Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני בשוק אני הלם אני המום!! (גיליון אוטו החדש)

flake
שימו לב! השרשור הזה בן 7121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא ממכובדי הפורום ואני לא יודע כמה ברצינות תתיחסו לדעתי אבל אני ממש חייב לשתף את זה עם אוהבי רכב ותרבות בישראל.

קניתי את העיתון לפני כיומיים ורק היום התפניתי לקרוא בו ,(אני חייב לציין שזה פעם ראשונה אולי שנייה

שאני קורא עיתון רכב ישראלי) בהתחלה דווקא הייתי מרוצה מהידיעות הקטנות הם היו יחסית מקצועיות ו,הגעתי לכתבה "קופה קטנה" מאת טל שביט עמ'50 ולתדהמתי קראתי את המשפט "כולל גרסאות ידניות לאותם תמוהים מנשנשי הקלאץ'" איך עיתון רכב יכול להגיד דבר כזה?! זה לא מצחיק ,לא אירוני ולא מקצועי ואז בכתבה על המרצדס CLK הזוועה החמירה הכתבה נכתבה באופן רדוד ומזעזע

יואל פרלמן כתב אותה כמו תלמיד תיכון שממש מתאמץ לכתוב בשפה גובהה במבחן והוא עוד הוסיף פלפולים טיפשיים ("אבל זה לא מעניין אותכם" בקשר למנעי דיזל :o)

לעמות זאת יש כתבה על המזדה 3 שחושפת את האישיות הספורטיבית שלה ולדעתי היא חדשנית וחכמה (כתבה שימושית לכלל הציבור)

בכל מקרה אולי הצבתי סטנדרטים גבוהים מדי לעזאזל ,למה אי אפשר לכתוב ברמה לשמור על מקצועיות?! למה התחלתי את דרכי בעולם מגזיני הרכב בCAR :twisted:

:beerchug:"אתה אמור לכייף שם" ויין רייני לקווין שוונץ במירוץ שהפך לאחרון שלו :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, האישית לפחות, מגזין "אוטו" הוא לא משהוא! נכון הוא מפוצץ בכתבות אבל רמת הכתיבה בה על הפרצוף.

אני אישית מעדיף את מגזין "הגה" (ואני לא אסביר למה, כי זה יחשב לפרסום :lol: )

וחוץ מזה בקשר למגזינים שאינם מישראל - די משעמם ליקרוא אותם כי אני יודע שמה שמפרסמים בהם בחיים לא יגיע לארץ (אלא אם כן איזה עשיר אחר עם יותר מידיי כסף יחליט ליבא אותה לפה)

וכמו שפיתגם סיני עתיק אומר: "אם אין לך משהוא חכם להגיד - תגיד פיתגם סיני עתיק אמר"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אולי הצבתי סטנדרטים גבוהים מדי לעזאזל

לדעתי אכן הצבת סטנדרטים גבוהים מידי

אני חושב שלעיתון כמו שאתה רוצה (מיקצועי גרידא) לא יהיה בכלל שוק

אף אחד לא יקנה את העיתון אם הם לא מבינים את השפה שבו הוא ניכתב

אחינו אל תיסתכל על העיתון תיסתכל על קהל היעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו באמת, הרמה של השפה לא כ"כ רלוונטית...

אתה קונה מגזין כזה כי אתה מחפש שפה גבוהה?

לא, אתה קונה אותו לקרוא ולקבל מידע על מכוניות וכיוב...

ואם אתה כן קונה את זה כי אתה מחפש שפה גבוהה, אז תקנה משהו אחר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ביקורת זה טוב. יתירה מכך: ביקורת הכרחית לקדמה, לשיפור. אלא שכדי שביקורת על כתיבה תהיה ראויה לשם-תואר זה, ראוי כי תתבסס על קריאה אינטליגנטית, כזאת שיודעת להתייחס, לפחות, להקשר בו דברים נכתבים (עניין הדיזל, למשל. או, לחילופין, המובאה מהכתבה של שביט [עניין של הומור-מקומי-ישראלי, בהקשר זה]).

כתיבה שטחית? אולי, ייתכן. אבל בהחלט לא מספיק לטעון זאת. אולי כדאי להביא דוגמה (במקרה הזה בפרט, לגבי שאר העניינים בכלל).

