Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת ספוג\כפפת שטיפה

שימו לב! השרשור הזה בן 3905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקרוב אני הולך לבצע דיטיילינג לרכב, כשהתהליך הוא 5 שלבים כולל פוליש עם מכונה .

אחרי שהרכב יהיה מצוחצח ונוצץ ללא סווירילים , צריך לקנות אביזרי ניקוי ליום שאחרי ולשטיפות השבועיות :lol:.

אני צריך :

1. ספוג שטיפה איכותי שלא משאיר סווירלים ושריטות - איתו אני יסבן את הרכב .

2. כפפת שטיפה איכותית שלא משאירה סווירלים ושריטות - איתה אני ישטוף את הסבון מהרכב.

אני צריך מגבות ייבוש :

**** יש לי כבר בבית water magnet - איתה אני אשתמש בניגוב הראשוני.

1. אני צריך מגבות\מגבת ייבוש להשלמת הייבוש של הרכב ושלא תשאיר סווירלים אחריה .

על מה אתם ממליצים ?

שמתי לב שיש 3 מגבות כאלה :

http://www.autostore.co.il/%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A8-Meguiars-Soft-Buff.html

איך הם לשם ייבוש סופי ?

הם יתאימו גם להורדת פוליש \ווקס וכו' ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש מוצרים שלא קיימים ומפספס את העקרון של עולם הדיטיילינג (מזעור נזקים).

העובדה שהספוג או הכפפה שלך ישרטו תלוייה אך ורק בטכניקת העבודה שלך ובמצב הרכב (כמה לכלוך יש עליו בזמן שאתה מסבן/שוטף).

ככלל כפפות הצמר יעשו עבודה טובה יותר מהכפפות האחרות.

כנל לגבי הייבוש. המגבות הטובות ביותר ישארו סימני swirl marks, אתה צריך למצוא את הדרך הנכונה שמתאימה לך ועל ידי כך למזער נזקים. יש המון מגבות טובות בגדלים שונים ובסוגים שונים. אין אחת הכי טובה.

לא תמצא מוצרים שלא מותירים סווירלס ורצוי גם שלא תחפשם.

כפפות טובות שאני מכיר ואוהב

dooka

carpro marino /Cquartz Wool Wash Mitt

Meguiars Lambswool Wash Mitt

Meguiars Microfibre wash Mitt

Sheepskin Mitts (לינק)

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותך . אני מבין שאין כזה אביזר שלא משאיר סווירלים והכול בסופו של דבר זה טכניקה .

לדוגמא כשאני שוטף את הרכב , אני לא משפשף את הרכב אלא פשוט עובר עם הספוג קלות על הרכב

ולא יותר מפעמיים והרכב נקי .

גם למדתי מאיך שמייק פיליפס מדגים איך לשטוף נכונה את הרכב :

http://www.youtube.com/watch?v=rqdEVtOPKAM דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

מומלץ לכול מתחיל ומתקדם כאחד לצפות בווידאו :) ^ .

אפשר לקבל המלצה לכפפה + ספוג איכותי לשטיפות ?

ומה לגבי המגבות לייבוש סופי ?

ה3 מגבות ששמתי בקישור בהודעה למעלה , יעשו את העבודה ?

והאם הם גם יתאימו לניקוי פוליש \ ווקס וכו'?

חשוב שיהיה אפשר להזמין מחנויות בארץ .

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי רצוי שתקנה את האביזרים לשטיפה עצמה, עוד לפני שאתה מתחיל את הדיטיילינג (: חשוב שהשטיפה תהיה טובה ואיכותית על מנת להכין את הפח בצורה אופטימלית לפוליש בנוסף לשלבי ההכנה הבאים.

מעבר לזה, כמו שאמר KENWORTH, אתה יכול לקנות את הכפפה היקרה ביותר מצמר כבשים מהרי ההימאלאיה הגבוהים אבל אם תעבוד איתה על רכב יבש היא תשרוט בכל זאת.

בעקרון, אני לא יודע למה אתה צריך גם ספוג וגם כפפה (ואת זה כותב אדם שיש לו 3 כפפות שטיפה ו-2 ספוגים :roll: ) הרי שתיהן מיועדות לאותה המטרה בעצם, לי יש גם זה וגם זה סתם כי אני אוהב לגוון מדי פעם בכפפות שונות וספוגים שונים כדי שלא ישעמם.

דבר שני, בקשר למגבות הייבוש, כתבת שיש לך בבית WATER MAGNET...מה אתה צריך יותר מזה? אפילו לי אין WATER MAGNET ויש לי די הרבה מוצרים..אני מייבש עם המגבת הצהובה של CG שעושה עבודה לא רעה, יכול לרכוש אחת ב-29 ש"ח לתמיכה במגבת שכבר יש לך אם זה מה שאתה מחפש.

אגב, בקישור שפרסמת של המגבות, כתוב שהן מסוג SOFT BUFF, אצלי המושג "באפ" מתקשר יותר לניגוב חומרים מהרכב כמו ווקסים, גלייזים, אוטמים וכו.....אבל אולי אני טועה כי לא מכיר את המוצר אישית.

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כפפה טובה נקראת Incredimitt של microfibermadness, לא ניסיתי עדיין אבל אנסה בהמשך, נחשבת טובה וזוכה לביקורות יפות (לינק).

דגשים נוספים,

לגבי מגבות יש כלכך הרבה שאני אפילו לא אכנס לשם, אני לא יכול לסמוך רק על מגבת אחת שתעבוד עבורי ולכן תמיד עובד עם מגבות שונות, המגבת שיש לך של מגיוורס היא טובה (מניסיון של שנה).

מצד אחד אתה מחפש את הטוב ביותר מצד השני אתה דורש שזה ימכר רק בגבולות הארץ, יש כאן בעיה :-D

מגבת טובה לייבוש לא יכולה להתאים לחומרי LSP כמו ווקס/אוטם ואני מניח שאתה מבין למה, אל תעבוד עם מגבת אחת עבור 2 המשימות הלא קשורות הללו.

דבר נוסף ולא ברור הוא מדוע אתה צריך גם ספוג ומה עומד מאחורי הרעיון שעם "הספוג אתה תסבן ועם הכפפה תשטוף את הסבון", לא ברור כלכך מה אתה מנסה להשיג.

ממליץ על כפפה אחת טובה שבעזרתה תסבן ותנקה , לגבי השטיפה עושים את זה עם מים ולא עם כפפות ולכן לא הבנתי אותך כאשר אמרת כפפה לשטוף בעזרתה או משהו כזה.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר קריאה וחשיבה , אני חושב :oops: שאני עושה לעצמי עבודה קשה עם הספוג והכפפה .

בכול מקרה אני אלך לקנות כפפה איכותית נגיד של מגווירס ואיתה אני אסבן ואשטוף את הרכב .

אני גר בבניין דירות ואין באפשרותי לשטוף עם צינור , אז אני משתמש בדליים , אחד 10 ליטר והשני 22 ליטר .

יש לי מגבת של כימקל גייז (צהובה ) והיא ייעודית לגלייז\ אוטם .

יש לי מגבת של קארפלן (אדומה ) והיא ייעודית להסרת פוליש .

אז כנראה מה שחסר לי זה עוד מגבת לייבוש סופי , ואני אלך על עוד אחת צהובה של כימקל גייז .

והכפפה הלבנה של מגווירס .

זהו זה מה שאני צריך, לא ^ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...