Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היכן לעשות ביטוח משכנתא?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 3914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבור זוג צעיר שהוא ירוק לחלוטין בתחום ואין לו מושג: היכן לוקחים כיום ביטוח למשכנתא (אותה הם כבר קיבלו)?

למה יש לשים לב? ממה להיזהר?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שבועות רכשתי ביטוחים למשכנתא.

המו בכל עסקת ביטוח אחרת - צריך לערוך סקר שווקים.

את ביטוח המבנה רכשתי אצל סוכן הביטוח שמבטח גם את דירתי הנוכחית וגם את הרכב שלי. ההפרש בין הצעתו לאלה של ביטוח ישיר ושל AIG היה זעום - שקלים בודדים - והעדפתי אותו כיון שאני מבטח אצלו גם את דירתי הנוכחית וגם את התכולה, כך שיהיה לי קל יחסית להעביר את ביטוח התכולה לדירה החדשה.

אותו סוכן אינו עוסק בביטוח חיים. לצורך זה הוא הפנה אותי לקולגה שלו, לאחר השוואת מחירים בין אותו קולגה לבין הצעות של ביטוח ישיר ושל AIG ולא מעט מיקוח הצלחתי להפחחת את העלות לכחצי מההצעה המקורית של הסוכן וכ-20% פחות מההצעה המקורית של ביטוח ישיר. מדובר בהפרש של עשרות-מאות ש"ח לחודש בהשואה להצעות המקוריות.

כמה המלצות חשובות לגבי ביטוח המבנה:

1. בד"כ ביטוח משכנתא מכסה רק את ערך המשכנתא. מומלץ להרחיבו לערך המבנה המלא, לבטח על שם הרוכש במלוא ערך המבנה עם שעבוד לטובת הבנק עד ערך המשכנתא.

2. ביטוח המבנה מכסה רק את הקירות ומה שבהם, לא את ערכה המלא של הדירה, שבד"כ חלק גדול ממנו, אל לא מרביתו, היא ערך הקרקע שעליו נבנה הבניין. אם מדובר בבית דירות לשקול רכישת "ביטוח ערך קרקע". ביטוח זה מאפשר, במקרה של אבדן מלא, לקבל פיצוי בגבה ערך הדירה על מנת לרכוש דירה חדשה במצב שבו יש נזק גדול לבניין ודיירים אחרים אינם מבוטחים או אינם מסוגלים לשלם תמורת שיקומו.

3. ביטוח לא פחות חשוב מביטוח המבנה הוא ביטוח התכולה, שערכה יכול להגיע למאות אלפי ש"ח גם אצל משפחה צעירה.

4. לשים לב לביטוחים הנלווים שבד"כ כלולים בפוליסה ועשויים להיות חשובים מאוד - כולל ביטוח צד ג', ביטוח חבות מעבידים (למשל - לעוזרת הבית), חיות מחמד, אופניים ועוד שורה ארוכה של כיסויים שסביר שחלקם חשובים וכדאי לודא שקיימים בפוליסה, כמובן בהתאם לצורכי המבוטח. יש פוליסות שכוללות אפילו כיסוי בסיסי לתיקון מכשירי חשמל ביתיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר שהבאת מתרכזים בביטוח לועד הבית - חשוב מאוד לכשעצמו, אבל לא הוא נושא הדיון.

בכל מקרה - אני ממליץ על קבלת מספר הצעות מסוכניות וחברות שונות ובחירה לפי המחיר והשירות. מנסיוני לאחרונה - מעורבות הסוכן עשויה להיות בעלת חשיבות עליונה בטיפול בתביעות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, הם סוכנות ביטוח, פה אפשר לקבל הצעה:

http://www.myagents.co.il/Baroz/Solutions/Pages/ReceiveOffer.aspx

ולפי מה שהבנתי, לוח ההחזרים שלהם מותאם למשכנתא (הרי עם הזמן הקרן מצטמקת) וזה משהו שאין אצל מבטחים אחרים. אבל יש לבדוק את זה.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר רכשתי ביטוחי משכנתא ביקשו ממני מידע על תנאי ההלואה ולא רק סכום ההלואה - לצורך חישוב פרמיה בהתאם לערך המשכנתא שמשתנה כל הזמן (ולהביא בחשבון שבד"כ דווקא עולה משך מרבית חיי ההלואה, מצטמק רק לקראת סיומה).

כמוכן - כיון שבכוונתי לפרוע חלק מהמשכנתא מוקדם מאד (גישור עד מסירת הדירה הנוכחית שלי) הודרכתי גם כיצד להקטין את התשלום תמורת ביטוח המשכנתא - על ידי העברת אישור הבנק על הפרעון החלקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי בבנק המליצו לי על סוכן שהרבה מהלקוחות שלהם מבטחים אצלו.

עשיתי סקר שוק מקיף וההצעה שלו הייתה זולה כמעט בחצי מכל הצעה אחרת שקיבלתי (אפילו אני הייתי בהלם).

לשם הדיוק אני אציין שאנחנו כרגע עשינו ביטוח לערך הדירה בלבד (ללא תכולה) מכיוון שהבניין עדיין לא קיים בכלל (קנינו "על הנייר").

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.myagents.co.il/baroz/Pages/HomePage.aspx

לאחר עריכה, איזה מצחיק אני, זה בדיוק אותה חברה שאתה פירסמת (זה מה שקורה כשאתה מגיב לפני שקראת את כל השרשור).

אני שמח שיש עוד אנשים שמבוטחים בחברה הזו. פחדתי שהם לא באמת מנפיקים פוליסה (היה מקרה דומה בתחום הרכב), בגלל ההפרש האדיר בהצעות שקבלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם ביטוח ישיר,

הם מתחייבים להוריד ב-5% את ההצעה הכי זולה לביטוח חיים שתביא להם בצירוף לוח סילוקין.

נשמע מבטיח (כי המחיר ההתחלתי שלהם הכי יקר בנתיים ;)).

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן (לצערי אין אפשרות לערוך את ההודעה הקודמת):

הכי זול - הפניקס.

אח"כ - בר עוז.

הכי יקר - 555.

שלחתי לביטוח ישיר את ההצעה של בר עוז, כדי שינסו לשפרה ב-5% כמו שהבטיחו.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם ביטוח ישיר,

הם מתחייבים להוריד ב-5% את ההצעה הכי זולה לביטוח חיים שתביא להם בצירוף לוח סילוקין.

נשמע מבטיח (כי המחיר ההתחלתי שלהם הכי יקר בנתיים ;)).

כפי שכתבתי קודם - התחלתי בהצעה של 500 ש"ח בחודש אצל סוכן ו-350 ש"ח בחודש בישיר, הסתיים ב-270 ש"ח בחודש בישיר אחרי שהסוכן ירד לסביבות 290.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסכום הזה כולל את שווי הרכוש?

אתה יודע כמה מתוך זה רק על שווי הדירה?

המחירים האלה קצת מפתיעים אותי, אנחנו (זוג) משלמים בערך רבע מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...