Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג'ו 206 1.4 00'. איבוד נוזל קירור וסימני נוזל קירור בשמן

Joshlomo
שימו לב! השרשור הזה בן 3916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

ברשותי פג'ו 206 שנת 2000, נפח מנוע 1400, כ-140000 ק"מ.

היום לאחר איבוד מים במעבה (לאן שמכניסים את נוזל הקירור) הלכתי לבחור שהחליף לי רדיאטור לפני כחודש,

דרשתי ממנו לנקות את המעבה (היה מלוכלך מאוד), לבדוק שוב שאין בריחה (לא היה) ולנקות את התעלות עם לחץ אוויר (בוצע),

כשפתחתי את הפקק של ראש המנוע שמתי לב שיש נוזל ירוק מעורבב עם השמן.

החשש שלי שכנראה נכון, זה שאין נזילה של נוזל הקירור אלא כניסה שלו לתוך השמן מנוע רחמנא ליצלן.

יש למישהו פיתרון/אבחנה/בעיה דומה?

אני רוצה לגשת למוסך בקרוב (בבאר שבע) וחשובה לי אינפורמציה לגבי תקלה מסוג זה, ואשמח להמלצה על מוסך

אמין (ואני איבדתי אמון במוסכים כבר) עם מחירים סבירים.

שחבתי כבר למכור את הרכב/להיפטר ממנו, אבל הערך שלו נמוך ככה שעדיף אולי לשים את הכסף שצריך ולהתפלל שבעיות

כאלו לא יחזרו.

תודה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו תסמין של אטם ראש פרוץ אך יכול להיות יותר גרוע. נקווה שלא.

מה שקורה זה שיש מעברי שמן ומעברי נוזל קירור שעוברים מהבלוק אל הראש בינהם יש את האטם.

שאטם נפרץ יש מפגש בין השמן לנוזל קירור בתוך המערכת.

ממליץ ללכת למישהו מקצועי שיאבחן את התקלה בדיוק.

הבלוק מאלומיניום כמו שאני מבין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו תסמין של אטם ראש פרוץ אך יכול להיות יותר גרוע. נקווה שלא.

מה שקורה זה שיש מעברי שמן ומעברי נוזל קירור שעוברים מהבלוק אל הראש בינהם יש את האטם.

שאטם נפרץ יש מפגש בין השמן לנוזל קירור בתוך המערכת.

ממליץ ללכת למישהו מקצועי שיאבחן את התקלה בדיוק.

הבלוק מאלומיניום כמו שאני מבין?

:? בלוק? אני יודע שהמעבה הינו מפלסטיק לבן ומכוער זה הכל. ראיתי את צינור המעבר הזה ופשוט ניתקתי אותו מהמנוע

בכדי לבדוק האם אכן יש גלישה וכאשר העברתי את האצבע על הפקק היה מעורבב שם שמן המנוע עם נוזל ירקרק (נוזל הקירור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בתור התחלה כדאי לבצע החלפה של השמן במנוע והחלפה של נוזל הקירור ולבדוק שוב האם יש ערבוב של שמן ומים.

אם כן, רוב הסיכויים הם שאכן הלך אטם ראש מנוע אך צריך לבדוק זאת - ייתכנו דברים אחרים.

ברכב שלך החלפה של אטם ראש אינה יקרה במיוחד, המנוע הזה פשוט יחסית לתפעול ואין לך סיבה לחשוש.

בכל מקרה, אני מציע לך לפנות אל מוסך כרמלי בבאר-שבע. הם מתמחים בפיג'ו סיטרואן, אנשים אדיבים ושירותיים מאוד. למרות שמדובר במוסך מורשה של פיג'ו, המחירים שלהם נוחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור התחלה כדאי לבצע החלפה של השמן במנוע והחלפה של נוזל הקירור ולבדוק שוב האם יש ערבוב של שמן ומים.

אם כן, רוב הסיכויים הם שאכן הלך אטם ראש מנוע אך צריך לבדוק זאת - ייתכנו דברים אחרים.

