Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצילים חיה נדירה- פנדה. פיאט פנדה!

orenuchx
שימו לב! השרשור הזה בן 1004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

לפי התמונות, משחת נעליים או ספריי שחור לפלסטיק על הפגושים, המראות ופסי הקישוט כבר יחזירו את הרכב כמה שנים אחורה.

האוטו ממש יפה, הקוים ישרים ונראה שלא צריך לעשות כלום חוץ מכמה שפשופי חלודה וצבע מבחינה קוסמטית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טוב אז יש התלבטות - אולי אשמע כאן עצה טובה,

שלשום הלכתי למשרד הרישוי שמח וטוב לב מלווה בידיעה כי רשיונות הרכב הופקדו בזמנו, וחמוש בנחישות לגבי היכולת להעביר בעלות כאשר האגרות משולמות.

יושב מול הפקידה, מגיש את הניירת, פותח ואומר:

"שלום, אני מבקש לשחרר את הרשיון מההפקדה ולהעביר בעלות" - אני מבקש בקול סמכותי.

"אדוני, אין אפשרות להעביר בעלות - לרכב אין טסט" - היא נובחת בקול חורק עוד מבלי שבכלל הקלידה ולו תו אחד במקלדת.

" סליחה גבירתי אני בטוח כי ניתן לעשות זאת, אם את לא מכירה את הנהל אבקשך לבצע בירור עם הממונים עליך" אני עונה עם חיוך מנצח.

היא ממלמלת תחת חותם שפמה צרור של מה שנשמע כקללות בארמית ופונה להקליד את הפרטים. אני בינתיים יושב מולה מלא בביטחון תוך שאני מחליק כאפות של נצחון עם האגו שלי.

ואז מגיע הפטיש:

"אוקי אדוני קודם תשלם את האגרות ואח"כ נדבר" היא מושיטה לעברי את הרשיון כשבתחתיתו מתנוסס סכום נכבד בעל ארבע ספרות!

אני מתכווץ כמו עכביש שנשפך עליו קפה וממלמל שאלה רפה " סליחה תגידי - הרשיון לא היה מופקד..??"

והיא בחיוך מנצח של פקידה ממשלתית, שזה עתה ינקה עוד שלוק ממעיין המרורים של חייו של עוד אזרח, אומרת כמנצחת : "זה מה שיצא - הבא בתור בבקשה!"

אז ההתלבטות היא כזאת - כרגע יש להשקיע כ4000 ש"ח ברשיון.

האם להשקיע קודם ברכב (מה שלא נראית השקעה גדולה), להחזיר לכשירות ואז להשקיע בתשלום הרשיון, או שמא להשקיע ברשיון והעברת בעלות- ואז להשקיע ברכב?

אשמח לשמוע דעתם של חברי הפורום המסורים, בטוח שכמה מכם התלבטו מתישהו בשאלה דומה.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני יודע.

הבעלים אמר לי בפירוש כי הוא הפקיד את הרשיון, והבטיח לחפש את רשיון ההפקדה.

אבל אם המחשב מוציא רשיון חדש וטוען שלא היה מופקד - האם הוא לא תמיד צודק...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול זו שאלה טובה, יש שתי אופציות מאוד סבירות...

1. שמשרד הרישוי צודק ולא נעשת הקפאת של הרשיונות

2. הבחור צודק ונעשת הקפאת רשיונות ולמשרד הרישוי יש טעות במחשב

לא יפתיע אותי מצב שכל אחד מהם טועה.

אם אתה מכיר את בעל הרכב, ויכול להאמין שבעוד כ10 שנים הוא עדין יהיה זמין להעברת בעלות, חכה לאספנות.

אם לא, אין שום הגיון להשקיע ברכב שהוא בכלל לא שלך ואולי בחיים לא יהיה שלך.

תעשה את השיקולים שלך.. האם הרכב במצבו הנוכחי שווה לך 4000 ש"ח.

אם התשובה היא כן, שלם לקח את הרכב.

בכל מקרה אם בעל הרכב מוצא את ההקפאה (רשיון בצבע כתום כזה) תתחיל במלחמות מול משרד הרישוי, אחרת אין לך כ"כ מה לעשות.

שיהיה בהצלחה.

Subaru DL Hardtop 1978 ,Subaru DL station 1979

Triumph harld 1968, Piaggo Vespa SS 1966 with a sidecar

Volkswagen Caddy 1986, Piaggo Vespa Super 1969 with a sidecar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני יודע.

הבעלים אמר לי בפירוש כי הוא הפקיד את הרשיון, והבטיח לחפש את רשיון ההפקדה.

אבל אם המחשב מוציא רשיון חדש וטוען שלא היה מופקד - האם הוא לא תמיד צודק...?

לא חובה, הפקידה יכולה לשנות במחשב מה שהיא רוצה ולפעמים הן טועות ומוציאות את הרישיון עם החובות.

אני קניתי אופנוע שבוודאות הופקד לו הרישיון, שלחתי את הבחור למשרד הרישוי הקרוב לביתו (רמלה) על מנת להוציא את הרישיון מהפקדה והוא קיבל אותו ללא אגרות.