אני יודע שהבון-טון הוא לכתוב משהו נלהב על עיתונים בריטיים (למרות כמות לא קטנה של פשלות, כולל סתירות פנימיות, התעלמות מעובדות וגניחות חסרות-בסיס - כן, גם בקאר), וזה מאוד נחשב להעביר ביקורת על "אוטו". אבל בבקשה: לפני שכותבים בעברית עילגת למדי ביקורת שאין בה אמירה קונקרטית, כדאי לדאוג להפעיל קודם כל כלי ביקורת ראויים, ולאחר מכן להעביר לבאי הפורום התייחסויות בעלות ערך (אני מקווה גם שרמת הכתיבה שלי התעלתה דיה כדי לעמוד ברף הגבוה שהצבת).

אם פניך לדו-שיח בעל ערך, בבקשה: הדוא"ל שלי פתוח בפניך.

בברכה,

יואל פלרמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קורא אוטו באופן קבוע, למרות שבזמן האחרון הזדמנו גליון או שניים לידי.

אני חושב שדי ברור שהמשפט שנכתב בידי טל שביט, זה שהזכרת למעלה, נכתב בהומור.

לעניין השפה - שלושת המגיבים כאן, וגם כותב ההודעה המקורית, כתבו הודעות שהכילו שגיאות

כתיב בולטות למדי (בינתיים ערכתי את ההודעות ותיקנתי אותן חלקית, זה מין תחביב שכזה icon_razz.gif).

העיתון דווקא די ברור, והעריכה באופן כללי טובה. התלונה העיקרית שלי יש עליו, באופן אישי, היא חוסר

אחידות ברמת הכתבות ובעריכה - בכתבות מסוימות שניכר בהן שלא עברו עריכה מלאה.

דוגמאות? בכתבה מסוימת הוזכר שבן-אדם מסוים מת (זאת פעם ראשונה שאנו קוראים את שמו -

בהקשר מותו; לנו אין מושג מי הוא בשלב זה). לאחר מספר משפטים, מציגים, במזל טוב, את אותו אדם

שמת מספר משפטים קודם לכן. זה היה יכול להיות אלמנט ספרותי טוב, אבל לא בעיתון רכב icon_rolleyes.gif .

עוד כתבות מכילות מספר מונחים שמתייחסים לאותו אדם\רכב\אובייקט - אבל לא נעשה הקישור

בינהם, כך שלעיתים הקורא נתקל במנוח שאין לו מושג מה משמעותו, או מהיכן הגיע.

לבסוף, חוסר אחידות בצילומים - חלקם נהדרים, וחלקם גורמים לך לתהות כיצד הם מופיעים באותו

עיתון, ולפי הכיתוב - צולמו על ידי אותו צלם. דוגמא שעולה לי לראש היא התמונה של רכב אמריקאי חזק

(לא זוכר איזה, קשה לי להבדיל בינהם...) הנמצא בבעלות בחורה צעירה. מספר תמונות שהופיעו שם

גרמו לי לתהות האם מישהו סינן את התמונות לפני שהוכנסו לעיתון.

למרות שלדעתי זה עיתון הרכב המוצלח ביותר שיש כרגע בארץ, כל עוד השפה לא מהווה מחסום, הייתי בוחר ב-CAR או EVO.

עומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות היותי קורא Car כמעט-קבוע וקורא Evo מזדמן (כשמזדמן...), אני עדיין

מוצא טעם לעלעל בדפיו של "אוטו". הרמה שם מכובדת בהחלט, הכתבות אינפורמטיביות

ומעמיקות למדי, ולמעשה - לאחרונה התחוורה לי העובדה שברוב הכתבות, "אוטו" נכנסים

יותר לעומק ולפרטים יומיומיים ומשעממים (מרחב בכסאות האחוריים, מחזיקי כוסות) מאשר

בעיתונות הזרה.

אני לא אומר שהם עושים את זה מתוך שקדנות בלתי נלאית בלבד, עדיין אין להם את אותה כמות מכוניות

שיש לCar לסקר וכך כל מכונית - גם תהיה זו יונדאי גטס - מקבלת יריעה רחבה בהרבה.

וזה לא רע, ואפילו מצויין. בהרבה כתבות של "אוטו" ניתן למצוא דברים שלא ימצאו בעיתונות הזרה,

שמרפרפת מעל מכוניות תוך כמה תיאורים ספרותיים נוגעים ללב ובלי יותר מדי עובדות יבשות.

