Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לנצ'יה אפסילון או פיאט פנדה מנוע 0.9 טורבו

AvigdorAharon
שימו לב! השרשור הזה בן 3872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

לאחרונה אני משתעשע ברעיון לרכוש את את אחד הרכבים האלו.

האם מישהו קנה או מכיר מישהו שנוסע על הרכב?

ביד2 יש מעט כאלו עם 1.2 ועם המנוע 0.9 לא ראיתי אף אחד למכירה.

יש למישהו עדכון לאחר שנתיים (לגבי הלנצ'יה)?

תודה,

אביגדור

OPTIC HOUSE

פתרונות ראיה מתקדמים

חפשו אותנו ב facebook

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בפורום מישהו עם האפסילון 0.9 הרובוטית והוא מאוד מרוצה ממנה.

קח בחשבון שהפיאט רק ידנית, אבל מהביקורות דווקא עולה שלמנוע הזה עדיף שידוך גיר ידני. מבחינה מכנית מדובר באותו רכב, האפסילון מבוססת על הפנדה כמו ה 500 אז אם אתה לא קונה את הרכב בשביל המראה, עדיף ללכת על הפנדה במחיר הזול בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בפורום מישהו עם האפסילון 0.9 הרובוטית והוא מאוד מרוצה ממנה.

קח בחשבון שהפיאט רק ידנית, אבל מהביקורות דווקא עולה שלמנוע הזה עדיף שידוך גיר ידני. מבחינה מכנית מדובר באותו רכב, האפסילון מבוססת על הפנדה כמו ה 500 אז אם אתה לא קונה את הרכב בשביל המראה, עדיף ללכת על הפנדה במחיר הזול בהרבה.

אולי דיי כבר עם השטות הזו.

ישנם עוד לא מעט רכבים אשר חולקים מכלולים ופלטפורמות, אז מה זה אומר, שעדיף לרכוש גולף ולא טיגואן?

או עדיף לרכוש C4 ולא פיקאסו?

הרכבים מרגישים שונה לחלוטין, גם מבפנים, גם מבחוץ וגם בתחושות!

לדעתי הפרמיה על ה-500 בהחלט מוצדקת.

לגבי הלנצ'יה, גם לה איכויות שלא תמצא בפנדה.

אז נכון שהן חולקות אותו מנוע ואותה שילדה, ואולי אפילו אותו מדחס מזגן ואלטרנטור, נו אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-500 והאפסילון לא איכותיות בהרבה מאד מהפנדה לטעמי (מבחינת איכות חומרים והרכבה).

זה לא מעיד שהפנדה איכותית במיוחד, אלא רק שה-500 והאפסילון לא מתעלות עליה מספיק כדי להצדיק את הפרמייה שלהן (היינו, יוקרתיות. הדלתא למשל, יוקרתית. אבל אם חשבת שבאפסילון תקבל יוקרה דומה רק בקנה מידה קטן, אתה טועה. גם ה-500 לא באותה ליגה מבחינה זו, כמו מתחרותיה המיני, DS3 ו-A1).

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן מטפלים בלנצ'יה אפסילון? האם זה באותו מוסך של פיאט? החלקים זהים עד לרמת המק"ט?

כמו כן - מה קורה לגבי ירידת הערך לעומת פיאט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות ההרכבה והחומרים בלנצ'יה ברמה מאוד גבוהה וכמובן שיותר מאשר בפנדה.

המנוע חזק וחסכוני ואני אישית מאוד אוהב את הצליל המיוחד שלו.

התיבה האוט' שלו קצת מסרסת אותו ולכן עדיף לנסות למצוא את הגירסה הידנית הזולה יותר.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלנצ'יה הרבה יותר "אוטו" מהפנדה. איכותית יותר, מפוארת יותר, מעוצבת יותר וכמובן יקרה יותר. מבחינה מכנית הן כמובן זהות, כך גם התחזוקה.

במוסך המרכזי יש הפרדה בין פיאט לכל השאר (אלפא, לנצ'יה אבארט'). ביתר המוסכים המורשים אין הפרדה.

לעניין ה0.9 תעשה נסיעת מבחן לפני שאתה מחליט. יש לו אופי שונה מכל מנוע שנהגתי עליו עד היום. יש שאוהבים אותו ויש ששונאים אותו. אותו דבר לגבי הגיר.

