Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טבילה ראשונה לא הייתה להיט (חוויות מעבודת דיטיילינג ראשונה לרכב)

שימו לב! השרשור הזה בן 3927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אחרי קריאה ממושכת באתר החלטתי שגם לרכב שלי מגיע טיפול טוב יותר. להלן החוויות שלי, מאחר והיו כמה תקלות אשמח מאוד להמלצות איך ניתן להתמודד איתן:

רכשתי מאוטוסטור ONR ירוק עם ווקס, אופטיסיל, פלסטלינה וחומר סיכוך של CG, כמה מטליות ומברשות וגם GlassWorkz של CG לשמשות. התכנון המקורי היה לבצע ניקוי לאוטו, פלסטלינה, ניקוי נוסף ולבסוף אוטם צבע. מפאת קוצר זמן היום הוחלט רק על ניקוי ע"מ להכיר את העבודה והכלים ובשבוע הבא לקום מוקדם ולבצע את כל התהליך לפני שיתחיל להיות חם.

1. התחלתי בריסוס של הרכב עם ONR בשפריצר של 1 ליטר (4 פקקים וליטר מים). השפריצר מוציא מעט מאוד נוזל ונדרשים הרבה שפריצים, נראה לי שאני אעבור למרסס ידני כמו של מדבירים בפעם הבאה.
  2. ניקוי כולל של כל האוטו עם ONR מדולל עם 2 פקקים ל-8 ליטר מים. על אף שהיה הרבה קצף בדלי, על האוטו לא נראה קצף כלל. מהר מאוד נראה כי החומר עובד שכן הכפפה (הלבנה של מגווירס) נהייתה שחורה, כאשר פעלתי לפי שיטת 2 הדליים. סה"כ עבר בסדר, לאחר השטיפה הכללית נשפכו 2 דליים של מים נקיים על הרכב להוריד את ה-ONR ולאחר מכן ניגוב כולל עם Water Magnet שהייתה להיט, ספגה הכל בצורה מעולה, בלי סחיטה בכלל. בסיום הניגוב היא נהייתה קצת שחורה כי מצאתי מקומות שלא ניקיתי, והם סומנו לפעם הבאה.
  3. לאחר הניגוב התפניתי לניקוי הג'אנטים, פה די סבלתי. השרפצתי מלא ONR על הג'אנטים והשתמשתי במברשת רכה לג'אנטים של carplan מק"ט ASW736 באתר של אוטוסטור (אסור לצרף לינקים עדיין). המברשת הזאת איכזבה קשות. בהתחלה היא ניקתה אבל מהר מאוד התחילה למרוח את הלכלוך. גם שטח הפנים הקטן שלה לא הועיל, אמנם היא נכנסה במקומות צרים אבל בחלקים החיצוניים של הג'אנט היא דרשה הרבה מעברים וגם השאירה לכלוך. ניסיתי לשטוף אותה בדלי עם הקצת ONR שנשאר מהשטיפה ועם שפריצים מהשפריצר אבל זה לא עזר והג'אנטים לא מבריקים כמו שהייתי רוצה. לבסוף עוד דלי הלך על שפיכה של מים על הג'אנטים לניקוי ה-ONR.
  4. לסיום השתמשתי ב-GlassWorkz. התכנון המקורי היה להעביר ניקוי של השמשות מבפנים כי יש סימני ניגוב, אבל השתמשתי גם לניקוי חיצוני. סה"כ עבד יפה ובאמת בעל ריח טוב, אבל המטלית שהשתמשתי בה של CG עם מק"ט ASW427 גם איכזבה, היא השאירה מלא סימני שיערות לבנים עד שכבר לא יכולתי להשתמש בה - לדעתי בגלל שזה היה שימוש ראשון שלי איתה ולא שטפתי אותה לפני. עברתי למטלית הצהובה של CG שעברה כבר שטיפה לפני והיא הייתה בסדר גמור והחלונות צוחצחו.
  5. לקינוח ניקינו את כל המטליות עם סבון כלים וכל הלכלוך ירד.

לסיכום, לאחר 6 דליי מים וכשעה עבודה (מתוכן 20 דקות על הג'אנטים!), האוטו והמטליות מצוחצחות ולי קצת כואב הגב.

שאר הציוד שיש לי שמחכה לשימוש הוא כפי שאמרתי הפלסטלינה והאופטי סיל ועוד כמה מגבות זולות שישמשו לניגוב החומר של הפלסטלינה והאופטיסיל אם ישארו סימנים.

