Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא חייב ציפוי כהה, יש גם ציפויים שקופים לחלוטין שמסננים את קרני השמש.

יודע בוודאות שבעבר היה את זה בסאן פילם ברמת גן,

אני מאמין שזה קיים בכל מרכז ציפויים שמכבד את עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כרגע האחוריים מושחרים כולל השמשה האחורית ואף פעם לא עשו לי בעיות.

אני נורא חושש לצפות את הקדמיים כי יש מצב ששוטרים יאכפו את זה.

כמה בערך אמור לעלות ציפוי הכי בהיר שיש לזוג שמשות קדמי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חברים אשמח לשתף אתכם ולבקש את עזרתכם בעניין הבא.

היום הלכתי לעשות טסט שנתי לרכב (לאון שנת 2011), נסעתי תחילה למבדק בהרצליה שם נהגתי להעביר את הרכב טסט בשנים האחרונות,אך היה שם טור מטורף שהיה מחייב אותי לחכות איזה שעה בתור עד שהייתי מגיע לטסט עצמו אז בדקתי היכן יש מכון טסטסים באזור של הרצליה ונסעתי למכון הטסטים טסט בשרון הנמצא בכפר סבא.

טוב במהלך הטסט הבוחן מבקש לראות את הגלגל הרזרבי, משהו שמעולם לא התבקשתי להראות באף טסט שעשיתי לאורך כל השנים. הבוחן מציין שהגלגל הרזרבי שלי הוא של 16 אינצ׳ שזה כמובן הגלגל הרזרבי המקורי שיש ברכב אך מכיוון שהחלפתי לגלגלי 18 אינצ׳ (ברישיון) אז יש כביכול חוסר התאמה בגודל הגלגלים. אמרתי לו שמה שחשוב זה שהקוטר החיצוני יהיה אותו הדבר ושכבר היה לי פנצ׳ר ושהרכבתי את הגלגל הרזרבי ללא בעיות אך הוא אמר שאצטרך לגשת למנהל לאשר זאת.

בשלב זה הבנתי שהמכון הזה כנראה מקפיד על כל הדברים הקטנים וקיוויתי שזה לא יהיה בעיה בהמשך.

טוב עובר את כל העמדות והכל תקין, בא למשרד לשלם בסוף והפקידה אומרת לי שיש לי שבוע לסדר את כל הליקויים שהתגלו בבדיקה. אני שואל איזה ליקויים אז היא מציינת את הגלגל החלופי ואת זה שיש לי ציפוי על החלונות שצריך להוריד. הבוחן לא אמר לי על זה כלום. אני גם דואג מראש לבוא עם החלונות הקדמיים פתוחים לגמרי כך שלא ברור איך הוא בכלל יכל לראות שיש ציפוי.

בשלב זה כבר באמת שהתעצבנתי כי הרי בינינו כל החוק הזה בארץ נגד ציפויים הוא בעיניי מטומטם כי במדינות רבות בעולם זה מקובל וחוקי ובוודאי במדינה חמה ומוכת שמש כמו שלנו זה די מתבקש.

הלכתי למנהל הוא אמר שאת הגלגל הרזרבי המקורי הוא מאשר אך שעלי להוריד את הציפויים מהחלונות ושיש לי שבוע לסדר את הליקויים.

כעת חשוב לי לציין שהציפוי שיש לי על החלונות הקדמיים הוא לא מהכהים במיוחד, בחלונות האחוריים יש ציפוי כהה מאוד אך למיטב ידיעתי זה חוקי. כמו כן זה ציפוי איכותי של Lumar שחוסם חלק משמעותי מחדירת החום פנימה לרכב וכמובן שההתקנה שלו עלתה לי לא מעט כסף. התקנתי אותו כשהרכב עוד היה חדש והוא במצב מעולה.

אני אשמח לשמוע ממישהו מכם בהודעה פרטית (!) אם יש דרך להימנע מהורדת הציפוי, זה הדבר האחרון שאני רוצה לעשות וכמובן שבכל זאת אעבור את הטסט. אני מבין שכעת אני גם חייב לחזור לאותו מכון רישוי כדי לבצע את הטסט נכון?

במידה ואין ברירה אחרת ואהיה חייב להוריד את הציפוי מהחלון איך הדרך הטובה והבטוחה ביותר לעשות זאת מבלי שישארו חתיחות דבוקות לחלון ושאריות של דבק? אשמח לעצות מבעלי מקצוע ו/או בעלי ניסיון.

