Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש סוכני נסיעות באולם? או - רוצה לצאת לחופש עם החברה ולא יודע לאיפה

yaniv572
שימו לב! השרשור הזה בן 3876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

שנת הלימודים החדשה קרבה, ואני והחברה מתחילים ללמוד שנינו. אחרי תקופה ארוכה של רק עבודה כמעט בלי חופשים במשך ה 8 חודשים האחרונים, שנינו רוצים לצאת לאיזה חופש לפני שזה יהיה בלתי אפשרי.

בעקרון הלוז שלי הוא הבעייתי, ב 17 לחודש יש לי בחינה במתמטיקה שאני חייב לעבור כדי להתקבל ללימודים, ואם לא אז יש מועד ב' ב 3.10. לחברה טובה מהעבודה שלנו ( אנחנו עובדים ביחד ) יש חתונה ב 8.10, ככה שצריך לחזור גם לפני זה.

עכשיו מכיוון שאני לא בעל נסיון גדול בדברים כאלו, כמה יעלה לדוגמא לקנות כרטיס טיסה ואת החזרה לדחות בכמה ימים?

נגיד שהמועד יציאה מהארץ ב 19-20/9 וחזרה 1/10 בערך ( אלא אם כן אני עובר את המבחן מה שצפוי שיקרה אבל לא לוקחים סיכונים, ואז אפשר לדחות את החזרה ל 5/10 )

הרצון של שנינו זה קצת בטן גב וגם קצת לטייל,

בטן גב נשמע טוב באיזור יוון, הבעיה שאנחנו לא ממש החלטיים לגבי השאר כי לא ניראה לנו שיש מה לעשות שם כמעט שבועיים. מה שחשבתי אולי זה לטוס וליוון ושם טיסה/שייט למדינה נוספת, רק שאנחנו לא רוצים כאלו דברים שגרתיים באירופה, אולי להגדיר את זה כמשהו טיפה יותר אקטרים מהמדרחוב בברלין.

אשמח לשמוע המלצות שלכם לגבי איזור נחמד לבקר בו, וכמובן דרוש שיהיה באיזור אירופה, שלא נצתרך לקרוע את הכיס בשביל הטיול הזה ( סטודנטים לעתיד בכל זאת, אם יש לכם משהו לא אירופאי במחיר טוב אז למה לא? )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לשאלותיך-

ראשית , לגבי כרטיס הטיסה, עליך לבדוק אם זה כרטיס בטיסה סדירה, או בטיסת שכר (צ'ארטר).

בטיסה סדירה יש אפשרות לשנות את החזרה, אבל-

1.יש דמי שינוי.

2.תתכן תוספת מחיר, אם אין מקום במחלקת התיירים שבה כורטסה החזרה המקורית.

אל תתבלבל, הכל זה מחלקת תיירים, אבל יש מחלקות מחיר שונות.

בצ'רטר העסק יותר מסובך, שאל בסוכנות הנסיעות,בדרך כלל לא ניתן לשינוי לאחר היציאה מהארץ.

אם יש לך שבועיים, לא הייתי מתפזר על מדינות נוספות.

כמי שהיה ביוון 3 פעמים, אני יכול לאמר לך שאין שום בעיה להעביר שבועיים ביוון.

יש לך בחלק הדרומי של המדינה את חצי האי בשם פלופונז.

כדאי לצפות בתעלת קורינתוס, מבצע ארכיטקטוני יוצא מן הכלל, ובהמשך אפשר לחזור למרכז יוון על

גשר ריו- אנטיריו- גם הוא מבצע הנדסי מרשים.

אפשר להשכיר רכב ולטייל במשך כמה ימים.

במרכז יוון יש לך את אתונה ומנזרי מטאורה, כשעתיים מצפון לאתונה- מקום מדהים ומיוחד באמת.

בצפון יש כפרים אוטנטיים מול אלבניה, אחד מהם שמו מצובו- בתי אבן כפריים וגגות מאבן צפחה, למי שאוהב

את הסגנון הזה.

קניון ויקוס, אחד הגדולים באירופה נמצא באזור.(קניון טבע-לא קניון חנויות):-)

כמו כן ישנה סלוניקי ואזור הנופש חלקידיקי- מעין 3 אצבעות יבשה החודרות אל תוך הים.

באחת מהן , יש מנזר שבו הכניסה לנשים אסורה, ולגברים מותרת בתיאום מראש בלבד.

מקווה שעזרתי, אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול כאן או בפרטי.

