Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי אלטו אוטומטית לבינעירוני, אסון או ששון?

yonisi
שימו לב! השרשור הזה בן 3855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אחרי הלתבטויות אני כנראה אקח רכב מהעבודה כרכב שני ובגלל שזה גם ככה לא יהיה רכב משפחתי (לא ישמש אותי לנסיעות משפחתיות) אני מתכוון לקחת את זה שיעלה לי הכי זול. האופציות הכי זולה היא האלטו, אוטומטית בלבד (כי אשתי רוצה גם אופציה לנהוג עליו, ולא שהיא מוגבלת אבל היא מעדיפה שלא לחזור לידני...), השאלה שלי אם היא מתאימה לנסיעות בינעירוניות. מה זה מתאימה? האם היא סוחבת סביר ככה שאפשר לשייט על 120 נניח (כביש מישורי יחסית)? האם רעש המנוע יהיה נסבל? האם היא נוחה בצורה סבירה ולא תהרוג אותי? כל השאר פחות מעניין.

יש לי גם אופציה לקחת ספארק ידנית שתעלה לי אפילו קצת פחות בחודש (לא הבדל משמעותי, כמה עשרות שקלים), אני מניח שהיא תתאים יותר לנסיעות בינערוניות מהאלטו אבל ההגבלה לידני בלבד מפריעה לאשתי, שאמנם זה לא יהיה רכב שהיא תנהג עליו הרבה אבל מידי פעם כנראה שכן.

תודה,

יוני

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אלטו זה רכב עירוני נטו. טכנית הוא יכול לנסוע בבין עירוני אבל זו לא תיהיה חויה נעימה וכדי לא להוות הפרעה לתנועה תצטרך לתכנן את המסלול היטב ולנסוע כל הדרך בימני עם המשאיות.

אם כבר, שקול קיה פנקנטו או מזדה 2 הן עדיפות על אלטו.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש אופציות נוספות ? במקומך לנסיעות בינעירוניות על בסיס יומיומי הייתי משלם קצת יותר ולוקח סופר -מיני.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הגזמות. מי שחושב אחרת ונוסע ברכבים האלו תקוע בנתיב שמאלי בניסיון להאיץ מ80 ל110 כאשר רכבים מאחוריו נוסעים 120. זו בהחלט הפרעה לתנועה: הוא לא מאפשר למשתמשי הדרך להשלים עקיפה. אני רואה את זה כל יום: רכבים עירוניים שחוסמים נתיב שמאלי הם לפחות 50% ממתנחלי השמאלי. יותר מזה מתנחלי שמאלי הרגילים נוסעם לרוב קצת יותר מהר מנתיב הימני על 100. אבל כאשר נתיב הימני נוסע מהר יותר ומשאיות מתחילות ךעקוף לרוב לא מפתיע ךראות מקור הפקק: רכב עירוני חמוד בשמאלי. זה מדהים, אבל נתיב שמאלי מגנט לרכבים האלו.

יותר מזה, כאשר הוא כבר הגיע ל100 הוא ימשיך לנסוע בשמאלי כי בימני נוסעים 90 וכל הממהרים יעקפו אותו מימין. זה לא בסדר למהר, אבל גם לחסום נתיב זה לא בסדר.

וגם מישור זה לא מישור: יש עליות וירידות. עם מזגן בעליות בנתיב שמאלי מהירות שלו תרד עד 80.

אלטו זה רכב עירוני נפלא ושם הוא צריך לנסוע. אם פעם ב צריך לעשות נסיעה ארוכה: זה בסדר. אבל על בסיס קבוע זו הגזמה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אי חזרה לימין לאחר עקיפה וחסימת נתיבים זו כבר בעיה בנהג ולא ברכב.

זה שלוקח לרכב טיפה יותר זמן לעקוף משאית שנוסעת במהירות 80 קמ"ש זה לא אומר שאסור לצאת איתו לעקיפות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה זה מקרה נדיר. לפני כמה ימים בדיוק ראיתי בבין עירוני 107 משתלב ישר לנתיב השמאלי ונוסע כל הדרך 80 בכביש של 90.

