Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הראש מול הלב (או רכב לסטודנט)

knfevg
שימו לב! השרשור הזה בן 7110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהו, הגיע הרגע ואני קונה את מכונית ראשונה שלי.

התקציב, עד 20,000 ש"ח.

המטרה, נסיעה יומ-יומית הלוך-חזור מודיעין-ת"א.

הדרישה העיקרית, עלות אחזקה מינימלית!!!

האוטו שעולה בראש זה ג'סטי.

אבל בראש זה משהו אחד ובלב זה משהו אחר.

בא לי לבכות כשאני חושב שאני הולך לנהוג באוטו מגעיל ולא מהנה כמו הג'סטי.

אז השאלה שלי היא: עד כמה יקרה יותר האחזקה של 205 או 106 ביחס לג'סטי? ואם אם נלך עוד צעד אחד קדימה: 106XSI או RALLY? כמה צריך להעמיק לכיס בישביל לתחזק מכוניות אלו (ביחס לג'סטי).

נ.ב: כל הצעה אחרת תתקבל בברכה

יבגני

בחו"ל: Audi Q7 3.0 TFSI 2014, ו- Porsche Cayman S 2013

בארץ: מחפש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נמצא במצבך בדיוק!

מצד אחד, עלינו לייחס לפן הכלכלי חשיבות מכרעת וכדי להגשים מטרה זו יש לרכוש רכב אמין, זול לתחזוקה, חסכוני ובעל סחירות וירידת ערך נסבלת. מצד שני איננו רוצים לוותר על הייחודיות, החדווה האופי וכן, גם ה"סטייל". הבעיה הנעוצה במקרה שלנו היא שהדרישות הללו לא עולות קנה אחד עם הדרישות הראשונות. משמע: האחד בא על חשבון השני.

יש לשקול את ההחלטה בכובד ראש, שכן אנו עלולים למצוא את עצמנו מקללים את הרגע שבחרנו ברכב "איזוטרי" אך מאידך גיסא אנו עלולים גם למאוס בנסיונות לסבול את יצירה הפשטנית שבידנו מבלי לקבל ממנה שמץ של ריגוש.

לטעמי, עליך להגדיר טוב טוב לאן אתה נוטה ולפיכך לבצע את ההחלטה. אם אתה מודע לחסרונות וליתרונות של רכב "איזוטרי" במצבנו ועדיין בשורה התחתונה היתרונות גוברים על החסרונות, לך תקנה.

אילו המצב הפוך, תאלץ לשקול רכישה כדוגמת הג'אסטי.

רק אל תשכח שאתה לא חייב להיות קוטבי בהחלטתך - פיז'ו 205 בסיסית יכולה להוות פשרה מאד טובה בין שני העולמות...

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב20 אלף תוכל לקנות פיאט פונטו HSD הדגם עם כרית אוויר אחת, הגה כוח, נעילה מרכזית, חלונות חשמל מקדימה וABS שנת 95.

אוטו בהחלט מהנה לנהיגה-מנסיון, למרות שיש כאלה שנסוגים כאשר שומעים פיאט ואם אתה אחד מהם עדיף לך לחפש רכבים כמו:

*205 - מנוע 1.4 - מהנה לנהיגה, חסכונית בדלק, טיפולים דיי זולים למרות מה שכולם אומרים, אם תמצא רכב שמור ומטופל בזמן תהנה ממנו הרבה הרבה יותר מאשר מסובארו ג'סטי.

*פיאסטה יות' שנים 96-97 - רכב חסכוני, חלקים זולים, מנוע מיושן ואמין יותר(לפחות אצל ה96), אחזקה זולה יותר מהפיג'ו והפיאט - כיוון שהרכב הוא בסיסי ביותר ללא תוספות מיוחדות (אפילו להדליק סיגריה אי אפשר:wink: ).

אממ לגבי ה106 אני לא כל כך בטוח שתוכל להחזיק את האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב ש205 היא הבחירה המתאימה כאן.

יש גבול לכמה אפשר לסבול על מנת לקבל אמינות (ג'סטי)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הג'אסטי היא האופציה היחידה שעולה לכל בראש? במחיר דומה ובמאמינות דומה תוכל למצוא סוזוקי סוייפט, דיהטיסו אפלאוז, לדוגמא. רכבים יפנים אמינים, וברמת מחיר זאתה מחפש. כמובן, שגם ה205, מעולה, ומלבד היותה צרפתיה (שעם טיפול מסור תחזיק לך יופי), אין שום סיבה לא ללכת עליה!

בהצלחה בקניית רכב, ובהצלחה בלימודים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על כל התגובות והעזרה.

שנית, כמה שאני מבין מכל התגובות אכן ה-205 היא ברירה טובה באמצע.ה-106 והספורטיביות (XSI וראלי) לעומת זאת סתם יעמסו על הכיס.

בקשר לפיאט, הייתי נהג בצבא ונהגתי גם על ה-205 וגם על הפונטו (לא HSD כמובן). ממש לא אהבתי את הפונטו. תנוחת הישיבה עבנה אותי, ההגה הקל מדי, הידית הארוכה מדי וכ"ו....

יבגני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נמצא במצבך בדיוק!

הממ... :shock: ואני חשבתי שאני היחיד עם 20 אש"ח זמינים, ורצון למכונית שתיהיה גם מהנה וגם אמינה..

טוב לדעת שיש עוד כמה אנשים יחד איתי, באותה הסירה. :lol:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tsvika ו-Fkl0ster , מכיוון שאנחנו באותו מצב אשמח לדעת מה הכוון שאתם הולכים עליו

יבגני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תמצא רכב במצב טוב 205 אז לא צריכות להיות לך בעיות תקציב לתחזק אותו.

השליטה במכונית הינה המהנה ולא המהירות.

שלוט בכוחות הפועלים על הרכב ותלמד להנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tsvika ו-Fkl0ster , מכיוון שאנחנו באותו מצב אשמח לדעת מה הכוון שאתם הולכים עליו

כרגע אני מתלבט בין 205, פיאט פונטו/אונו/בראבה ואיביזה ישנה.

אהה, ולרגע גם חשבתי לקנות טנדר 4X4, דאבל-קאבינה, בנזין, מודל 94-95. אבל מהר מאוד ירדתי מהנושא.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שהדרישה היא בעיקר לאחזקה זולה, ואני מבין שספורטיביות לא בראש מעייניך.

בכל מקרה, משפחת ה-106, וספציפית, הספין-אוף מצד סיטרואן (סקסו), זוכה למחיר מחירון

נמוך מאוד - והרכבים אמינים למדי, וחדישים יותר מבחינת הרגשה לעומת 205.

לא קל במיוחד למצוא רכבים כאלו במצב טוב מהשנים המתאימות, אבל לא יזיק לנסות. סקסו VTR

משנת 97 מתהדרת במחיר מחירון של פחות מ-20,000, שנת 98 באיזור 20,000. הדגמים הפשוטים

יותר אפילו פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת אמינות אני יכול לומר לך בוודאות שפג'ו ולא משנה איזו, לעומת סובארו ,שני עולמות שונים לגמרי שהמרחק בניהם הוא כמרחק של כמה שנות אור.

גם אם קיים הבדל בשנים לטובת הפ'גו ,ב 99 אחוז מהמקרים - הסובארו תהיה רכב יותר אמין

נ-ק-ו-ד-ה.

עכשיו תעשה את החישוב לבד,מה יותר מתאים לך או מה יותר חשוב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני סטודנט וגם לי יש את ההתלבטות הזאת...אחזקה זולה או הנאה מנהיגה...

אוי הדילמה.

אני את שלי פתרתי...לא בא להתבאס ממה שאני קונה ולהשתעמם..צריך גם קצת להנות לא?

אני הייתי הולך על היותר "ספורטיביות"..ראלי/xsi

.I will never stop walking as long as it's forward

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...