לגבי אמינות, תוצרת פיאט הנוכחית מפגינה אמינות מעולה לכל קשת הדגמים כך שהסכוי ליפול נמוך בכל בחירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו במשפחה מעל לשנה אפסילון טווין איר 0.9 רובוטי.

ניתן לראות בשירשור הבא שכתבתי בשעתו לפני כמעט שנה וחצי :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=3401148#post3401148

להלן סיכום ביניים קצר לאחר שנהגתי די הרבה ברכב וטיפלתי באחזקתו :

הרכב עבר 11,000 ק"מ , רובם בעיר , מגלה אמינות טובה בהחלט. תקלה אחת בלבד - חגורת בטיחות אחורית נתקעה בגולל.

צריכת דלק ממוצעת 1:13. (הרוב עירוני).

איכות הבנייה טובה מאוד, שום רעשים וצקצוקים. כמובן שאופי המנוע המטרטר מצריך הסתגלות , אני אישית ממש אוהב.

הגיר הרובוטי החד מצמדי סביר בהחלט , ניתן להשתמש במוד חצי אוטומטי (ידני +/-) ואז אפילו יותר נעים וכיפי.

מנוע הטווין איר דו פרצופי. בסל"ד נמוך איטי ומעט מקרטע וסחיבתו בינונית. במצב של נהיגה עדינה מאוד חסכוני. בינעירוני עדין נותן

צריכה מדהימה של 1:22. אם לוחצים על הדוושה או מושכים הילוכים מקבלים מהטורבו תאוצות ומשיכה מפתיעות. למשל עולה את

הקסטל ב 90 - נותן "קיק" והרכב מאיץ לינארית מהר מאוד בעלייה ל140. צריכת הדלק הרגעית 1:4. בנהיגה בסל"דים גבוהים

הצריכה הממוצעת גרועה 1:7.

הרכב מאוד מרווח בייחוד מאחור יחסית לגודלו החיצוני.

קוריוז : הרכב הוזמן ע"י סמל"ת לריקול בנושא "עידכון תוכנת מחשב המרכב לצורך שיפור תהליך כיבוי המנוע".

אחרי הביצוע השתנה לטובה הפ'יצר המעצבן שחייב לאחר כל התנעה ביטול START/STOP ע"י לחצן. כעת ברירת המחדל היא

שהמערכת מנוטרלת אלא אם כן מפעילים אותה בלחיצת כפתור.

http://car.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=7876:11269&catid=18:recalls&Itemid=72

לסיכום, רכב שונה באופיו מהשאר , מצריך הסתגלות להערכת ייחודו , שלא בהכרח כל אחד יתחבר אליו.

Photo546.jpg

Photo548.jpg

Photo551.jpg

Photo555.jpg

Photo558.jpg

Photo556.jpg

Photo550.jpg

Photo553.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי דיי כבר עם השטות הזו.

ישנם עוד לא מעט רכבים אשר חולקים מכלולים ופלטפורמות, אז מה זה אומר, שעדיף לרכוש גולף ולא טיגואן?

או עדיף לרכוש C4 ולא פיקאסו?

הרכבים מרגישים שונה לחלוטין, גם מבפנים, גם מבחוץ וגם בתחושות!

לדעתי הפרמיה על ה-500 בהחלט מוצדקת.

לגבי הלנצ'יה, גם לה איכויות שלא תמצא בפנדה.

אז נכון שהן חולקות אותו מנוע ואותה שילדה, ואולי אפילו אותו מדחס מזגן ואלטרנטור, נו אז?

מה הקשר? זה שהרכב יקר יותר ויפה יותר אומר שהוא יותר טוב ויותר איכותי? הבן אדם מתעניין ברכישת פנדה או אפסילון, לא רק אפסילון, וחשוב שיידע שהמכלול זהה! אגב, תנוחת הישיבה ב 500 למשל זוועתית (בשבילי) לעומת תנוחת הישיבה בפנדה, וזה לא רק אני אומר. אז זה אומר שלא צריך לקנות 500? ברור שלא, היא יפה ומעוצבת למשעי, אבל כן צריך שידעו שהן חולקות פלטפורמה, מכלול, מנוע ועוד הרבה דברים.

