Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחריות על תיקון שבוצע במסגרת אחריות כשהרכב כבר לא באחריות GOLF GTI MK6

MeTaLhAmMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 3901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב המדובר גולף GTI MK6, עבר טיפול/תיקון/החלפת (לא מתואר במדויק בפליקס מה נעשה שם) ראש מנוע תחת אחריות ע"י פליקס בתל אביב לפני שנה או קצת פחות.

לפני שרכשתי את הרכב בדקתי אותו ב"סופר טסט" בחיפה (כי המוכר גר בחיפה ומכון הבדיקה שהסכים להעלות רכב נמוך כזה על ליפט היה אותו מכון). בממצאי הבדיקה צויין שיש נזילת שמן ותיארתי לעצמי שזה כסת"ח שלהם ובכל זאת שאלתי את הבודק מה דעתו על זה והוא אמר שזו לא נזילה גדולה ושבמוסך אמורים רק להחליף גומיה אוטמת בכ-200 שקלים או קצת יותר והעסק ייפתר.

רכשתי את הרכב לפני כשבועיים-שלושה, ניגשתי היום למוסך רון בתל אביב על מנת לבדוק את הבעיה, רון העלה את הרכב על ליפט וגילה שהנזילה היא לא כזאת קטנה ושאל אותי אם בוצע טיפול כלשהו למנוע/ראש מנוע, אמרתי לו שכן וסיפרתי לו את הסיפור והוא הפנה את תשומת ליבי לכך שהנזילה נגרמת כתוצאה מהעבודה ה"נהדרת" שפליקס ביצעו ואמר לי לבדוק מולם את העניין כי הם נותנים שנתיים אחריות על תיקונים שהם מבצעים.

ניגשתי מיד לפליקס שם תיארתי את הבעיה לנציג ואמרו לי שייתכן מאוד ואצטרך לשלם על התיקון כי התיקון שבוצע ברכב היה במסגרת אחריות וכי "לא שילמת עליו, זה יצא מהכיס של היצרן", הנושא ייבדק על ידם ביום שלישי.

השאלה שלי היא, אם פליקס נותנים אחריות לשנתיים על התיקונים/עבודות שהם מבצעים והנזילה הזו נגרמה בגלל עבודה שלהם, מדוע הם לא לוקחים אחריות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אמנם התגובה שלהם מעט לא ברורה,אך לטעמי אתה קופץ מהר מדי. חכה ליום שלישי...

חוץ מזה, יש כאן נציג בכיר שלהם...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מה מוסכים מורשים נוהגים לעשות במקרה כזה או מה אני אמור לעשות ולכן אני שואל על מנת שב"רגע האמת" לא יגידו לי שאין אחריות ואצטרך ואצטרך לשלם עבור התיקון, מה גם שהתשובה של הנציג נשמעה לי דיי שלילית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, שאלת את רון מה עלות העבודה/תיקון?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית, תיקונים המבוצעים מתוקף אחריות יצרן על הרכב (כמו במקרה שלך).

אינם מזכים בתקופת אחריות נוספת, לא בפולקסווגן ולא באף חברה אחרת.

למעט, במקרים בם היצרן הכיר כ"כשל סדרתי" ע"ע DSG.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע, אין "אחריות על אחריות".

מה שמתוקן במסגרת האחריות, נשאר עם האחריות המקורית, וכמו שציין קודמי, לא רק בצ'מפיון.

כמובן שיש חריגים.

כשמדובר על שנתיים אחריות בצ'מפיון (אצל אחרים אני לא בקיא), מדובר על מחיר החלפים ועל העבודה, כמובן שלא במסגרת האחריות, אלא על תיקונים/טיפולים בתשלום.

לא צויין בן כמה הרכב ואם יש מצב שתישקל כאן "אחריות של רצון טוב" בהתאם לנסיבות ולטיפולים שהרכב עבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עלה לכביש ב-12/09 וככל הניראה שנזילת השמן התחילה בסיום העבודה על ראש המנוע והבעלים הקודם לא שם לב אליה.

דבר נוסף ששכחתי לציין הוא שהם גובים ממני 400 ש"ח רק עבור הבדיקה! לעלות את הרכב על ליפט ולבדוק עם פנס, 400 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, בדרך כלל במוסכי יבואנים יש אחריות על עבודות וחלפים. זאת לא "אחריות על אחריות" כמו שאנשים קוראים לזה כאן אלא כל מוסך שמכבד את עצמו נותן אחריות על עבודה שהוא מבצע ועל החלקים שהוא מחליף, השאלה מה משך האחריות. שנית, בדיקה בכל מקום כמעט עולה כסף. אם אתה ניגש לרופא לבדיקה אתה לא משלם על זה כסף? אם בא טכנאי אליך הביתה לבדוק את הטלוויזיה או מכונת הכביסה הוא לא לוקח כסף?! הרכב שלך תופס מקום ומכונאי וליפט למשך זמן מסוים ויש לזה עלות, לא?! יש מוסכים שכדי למשוך לקוחות, מציעים את הבדיקה בחינם מתוך תקווה וסיכוי סביר שאחרי הבדיקה כבר תשאיר את הרכב אצלם לביצוע העבודה. זה גימיק שיווקי שנועד למשוך לקוחות שבהחלט משתלם גם לצרכן וגם למוסך במקרים בהם אין אחריות.

