Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על בעלי מקצוע בענף הרכב - שרשור כללי

שימו לב! השרשור הזה בן 2149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

אז בהמשך לשלל בעיות החשמל שהיו לי, הגעתי ל-"חזי חשמל לרכב" בפתח תקווה.

דבר ראשון בכניסה קידם את פניי תרנגול אמסטף מפחיד למדי וכמה תוכים - כך שהרגשתי די נוח...

חזי ליווה את הבדיקות בהסברים מלאים והכל היה גלוי .

הציע בדיוק את מה שהיה צריך בלי ניסיון לדחוף סתם (לדוגמא: רצועת האלטרנטור

הקודמת היתה במצב סביר , חזי דווקא אמר שאפשר להמשיך לנסוע איתה- החלפתי בכל זאת).

לבסוף גם החשבון יצא בסדר לדעתי - 450 ש"ח לשיפוץ כולל רצועה וכולל הטענת המצבר.

(לרכב אחר במקום אחר הציעו לי שיפוץ בלבד באותו סכום).

בקיצור, מומלץ...ולמי שאוהב ציפורים, תוכים ותרנגולים - צפוי מפגש מעניין...

טלפון: 03-9231816פקס:03-9247257כתובת:עמל 17 פתח תקוה

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, בעל מכון הקרבורטורים בנתניה - המלצה נוספת.

לאחר נדנוד בלתי פוסק, אחותי סוף-סוף הכניסה את הסקודה פורמן 93' לטיפול אצל צביקה.

מדובר במכונית שסבלה התעללות בלתי פוסקת מצד הבעלים (הקמצן) הקודם,

וסובלת כרגע מטיפולים בחינם (התוצאה בהתאם).

בוצע ניקוי וטיפול יסודי בקרבורטור, יחד עם החלפות של מיני חלקים, במחיר סביר לגמרי.

איך התוצאה? אסתפק בציטוט של אחותי: "האוטו חיה רעה" (או בעברית: כאילו השתילו מנוע דנדש).

צביקה, תודה רבה לך. איש מקצוע למופת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים היום עשיתי טיפול גדול אצל בני ל. אני לא אדבר יותר מידי ורק אומר שזהוא אדם מיוחד ונדיר

מאוד מאוד נחמד , אמין , מיקצועי סובלני וסבלני!!!

והכי חשוב ממש אומן - הידע שנשפך ממנו נהדר ולא פחות חשוב ישר ואמין - אפשר לישון בשקט שהרכב אצלו הן במחיר והן במיקצועיות ואמינות העבודה

בקיצור אותי הוא קנה, אני אחזור וכמובן שהסובבים אותי יהנו מבני גם כן

נ.ב

נחמד מידי פעם לחלוק עם בני כמה קללות עסיסיות אינעל ראבק ארס יא שרמו**

:-P

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי סייע לי יותר מפעם אחת עם הברנדה, השאיר חותם טוב. מצטרף להמלצה- תיקון למיקום: הוא ליד עידו כהן 4X4 פחות או יותר, קצת יותר פנימה אחרי מכון רישוי חן.
מצטער אבל אתה טועה!

אם אנחנו מדברים על אותו מוטי, הוא נמצא בין "מכון רישוי חן" לבין ה"בלו-באס" (אגב, באותה הזדמנות אני ממליץ על החומסייה בין הטובות בארץ!! בזמן שמוטי מטפל ברכב, לידו נמצא המקום הנ"ל).

ליד עידו כהן ומעט אחרי המכון רישוי ישנם עוד מספר מוסכם שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, אנו מדברים על מוטי אחר... אתה מדבר על החשמלאי, אני על מכונאי כללי. אכן יש לו מוניטין בסביבה, אך לי אין ניסיון אישי איתו.

לגבי החומוס- אני מכיר חומוסיות טובות יותר באזור.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

סוף סוף גם לי יצא לפגוש את בני ל. :)

יום רביעי, שעות הבוקר, אני מקבל טלפון ומתבסר שה"שניה" שלי דוממה מנוע בזמן נסיעה.

אחרי העבודה נסעתי לבדוק את פשר הדבר, מצוייד במשאבת דלק רזרבית, נורת ביקורת, פיוזים וכלים לעבודה.

מגיע לזירת האירוע - דלק יש, פיוזים תקינים אבל מסרבת להניע.

לא אסחף עם הפרטים השוליים לכן אקצר; נבדקה ההצתה - אין ניצוץ .

