Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לניקוי המנוע.

WebWizard
שימו לב! השרשור הזה בן 7876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן :-)

זהו. קיבלתי את ה-205!! סוף סוף..

בכל מקרה, לשאלה -

מחר אני יהיה אצל אבא שלי בפנצ'רייה, ורציתי לדעת אם אפשר לנקות את המנוע בעזרת האוויר שממלאים איתו את הגלגלים.. זה לחץ די גבוה וחזק ואני בטוח שזה יעיף את כל הג'יפה..

אהה, ושטיפת מנוע, אפשר לעשות את זה בפג'ו שלי? היא שנת 95, אני זוכר שברכב הקודם שלנו לא היה אפשר לעשות את זה בגלל שהיה את המחשב שאי אפשר להרטיב אותו או משהו כזה...

ואיך עושים שטיפת מנוע?

תודה מראש!!

נ.ב

קצת טיפים בקשר לטיפולים שונים שאני יכול לעשות בעצמי (כמו למשל להוסיף מים מסויימים, וכל מיני דברים מהסוג הזה) יתקבלו בברכה :wink:

- איציק -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב FOREVER מודל 95 יש הזרקה - אני לא ממליץ על שטיפת מנוע ברכב הנ"ל.

המנע מלחפש הרפתקאות מיותרות (כן, אני יודע שיש כאלה שעושים שטיפת מנוע לרכב עם הזרקה - אני פשוט מייעץ לך לא לקחת את הסיכון הזה).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אי אפשר לעשות שטיפת מנוע , למנוע הזרקה ,איך בכל זאת אפשר לשמור על המנוע נקי :?: חייבת להיות דרך לא :?:

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהזרקת דלק, רוב החיישנים בימינו ממוגנים היטב בפני מים - אבל (!) מאחר ומדובר במשהו שמן הסתם אינו נראה לעין ע"ג הרשת, קשה להמליץ לאיזה רכב כדאי ולאיזה רכב לא כדאי לעשות שטיפת מנוע.

נכון, ברוב המקרים לא יגרם נזק - אבל ביננו, פרט לקוסמטיקה, למה זה מועיל לנו ?

מאחר ותמיד קיים סיכון קטן מאוד שיחדרו מים לאיזור רגיש במערכת וכתוצאה מכך יגרם נזק (גם אם לא ספציפית לחיישן במערכת) - אינני שש להמליץ על כזה דבר במיוחד לאור העובדה שהתעסקות עם המערכת הזו היא יקרה בטירוף והתועלת היא רק בקוסמטיקה תחת מכסה המנוע, דהיינו, שולי לחלוטין !.

עכשיו, זה לא שאני לא מסכים שקוסמטיקה תחת מכסה מנוע אינה הכרחית - אבל צריך להיות שקולים כאשר מתעסקים בכזו מערכת ולו בגלל הסיכון הקטן מאוד (והיקר מאוד) שמשהו עלול להשתבש.

מה שאפשר לעשות זה דבר פשוט: לנקות בזהירות עם זרם מים חלש את הבלוק מנוע בלבד תוך כדי תשומת לב מלאה לא להציף במים חלקי חשמל ואלקטרוניקה אחרים - זה מה שאני עשיתי...

כאשר רכשתי את רכבי הבחנתי בהזעת שמן הידראולי אדום ממיכל ההגה כח - זה באמת מפריע קוסמטית כי אצלי המנוע הוא שטוח וזה גרם לכתמים מכוערים של שמן על חלקו העליון.

רכשתי קצף לניקוי רב תכליתי של חברת "פנטסטיק" וריססתי על האיזור המלוכלך - לא לפני שדאגתי לפרק את החלק ולהחליף אטם. כמו כן בדקתי היטב וודיאתי שכל חלקי מערכת הזרקת הדלק בסביבה הינם אטומים לגמרי (מהסוג היצוק של "לא ניתן לטיפול"). יש לציין כי בסביבה היה רק חיישן גל הארכובה/נקישות.

ריססתי על האיזור, המתנתי עד אשר הקצף יתפוגג ואיתו גם השמן - ובעזרת זרם חלש מצינור מים שטפתי את האיזור. לאחר מכן השתמשתי בסמרטוט לנגב את המקומות בהם הצטברו שלוליות של מים, התנעתי את הרכב ונתתי למנוע להתחמם ולאדות את שאריות המים שנותרו עליו.

מיותר לציין שחייבים לעבוד על מנוע קר או פ-ו-ש-ר מאוד. עבודה עם מים קרים על מנוע חם תביא לנזק בלתי הפיך (סדק בראש המנוע / סדק בבלוק המנוע) - ראו הוזהרתם !.

אגב, שים לב שישנם יבואנים שטורחים לשים מדבקה בתא המנוע שאוסרת שטיפת מנוע כלשהיא (גם בקיטור).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכון ברכב עם קרבורטור, אם בכלל קיים סיכון, הוא מזערי - ולכן התשובה היא כן.

יש להקפיד לכסות את מכסה המפלג ואיזור הפלאגים עם ניילון או סמרטוט ולהשתדל לא להפנות לשם זרם מים חזק.

מומלץ לבצע זאת ביום שמשי ע"מ שהעסק יוכל להתייבש כראוי ולהתניע בקלות.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים מוסכים שיעשו את זה ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב שלא חסרים לו חיישנים מחשבים ומה שתרצו...

לקוחים סמרטוט...לא רטוב.... ומשמשפים הכול....

לוקח שעות...הרבה הזעה... אבל בסוף הג'יפה יורדת....

שים לב לא ללחוץ על הצינורות חזק מדיי שלא ישתחררו... ולנסות להמנע מהמחשבים וכו'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר, אינני יודע מה הן ההשלכות בשימוש בנפט על צינורות גומי ואטמים...

בהנחה שהרכב עובר אח"כ שטיפה עם מים רגילים ללא שום חומר אחר - אינני רואה או צופה בעיה מיוחדת בשימוש בנפט (הנפט מסייע להמסת השומנים והליכלוך).

בשירותי הסדיר נהגנו לשטוף מנועים של 205 עם פיסטולט שבמיכלו היינו שמים ספירט לבן (זה מה שהיה)...לא ראיתי נזקים מיוחדים גם עם החומר הזה (הספריט הלבן מאוד מייבש, הנפש ההפך - יותר שומני).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...