Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכירת דירה וקנית דירה חדשה,איך עושים את זה נכון?מתי וכמה % כסף מעבירים לקבלן?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 3899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

אשמח לייעוץ כלכלי לגבי מכירת הדירה וקניית דירה חדשה.

המטרה הייתה והיינה לבנות מעל ההורים שלי.

הסכום המדובר: 450 אלף שקל לבניית דירה בשטח של 110 מטר רבוע.

{סכום זה משוערך וכולל בתוכו את הכסף לקבלן,לאדריכל,למהנדס, ליזם, אגרות והיטלים שונים ומשונים של עריית ירושלים וכו'}

הבית שאני מתגורר בו,שווה בין 1.1 מיליון שקל ל1.2 מיליון שקל.

ויש עליו משכנתא של 500 אלף שקל ~

עכשיו, איך עושים את זה נכון?

כן, יש עוד זמן עד שיהיו האישורים ביד ובכלל לא ידוע אם נקבל, אבל איך זה ילך?

האם אצטרך להיות הומלס לתקופה של X זמן?

האם החלק הארי של הכסף,משמע הקבלן בנייה, ירצה את הכסף 50% על ההתחלה?

איך מקובל לעשות זאת בשוק?

האם לעשות הלוואה של 450 אלף שקל מהבנק ולמכור הבית בניחותא? או שמה עליי למכור את הבית הרבה לפניי סיום הבנייה כי צריך כסף נזיל לתת?

תודה על העזרה, תבורכו!

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מישכנתי את הבית הישן ולקחתי הלוואת גישור לבית החדש. התחלתי למכור רק אחרי שקבלתי מפתחות בניגוד כמה מכרי שעברו בגיל 40 לגור אצל ההורים עם הילדים כי הקבלן איחר. בסוף אפילו לא מכרתי כי דמי השכירות מכסים יפה את המשכנתא וערך הנבס עולה בינתיים. תחשוב על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יש לך משכנתא מהבנק אך הדירה לא ממושכנת ככל הנראה ( את זה אתה צריך לדעת כמובן , במידה וקנית מהון עצמי כלשהו ).

מה שאתה יכול לעשות, זה לרשום משכון על הדירה הקיימת, לקחת הלוואת גישור / בלון לתקופה של עד 25 חודשים , או הלוואה כלשהי שהבנק כבר ייעץ לך, שכאשר ותשלים את הבנייה, תוכל מכספי השכירות לשמור על הנכס.

מה שכן, הדירה הקודמת תהיה ממושכנת.

ממליץ לך לקבוע פגישה אצל הפקידה או אפילו אצל יועץ משכנתאות ואתה תצא עם התשובות.

רק שתזכור, מהלך שכזה בנוי לאנשים אשר יכולים לספוג שינויים של עשרות אלפי שקלים לפה ולשם, כי הרי במידה ומשהו קורה? לא יהיה לך כסף נזיל ( אלה אם כן יש כבר ) להמשך הבנייה ( ותמיד יש חריגות ) ועד שתאכלס שכירות? שוכרים בעיתיים? וכן הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה למכור את הנכס ששווה 1.1 מליון?

אתה יכול ללכת על מסלול לא בטוח ומאתגר ואני לא בטוח שהבנק יאפשר לך בכלל-תיקח הלוואה של 450 אלף במקביל ל500K שאתה חייב ותבנה אותה.

מהשכירות של אחד המקומות תוכל לשלם את אותה משכנתא בלי לפגוע ברמת חיים(פחות או יותר)-אבל,הנדלן עלול להתרסק ואז תהיה בבעיה שאתה חייב מליון ש"ח(שזה 6 אלף למשך 20 שנה) ואין לך איך להחזיר אותם.

או שתיקח הלוואה גישור,כשאתה מוכר את הבית הישן אז הקונה "מכסה" לך את המשכנתא באחד התשלומים ואז אתה יכול לקחת הלוואה לנכס חדש.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא קשר ליועץ משכנתאות מהבנק - אתה צריך גם עורך דין שיעזור לך לסגור את כל זמני התשלומים והתנאים שלהם.

עורך דין טוב בזמן קנייה / מכירה זה אחד הדברים הכי חשובים שצריך. גם מקבלן!

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...