Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משקל של מנוע DR-350, ושאלה על מנועים מקוררי-אויר

גרשון המשפר
שימו לב! השרשור הזה בן 7114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

1) מה משקלו של מנוע של DR-350 ? (עם שמן, בלי)

2) איזה עוד מנועים מקוררי-אויר (4 פעימות) פשוטים יחסית קיימים באופנועים ?

אני צריך מנוע כזה לפרוייקט, לכן השאלות...

תודה מראש !

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

1) מה משקלו של מנוע של DR-350 ? (עם שמן, בלי)

2) איזה עוד מנועים מקוררי-אויר (4 פעימות) פשוטים יחסית קיימים באופנועים ?

אני צריך מנוע כזה לפרוייקט, לכן השאלות...

תודה מראש !

1. אין שמץ, מעריך - 40 ק"ג

2.סינגל?

MZ 301

DR 350 650

XR 250 600 650

XT 350 500 600

וכו' וכו'

טווין?

gs 500

ג'אווה 350

וכו' וכו'

ארבע לרוחב?

דיוורז'ן

והCB750 K שאם תמצא אותו אחי בטח יגנוב ממך אותו...

זה פירוט חלקי של מה שנפוץ פחות או יותר אצלינו בניכר ההיצע גדול בהרבהההההההה!

למכירה -CBR 929 RR , מטופל בסטארסייקל ,ניתן להציג "היסטורית טיפולים" , אזעקה+ ביפר, FREE FLOW, זוג צמיגים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין שמץ, מעריך - 40 ק"ג

2.סינגל?

MZ 301

DR 350 650

XR 250 600 650

XT 350 500 600

וכו' וכו'

טווין?

gs 500

ג'אווה 350

וכו' וכו'

ארבע לרוחב?

דיוורז'ן

והCB750 K שאם תמצא אותו אחי בטח יגנוב ממך אותו...

זה פירוט חלקי של מה שנפוץ פחות או יותר אצלינו בניכר ההיצע גדול בהרבהההההההה!

קודם כל תודה !

דבר שני, לא רוצה להיות קטנוני אבל אמרתי 4 פעימות (MZ301 ?...)

הבאת לי השראה...כמה ישקול מנוע של GS 500 ?

מה המשקל של גיר+קלאצ' ב...DR 350 למשל ?

תודה מראש !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור למה המשקל של הגיר והמצמד מעניינים אותך בנפרד, כי זה לא ממש רלוונטי. הם חלק מקייס המנוע באופנוע הזה. בכל מקרה מדובר בחלקים לא גדולים או כבדים שלהערכתי לא שוקלים יותר מכמה ק"ג, נגיד ארבעה ק"ג ביחד.

40 ק"ג נשמע נתון סביר לכל יחידת המנוע/גיר/מצמד בDR350 , אולי קצת פחות.

בזמנו כששיפצתי מנוע/גיר בDR600 שלי, עשיתי את זה לבד, כולל הרכבת המנוע חזרה בתוך השילדה, אז אני מניח שהמשקל אכן לא עובר את ה40 ק"ג .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, ואם אני רוצה לעבוד עם המנוע ללא גיר וקלאצ' ?

ע"פ הפרוייקט שלי אני מחבר שרשרת ישר על הקרנק.

אפשרי, לא ?

ד"א

עולים לכם בראש מנועים קלים במיוחד ?

כי משקל פה הוא גורם קריטי !

אני צריך מנוע כמה שיותר קל (ולא, אני לא רוצה 2 פעימות)

תודה מראש !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, ואם אני רוצה לעבוד עם המנוע ללא גיר וקלאצ' ?

ע"פ הפרוייקט שלי אני מחבר שרשרת ישר על הקרנק.

אפשרי, לא ?

הכול, אפשרי, תיאורטית. עם הידיים הנכונות ועם התקציב הנכון תוכל לייצר חלקים במנוע מחדש כך שתצליח לעשות את מה שאתה רוצה. תאריך את הקרנק ותוציא אותו דרך אחד המכסים החוצה לאחר שחוררת את המכסה והתקנת בו מחזיר שמן.

עד כאן תיאורטית, וכמובן לא ריאלי לרובנו המוחלט.

