Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד כמה נמוך ולאיזה רמה שפלה רוג'ר ווט'רס יכול להגיע?

Cerebral Cortex
שימו לב! השרשור הזה בן 3896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במשך שנים נהניתי להקשיב למוזיקה של פינק פלויד. יש להם מוזיקה מהממת. השירים של הלהקה מבוססים בעיקר על מה שהם עברו בחיים. ווט'רס מוציא את התיסכולים שלו באמצעות השירים. האשה שבגדה בו, חברות התקליטים שעושקות את המוסיקאים, מערכת החינוך שמרעילה אותנו וגורמת לנו למות בשביל המדינה, העובדה שאביו נהרג במלחמה והוא מעולם לא הכיר אותו, החבר, מייסד הלהקה סיד בארט שנפל לסמים ואיבד את שפיותו ועוד ועוד.

ווטרס נולד בזמן מלחמת העולם השנייה וסבל את תוצאותיה. הייתי מצפה ליותר מאדם שגדל וסבל את נזקי הטרור. הייתי מצפה מכזה אדם שילחם למגר את הטרור והאי צדק. במקום זאת, ווטרס מנצל את כוחו להפצת שקרים ושיטנה נגד ישראל. ווטרס אף השווה את מדינת ישראל בעבר לנאצים וטען שישראל עושה טיהור אתני בשטחים.

ווטארס מנהל מסע הופעות באירופה כאשר באחד השירים שלו אפשר לראות בלון של חזיר שחור עם סמל של מגן דויד, סימנים של דולרים ושל חברות תאגידים גדולות. אין אף סמל של דת אחרת מלבד היהדות.

מה יהיה עם הבן אדם הזה? אני כבר לא מקשיב לפינק פלויד כמו פעם. ירדו לי החשק וההתלהבות.

כמה עצוב שהעולם שלנו מכיל דו פרצופיים ועלובי נפש.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למען האמת, גם שהם היו ביחד היה להם "קצר" עם ווטארס.

אכן, גילמור הוא אגדה מהלכת.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שופט אותו כאילו שהוא גדל עם אותם ערכים שיש לך ובאותה סביבה, וזו טעות.

מנקודת המבט שלו, זה לגיטימי כי הסביבה שלו חושבת שזה לגיטימי.

הוא נחשף כבר המון זמן למידע שונה מזה שיש לנו, שהתעוות לגמרי בתקשורת הבריטית, בין השאר בגלל שאנחנו לא עושים שום דבר בשביל הסברה או בשביל למנוע את זה.

חייתי במדינות אחרות ואני יכול להבין למה הוא חושב ככה ולאיזו תעמולה הוא נחשף.

קל מאוד להאשים את ישראל בכל מני פשעי מלחמה כי מבחוץ זה נראה כאילו:

"למה הם בכלל עשו שם מדינה? למה הם מסתבכים עם זה בכלל? שיעשו ערים משלהם באירופה ויפסיקו להטריד את הפלסטינים".

הרי לא מעניין אותו לבדוק עובדות אמיתיות, בדיוק כמו שאתה לא מתעניין בטבח במיאנמאר. אמרו לך כמה משפטים, יש לך דעה לגבי מי הטוב ומי הרע, וזהו.

אז במקרה של ישראל ואירופה עוד יש תעמולה שמחמירה את זה כל הזמן והפלסטינים זורקים מידע שגוי בדיוק בשביל שאנשים יאמינו לשטויות שלהם.

אז כן, מנקודת המבט שלך הוא שמוק אנטישמי אבל מנקודת המבט שלו הוא צודק, בין השאר כי אף אחד לא אמר לו בפנים שהוא טועה ולא הראו לא שהוא טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית במקרה שלו, הסכסוכים הרבים בפינק פלויד יכולים לרמוז לך על איזה סוג בן אדם הוא בדיוק.

אבל לצערי הפער בין המלל והעלק - אידיאולוגיה, לבין המעשים, הוא עצום אצל המון אנשים, לא רק אצלו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שופט אותו כאילו שהוא גדל עם אותם ערכים שיש לך ובאותה סביבה, וזו טעות.

מנקודת המבט שלו, זה לגיטימי כי הסביבה שלו חושבת שזה לגיטימי.

בין השאר כי אף אחד לא אמר לו בפנים שהוא טועה ולא הראו לא שהוא טועה.

גם בגרמניה הנאצית היו ערכים לגיטימיים של שריפת אנשים בתנורים. מנקודת מבטה של הסביבה אז זה היה מצויין.

וגם לנאצים אמרו בפנים שהם טועים.

זה עזר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד וע״פ היהדות ישנה הדרת נשים (אני לא מתכוון לאוטובוסים או לרחובות בבני ברק אלא בכל בית כנסת, בכל מניין, בכל קידוש של שבת וכו׳ )

מבחינתי הבלון של ווטרס הוא הדגל הנכון לחזירות הקיימת ביהדות

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(Roger Waters, 1992)

"And the Germans killed the Jews

And the Jews killed the Arabs

And the Arabs killed the hostages

And that is the news"

And is it any wonder that the monkey's confused

אני מעדיף לראות את זה כמחאה נגד אלימות/מלחמה ולא אנטישמיות. גם אם אני טועה זה לא ממש משנה עבורי - מוזיקה זו מוזיקה, פוליטיקה זו פוליטיקה. אני לא מצפה מהפוליטיקאים שלי לשמוע את המוזיקה שאני אוהב.