שוב אנא מי שיכול לסייע אשמח מאוד.

ולאחרים מביניכם שיודעים שיש להם ציפוי על החלונות או משהו כזה ורוצים לעבור טסט אז המלצתי שלא לגשת לטסט במכון הספציפי הזה.

בכלל אשמח לדעת אם באזור השרון יש מכון טסטים שמעלים עיין מהציפויים, הרי ברור שיש כאלו ״שמחליקים״ דברים מסוג זה. הרי עברתי טסט עם הציפויי הזה כבר 6 שנים. מה שבטוח שאני לטסט השרון לא חוזר שוב בעתיד.

שלא יובן לא נכון, בכל מה שקשור לבטיחות של הרכב ותקינותו אני לא מעגל פינות. אין לי ברכב דאונפייפ ללא ממיר או מערכת פליטה רועשת או כל דבר מסוג זה שברור שעליו מכשילים ואני לא מחפש קומבינטור שיעביר רכב שלא תקין טסט, אבל בגלל ציפוי בחלונות הקדמיים זה באמת מעצבן שמכשילים ומחייבים להסיר את הציפוי.

תודה לכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הכעס שלך בנוגע לציפוי חלון אני יכול להבין, אבל חלונת קדמיים לא חוקי בעליל.

אלו תקנות של משרד התחבורה. לצערי תצטרך להוריד את הציפוי ולגשת לטסט חזור.

BESTRONG BEbeautiful BEYOU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלך לרישיומט בסופר פארם תוציא רישיון רכב חדש ותלך למכון טסטים הישן והטוב.

עריכה: יש מצב שכבר אי אפשר לעשות את זה ותאלץ לגרד את המדבקה.

עריכה אחרונה על ידי LLH201017
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אחרי חודש ניתן לגשת למכון אחר.

כמובן, צריך להתחיל את הטסט מחדש ( ולשלם עליו עוד פעם למכון הרישוי ).

עד חודש הבדיקה הקודמת עדיין בתוקף והרכב במחשב של משרד התחבורה כאילו נמצא בבדיקה במכון הראשון.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אחרי חודש ניתן לגשת למכון אחר.

כמובן, צריך להתחיל את הטסט מחדש ( ולשלם עליו עוד פעם למכון הרישוי ).

עד חודש הבדיקה הקודמת עדיין בתוקף והרכב במחשב של משרד התחבורה כאילו נמצא בבדיקה במכון הראשון.

אוקיי מנסה לראות אם הבנתי נכון.

אם איני מעוניין כרגע להוריד את הציפוי עלי להמתין חודש, להוציא כפל רישיון רכב ואז אני יכול ללכת למכון טסטים אחר, לשלם שוב את עלות הטסט ולהעביר את הרכב טסט בלי שיעלה להם במחשב שניסיתי להעביר את הרכב טסט במקום אחר ושהכשילו אותי?

אני מודע לכך שבמקרה שכזה אני למעשה נוסע עם רישיון רכב שאינו בתוקף ומסתכן בקנס במקרה ושוטר עוצר אותי לבדיקה.

מישהו יודע מה יהיה הקנס במקרה שכזה?

שוב מבין שזה החוק בארץ, אבל לא מצליח להבין למה יש אותו כאשר מדובר בציפוי בהיר ולא אחד שמפריע לראייה ביום ובלילה. מה ההגיון מאחורי האיסור הגורף הזה?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אתה לא משלם שוב את הרישיון. אתה משלם שוב את הבדיקה למכון הטסטים השני.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף עד 4 חודשים = 250₪+ 6 נקודות.

במכון הנוסף צריך לשלם רק עלות הבדיקה ( כ 100₪), ולא משלמים שוב אגרת רישוי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצרו אתה כועס עליהם כי הם מקפידים על החוקים ולא מחפפים או מבקשים כסף מתחת לשולחן כדי להעביר את הרכב שלך טסט.

כי זה שאתה חושב שהחוקים מטומטמים ולא מתאימים לך משמע מי שכן מקפיד על החוקי רישוי של מדינת ישראל הוא לא בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקריאה בפורומי רכב בחו"ל אפשר להבין שההגבלה על הכהיית חלונות קדמיים קיימת בהרבה מדינות, לא רק בישראל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא העניין של הכהות כמו עניין הציפוי עצמו. האיסור נובע מעניין בטיחותי. אם הרכב מעורב בתאונה, בזמן חירום יהיה קשה יותר לכוחות החילוץ לנפץ חלון עם ציפוי.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

אין צורך בחתימה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...