *חולקָ* גם ממנועי ה 3.4 - אלרו, ביואיק רנדוו ועוד - כדאי מאוד לשמור מרחק - מדובר למעשה על אותו בסיס של ורמה הירודה למנוע ה 3.1 של הגרנד-פריקס והקורסיקה, פונטיאק טמפסט, סנבירד V6 ועוד- מנועים אלו מצויינים עד כ100k-140k קמ ואז המנוע מתחיל עם כל מיני הזעות שמן ונוזל קירור חזקות בצורה ספוראדית במנוע וליד סעפת היניקה, הסימן הראשון לכך הוא איבוד איטי אך עקבי של נוזל קירור.

בשלב זה מוסך מתמחה ימליץ לך מייד לבצע טיפול / שיפוץ/תיקון יקר מאוד של סעפת היניקה. מבחינת העלויות - מדובר על עלות שדומה להרכבת מנוע מפירוק / ייבוא.

גם סדרת אטמים משופרת שנתן היצרן לא ממש פתרו את הבעיה (הנדסה?!).

4. כמה דברים נוספים על האלרו - גימור ופלסטיקה ברמה ירודה מאוד, במרבית הרכבים הדשבורד הוחלף/צופה מחדש, דיפוני הדלתות איבדו צבע וציפוי אחרי שנים בודדות.

5. מנוע ה3.8 של האימפלה, לה סייבר, ואח"כ של הלה קרוס - נחשב לאמין *קצת * יותר אבל גם שם אי אפשר יהיה להתחמק מטיפול בסעפת היניקה בסופו של דבר.

6. מנוע ה2.2 החדש - אקוטק - שהוזכר כאן - 140 כ"ס קיים בקווליר בשנתיים האחרונות של הדגם, באלרו (קיים גם באסטרה GSI עם 147, אופל ווקטרה החל מ2001, וגם הבסיס לאלפא 159 - שם עם ראש מנוע של אלפא מגיעים ל190 כ"ס) - מנוע שנחשב למוצלח גמיש מאוד, יש לוודא כי הוחלפה שרשרת הטימינג שנוטה לקפוץ שם - בד"כ הוחלפה ב Recall, סיפור מ א ו ד יקר. חוצמזה מנוע אמין מאוד.

בהצלחה!

-אבי

Alfa GT 2.0 JTS Blackline,  Alfa 159 1.8 Turbo TBI Sportwagon Elegante

אקסיות: Alfa 164 TS, Alfa 156 V6 QSystem, Alfa 166 V6,  Alfa 166 V6 Super Q2, Alfa Giulietta QV,  Renault EDC RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ציטטת אותי?

אמרת מה שאמרתי בכלליות, שים לב שאני בסוף המשפטים מפשט את ההמלצה למנוע אחד לדוגמא.

דרך אגב, אני מת לנהוג בפ.בונוויל.

בשביל 800 קמ בחודש, תשאר עם הלהסייבר.

זה לא קריטי לדעתי, 10KKM בשנה זה כלום נסועה, ועוד מחוץ לעיר, בכלל.

אם היא יום יום הייתה עושה את ה50KM ככה עירוני, אז באמת עדיף למצוא לה בנפרד משהו קטן ופשוט.

בשביל 800KM בחודש, תסביר לה שעדיף להמשיך להחזיק רכב מפנק,אמריקאי,מרווח, גדול.

מאשר להחליף למשהו קטן יותר, להתאכזב בטוח, ואולי גם לעשות ישור קו.

לגבי גז, זה לא קשור לפה אבל על הדרך, שוב לדעתי אתה בקושי נוסע, לא שווה את ההשקעה. (800 קמ זה שני מיכלים בחודש בערך, שזה 800 שח בערך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. *חולקָ* גם ממנועי ה 3.4 - אלרו, ביואיק רנדוו ועוד - כדאי מאוד לשמור מרחק - מדובר למעשה על אותו בסיס של ורמה הירודה למנוע ה 3.1 של הגרנד-פריקס והקורסיקה, פונטיאק טמפסט, סנבירד V6 ועוד- מנועים אלו מצויינים עד כ100k-140k קמ ואז המנוע מתחיל עם כל מיני הזעות שמן ונוזל קירור חזקות בצורה ספוראדית במנוע וליד סעפת היניקה, הסימן הראשון לכך הוא איבוד איטי אך עקבי של נוזל קירור.

בשלב זה מוסך מתמחה ימליץ לך מייד לבצע טיפול / שיפוץ/תיקון יקר מאוד של סעפת היניקה. מבחינת העלויות - מדובר על עלות שדומה להרכבת מנוע מפירוק / ייבוא.

גם סדרת אטמים משופרת שנתן היצרן לא ממש פתרו את הבעיה (הנדסה?!).

הסיפור עם אטם הסעפת הוא אכן סיפור בעייתי, ממה שהבנתי מ 2004 הוא עשוי מחומר טוב יותר ואמור להיות יותר עמיד לנוזל הקירור. חוץ מזה הבנתי ששימוש במים אחרים ממים אדומים מאיץ את הבעיה. אצלי ברכב (אימפלה 2005 3.4L) החלפתי אטם סעפת כשהתקנתי מערכת גז, המצב שלו אכן לא היה להיט, אז זה עלה לי חינם כעיקרון (מחיר האטם אולי 100 ש"ח לא זוכר בדיוק). אבל בכל אופן אם הסיפור הוא רק אטם סעפת, מוצאים מישהו שיודע את העבודה ולא ישחט במחיר ונגמר הסיפור, מעדיף את זה מאשר לנסוע כל החיים על יפניות ולסבול.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים מערכת גז בכלל תהנה מצריכה של אופניים :lol: על 800 ק"מ לחודש אתה סוגר את עלות המערכת תוך שנה וקצת.

סליחה לוקח בחזרה את מה שאמרתי... משום מה לקחתי את זה בתור 800 ק"מ בשבוע. בחודש זה באמת שום דבר ככה שמערכת גז תהיה דיי מיותרת.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...