אילן

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אחרי התייעצויות כאלו ואחרות, הבנו שהאטרקציות שחיפשנו ביוון לא הכי אקטואליות לנוכח שינויי מזג האוויר.

אנחנו כרגע מחפשים יעדים אחרים, בסביבות ה 18/9 עד ה 6/10 ( בערך ).

האפשריות שהעלנו כרגע - קרואטיה סלובניה - מזג אוויר נאה, יש מה לעשות שם ( השכרת רכב כמובן ). הבעיה: הטיסות שמצאתי כרגע לקרואטיה זה מ-ה 23.9 עד ה 2.10 בעלות של 740$ ( ישירה ). טיסות אחרות שמצאתי נמשכות לפעמים גם מעל 15 שעות ( כולל עצירה והמתנה ).

יעד שפסלנו הוא איזור אירלנד - אנגליה, בעיקר בגלל שנאמר לנו שמזג האוויר שם נהיה חורפי.

יעד נוסף שחשבתי עליו - איטליה - שוויץ, בשוויץ מבחינת נופים יש מה לראות, מעבר לזה צריך קצת לחקור יותר ואיטליה לא חסר מה לעשות.

האם יש לכם עוד המלצות לאיזור חביב לביקור של שבועיים בערך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב, שאלתך כללית מאוד. לתשובות ממוקדות שאל שאלות ממוקדות. אתה צריך רשימת ארצות? ספרד- ברצלונה והצפון, או דרום ספרד, דרום צרפת, או פריז וצפון או מרכז צרפת, איטליה- בשבועיים תוכל לעבור חלק נרחב מימנה, אבל..שאל שאלות קונקרטיות, פחות רלונטי אם הבחינה היא במתמטיקה ולחברה יש חתונה, רלוונטי מה אתה מחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני והחברה מתכננים טיול לחו"ל (אם כי לעוד כמה חודשים ולא לעכשיו) ומבירור מחירים. צ'כיה מקום מאוד זול לטוס אליו. וגם לא חסר שם מה לראות ומה לעשות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום יניב, שני נפשים נפרדים פירושם לשלם פעמיים טיסות, מוניות ועוד כמה שטויות. אז כנראה לא כדאי אם אלו שני נפשים קרובים מדי.

600 דולר זה הרבה. מאחר ואינך נעול על יעד, חפש טיסה זולה יותר או המתן לדקה ה90 להזדמנויות.

עלות רכב אל תנסה לתאר, נסה לברר: לי עולה כ250 יורו ברוב אירופה לקומפקטית דיזל כמו גולף. ברר כמה ילה לך כנהג צעיר בכמה מקומות, נניח באיטליה למשל. ליטר דיזל עולה כ1.4 יורו, יש גם אגרות כבישים, לא נורא.

אוכל- נניח שעולה כמו בארץ[תלוי לאן תיסע. זה מקשה לתת תשובות מדויקות, בכל תחום]

מלון בטיול עם רכרב ואינך נוסע בשיא העונה, באיטליה, צרפת , גרמניה אוסטריה מרבית מלונותיך יעלו פחותממאה יורו כולל א. בוקר. בד אנד ברקפסט יעל ה פחות כשתמצא- נניח50-80 יורו.

אם תטוס לעיר גדולה כפריז- לא צריך רכב ודלק.

מקווה שעזרתי במשהו. קשה לסייע כשאינך סגור על עצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

600 דולר זה הרבה. מאחר ואינך נעול על יעד, חפש טיסה זולה יותר או המתן לדקה ה90 להזדמנויות.
הבעיה עם הדקה ה 90 שזה תמיד טיסה הלוך חזור מאותו מקום, אנחנו מחפשים הלוך למילאנו חזור לרומא ( או ההפך, או משהו בכיוון ) ולא ניתן למצוא את זה ( אני לפחות לא מצאתי ).

עלות רכב אל תנסה לתאר, נסה לברר: לי עולה כ250 יורו ברוב אירופה לקומפקטית דיזל כמו גולף. ברר כמה ילה לך כנהג צעיר בכמה מקומות, נניח באיטליה למשל. ליטר דיזל עולה כ1.4 יורו, יש גם אגרות כבישים, לא נורא.
איפה 250 יורו? לכמה זמן? איך? כי כשאני בודק באתרים ( SIXT, AVIS וכו' ) אני מקבל הצעות של 800 יורו ומעלה ( הכי זול היה לפיאט פנדה ), לא שאני חושב שאני אשכיר רכב בחינם, אבל ציפיתי לראות רכב בדרגה מעל במחיר כזה. במחיר של 1100+ כבר מוצאים יותר נורמלי, השאלה האם יש יותר זול?