שיהיה ברור - אני לא מעודד את התופעה או מתעלם ממנה, והלוואי שלא הייתה מתרחשת. אבל בין זה לבין להחרים את אחד המוזיקאים שאני הכי אוהב המרחק גדול. יש לווטרס, אצלי, עוד הרבה מרווח תמרון.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא חושב שצריך לרוץ והלהאשים באנטישמיות. אפשר כדוגמא דומה להביא את rage against the machine, שיצאו נגד הכיבוש, אבל גם תמיד דאגו להזכיר את היהודים שסובלים מאנטישמיות.

זה בעיקר אגו מנופח, חוסר מודעות לעולם האמיתי ועוד (כמו שיוסי כתב, קיים אצל הרבה אנשים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד וע״פ היהדות ישנה הדרת נשים (אני לא מתכוון לאוטובוסים או לרחובות בבני ברק אלא בכל בית כנסת, בכל מניין, בכל קידוש של שבת וכו׳ )

מבחינתי הבלון של ווטרס הוא הדגל הנכון לחזירות הקיימת ביהדות

אני ממש לא רוצה להכנס לויכוח הדת לאן , אבל מחוסר הידע שיש לך על היהדות נראה שאתה נופל לאותה המלכודת שווטרס נופל אליה. הדיסאינפורמציה.

ביהדות יש הפרדה בין נשים לגברים זה נכון אבל אין הדרה. נשים מורשות להכנס לבתי כנסת והכל תלוי בעיצוב המקום, הייתי בבתי כנסת בהם המחיצה הייתה לאורך המקום ונשים ישבו קרוב לארון בדיוק כמו גברים, וראיתי בתי כנסת שהנשים רחמנא ליצלן ישבו מאחורה ומעל הגברים ( תשאל בחורות דתיות- יותר כיף להן לרכל למעלה ומאחורה ולא ליד הארון )

עוד לא יצא לי לראות קידוש של שבת שבו הנשים מודרות. להפך קידוש הוא אחד מההופעות הכי יפות במשפחה יהודית. אומנם ראש המשפחה עושה את הקדוש אבל שום הלכה לא אוסרת על אישה לעשות קידוש בעצמה

אני אישית חושב שיש הרבה רפורמות שאפשר לעשות ביהדות האורתודוקסית ועדיין להשאיר אותה אורתודוקסית פשוט הרבנים הראשיים דהיום לא אמיצים/רוצים לעשות אותה( כמה הייתי רוצה להוציא את הקיטור שיש לי על הבחירוץ אתמול אבל זה כבר נושא אחר ). אבל מכאן ולקרוא ליהדות מדירת נשים וחזירית זה פשוט הוצאת דיבה.

הדברים נכתבו עבור אנשים שהם לא אתאיסטים גמורים שכמו הרבה טבעונים וברסלברים אוהבים להוכיח את כולם בטימטום של האחר ובעילאיות של עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בגרמניה הנאצית היו ערכים לגיטימיים של שריפת אנשים בתנורים. מנקודת מבטה של הסביבה אז זה היה מצויין.

וגם לנאצים אמרו בפנים שהם טועים.

זה עזר?

אני יכול להבין שזה נחשב שם ללגיטימי אם זה כל מה שהתחנכו עליו.

תזכור שאצלנו יש המון אנשים שעדיין סבורים שערבים זה לא בני אדם.

יש אפילו ספר על דיני הריגת גוי.

אז מנקודת מבט שלנו זה לא לגיטימי אבל אי אפשר להאשים את מי שהתחנך בתוך זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הבעיה היא שזה לא רק וואטרס, זה גם גילמור וגם בריאן אינו ורוברט וויאט וכל האמנים השמאלנים ה"אינטלקטואלים" של בריטניה.

לצערי הם מאפיינים הלך רוח שפושה לא רק ב"אליטה" של האמנות אלא גם בהיכלות הידע והאוניברסיטאות.

הרבה פעמים אני תוהה מה הגורם לזה- תמימות עד גבול הטמטום? רצון להיות "מקובל" ויפה נפש? לא ברור העניין.

מצד שני, איך כל זה שונה ממה שקורה בארץ? :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שזה לא רק וואטרס, זה גם גילמור וגם בריאן אינו ורוברט וויאט וכל האמנים השמאלנים ה"אינטלקטואלים" של בריטניה.

לצערי הם מאפיינים הלך רוח שפושה לא רק ב"אליטה" של האמנות אלא גם בהיכלות הידע והאוניברסיטאות.

הרבה פעמים אני תוהה מה הגורם לזה- תמימות עד גבול הטמטום? רצון להיות "מקובל" ויפה נפש? לא ברור העניין.

מצד שני, איך כל זה שונה ממה שקורה בארץ? :evil:

בוא ננתק רגע את המשחקים המפגרים בחזיר עם מגן דוד, ונחשוב על מה שעומד מאחורי זה: יכול להיות שאנחנו פשוט.. לא צודקים?

או שזו אופציה לא מתקבלת על דעת מבחינתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...