טלפון לבני ל. דיווח: הונדה אקורד 93 מנוע 2000 סמ"ק, פיוזים תקינים, דלק יש, אין ניצוץ. תוך כדי שיחה שוב מתבצעת בהדרכתו של בנג'י בדיקת הצתה ואותה התוצאה כמו מקודם, אין ניצוץ. הוחלט להכריז על מותו של המפלג (דיסטרבוטור) ומייד בנג'י כבר היה מוכן; "איזה תקעים יש למפלג שלך, מרובעים או עגולים ?"... "מרובעים" עניתי.

"אין בעיה" אמר בנג'י, "תגיע אליי, יש לי אחד כזה".

פירקתי את המפלג ונסעתי לבנג'י, רכוב ביפאנית תוצרת FUJI שלי.

על השולחן כבר חיכה לי מפלג במצב דנדש שירד ממנוע מיובא.

החלפנו מרשרשין במפלג ויצאתי חזרה לכיוון האקורד.

מרכיב את המפלג, מנסה להתניע אבל שוב - לא מניעה !

עושה בדיקת הצתה - יש ניצוץ !

בדיקה נוספת מראה לי שזוויות הרוטור של המפלג החדש ביחס לזווית הרוטור במפלג הישן (על סימן זהה של גל הכניסה לקאמפשט) מראה לי בוודאות שהרוטור פונה לכיוון אחר ולא לזה הרצוי.

שוב טלפון לבנג'י, מסביר לו את העניין ומקבל תשובה "כנראה שבעבר הוחלף מחזיר שמן ולא הרכיבו את השיניים בכניסה למפלג באותה הזווית. תצליב את החוטי הצתה במכסה המפלג ותנסה להניע".

הצלבתי את חוטי ההצתה במכסה המפלג, נגיעה קטנה בסטרטר - והאוטו מניע פ33ות !

בקיצור, כפי שכבר נאמר עשרות פעמים - בנג'י הוא מקצוען אמיתי שחבל על הזמן ! (וגם המחיר מצויין !).

לאנשים כמו בני אני מאחל פרנסה טובה לכל החיים - ועם יחס כזה, מקצועית, אמינות ומחיר, תמיד תהיה לו.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

לפני כחודש פתחתי שרשור על סל"ד לא אחיד ב"אונו" שלי (93, יד ראשונה פייר 1.0)

החלפתי חוטי הצתה מ B.S (הידועים...) ל BERU , והמצב לא השתנה. רעידות במצב סרק.

בעקבות המלצות בפורום (רפי לין ואחרים ) הגעתי ל"ינקו" בחולון.

ינקו ביצע בדיקה מהירה , והתברר כי יש לבצע שיקום קרבורטור.

היסטריה קצרה:

לפני כשנתיים הייתי במכון קרבורטורים ליד מ.מ.מ. בעקבות כשלון בטסט. התברר כי אותו מכונאי בצע בקרבורטור אונס קבוצתי.

בבדיקה של ינקו- והוא , לא סומך על האוזן והרגל, מחבר גז אנלייזר לאוטו , ועובד לפי הנתונים שמראה המחשב.

בפירוק הקרבורטור התברר כי אטם ספייסר חסר !!, זהו אטם מבקליט, עבה מאוד , המחבר בין החלק העליון והתחתון של הקרבורטור. זה , בין היתר מה שגרם לחוסר אחידות בתערובת ולרעידות.

מעברי ואקום פנימי היה סתום (לא הואקום של קידום הצתה ).

בנוסף לכך הוחלפו כל האטמים, הקפיצים ומשאבת התאוצה.

התברר כי המפסק האלקטרו-מכני שתפקידו להפסיק את זרימת הדלק לקרבורטור בכבוי מנוע נחתך כנראה על ידי המשפץ הקודם הנ"ל.

ובנוסף התברר כי מאחר וכבל הגז היה קצר מדי ,היה חיבור מאולתר לקרבורטור. בוצע הארכת תבריג בסוף כבל הגז (עבודה לא פשוטה ) והכל נראה טוב.

בקיצור הכל נוקה , הוחלף, והרכב הניע במכה ראשונה. עבר כיוון ראשוני ,

והיום בצעתי בדיקה נוספת בה כוונו סופית הסל"ד והתערובת (כולל כוון מגביר טורים מזגן).

תוצאה: המנוע עובד חלק ועגול, ההנעה מיידית. תצרוכת דלק אמורה לרדת, (עדיין לא נמדדה )

סיכום: טיפול איכותי ביותר, (לא כולל הטפות המוסר של ינקו.. ) מחיר לא זול לטיפול (350 ש"ח עבודה וחלפים), אולם לדעתי שווה לשלם למקצוען.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

)

סיכום: טיפול איכותי ביותר, (לא כולל הטפות המוסר של ינקו.. ) מחיר לא זול לטיפול (350 ש"ח עבודה וחלפים), אולם לדעתי שווה לשלם למקצוען.