אם אני יוצא לטיול כזה אני מודע לזה שאני צריך לשלם, הבעיה היא שאני לא סגור על כמה אני מוכן לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעיתים יששילוב יעדים כמו למשל רומא מילנו. אך גם אם זה רומא-רומא, מה הבעייה? תכנן מסלול מעגלי ומקסימום סע פעמיים באוטסטרדה. אתה מתחבט בשאלות הלא נכונות.

250 יורו עולה לי רכב כזה לשבוע. כמה צעיר אתה? אם מאודאולי יקר מאוד, אז סע לעיר גדולה בלי רכב וזהו.אבל: תרים טלפונים, שאל. אולי תופתע לטובה.

אם תרצה שנמשיך לדבר, בחיים אל תעליב פנדה כמו שעשית, בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור אפילו לא יודע מה התקציב שלו, שלא לדבר על יעד.

איך אפשר לעזור במצב כזה?

מר בחור, תחליט מה התקציב, תחליט אם אתה רוצה בחבילת עיר (ואז אין צורך ברכב), או בחבילת נופש.

בקיצור, תתחיל לסגור פינות ולתת כאן תשובות, אחרת נסתובב במעגל וזה עלול לגרום לכאבי ראש.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ם תרצה שנמשיך לדבר, בחיים אל תעליב פנדה כמו שעשית, בחיים.
:lol::lol:

לצורך העניין, בבית לרוב אני נוהג על פאסאט והונדה סיוויק ככה שאני רגיל למנועים חזקים יחסית, אבל אף פעם לא היה לי נסיון עם פנדה.

לגבי מסלול מעגלי, הוא לא נפסל, אבל אם רוצים לבקר גם באיזור הצפון, אני מאמין שהעלות שם הדלק + מחיר אגרה בכביש גם כן לא יהיה בחינם ( עם עוד סיכון של שעות נסיעה ) ככה שלא ניראה לי ששווה לחזור מרומא גם אם זה יהיה יותר זול ב 200 דולר.

עשיתי עוד בירורים על כרטיס, מצאתי עכשיו ב 1000 דולר לשנינו.

התקציב שלי לא יותר מ 10,000 שזה ניראה לי תקציב מספיק ( שאני שוב אדגיש שהטיול אמור להתחלק חצי חצי בהוצאות ).

הכיוון הנוכחי זה לטוס לרומא, לטייל בחלק הדרומי של איטליה ל 5 ימים ( +- ), להצפין ואולי גם להיכנס לשוויץ ( אגם לוגנו והאיזור ) ולחזור ממילנו.

250 יורו עולה לי רכב כזה לשבוע. כמה צעיר אתה? אם מאודאולי יקר מאוד, אז סע לעיר גדולה בלי רכב וזהו.אבל: תרים טלפונים, שאל. אולי תופתע לטובה.

אני בן 22, החברה גם. ראיתי גם אתר שהציעו בעבר בפורום:

http://www.traveljigsaw.co.il/

ההצעה הכי זולה שאני מוצא שם זה 2100 ש"ח לפיאט פנדה.

לאיזה עוד מקומות ניתן לפנות בשביל לברר מחיר? באתרים הראשיים של SIXT וכו' גם כן לא מצאתי מציאות ( וכמובן שאני לא רוצה לשלם חצי מחיר אבל גם עם ביטוח שלא יכסה שום דבר, אלא מעדיף לשלם טיפה יותר ולנהוג בראש שקט ).

כניראה היום בסביבות הערב נרכוש את הכרטיסי טיסה, ואחרי זה אני מאמין שזה יהיה הרבה יותר קל לתכנן הכל..

אגב, אני מתאר לעצמי שיש סיבה שבגללה מצאנו כרטיס ממש זול בשבת, הרי היום חופש שלהם זה יום ראשון, אני מתאר לעצמי שביום הזה חוץ מלהסתובב ברומא אין ממש מה לעשות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אין לי מושג כמה עולה רכב לבן 22. בטח יקר ועדיין אני מניח שניתן למצוא זול יותר: טלפן לאויס, סיקסט, באדג'ט ובעיקר אופרן, בשום אופן אל תתקשר להרץ: מנסיוני:רכב עלול להיות ישן, מתקלקל ודורש החלפה, רשלנות וחוסר לקיחת אחריות בחו"ל,גביית סכום אדיר ב"טעות" סתם כי"התחשק", טיפול איטי מאו..ד בתלונה בארץ.

