Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצילים חיה נדירה- פנדה. פיאט פנדה!

orenuchx
שימו לב! השרשור הזה בן 996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהצלחה בשיפוץ !! הייתי מוריד את כל המדבקות מאחורה כולל מחזירי אור .

אתה מתכוון לפסים באדום לבן? אסור להוריד את זה, הם עושים בעיות בטסט !

ועכשיו צריך לשים בצבע אדום צהוב! עוד יותר מכוער!

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום לכולם,

ראשית תודה רבה לכל המברכים!

(וגם לאלו עם הביקורת יש מקום אם היא נאמרת באופן מכובד ורציני)

הפנדה, שלהלן תקרא "האקזוטיקה האיטלקית" - עברה היום שטיפה ראשונית וגם קצת בתא המנוע, ואני חייב להגיד שהכול ניראה ממש מקורי ושמור.

בתא הנוסעים עוד לא נגעתי ולכן הוא עדיין מלוכלך, ובאזור לוח השעונים יהיה צורך לעשות רמונט כללי.

תמיד משך אותי בעיצובה של הפנדה השאיפה לפשטות, והפתרונות שאלו מולידים. הדשבורד למשל עשוי מבד (!!) עם גליל של פלסטיק שמושחל בתוכו, ושני פרופילים בצדדים שמקנים לו צורה של תא ארוך , סוג של ערסל איטלקי. ממש מצחיק!

את הסוויץ' הייתי חייב להשחית כדי שיהיה לי היגוי לגרירה (אין מפתח וההגה נעול..), וזה למה שהרכב לא הגיע על גרר אלא בשיטה הישנה והטובה של הקיבוץ של פעם- טנדר מקדימה גורר, רכב מאחורה נגרר ובתווך רצועה, דרך השדות והמטעים . רק חסר היה שהייתי מפלח מאיזו סככה טרקטור למשימה והייתי ממש חוזר לכיתה י"א.

לגבי המחלוקת על העיצוב - כמעצב מוצר אגיד שיופי נמדד בהרבה מדדים ואחד המשמעותיים שבהם הוא מדד הזמן. יש עיצוב שהופך קלאסי ביום היוולדו, ויש שהופך לכזה בפרספקטיבה של 30 שנה, ויש שלא יהפוך לכזה לעולם. הפנדה הוא המקרה השני - זו דעתי.

אם קצת נכנס לזה הרבה מכוניות עממיות שעיצובן היה "שקוף" בזמנן הפכו פתאום לשכיות חמדה ולמבוקשות ע"י אספנים. אוסיף ואומר כי נכון לשפוט עיצוב בפרמטרים של "עיצוב נכון", עיצוב מקורי, עיצוב פונקציונאלי, מבנה ופרופורציות, אמירה עיצובית וכו'. להגיד סתם "מכוער" זה ביטוי המתאים לילד בכיתה א'...

הפנדה לדעתי אוצרת בעיצובה ערכים מעוררי הערצה, של פשטות, ניקיון, ישירות ופרקטיות. וצריך להבין- פשטות היא ערך עליון בעיצוב נכון. עיצוב רכב עם זגוגיות שטוחות, מתוך מחשבה על החלפה קלה, שתתאים ליכולתו של כל זגג בכפר איטלקי, כי הרכב ישרת סוג מסוים של אוכלוסיה - זה "עיצוב נכון".

כל מעצב רכב יעיד שהכי "קל" זה לעצב רכב אקזוטי. כי קל להשתולל עם הדמיון כשאין מגבלות של קהל יעד או תקציב. הכי קשה זה לעצב רכב בסיסי כשחלות עליך כל המגבלות.

אפשר לדבר על זה שעות אבל בהזדמנות אחרת.

בכל מקרה מחר אעלה תמונות נוספות,

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב!

הפנדה "מכוערת"? כמו שברווזון הוא מכוער או כמו שפיאט 500 מכוערת. :wink:

בקיצור בעיני הפנדה אוטו חמוד ויפה.

ביליתי עם פנדה שכורה שבוע נחמד והרכב בנוי בחוכמה ועם הגג פתוח הוא משש חוויה.

אני בטוח שתהנה.