צבי אני חייב לומר שאני מתפלא עליך, המחיר זול מאד , ובהתאם לממצאים שהתגלו, שווה כל שקל, והממצאים שהתגלו, מחזקים את קביעתי, שחוזרת על עצמה, שיש דברים שגם ניסיון, לא יכול לגלות פדיחות ועבודה לא מקצועית בקרבורטור,אלא רק לאחר פירוק הקרבורטור, ולכן משיכת האוויר שלך קשה לגילוי\ כש הקרבורטור לא נמצא לידך , בשולחן העבודה!

אין טעם להיות חכם אחרי מעשה, ולהגיד הרי זה ברור שחוסר הספיסר מהבקלית הוא הסיבה , ליניקת אוויר ולסלד לא יציב בסרק!

בברכת מועדים לשמחה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תיקון קטן.

חשמלאי רכב מעולה ואמין (יצא צדיק גמור אצל הכט) שמתמחה גם במזגנים.

יצחק וייס. רחוב בזל 13, קריית ארייה, פ"ת. 03-9217528.

http://www.d.co.il/65368820/28280/

חשמלאי פדנט שעושה הכל על הצד הטוב ביותר, ולא משנה כמה זמן זה לוקח. גיוון ואיכות הכלים שיש לו מדהימה אותי כל פעם מחדש. הוא עושה דיאגנוזה ממוחשבת לכל סוגי הרכבים.

ממליץ בחום,

צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמלאי רכב מעולה ואמין (יצא צדיק גמור אצל הכט) שמתמחה גם במזגנים.

יצחק וייס. רב בזל 13, קריית ארייה, פ"ת. 03-9217528.

http://www.d.co.il/65368820/28280/

חשמלאי פדנט שעושה הכל על הצד הטוב ביותר, ולא משנה כמה זמן זה לוקח. גיוון ואיכות הכלים שיש לו מדהימה אותי כל פעם מחדש. הוא עושה דיאגנוזה ממוחשבת לכל סוגי הרכבים.

ממליץ בחום,

צבי

מצטרף להמלצה

מומלץ ביותר !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להמליץ בחום על מצת אור חיפה,דני זומרשטיין! דני תודה רבה לך על היחס החם והתשומת לב שהענקת לי ולרכבי!.

הגעתי לדני לבדיקת מערכות החשמל והאלקטרוניקה ברכב שלי ועל הדרך כיוון המערכת ודני ביצעה את כל זה על הצד הטוב ביותר!.

תודה לך שוב!.

מצטרף להמלצה גם

מומלץ ביותר !!

דני - תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

המלצה על בני ל.

אז מתי יצא לכם לראות מכונאי עם כפפות גומי לבנות? (כמו לגניקולוג להבדיל..)

אז גם אני הגעתי לבני בעקבות החלטה שלי לעצור את כל הנזילות באונו...

אז לפני כבר אמרו כמעט הכל, אבל אוסיף ואומר שלבני יש יכולת איתור אמיתית של התקלה, וגם אם זה לא נראה בהתחלה- אז בני מוצא את הסיבה האמיתית.

העבודה שלו היא מקצועית ורצינית , ולא מוותר עד שהבעיה לא נפתרת.

אז בני החליף את מה שהיה צריך, והוא לא מנסה להסתיר בפניך מה מקולקל, והמחיר הוגן...

והקפה מעולה, אז מה צריך יותר?

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני רוצה להמליץ על חשמלאי רכב מדהים, אדם ישר ויסודי בעבודתו - צדיק אמיתי.

דוד וצביקה חשמל ומיזוג אויר לרכב:

9250685 - 08

נמצא באזור תחנת הרכבת בלוד, ליד חנות "ויקטורי" למזון.

http://david-zvika.coo.co.il/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצפוניים שביננו :

מוסך "שדה יעקב" במושב שדה יעקב ליד קרית טבעון . בחור צעיר ודתי בשם ליאור , איש "קרסו" לשעבר . מקצוען אמיתי , יכולת איבחון תקלות נדירה והכי חשוב בחור נחמד . מאובזר בכל המכשור , בנוסף ולא פחות חשוב מבחינתי - עבודה עיברית (בתור נפגע קבוע של עבודות מיעוטים-מצטער אם אני פוגע במישהו הכוונה מקצועית נטו). בקיצור מכונאי בחסד

בנוסף הייתי היום אצל דני זומרשטיין "מצת אור" . גבר שבגברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להמליץ על צבעי רכב ,זול וטוב

"עמית מוטורס"

ליד בית מעריב (צמוד לשנפ )

057-7711233 איתי

מומלץ!

דדי,

מאמן נהיגה ספורטיבית ובטוחה - לחיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים