Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צבע הרכב-שחור או לבן?-מיתוס או לא?

Barakx
שימו לב! השרשור הזה בן 1841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני מתחבט בשאלה הזאת -למרות שיש צרות גדולות יותר.

בעבר היו נוהגים לחשוב שרכב לבן או בהיר, הרבה יותר "נעים" לנהוג בו ו/או להכנס אליו עם השמש הישראלית והחום הכבד.

האמת היא, נכון בעבר זה היה משמעותי מאוד, כשהיית רוכש רכב כהה היית מקבל "שטיפה" של התנגדויות , (נכון שרובם היו אמוציונאליות ולא יותר) - "למה שחור- החום החום", "אתה תמות מחום"

השאלה מה קורה ברכבים חדישים?

האם זה עדיין נכון שרכב כהה הרבה יותר חם?

עובדתית זה נכון, צבע כהה קולט את קרני השמש האולטרא-סגולות שנבלעות בו וכתוצאה מכך הגוף מתחמם. (מדעית ומחקרית זה ידוע כבר ממזמן)

מה שאותי מעניין זה, האם זה עדיין מדד? שכן לפי מאמר במגזין רכב ספרדי שקראתי לא מזמן,

קיים בידוד לתא הנוסעים בכל סוגי הרכבים (נכון לרכבים החדישים) - שכבה המבודדת את בין המרכב לדיפון הרכב ותא הנוסעים,

אם כך? המיתוס נשבר וזה די הגיוני האמת שתא המטען ותא המנוע יתחממו בצורה ניכרת, יחד עם זאת תא הנוסעים מבודד, ובעצם החום שנקלט בתוך תא הנוסעים יהיה באותו רמה של חום הכלוא בתא נוסעים של רכב לבן.

אשמח לתגובות

B a r a k

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שמע היום בכל אוטו חדיש יש מזגן שיפתור את הבעיה הזאת בדקה לכל היותר. הדאגה המקסימלית שלי תהיה לצבע שעם הזמן יפגע מהשמש, לא יותר.

b bo bos bose baaaaaaaaas

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידוד אף פעם לא מושלם, בטח שלא ביפניות/קוריאניות/צ'כיות במחירים של 120K...

לגבי משומשות - על אחת כמה וכמה.

רוצה להיווכח? לך לסוכנות השכרת רכב ובקש להכנס למגרש החנייה. תמצא שם 40% רכבים כסופים, 40% לבנים והשאר צבעוניים. לך לרכב שחור ביום קיץ חם, שב בפנים דקה, גע בתקרה ה"מבודדת". תהנה מהחום השורר ברכב. אח"כ לך לרכב לבן ותעשה אותו דבר. ההבדל משמעותי מאוד...

עם זאת, במדינה כמו שלנו גם בלבן יהיה חם מאוד.

כאשר קונים רכב חדש, ומעוניינים בצבע כהה, פשוט יש לבדוק מה התפוקה המקסימלית של המזגן, והיכן יוצר (לעתים מגיעים לארץ מזגנים שיועדו לשוק האירופי והם חלשים יותר).

מצטער שהמיתוס לא נופץ...

הכי טוב FSI!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידוד אף פעם לא מושלם, בטח שלא ביפניות/קוריאניות/צ'כיות במחירים של 120K...

לגבי משומשות - על אחת כמה וכמה.

רוצה להיווכח? לך לסוכנות השכרת רכב ובקש להכנס למגרש החנייה. תמצא שם 40% רכבים כסופים, 40% לבנים והשאר צבעוניים. לך לרכב שחור ביום קיץ חם, שב בפנים דקה, גע בתקרה ה"מבודדת". תהנה מהחום השורר ברכב. אח"כ לך לרכב לבן ותעשה אותו דבר. ההבדל משמעותי מאוד...

עם זאת, במדינה כמו שלנו גם בלבן יהיה חם מאוד.

כאשר קונים רכב חדש, ומעוניינים בצבע כהה, פשוט יש לבדוק מה התפוקה המקסימלית של המזגן, והיכן יוצר (לעתים מגיעים לארץ מזגנים שיועדו לשוק האירופי והם חלשים יותר).