דאג להעברת בעלות.

בהצלחה.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב חמוד ביותר!

העיצוב הקובייתי של ג'יורג'ארו יפה ביותר.

שים לב שהטסות שיש לך הן של פיאט אונו-הפנדה הגיעה בלי טסות עד כמה שאני זוכר אבל צריך לבדוק לגבי הדגם הזה.

איזה שנת יצור מופיע ברשיון?

בהצלחה

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה לדעתי אוצרת בעיצובה ערכים מעוררי הערצה, של פשטות, ניקיון, ישירות ופרקטיות. וצריך להבין- פשטות היא ערך עליון בעיצוב נכון. עיצוב רכב עם זגוגיות שטוחות, מתוך מחשבה על החלפה קלה, שתתאים ליכולתו של כל זגג בכפר איטלקי, כי הרכב ישרת סוג מסוים של אוכלוסיה - זה "עיצוב נכון".

אורן

ג'וג'ארו סיפר פעם על הפאנדה: היא עוצבה בחופשת קיץ אחת ב- 1977, כשהציור הראשוני נעשה תוך כמה רגעים.

במקום אחר הוסיף שזו אחת ההצלחות הגדולות שלו. אין ספק: המכונית יוצרה באיטליה משך 24 שנים, ובכך השלימה קריירה ארוכה יותר מכל פיאט אחרת של יצור בארץ המקור. כשפיאט החליטו להחליף את הפאנדה (המקורית!) בדגם חדש עם שם אחר, דרש הציבור להשאיר את השם על כנו.

לישראל יובאו ישירות כ- 850 יחידות, מרביתן מדגמי 1982-1983. פאנדה אחרונה מיבוא ישיר הגיעה בתחילת 1986.

בהצלחה ובהנאה בשיפוץ!

Fiat Panda 141.jpg

141 e 902 a Ital Design.jpg

Fiat Panda Termini 1979.jpg

יוחאי שנער

israelmotorindustry.org

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכורה לי פנדה של חבר שנסעתי עליה, הייתה שנת87 ואם זכור לי יובאה לארץ , יכול להיות שלא זכור לי טוב.

מה שזכור לי טוב מאוד זה שהחבר נסע לחו''ל לשבועיים והשאיר אותה אצלי, אחח הדריפטים :evil:

אני מכוון תמיד אל הירח - מקסימום אפגע בכוכב . .

[size=6"[color="black:snipersmi :snipersmi ][/color]][/size]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כייף של אוטו.

עכשיו יש לי עוד שרשור שיפוץ לקרוא ולעקוב אחריו.

איזה כייף לך (וגם לנו)!

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-ה-צ-ל-ח-ה עם השיפוץ.

:mm_yeah:

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

..נ.ב - יש מכוניות שאם בנאדם חושב שהן מכוערות אז הבעיה היא בטעם שלו(מהבן אדם שחושב שהיא מכוערת) משמע הדבר שלך יש בעיה בטעם! מי בכלל כבודו שהוא יקבע אם יש למשהו טעם או לא,הוא רופא?! יש לך אגו שקובע מה לא בסדר אצל האנשים,אתה צריך טיפול רציני!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכורה לי פנדה של חבר שנסעתי עליה, הייתה שנת87 ואם זכור לי יובאה לארץ , יכול להיות שלא זכור לי טוב.

מה שזכור לי טוב מאוד זה שהחבר נסע לחו''ל לשבועיים והשאיר אותה אצלי, אחח הדריפטים :evil:

לדעתי מה שנסעת עליו היה seat marabela (ייתכן ואני טועה באיות השם). מדובר בגרסה ספרדית (מהתקופה שסיאט עוד ייצרו גרסאות של פיאט - רונדה במקום ריטמו, מאלאגה במקום רגאטה וכו') של הפנדה - לפי מה שזכור לי, פחות טובה בכל היבט, בעיקר בניסיון "לשפר" ו"לשדרג" את האבזור ואת המראה.

לפותח השרשור - קנאה שחורה אוכלת אותי - לא בגלל שהייתה לי אלא בגלל עצם הזכות להציל משהו שהיה ואיננו עוד.

בהצלחה ותיהנה

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...