הוא בטח חושב שבנתיב שמאלי זה מהר יותר וחושש לחזור לימני כי מפחד שלא יצליח שוב לצבור מהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוצא לי לראות המון רכבים בלי קשר לקיטלוג שלהם ולנפחי המנוע שחוסמים את הנתיב השמאלי,

אין קשר בין זה לבין הרכב, זה נטו הנהג וכמה שלא מעניינים אותו שאר המשתמשים בכביש.

so far so good so what

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אתה זה מקרה נדיר. לפני כמה ימים בדיוק ראיתי בבין עירוני 107 משתלב ישר לנתיב השמאלי ונוסע כל הדרך 80 בכביש של 90.

הוא בטח חושב שבנתיב שמאלי זה מהר יותר וחושש לחזור לימני כי מפחד שלא יצליח שוב לצבור מהירות.

שוב, זו הבעיה בנהג. אין שום קשר לסוג הרכב. המון נהגים עם רכבים חזקים יותר עושים בדיוק את אותו הדבר.

כבר יצא לי להבהב לכמה ליסינגומטים שיאיצו כדי לאפשר לי להשלים עקיפה של משאית. ולי יש 50 כ"ס ביום טוב.

נהג נורמלי לא יפריע לתנועה גם על ריקשה. נהג גרוע יצליח לעכב את כולם גם אם תן לו פרארי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לחסימת נתיב לא יודע, נראה לי בכל זאת מוגזם. אתמול נסעתי עם האימפלה הפרטית שלי את אותה הדרך, אני בד"כ משייט על 110-115 כזה, באחת העקיפות (אני לא מאיץ בעקיפות באופן כללי ומשתדל להשאר במהירות השיוט אלא אם כמובן אני מפריע לרכב מאחור) נדבק אליי פיג'ו 107 שנסע בערך 120, עם 3 מבוגרים ברכב. עכשיו במפרטים אני רואה שה 107 גם הוא 3 צילינדרים ואותם נתונים בערך כמו האלטו, הופתעתי קצת. יכול להיות שהן לא כאלו נוראיות?

עקרונית אין לי בעיה עם מהירות 110 ואני לא מצפה להגיע ליותר מזה, 120 אולי יהיה נחמד יותר אבל זה לא קריטי. אני לא מצפה לביצועים והדרך שאני אסע בה לא עמוסה (אזור הדרום), ככה שלא תהיה סיבה אמיתית להשאר בשמאלי גם אם המהירות הממוצעת היא 90 קמ"ש.

בקשר ללבחור רכב אחר, כמובן שאני יכול לקחת סופר-מיני וגם משפחתית, אבל זה פשוט יעלה לי יותר מידי ואני באמת מעוניין לשמור על עלות מינימלית, במיוחד כי זה יהיה רכב שני בבית שלא ישמש כמעט לשום דבר חוץ מנסיעות שאני עושה לבד (מקסימום אשתי תנהג בו קצת פה ושם, למשפחה יש לי את האימפלה).

יש לי אפשרות לקחת את הרכב לנסיעת מבחן, הקטע הוא שאני צריך להחליט בימים הקרובים וזו פרוצדורה שתקח כמה ימים כנראה. אני פחות דואג לגבי האצות וכאלה, מקסימום נסחט את הדוושה בכל רמזור בינעירוני, לא מעניין אותי, רק מדאיג אותי הקטע שאני אזמין את הרכב ואח"כ אקלל אותו כל תקופת הליסינג. אם הוא כזה נורא אני כנראה בכל זאת אקח את הספארק למרות שהיא ידנית (אמנם גם קופסא אבל לפחות 4 צילינדרים 85 כ"ס) ואני מעדיף אוטומטית.

בכל מקרה אני מבין ש 140 על כביש 6 עם אלטו זו פנטזיה (או לחילופין חלום בלהות כשהרעש של המנוע בתוך האוזן והרגל הימנית עייפה מהלחיצה :)). לא שייצא לי הרבה אבל יכול להיות מידי פעם כביש 6.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - אין לי אלטו ואין לי אינטרס כלשהו,

אבל עפ"י הצרכים שאתה מתאר נראה שהאלטו תספיק לך,

יצא לי לנהוג בספארק וזה שעל הנייר יש הפרש בכ"ס,

לא הרגשתי אותו ממש במציאות.

so far so good so what

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אחרי הלתבטויות אני כנראה אקח רכב מהעבודה כרכב שני ובגלל שזה גם ככה לא יהיה רכב משפחתי (לא ישמש אותי לנסיעות משפחתיות) אני מתכוון לקחת את זה שיעלה לי הכי זול. האופציות הכי זולה היא האלטו, אוטומטית בלבד (כי אשתי רוצה גם אופציה לנהוג עליו, ולא שהיא מוגבלת אבל היא מעדיפה שלא לחזור לידני...), השאלה שלי אם היא מתאימה לנסיעות בינעירוניות. מה זה מתאימה? האם היא סוחבת סביר ככה שאפשר לשייט על 120 נניח (כביש מישורי יחסית)? האם רעש המנוע יהיה נסבל? האם היא נוחה בצורה סבירה ולא תהרוג אותי? כל השאר פחות מעניין.