מצטער שהמיתוס לא נופץ...

אני לא מתכוון לקנות רכב שחור או לפתוח המסכת התנצחויות ידידי, רק רציתי לפתוח את הדיון

בנושא זה ולשמוע דיעות, :wink:

B a r a k

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיתוס ולא מיתוס.

ההבדל הסופי בטמפ' בין רכב שחור לרכב לבן הוא לא גדול, כמה מעלות בודדות אולי. מה ששונה זה קצב עליית הטמפ', שהוא גבוה יותר ברכב שחור שקולט יותר חום. רכב שחור יתחמם מהר יותר ויקח לו יותר זמן להתקרר. גם צבע הריפוד ברכב משפיע על הטמפ'.

כיום ברכבים חדישים אני לא הייתי מתלבט. מה שיותר יפה. (ולבן ב-99 אחוז מהמקרים פחות יפה)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה קורה ברכבים חדישים?

אני לא יודע אם איביזה 93 היא "רכב חדיש" (ולמעשה, אני די בטוח שלא), אבל להכנס לרכב שלי (צבע כחול-כהה) ביום קיץ, זה לא פחות מסיוט.

למזגן הרבה יותר קשה לקרר את הרכב, ולוקח המון זמן עד שהחום נעלם. גם שהחלונות פתוחים אין הרבה נחמה. אולי זאת תחושה אישית שלי, אבל נדמה כאילו כל השמש מתרכזת דווקא באוטו שלך, ועוזבת לגמרי את המאזדה 323 ליסינג שעומדת לידך ברמזור :-)

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב שהרבה רכבים מגיעים היום עם ריפוד בהיר וכנראה זה לא סתם מעבר ליופי של זה.

ככה או ככה חם בישראל ולא משנה לדעתי הצבע, פשוט חם אז אם יהיה יותר חם בגלל הצבע למי כבר אכפת ממילא מזיעים בכל צבע.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום ברכבים חדישים אני לא הייתי מתלבט. מה שיותר יפה. (ולבן ב-99 אחוז מהמקרים פחות יפה)

רוני

אני מסכים ,

לעומת זאת ברכבים הישנים לבן קצת יותר יפה (ולבן ב-99 אחוז מהמקרים יותר יפה)

:wink:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי בדיקה שנערכה לא זוכר איפו אבל אני בטוח בתוצאות

צבע הרכב: בין לבן לשחור יש הבדל של 2 מעלות והצבע החם ביותר הינו ירוק בקבוק

פנים הרכב: הוא זה שקובע את רמת החום ששוררת בתוך הרכב ויש לו השפעה גדולה על הטמ''פ שבתוך הרכב

וכאן באמת לא מומלץ להשתמש בצבע כהה, אלה אם כן שמים חלונות כהים יותר שיסננו את קרני השמש.

דרך אגב מאיה גם אני כמוך שחור הכי יפה ואם אפשר אז את הכל בשחור גם בפנים וגם בחוץ.

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי בדיקה שנערכה לא זוכר איפו אבל אני בטוח בתוצאות

צבע הרכב: בין לבן לשחור יש הבדל של 2 מעלות והצבע החם ביותר הינו ירוק בקבוק

פנים הרכב: הוא זה שקובע את רמת החום ששוררת בתוך הרכב ויש לו השפעה גדולה על הטמ''פ שבתוך הרכב

וכאן באמת לא מומלץ להשתמש בצבע כהה, אלה אם כן שמים חלונות כהים יותר שיסננו את קרני השמש.

דרך אגב מאיה גם אני כמוך שחור הכי יפה ואם אפשר אז את הכל בשחור גם בפנים וגם בחוץ.

לדעתי אתה טועה. שחור אמור להיות יותר חם מאשר ירוק בקבוק

הסיבה: שחור קולט את כל צבעי השמש, הירוק,לא!

אנחנו רואים את צבע השמש כצהוב/לבן,אך זה לא ככה(דההההה...)

צבעי השמש הם כצבעי הקשת בענן וכולל צבעים שאנו לא רואים כמו קרנים אולטרה סגולות.

איך אנו רואים לדוגמא צבע ירוק? ירוק זהו בעצם שילוב של כמ צבעים יחד. חלק מהצבעים הירוק בולע(וזה מה שגורם לחימום) ואת השאר שהוא מחזיר לעין שלנו זה הצבע שאנו רואים-ירוק.

צבע לבן- מחזיר את הצבעים ולא בולע דבר

צבע שחור- בולע את כל הצבעים ולא מחזיר דבר

צבעים=קניי שמש.

ויש הבדל יותר מגדול בין שחור ולבן.

אצל אבא שלי יש רכב בצבע שחור כהה, הוא מתחמם כל כך בקייץ שאפשר לעשות בשר על הפח של האוטו ושלא לדבר על לנסות לשבת בפנים.

אצלי אחי יש אוטו לבן, אפילו בשעות היום הכי הכי הכי הכי חמות מבפנים לא חם כמו בשל אבא שלי. הבדל של שמים וארץ. אני לא אומר שאצל אלי לא חם, אבל הרבה הרבה פחות חם

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה טועה. שחור אמור להיות יותר חם מאשר ירוק בקבוק

הסיבה: שחור קולט את כל צבעי השמש, הירוק,לא!

אנחנו רואים את צבע השמש כצהוב/לבן,אך זה לא ככה(דההההה...)

צבעי השמש הם כצבעי הקשת בענן וכולל צבעים שאנו לא רואים כמו קרנים אולטרה סגולות.

איך אנו רואים לדוגמא צבע ירוק? ירוק זהו בעצם שילוב של כמ צבעים יחד. חלק מהצבעים הירוק בולע(וזה מה שגורם לחימום) ואת השאר שהוא מחזיר לעין שלנו זה הצבע שאנו רואים-ירוק.

צבע לבן- מחזיר את הצבעים ולא בולע דבר

צבע שחור- בולע את כל הצבעים ולא מחזיר דבר

צבעים=קניי שמש.

ויש הבדל יותר מגדול בין שחור ולבן.

אצל אבא שלי יש רכב בצבע שחור כהה, הוא מתחמם כל כך בקייץ שאפשר לעשות בשר על הפח של האוטו ושלא לדבר על לנסות לשבת בפנים.

אצלי אחי יש אוטו לבן, אפילו בשעות היום הכי הכי הכי הכי חמות מבפנים לא חם כמו בשל אבא שלי. הבדל של שמים וארץ. אני לא אומר שאצל אלי לא חם, אבל הרבה הרבה פחות חם

ממש לא נכון, צבעי השמש הם ממש לא צבעי הקשת, צבעי הקשת נוצרים כתוצאה משבירה של גלי השמש. וצבע השמש הוא אולי לא צהוב אבל מתקרב לזה....למה? כי השמש כולה היא בעירה של גזים והתפצצויות, שב"ד צבען הוא צהבהב(לא ניכנס להסברים למה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידוד אף פעם לא מושלם, בטח שלא בצ'כיות במחירים של 120K

אני מבין שאתה מדבר מניסיון... :? או שלא..

לדעתי , כל המיתוס של שחור "מתחמם יותר" ו"לבן לא מתחמם" זה חרטא , ברצינות.

מניסיון עם שחור , לבן , כסוף וצהוב - כולם מתחממים אחרי מספר שעות בשמש , אבל לא בצורה יוצאת דופן.

"אוטו" ערכו מבחן "צבעים" , וממה שאני זוכר דווקא ירוק "זכה" בתואר הצבע החם ביותר..

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחרוןם שאני יעשה זה יקח צבע לא יפה בגלל חום שבכול מקרה אין כזה הבדל

סלחו לי חברה אבל 9 אחוז מהרכבים ממש לא מתאים להם צבע לבן !

זה פשוט לא צבע יפה ממש משעמם !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נכון, צבעי השמש הם ממש לא צבעי הקשת, צבעי הקשת נוצרים כתוצאה משבירה של גלי השמש. וצבע השמש הוא אולי לא צהוב אבל מתקרב לזה....למה? כי השמש כולה היא בעירה של גזים והתפצצויות, שב"ד צבען הוא צהבהב(לא ניכנס להסברים למה).

ממש לא.

תקרא באינטרנט, אל תבלבל סתם את השכל.

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...