מוכרח לציין שרק ציוד הכניסה לא היה זול ולמרות שלא השתמשתי בכולו די נהניתי מהטבילה הראשונה (חוץ מניקוי הג'אנטים כאמור).

הייתי שמח אם יש למישהו המלצה לאיזה ארגז שאפשר לקחת איתי עם כל הציוד כי לא היה לי ממש מקום לשמור את הדברים והייתי צריך להיות מאוד יצירתי בלתלות את המגבות ולשמור עליהן שלא יפלו על הרצפה (בניין דירות ואין למטה איזו גדר נוחה להשעין אותן). הייתי מעדיף משהו קומפקטי שישמש רק לשטיפה, מעדיף שיתפוס כמה שפחות מקום בבית לכן ארגז כלים לא מתאים, וכן שיתייבש בקלות, לכן תיק גב לא מתאים.

תודה רבה,

אורן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ONR לא נועד לניקוי ג'אנטים ובגלל זה היה לך קשה. (כל הקטע של ONR זה שלא צריך לעבור אחריו עם מים,לא היית צריך לשפוך עוד שני דלאים אחריו)

אתה צריך חומר ייעודי לניקוי אבק בלמים שמצטבר לך על הג'אנט. המברשת של קארפלן בהחלט מאכזבת ולא שווה את מחירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ONR לא נועד לניקוי ג'אנטים ובגלל זה היה לך קשה. (כל הקטע של ONR זה שלא צריך לעבור אחריו עם מים,לא היית צריך לשפוך עוד שני דלאים אחריו)

אתה צריך חומר ייעודי לניקוי אבק בלמים שמצטבר לך על הג'אנט. המברשת של קארפלן בהחלט מאכזבת ולא שווה את מחירה.

אחרי שאני מעביר עם הכפפה, אפשר מיד לנגב אחריו? חבל שלא ידעתי את זה לפני...

ואם לא ONR אז איזה חומר מומלץ לניקוי הג'אנטים? לגבי מברשת נראה לי שאני פשוט אקח מברשת צבע או משהו דומה לניקוי האזור החיצוני של הג'אנט ובזאת של carplan לאזורים שדורשים מברשת צרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לפורום :wave:

יש לי כמה הערות אליך

- יפה שלמדת את החומר לפני והגעת מוכן (יחסית) לשטיפה.

- מה היה המצב של הרכב לפני ששטפת אותו (ממש מלוכלך\ קצת אבק וכו') והאם לפני שריססת ONR גם שפכת עליו דלי מים ?

- ניקוי ג'אנטים קשה מאוד לעשות אם אין צינור מים ו(גם) בגלל זה התוצאות לא לשביעות רצונך.

- טיפ קטן לניקוי שמשות, תשתמש במגבת הצהובה, "תמרח" קודם כל את הGlassWorkz עם הצד הארוך ואז תהפוך את המגבת (לצד הקצר) ותשתמש בו לפיניש.

- הציוד שקנית לדעתי הוא לא ציוד כניסה, אני התחלתי לשטוף עם דלי מים (בלבד) וג'ילדה, אופטיסיל זה בהחלט לא ציוד כניסה.

- אני לאחסון החומרים משתמש בקרטונים של המשלוח, ועולה עם חלק מהדברים בדלי וחלק בארגז תנובה (גש למכולת ותבדוק אם אתה יכול לקבל אחד במקרה הטוב או לרכוש אחד במקרה הרע).

כל הכבוד לך.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לפורום :wave:

יש לי כמה הערות אליך

- יפה שלמדת את החומר לפני והגעת מוכן (יחסית) לשטיפה.

- מה היה המצב של הרכב לפני ששטפת אותו (ממש מלוכלך\ קצת אבק וכו') והאם לפני שריססת ONR גם שפכת עליו דלי מים ?

- ניקוי ג'אנטים קשה מאוד לעשות אם אין צינור מים ו(גם) בגלל זה התוצאות לא לשביעות רצונך.

- טיפ קטן לניקוי שמשות, תשתמש במגבת הצהובה, "תמרח" קודם כל את הGlassWorkz עם הצד הארוך ואז תהפוך את המגבת (לצד הקצר) ותשתמש בו לפיניש.

- הציוד שקנית לדעתי הוא לא ציוד כניסה, אני התחלתי לשטוף עם דלי מים (בלבד) וג'ילדה, אופטיסיל זה בהחלט לא ציוד כניסה.