בהחלט, יחס המילים\מכונית ב"אוטו" הוא מצויין.

מבחינת תצלומים, עדיין אין אלטרנטיבה בעיני לCAR, למרות שבגליון האחרון

הם יכלו להשתדל קצת יותר.

שימו לב שלכל אורך הפוסט שלי לא טרחתי להתייחס לאופוזיציה המקומית ל"אוטו", פשוט כי זו

לא שוות התייחסות כלל.

בקיצור, אני חושב ש"אוטו" מצליחים להשלים גם את Car - ואם זה לא מחמאה לעיתון מקומי

דל משאבים (יחסית, יחסית), אני לא יודע מה כן. תמיד יש מה לשפר, וגם אם לא,

לפחות הם מספקים מקום תעסוקה יציב לטל שביט, אליל נעוריי :-D

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממכובדי הפורום ואני לא יודע כמה ברצינות תתיחסו לדעתי אבל אני ממש חייב לשתף את זה עם אוהבי רכב ותרבות בישראל.

קניתי את העיתון לפני כיומיים ורק היום התפניתי לקרוא בו ,(אני חייב לציין שזה פעם ראשונה אולי שנייה

שאני קורא עיתון רכב ישראלי) בהתחלה דווקא הייתי מרוצה מהידיעות הקטנות הם היו יחסית מקצועיות ו,הגעתי לכתבה "קופה קטנה" מאת טל שביט עמ'50 ולתדהמתי קראתי את המשפט "כולל גרסאות ידניות לאותם תמוהים מנשנשי הקלאץ'" איך עיתון רכב יכול להגיד דבר כזה?! זה לא מצחיק ,לא אירוני ולא מקצועי ואז בכתבה על המרצדס CLK הזוועה החמירה הכתבה נכתבה באופן רדוד ומזעזע

יואל פרלמן כתב אותה כמו תלמיד תיכון שממש מתאמץ לכתוב בשפה גובהה במבחן והוא עוד הוסיף פלפולים טיפשיים ("אבל זה לא מעניין אותכם" בקשר למנעי דיזל :o)

לעמות זאת יש כתבה על המזדה 3 שחושפת את האישיות הספורטיבית שלה ולדעתי היא חדשנית וחכמה (כתבה שימושית לכלל הציבור)

בכל מקרה אולי הצבתי סטנדרטים גבוהים מדי לעזאזל ,למה אי אפשר לכתוב ברמה לשמור על מקצועיות?! למה התחלתי את דרכי בעולם מגזיני הרכב בCAR :twisted:

נתחיל מזה שאני מנוי כבר כמה שנים למגזין אוטו, מגזין הגה וקורא באדיקות מגזין CAR. מדי פעם מתגלגלים לי לידיים גם ירחונים אחרים (בעיקר אמריקאים). עצם זה שאתה התחלת לקרוא את המגזין זה טוב, אבל לבוא ולהכפיש בצורה כזו זה לא לעניין. מכיוון שאתה לא מכיר את המגזין אתה בטח שלא תבין את ההומור שלו (בטח לא אחרי גיליון אחד או שניים). אני יכול לומר לך שרמת המגזין היא מהגבוהות שנתקלתי בהן, אם לא הגבוהה שבהן (לא רק בארץ!). אני באופן אישי נהנה יותר לקרוא את מגזין אוטו מאשר מגזין CAR (אני מדבר על רמת הכתיבה, לא על החומר שמוצג בו - מה לעשות שלבריטים יש נגישות למכוניות הטובות?) שלפעמים די פלצנים בחוות דעת שלהם לגבי רכבים טובים בהחלט (אם זו לא 911 אין למכונית זכות קיום?!). לדעתי אתה לא צריך לפסול כבר מההתחלה (כל דבר לא רק את המגזין) אלא לתת צ'אנס ואם אתה לא תתחבר בסופו של דבר אולי באמת המגזין לא מתאים לך, אבל לא יכול להיות שעל משפט או שניים תפסול את המגזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו באמת, הרמה של השפה לא כ"כ רלוונטית...

אתה קונה מגזין כזה כי אתה מחפש שפה גבוהה?

לא, אתה קונה אותו לקרוא ולקבל מידע על מכוניות וכיוב...