כשבאנו למשרד הרישוי בחולון על מנת להעביר בעלות, אז הפקידה טענה שאני צריך לשלם קודם כל את כל האגרות אחורה, התעקשתי איתה שלא ושהנה יש לי ביד רישיון שהוצא שבוע לפני בלי חובות של אגרות, היא בדקה שוב, השתכנעה והוציאה לי רישיון על שמי לאחר תשלום אגרת העברת בעלות בדואר.

לפעמים צריך להעמיד אותם על טעותם, לפי מה שאני מבין המחשב שם לא כזה חכם, והן בעצם משנות בהתאם לנהלים והחוק שהן יודעות, ובגלל זה צריך להתעקש איתן.

Jeep CJ7 Laredo 1982

Suzuki GSXR750 1987

Yamaha Vmax1200 1986

Harley Davidson Sportster XLH 1200 1989

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד אורן!!!

אהבתי לקרוא את השרשור ולגלות שעוד נוסעות פנדות בארץ. בתור בעלים של האחות החורגת (ביאנקי Y10) אשמח לעזור לך במה שאוכל מבחינת חלקים.

בהצלחה בשיפוץ!

איטלקיות שובבות שעושות בלאגן :lol:

Autobianchi Y10

Fiat Punto GT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדילמה נפתרה!

ולפני סיפור המעשה אני שואל - האם במשרד הרישוי יושבים:

1. אנשים שטוב להם כשלמישהו אחר רע? (הגישה הפסיכולוגית)

2. פקידים רמאים שעובדים בגניבה עם רשיון? (הגישה הקונספרטיבית)

3. סתם אנשים טפשים שלא מסוגלים לתפקד כראוי במערכת שתחתיה הם עובדים? (הגישה הנאיבית)

הסיפור הוא כזה:

כמעט והשלמתי עם הידיעה כי רשיון הרכב לכאורה לא הופקד, וכי נדרשים תשלומי פיגורים ואגרה של 4132 שקלים.

וממש התחלתי להתלבט ולהתחבט אם הרכב שווה את הסכום, או שמה נשאיר אותו לאספנות- ועד אז מי יודע...

כמעט שהחלטתי שהרכב שווה,

וכמעט ששקלתי לשלם את העניין בתשלומים (שזוהי דרך הניחומים של הטיפשים).

כל זאת עד היום בבוקר עת קיבלתי טלפון מהבעלים המסור (אחלה גבר שבגברים), שהוא פישפש ונבר במגרות ביתו ומצא את אותו רשיון ורוד מזעזע שמוכיח שהרשיון אכן הופקד לפני 4 שנים!

לאור זאת השאלה היא (ואני חוזר אל השאלות שלמעלה) :

מה עושה בן אדם מן הישוב שלא קיבל כמה עצות טובות בפורום, שמאמין למדינת ישראל ולמערכת ולמחשביה כמות שהם, והיה והולך ומשחית לחינם חצי משכורת ממוצעת- רק כי איזו פקידה טיפשה רצתה לצאת מנצחת מול אזרח שאותו היא אמורה לשרת, ושאת מיסיו היא מקבלת כשכר על עבודתה הקלוקלת?

ראבק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אם יתבעו אישית את עובדי משרד הרישוי על רשלנות, הם יבינו את הרמז.

פשוט מדהים!

היות והפנדה היתה הרכב הראשון שלי (82 45 לבנה) יש לי חיבה אדירה לרכב הזה.

מדובר ברכב פשוט ואמין בצורה קיצונית כל עוד הוא מטופל בזמו וננהג באהבה.

המודלים הראשונים סבלו מבעיות חלודה חמורות ולדעתי כבר לא נותר כמותן.

שיהיה בהצלחה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור זאת השאלה היא (ואני חוזר אל השאלות שלמעלה) :

מה עושה בן אדם מן הישוב שלא קיבל כמה עצות טובות בפורום, שמאמין למדינת ישראל ולמערכת ולמחשביה כמות שהם, והיה והולך ומשחית לחינם חצי משכורת ממוצעת- רק כי איזו פקידה טיפשה רצתה לצאת מנצחת מול אזרח שאותו היא אמורה לשרת, ושאת מיסיו היא מקבלת כשכר על עבודתה הקלוקלת?

ראבק!

אני מבין את הכעס שלך, אני בעצמי אכלתי מהם ח*א כשניסיתי להעביר לאספנות ולמכור אופנוע BMW, פעולה טכנית פשוטה היתה כרוכה ב 4 נסיעות למשרד הרישוי הקרוב (רחובות) ושתיים לעמדה מס' 1 בבאר שבע, רק בגלל רשלנות/חוסר מקצועיות שלהם.

מנגד, לא מרחם עליהם, עם סוג העבודה וחלק מהקהל הפונה אליהם והיחס לו הם/הן זוכים לאורך כל היום, יכול להיות שגם אני הייתי הופך אדיש/אטום.

יש כאן ביצה ותרנגולת, אולי אם המערכת היתה יותר יעילה ואמינה היחס כלפיה היה מלכתחילה שונה.