לפי דעתי אם יתברר שזה משהו שנובע מהעבודה שלהם, לא צריך לחייב אותך על הבדיקה, אבל את זה יוכלו לדעת רק בדיעבד.

יהיה מעניין לשמוע את נציג פליקס בפורום מה הוא אומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודבר נוסף, לאחר שקראתי שוב את מה שכתבת - המכון עלה על הנזילה וכתב את זה. אם הבוחן שעבר איתך על הטופס ואמר לך שזה לא רציני ועלות תיקון היא כ-200 גם כתב את זה, תוכל לתבוע את האחריות מהמכון. הבעיה היא שאני מניח שהוא לא כתב את זה ולכן לא תוכל לבוא בטענות למכון למרות שהם הטעו אותך. היה נכון יותר (וזאת חוכמה שלאחר מעשה), אם אתה לא בטוח לגבי תוצאות בדיקה, לקחת את הרכב לפני הקניה למוסך כמו רון או מורשה וששם יתנו לך הערכת מצב מקצועית ומחיר. מניח ש400 שקל בדיקה עדיפים על תיקון במקרה הזה של 2000 שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

צר לנו על הצגה מגמתית של הדברים! נעמיד את הדברים על דיוקם -

פותח השרשור היה במרכז שירות פליקס ושוחח עם יועץ שרות.

יועץ השרות השיב לשאלות הפונה והסביר לו אודות מדיניות האחריות של היצרן.

בסופה של השיחה הציע היועץ לפונה להזמין במשרד הקבלה תור לבדיקה כמקובל במוסך (נקבע למחר).

היועץ הבהיר כי עלות הבדיקה 400 ₪ אך זו מקוזזת מעלות העבודה, אם הלקוח יאשר ביצוע' (קל וחומר אם יסתבר שהתיקון נכלל במסגרת האחריות).

היות והרכב טרם נבדק, מוקדם מלהגיע למסקנות ולהיכנס לדיון אודות הביצוע ואודות העלויות, אם בכלל.

בברכה,

אבי וייזל, סמנכ"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להבין את ההתנהלות שלכם, לגבות 400 ש"ח עבור בדיקה? הכלים שלכם מזהב או שאולי מי שבודק את הרכב זה מידס? הדבר הראשון בשירות הוא ביצוע מהלך בעבור לקוח, איך תבצע שימור לקוחות אם השירות מרחיק את הלקוח ממך?

אם יש אחריות היא אמורה להיות מתועדת על גבי מחשבי מוסכי הרשת, אז מה הבעיה לבדוק האם הרכב נמצא בתחום האחריות ולתת את הפתרון? הסחבת הזאת לא מובנת מלכתחילה.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להבין את ההתנהלות שלכם, לגבות 400 ש"ח עבור בדיקה? הכלים שלכם מזהב או שאולי מי שבודק את הרכב זה מידס?

אל תכנס לאנשים לכיס ואל תעשה להם את החשבונות.

למוסך יש עלויות תפעוליות. לא מתאים לך פנה למוסך שלא גובה על בדיקה.

ככלל, בעל מקצוע שמבצע עבודה ומקצה משאבים זכאי לתשלום.

היות והמקרה הנ"ל שונה מעט, אולי היה מקום לבצע את הבדיקה ללא תשלום או בהנחה מבלי לגרוע מזכותו של נותן השרות לגבות תשלום על פעולותיו.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להבין את ההתנהלות שלכם, לגבות 400 ש"ח עבור בדיקה? הכלים שלכם מזהב או שאולי מי שבודק את הרכב זה מידס? הדבר הראשון בשירות הוא ביצוע מהלך בעבור לקוח, איך תבצע שימור לקוחות אם השירות מרחיק את הלקוח ממך?

.

אתה מכיר מישהו שעובד חינם?

לשיטתך, כל המוסכים וכל נותני השירותים באשר הם היו פושטים רגל.

כל רגע ייכנס רכב לבדיקה חינם, ויתקן במקום אחר.

אמר (כתב) הסמנכ"ל, שבמידה והלקוח מתקן אצלו אז עלות הבדיקה מקוזזת מהתיקון.

זה מקובל והוגן, אדם שרוכש רכב ספורטיבי בן 4 ב 150K (כל רכב בסכומים האלו).

אמור, לצפות להוצאות ו400 ש"ח עבור בדיקה אינם חריגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...