מעשית, התשובה שלילית. ציר הקרנק לא יוצא לשום צד של המנוע, אלא נגמר בצד אחד בגג"ש שמניע את המצמד ובצד שני באלטרנטור ועל הכול יש שני מכסים שסוגרים את העסק הרמטית.

היציאה היחידה מהמנוע זה הגג"ש שביציאה מתיבת ההילוכים. הוא כבר אחרי הגיר ואחרי המצמד. אם תתעקש להשתמש ביחידות גיר ומצמד חיצוניות אתה יכול לעשות את זה. פשוט תשאיר את הכול כמו שהוא, תתקע את הגיר בהילוך מסוים, חמישי למשל, ותתיחס לגג"ש כאילו הוא ביציאה מהקרנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מנועי ארבע פעימות קלים במיוחד תמצא באופנועים מתוצרת ק.ט.מ. ובאופנועים מהקטגוריה החדשה-יחסית של מוטוקרוס-אנדורו 4 פעימות- ימאהה 400 . צפה לכך שהמנועים האלה יהיו יקרים הרבה יותר ממנוע DR350 ( או DR600 ) כי הם לא הרבה שנים בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכול, אפשרי, תיאורטית. עם הידיים הנכונות ועם התקציב הנכון תוכל לייצר חלקים במנוע מחדש כך שתצליח לעשות את מה שאתה רוצה. תאריך את הקרנק ותוציא אותו דרך אחד המכסים החוצה לאחר שחוררת את המכסה והתקנת בו מחזיר שמן.

עד כאן תיאורטית, וכמובן לא ריאלי לרובנו המוחלט.

מעשית, התשובה שלילית. ציר הקרנק לא יוצא לשום צד של המנוע, אלא נגמר בצד אחד בגג"ש שמניע את המצמד ובצד שני באלטרנטור ועל הכול יש שני מכסים שסוגרים את העסק הרמטית.

היציאה היחידה מהמנוע זה הגג"ש שביציאה מתיבת ההילוכים. הוא כבר אחרי הגיר ואחרי המצמד. אם תתעקש להשתמש ביחידות גיר ומצמד חיצוניות אתה יכול לעשות את זה. פשוט תשאיר את הכול כמו שהוא, תתקע את הגיר בהילוך מסוים, חמישי למשל, ותתיחס לגג"ש כאילו הוא ביציאה מהקרנק.

תודה רבה חנן !

אם אני נועל על הילוך מסויים, אני יכול (יש טעם בכלל) להוציא את כל שאר ההילוכים לחיסכון במשקל וכו' או שזה לא יתן כלום ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר עברו כמה שנים מאז שהחזקתי גיר כזה ביד. להערכתי תוכל להוציא לפחות שלושה זוגות גג"שים, ואם תתעקש על חסכון במשקל תוכל גם לקבע את המצמד בדרך זו או אחרת, להישאר רק עם הסלסלה והמכסה ולהוציא את כל הדיסקיות מתוכו. אחרי כל זה, תצליח לחסוך ק"ג אחד או קצת יותר. אם זה שווה? נראה לי שלא, אבל מי שיודע כמה זה חשוב לו זה אתה ולא אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר אנחנו בעניין של חסכון של גרמים, אז לפחות בDR600 יש שתי משקולות איזון ושרשרת שמניעה אותן. אני מאמין שגם בDR350 יש לפחות משקולת אחת כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר אנחנו בעניין של חסכון של גרמים' date=' אז לפחות בDR600 יש שתי משקולות איזון ושרשרת שמניעה אותם. אני מאמין שגם בDR350 יש לפחות משקולת אחת כזו.[/quote']

אתה ממש יהלום :-)

תאמר לי, ידוע לך אולי על מנועים קלי-משקל במיוחד בקטגוריית ה-4 פעימות ?

כי חשבתי שמנוע ה-DR יהיה מצויין, אבל אולי ישנם כאלה שיתאימו לי יותר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קטגוריה נוספת שלא הועלתה כאן, של טרקטורונים 4 פעימות מונעי ואריאטור, כמו הפולריס, (מגנום, פרדטור) , ונדמה לי גם שלבומברדייה יש כלים כאלה.

שם תמצא מנוע ארבע פעימות חד צילינדרי, חזק, עם יציאה של הקרנק החוצה, ללא מצמד וגיר בתוכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...