יש לי גם אופציה לקחת ספארק ידנית שתעלה לי אפילו קצת פחות בחודש (לא הבדל משמעותי, כמה עשרות שקלים), אני מניח שהיא תתאים יותר לנסיעות בינערוניות מהאלטו אבל ההגבלה לידני בלבד מפריעה לאשתי, שאמנם זה לא יהיה רכב שהיא תנהג עליו הרבה אבל מידי פעם כנראה שכן.

(נ.ב הסחיבה של הרכב היא סדר גמור אם אתה לא מצפה לאיזה GTI, אלא לשיוט נינוח )

תודה,

יוני

אתה בטוח שתצליח לגשר על הפער בין נסיעה באימפלה לאלטו? האלטו רכב משתלם בתור תחבורה בסיסית זולה ויעשה את העבודה מבחינה טכנית אבל התחושה הזולה נמצאת בו היטב מכל הבחינות כמעט, במיוחד למישהו שרגיל לספינה אמריקאית, לכן כדאי כדאי ל לך לעשות נסיעת מבחן ארוכה או לשכור אחת ליום אינטנסיבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם אתה רגיל לאימפלה אתה תקלל עוד לפני שתיכנס לאלטו. אסון ? לא.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה בעיקר נסיעות בינעירוניות, השפעת הגיר הידני בטלה בשישים. שמים חמישי ומשייטים. עכשיו, עם תיבה ידנית, אתה יכול להרשות לעצמך באותו מחיר של האלטו את אחת משתי המכוניות הטובות ביותר לשיוט בתקציב הזה, חדשות מהניילונים: הפנדה (החדשה) והסיטיגו\מיי.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלטו זה רכב עירוני נטו. טכנית הוא יכול לנסוע בבין עירוני אבל זו לא תיהיה חויה נעימה וכדי לא להוות הפרעה לתנועה תצטרך לתכנן את המסלול היטב ולנסוע כל הדרך בימני עם המשאיות.

אם כבר, שקול קיה פנקנטו או מזדה 2 הן עדיפות על אלטו.

באמת קצת הגזמת. אני גם אומר שאלטו בבינעירוני זה לא ממש כיף. האוטו רועש, מתאמץ להאיץ ומרגיש קצת "עפיפון" במהירויות גבוהות. אבל אפשר להסתדר איתו ואני רואה לא מעט אנשים באלטו שמשייטים ב-120 קמ"ש בלי בעיה וגם יוצאים לעקיפות וכד'. נכון שזה רכב עצלן, אבל הבקשה של פותח השרשור מהרכב לא גבוהה והאלטו תוכל לעמוד בזה למרות שכביש מהיר זה לא שטח המחייה שלה.

לדעתי קיה פיקנטו ויונדאי I10 אוטומטיות יעמדו במשימה קצת יותר טוב מהאלטו. מאזדה 2 זו כבר סופר מיני, מן הסתם שהיא עדיפה על אלטו בעיקר לשימושים בינעירוניים, אבל המחיר בהתאם. היא נמצאת בקטגוריה של היונדאי I20, סוזוקי סוויפט ועוד.

פותח השרשור, לעבור מאימפלה לאלטו זה הבדל של שמיים וארץ. האימפלה היא בהמה שמיועדת בעיקרה לנסיעה בכבישים מהירים במהירויות גבוהות ואפשר לצבור איתה קילומטרים חופשי בדיוק כמו שאוהבים האמריקאים. האלטו היא קטנה, מיועדת בעיקרה לתחבורה בסיסית, פחות נוחה ולא כורסתית כמו האימפלה, לא שקטה, המנוע שלה מחוץ לעיר בעקיפות יתאמץ ויתנשף בכבדות בזמן שלמנוע באימפלה זה לא מזיז. אם אתה מוכן לשינוי כזה ויודע לאיזה הבדל אתה נכנס, אז האלטו היא בסדר בסך הכל לכבישים מהירים, אבל לא יותר מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...