אני הבנתי שאם הלךך אטם ראש מנוע, אז כבר עדיף לתקן (חריטה/שלייף?) את ראש המנוע העצמו בכדי למנוע תקלות חוזרות.

האם יש אמת בדבר?

בנוגע למוסך, שמעתי דווקא ההפך ממה שאתה אומר לגבי מוסך זה, לפחות מאנשי אזור הדרום, אבל אתקשר ואראה הצעת מחיר קודם

וכבר אדע איך להתנהל, כשאתה אומר לא יקר, לאילו מחירים אתה מתכוון?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אני הבנתי שאם הלךך אטם ראש מנוע, אז כבר עדיף לתקן (חריטה/שלייף?) את ראש המנוע העצמו בכדי למנוע תקלות חוזרות.

האם יש אמת בדבר?

בנוגע למוסך, שמעתי דווקא ההפך ממה שאתה אומר לגבי מוסך זה, לפחות מאנשי אזור הדרום, אבל אתקשר ואראה הצעת מחיר קודם

וכבר אדע איך להתנהל, כשאתה אומר לא יקר, לאילו מחירים אתה מתכוון?

תודה.

כן, בוודאי. לא מחליפים רק אטם ראש אלא עושים גם חריטה לראש המנוע כדי ליישרו ועל הדרך רצוי לבצע גם טיפול טיימיינג כדי לחסוך פירוק של המנוע בעתיד.

אני פגשתי את אנשי המוסך ודווקא התרשמתי מהם מאוד לטובה.

אני לא יודע בעל פה את המחירים של החלקים לרכב הזה, אבל בגדול טיפול כזה כולל כל החלקים, עבודה, טיימיניג ומע"מ צריך להיות סביב 2,000 ש"ח. דבר עם יניב מהמוסך ובקש ממנו הצעת מחיר מסודרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בוודאי. לא מחליפים רק אטם ראש אלא עושים גם חריטה לראש המנוע כדי ליישרו ועל הדרך רצוי לבצע גם טיפול טיימיינג כדי לחסוך פירוק של המנוע בעתיד.

אני פגשתי את אנשי המוסך ודווקא התרשמתי מהם מאוד לטובה.

אני לא יודע בעל פה את המחירים של החלקים לרכב הזה, אבל בגדול טיפול כזה כולל כל החלקים, עבודה, טיימיניג ומע"מ צריך להיות סביב 2,000 ש"ח. דבר עם יניב מהמוסך ובקש ממנו הצעת מחיר מסודרת.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ככה, אלו ההצעות ממוסך מורשה, רוצה לשמוע את דעתכם:

אפשר לעשות פירוק ושיפוץ: פירוק ראש מנוע, עבודה, אטמים, חריטה/שלייף, מים, פילטר שמן ומסנן שמן - 2400 כולל מע"מ.

אפשר חדש: ראש מנוע, טיימינג, משאבת מים, אטמים, עבודה ופירוק, מים, פילטר שמן ומסנן שמן - 3500 כולל מע"מ.

זה קצת כואב בכיס האמת אבל השאלה האם אלו מחירים סבירים (מוסך מורשה עם אחריות) ואם במוסכים לא מורשים זה עולה משמעותית זול יותר? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את מוסך גבע בתל אביב מומחים לפגו סיטרואן ומחירים לא בשמיים צור איתם קשר ושיתנו לך הצעת מחיר אולי יהיה יותר זול אבל בכל אופן הם יתנו 110% מהם לטובת הלקוח ותצא עם חיוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את מוסך גבע בתל אביב מומחים לפגו סיטרואן ומחירים לא בשמיים צור איתם קשר ושיתנו לך הצעת מחיר אולי יהיה יותר זול אבל בכל אופן הם יתנו 110% מהם לטובת הלקוח ותצא עם חיוך.

נראה לי שמה שאעשה בשלב הבא זה פשוט לקחת את הרכב למוסך פשוט לאבחן את התקלה ב-100%, לאחר מכן אבדוק כבר

הצעות מחיר יותר קונקרטיות כולל מוסך גבע בתל אביב. תודה על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...