אגב, ההשוואות שלך לרכבים אחרים מיותרות. גולף זה לא טיגואן (הראשון משפחתי, השני מיני SUV), סיטרואן C4 היא לא פיקאסו (הראשונה משפחתית, השניה גדולה בהרבה) וכן הלאה. האפסילון לעומת זאת, באותו סגמנט של הפנדה (מיני) רק שבצד היוקרתי. אגב, הדור הקודם של האפסילון לא מותג כך (לא הגיע לארץ) ואין לו כלל את הנוכחות של האפסילון הנוכחית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של נהיגה ונסיעה בשתיהן, למרות שהן חולקות את אותן המכלולים ההבדל בתחושות הוא גדול. שתיהן מצאו חן בעיני הלנצ'יה יוקרתית ומיוחדת יותר, אך המושב האחורי שלה מאוד לא נוח - גם במבנה שלו וגם בגלל הגג המשתפל מטה. הישיבה מאחור בפנדה נוחה יותר.

מעבר לטעם האישי, הבחירה בינהן היא בין שימושיות (יתרון לפנדה) לבין פינוק (יתרון ללנצ'יה: ציוד וגימור, מערכת חנייה אוטמטית, גיר אוטומטי ועיצוב). אישית מאוד אהבתי את מנוע הטווין אייר בשילוב למכוניות הללו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו בדקתי, ההבדל בין הלנצ'יה הזו לפנדה דור קודם, הוא 10K, לבוגרות ליסינג. אני לא יודע כמה הרכב הזה עלה במקור לעומת הפנדה, אבל יש לי הרגשה שמדובר בירידת ערך מאסיבית יחסית.

אולי עוד שנתיים הרכב הזה בכלל יהיה מציאה לא נורמלית ואוכל לקנות אותו כרכב שני...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

תודה רבה על כול התגובות!!!

אני מחפש רכב סופר מיני עם 5 מקומות ישיבה וידני (בלבד) ולכן פיאט 500 לא נכנסת.

בנוסף, אני מחפש מנוע "מעניין" ולא אנמי ולפי תחקיר אישי שערכתי, יש לי 4 אפשרויות:

ניסן מיקרה

סוזוקי ספלאש

פנדה

אפסילון

הלב נשאר כמו של נער בן 20 ולכן הבחירה היא לנצ'יה (כמו האוטובינקי בעבר...) אבל ההגיון אומר סוזוקי.

מצד שני, אני מעדיף רכב בן שנה עד שנתיים ואין אותם עדיין למכירה...

אביגדור

OPTIC HOUSE

פתרונות ראיה מתקדמים

חפשו אותנו ב facebook

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפסילון(1.2) הרבה יותר יפה מכל מה שרשום פה ואף אחת מהאחרות לא תביא לך אותה איכות.

סוזוקי מגיע עם מנוע יותר חזק, ובאופציה האוטומטית עם תיבה פשוטה כנ"ל גם הניסן לגבי התיבה.

על המראה של סוזוקי זה עניין של טעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספלאש ובמיקרה יצא לי לנהוג כמה פעמים.

אהבתי מאוד את שני הרכבים האלו, בספלאש תנוחת ישיבה גבוהה ואתה מרגיש כאילו זה רכב מסגמנט אחר, במיקרה היה לי יותר נוח מבחינת כיסא נהג, ובנוסף יש שם ידית שאפשר להוריד על מנת להניח עליה את היד.

מבחינת חסכוניות, לא בדקתי לעומק אבל שתיהן די חסכוניות בנסיעה מאומצת, לא ירדו הרבה פסים בנסיעה מאומצת של כ120 ק״מ כל פעם.

מבחינת ביצועים, שני הרכבים נסעו הייטב והפגינו ביצועים נחמדים מאוד כאשר הצטרכתי לבצע עקיפות.

ספלאש לא עוברת את ה160 קמ״ש והמיקרה את ה150 קמ״ש, נבדק באוטובאן בגרמניה בנסיעה ממושכת :lol:

בספלאש הבגאז׳ מאוד קטן, במיקרה לא פתחתי.

מבין שתיהן לא יודע מה הייתי בוחר, אולי בספלאש בגלל תנוחת הישיבה הגבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...