ואם אתה כן קונה את זה כי אתה מחפש שפה גבוהה, אז תקנה משהו אחר...

לא חיפשתי שפה גבוהה זה דווקא מה שהרגיז אותי בכתבה על הCLK

עומר כתב :"וגם כותב ההודעה המקורית, כתבו הודעות שהכילו שגיאות

כתיב בולטות למדי "

אין לי שגיאות כתיב אולי כתיב חסר והיפוכי אותיות זה לא העניין.

חוץ מזה אתה אמרת בדיוק מה שאני אמרתי

"אני חושב שלעיתון כמו שאתה רוצה (מיקצועי גרידא) לא יהיה בכלל שוק "

אני לא רוצה עיתון מקצועי גרידא רק כתבות ברמה מגזין מקצועי גרידא אני לא אבין

:beerchug:"אתה אמור לכייף שם" ויין רייני לקווין שוונץ במירוץ שהפך לאחרון שלו :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, אני חושב ש"אוטו" מצליחים להשלים גם את Car - ואם זה לא מחמאה לעיתון מקומי

דל משאבים (יחסית, יחסית), אני לא יודע מה כן. תמיד יש מה לשפר, וגם אם לא,

לפחות הם מספקים מקום תעסוקה יציב לטל שביט, אליל נעוריי :-D

אני חושב שאתה צודק

לא קטלתי את המגזין ולא שללתי את הקריאה בו כתבתי כי אכפת,קראתי את אלתרנטיבות ארץ הקודש

לא הגבתי עליהם בכלל כי זה לא היה שווה את זה,דווקא מכיוון שזה מגזין אוטו הייתי חייב להגיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך עיתון רכב יכול להגיד דבר כזה?! זה לא מצחיק ,לא אירוני ולא מקצועי ואז בכתבה על המרצדס CLK הזוועה החמירה הכתבה נכתבה באופן רדוד ומזעזע

יואל פרלמן כתב אותה כמו תלמיד תיכון שממש מתאמץ לכתוב בשפה גובהה במבחן והוא עוד הוסיף פלפולים טיפשיים

אם זה לא קטילה אז אני לא יודע מה כן....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא קטילה אז אני לא יודע מה כן....

ביקורת לא כ"כ בונה :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא בעיקר "רכב" ניסיתי לעיין גם ב אוטו ובהגה ולא מצאתי הבדלים גדולים שמצדיקים את הבדלי המחירים הגדולים. לכן עשיתי מנוי לרכב, שעולה 10 שקלים לגליון. לשלם 32 שקלים לחוברת זה לא נראה לי הגיוני. :roll:

דימה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית יש מנוי כבר כמה חודשים גם לאוטו וגם לאוטו שטח

ואני מאוד מאוד מרוצה

אני אוהב את הרעיון שהם יודעים לכתוב גם עם הומור ולא בכתב גבוה מידי כי בנינו רוב הקוראים יהנו יותר לקרוא את זה ככה מאשר בשפה גבוה

יש מה לשפר בעיתון אבל באמת לדעתי זה העיתון הטוב בארץ כרגע !

אה וכול הכבוד למגזין אוטו שענו על זה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא בעיקר "רכב" ניסיתי לעיין גם ב אוטו ובהגה ולא מצאתי הבדלים גדולים שמצדיקים את הבדלי המחירים הגדולים. לכן עשיתי מנוי לרכב, שעולה 10 שקלים לגליון. לשלם 32 שקלים לחוברת זה לא נראה לי הגיוני. :roll:

דימה

אני חושב שקשה להשוות בין הרמה של מגזין "אוטו" לבין הרמה של "רכב" , הכתיבה ב"רכב" היא שבלונית משעממת בלי אף טיפה של הומור וכך גם הצילומים . "רכב" סה"כ עיתון נחמד שנותן תמורה מלאה למחירו אבל הוא עדיין נשאר בגדר "עיתון חביב בשביל להעביר את הזמן ברכבת..." .

"אוטו" ו"הגה" אומנם קצת יקרים , אבל כשמסתכלים על הוצאה חודשית של 32 ש"ח זה לא כל-כך נורא ... אני מסתכל על זה שכאילו כל יום בחודש זה עולה לי שקל :). שווה.

איוו מהיר איוו עצבני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...