תמיד קח גם ביטוח נגד תאונות, תמיד רכב ממוזג, איזה- פחות חשוב. בקש הנחה על סמך כרטיס חבר או כרטיס אשראי שלך או ההורים או השד יודע מה.

איך אתה לוקח על עצמך מחויבות- כלומר רוכש כרטיסי טיסה בלי לוודא מחיר יקר אבל סביר לרכב?

אם רכב עולה לך המון, אולי עדיף חבילת עיר?

יש דברים שמבררים מראש וסוגרים פינות לפני שמתחייבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אתה נוסע ל-9-10 ימים, כולל טיסות. אל תתפרש על שטח גדול מדי. בחרת בצפון איטליה? טוס למילאנו או וורונה וחזור מאותו שדה. אם אתה מתכוון לעבור לשויצריה או אוסטריה לא תגיע דרומה אפילו לפירנצה. אם אתה טס לרומא וטרם ביקרת בה הקדש לה 3-4 ימים ואז קח רכב לטיול בכיוון אחד - או צפונה או דרומה.

2. אני מניח שטרם התנסית בנהיגה בחו"ל. מודבר במשהו שונה מאשר נהיגה בישראל. המרחקים גדולים בהרבה, ואתה יכול לבלות בקלות 6 שעות ביום באוטוסטראדות, לראות הרבה אספלט משובח ושלטים כחולים ולא לראות אף כנסיה או מצפור נוף. תביא בחשבון שהמהירות המותרת באוןטוסטראדה נעה בין 100-150 קמ"ש, מעשית עם עצירות, התברברויות בניווט ופקקים המהירות הריאלית אינה עולה על 80 קמ"ש, כך שנסיעה של 250 ק"מ הלוך ושוב תתפוס לך יותר מחצי יום. בזבוז מוחלט.

3. לדעתי עדיך לבחור מוקד אחד או שניים ולהשתמש בהם כבסיס לטיול כוכב עם יעדים ברדיוס עד 150 ק"מ מהבסיס, כך תחזור בכל ערב לאותו מלון מוכר ולא תצטרך לחפש את המלון כל יום. אפשר לעשות גם טיול נודד, אבל אני פחות ממליץ על כך לטירון כמוך. לאחר שתצבור נסיון יהיה לך יותר קל להעריך את יכולותיך ולוחות הזמנים.

3. לערים גדולות לא נכנסים ברכב. נקודה. אם אתה שוהה כמה ימים בעיר גדולה וותר על הרכב והשתמש בתח"צ. אם אתה מבקר בעיר בינונית השתמש ב"חנה וסע" או חנה בחניון מסודר והשתמש ברגליים (אתם צעירים!) ובתח"צ.

4. בכל מקום הקפד על חוקי התנועה והחניה. באיטליה יש בעיה עם כניסה למרכזי ערים, חפש כאן בפורום את הסתבכויות של אנשים בפירנצה, קנסות על גבי קנסות על כניסה לאיזורים מוגבלים לתושבים. למד היטב את הכללים בארצות היעד לפי צאתך לדרך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנדוב, אני מאמין שאפשר להסתדר עם רכב, 300 שקל למעלה או למטה זה לא מה שיפריע.

sperial תודה על התגובה.

1. בעקרון התכנון המקורי זה ליותר מ 10 ימים, אבל אולי 10 ימים יכול להיות פשרה טובה בין לבין.

2. להתנסות לא, אבל הייתי פעמיים בטיול כזה עם המשפחה ( כשאבא שלי נוהג ) ואני יודע בקטע הזה לאן אני נכנס. אם אני אצתרך לנסוע מרחק של 250 ק"מ אני כניראה אעשה את זה לקראת הערב וככה למצוא איזה מלון על הדרך ולהמשיך למחרת.

3. אני חשבתי על טיול כוכב ואהבתי את הרעיון, החברה פחות. אני יכול להיות 5 לילות במלון באיזור המזרחי של הצפון ולטייל משם ואחר כך לעבור למערב לטייל משם ולחזור לשדה. החברה פחות אוהבת את הרעיון.

אני מחפש משהו יותר פשוט מטיול של שבועיים מדרום לצפון, החברה רוצה לטייל כמה שיותר וניראה לי שהיא פשוט לא מבינה לאן היא נכנסת, ואין לי מושג איך להוריד אותה מזה ( כשהסברתי לה גם על העלויות של זה - במינימום עשיריה לנפש היא לא התרגשה, אבל ב 3 שנים הקרובות לי יש 30 אלף יותר הוצאות ממנה מכיוון שאני במכללה והיא באוניברסיטה, את זה היא לא רואה ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...