קצת דומה למה שקורה כאן עם הרישוי השנתי.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אנשים שטוב להם כשלמישהו אחר רע? (הגישה הפסיכולוגית)

2. פקידים רמאים שעובדים בגניבה עם רשיון? (הגישה הקונספרטיבית)

3. סתם אנשים טפשים שלא מסוגלים לתפקד כראוי במערכת שתחתיה הם עובדים? (הגישה הנאיבית)

היי אורן,

אני שולל מכל וכל את 2 הגישות הראשונות דווקא בגלל הגישה השלישית. מאחר ואני אדם נאיבי מטבעי (הנשמה שחיה איתי טוענת שאני לא ממש נאיבי אלא יותר מאותגר מבחינת מהירות החשיבה שלי, ביחס אליה כמובן), אני נוטה להאמין בהסבר הפשוט ביותר ואני אסביר את טענתי:

אשר לגישה הפסיכולוגית, ברור שגישה זו אינה עומדת במבחן ההגיון הפשוט כי לפקידה ממש לא איכפת אם רע לך כמו שלא איכפת לה אם טוב לך. פשוט לא איכפת לה בכלל, לא לטוב ולא לרע.

אשר לגישה הקונספירטיבית, גם כאן חוששני שהיא אינה עומדת במבחן המציאות כי על מנת להיות קונספירטיבי עליך להבין קודם כל את משמעותה של המילה ולאחר מכן עליך להיות אינטיליגנט מספיק על מנת לחשוב באופן יצירתי כיצד להרע לאדם שמולך. צר לי ידידי, הפקידה המשופמת אינה אינטיליגנטית. לו היתה אזי היתה מקודמת לעמדת המכס בדואר המרכזי כי שפם כבר יש לה וגם דרך ארץ. היות וכך, ומאחר והבנת שהיא אינה אינטיליגנטית אז בוודאי שאין לצפות ממנה להבין מהי קונספירציה.

היות וכך, נותרנו עם הגישה הנאיבית שהיא פועל יוצא של 2 הגישות האחרות כלומר - המנוולת שפגשת היא טיפשה שאינה מסוגלת לתפקד במערכת בה שובצה. אני רוצה גם להדר ולומר שלא רק שהיא בעלת תכונות חיצוניות מדהימות של שפם וכדומה כדבריך (אולי גם קצת קרחת? אם כן אז היא אחותה של הבת-ז..ה שכיסחה אותי במכס), ככל הנראה גם תכונותיה הפנימיות הינן לעילא ולעילא והן אלה שיובילו אותה תמיד לדפוק את האזרח שמולה כי מבחינתה כולם מפריעים את מנוחתה.

אני מקווה שההסבר הפשוט שלי פתר לך את הדילמה. ועכשיו אני מציע שתעבור לפסים מעשיים יותר וכהרגלי אפרט על פי שלבים:

1) אכול צלחת גדולה של שעועית עם חומוס, הוסף מעט כרוב וקנח בקומפוט שזיפים.

2) אל תתרחץ לפני לכתך לישון ואל תצחצח שיניים (מאוד חשוב). רוץ מעט בשכונה אם בא לך, העיקר שתזיע כמו חזיר.

3) לך לישון.

4) תתעורר.

5) אל אל תצחצח שיניים ואל תתגלח.

6) אל תיכנס לשירותים גם אם אתה ממש מוכרח.

7) אכול סלט גדול עם הרבה בצל. אם מתחשק לך, טעם בבקשה כף עמבה טריה.

8) סע למשרד הרישוי.

9) חפש את הנבלה והמתן אך ורק לה. אם צריך, וותר על התור שלך לטובת בר מזל מזדמן.

10) גש אל המנוולת, חייך חיוך גדול, והחל במתקפה כימית נוסח אסד בכל האמצעים העומדים לרשותך. במקביל הצג את בקשותיך. אל תהסס לגמגם ולחזור ולהסביר לה מה אתה רוצה בפרטי פרטים.

11) אם לא עוזר, הקפד להרים את הידיים גבוה למעלה וחזור על שלב 10.

12) בשום מצב אל תילחץ ואל תיבהל אם היא מחווירה, נהפוך הוא - במידת הצורך עשה לה הנשמה מפה לפה רק כי אתה אזרח מודאג.

13) קח את הרישיון על שמך ואל תשכח לבקש את פרטי כתובת המגורים שלה לצורך ביקור בראש השנה.

14) בתום ההליך, הקפד להודות לגברת מכל הלב ובפה פתוח לרווחה, ואם תרצה ממש לגמור אותה אזי הענק לה חיבוק ידידותי עם לחישות "שנה טובה" נרגשות לאוזן.

מקווה שעזרתי מעט.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי - הייתי מוסיף לעיסה של ראש שום (באותו בוקר), ואולי גם חילבה 8)

אורן - אני מקווה שההתחלה הקשה (עם הבירוקרטיה) מאחוריך.

בהצלחה בהמשך !

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1

9) חפש את הנבלה והמתן אך ורק לה. אם צריך, וותר על התור שלך לטובת בר מזל מזדמן.

שלומי

על זה נאמר,

"שירות לקוחות עובר אצלם בתורשה...."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...