- אני לאחסון החומרים משתמש בקרטונים של המשלוח, ועולה עם חלק מהדברים בדלי וחלק בארגז תנובה (גש למכולת ותבדוק אם אתה יכול לקבל אחד במקרה הטוב או לרכוש אחד במקרה הרע).

כל הכבוד לך.

תודה רבה על קבלת הפנים והטיפים!

1. הרכב היה במצב יחסית טוב, הוא לא היה מלוכלך יותר מדי - בערך חודש מאז השטיפה האחרונה. האבק לא היה נראה לעין (כמו המכוניות שמציירים להם על האבק מאחורה) אבל העברת יד הותירה יד שחורה. לא שפכתי עליו מים כלל לפני ריסוס ה-ONR, ריססתי, חיכיתי כמה דקות ואז טבלתי את הכפפה וסחטתי אותה על הרכב.
  2. מאחר ואין לי גישה לצינור ולא תהיה בקרוב, אשמח להמלצה על חומר לג'אנטים שיעשה את המקסימום האפשרי במצב הנוכחי.
  3. מההתרשמות פה בפורום למדתי על המון סוגי חומרים שונים: גלייז, פוליש, אוטם, ווקס וכו', חשבתי שאוטם צבע בלבד נחשב ככניסה ראשונית לתחום "הגנת הצבע של הרכב".
  4. הרעיון של ארגז תנובה מעולה, אני אשיג לי אחד כזה, תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%A0%D7%A7%D7%94-%D7%92-%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%9D-Chemical-Guys-Premium-Blue.html

בבקשה. מרסס ומנקה עם מברשת. לאחר שסיימת לנקות יישאר לך לכלוך על פני השטח,תכין לך שפריצר או מרסס עם ONR בדילול גבוה, תשפריץ על האיזור ותנקה. (לספקנים שביננו,זה עובד טוב מאוד)

בהצלחה וברוך הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על קבלת הפנים והטיפים!

1. הרכב היה במצב יחסית טוב, הוא לא היה מלוכלך יותר מדי - בערך חודש מאז השטיפה האחרונה. האבק לא היה נראה לעין (כמו המכוניות שמציירים להם על האבק מאחורה) אבל העברת יד הותירה יד שחורה. לא שפכתי עליו מים כלל לפני ריסוס ה-ONR, ריססתי, חיכיתי כמה דקות ואז טבלתי את הכפפה וסחטתי אותה על הרכב.
  2. מאחר ואין לי גישה לצינור ולא תהיה בקרוב, אשמח להמלצה על חומר לג'אנטים שיעשה את המקסימום האפשרי במצב הנוכחי.
  3. מההתרשמות פה בפורום למדתי על המון סוגי חומרים שונים: גלייז, פוליש, אוטם, ווקס וכו', חשבתי שאוטם צבע בלבד נחשב ככניסה ראשונית לתחום "הגנת הצבע של הרכב".
  4. הרעיון של ארגז תנובה מעולה, אני אשיג לי אחד כזה, תודה רבה!

הייתי ממליץ לך כן לשפוך דלי מים לפני הONR, גם יעשה את העבודה קצת יותר קלה וגם יפחית סיכונים (פחות אבק פחות סרווילס).

בהחלט יש המון חומרים, לדעתי אוטם צבע (גם אם בלבד) זה כבר לא כניסה, יש כאלה שממליצים על טרטל ככניסה, הפעם הראשונה שאני יישמתי משהו על הרכב זה היה gold class wax של מגווירס (זה), לא מאוד יקר אבל נותן תוצאות טובות ובקלות.

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ההתרשמות שלך מה-ONR + ווקס ? האם הרכב הבריק בצורה נחמדה יותר מהרגיל לאחר שהשתמשת בו ?

מצטרף לשאלה..אני משתמש בגרסה הרגילה ללא הווקס, מאוד מסקרן אותי אם אראה הבדל לאחר השימוש.

ובקשר לעניינינו, ברוך הבא לשטיפה עצמית.

-הגב יכאב לך בכל מקרה כי שום מכונה ושום אדם אחר לא עושה לך את העבודה על הרכב, אתה מנקה בעצמך ואחרי שתתמקצע קצת אתה תראה שאחרי שטיפה נכונה שלך הרכב יבריק בצורה בלתי רגילה ששום מכון שטיפה או מכונה לא יוכלו להגיע לזה.

מה שכן..הסיפוק יהיה אדיר אחרי שתצלם את הרכב ותשווה לפני ואחרי וזה שווה כל כאב גב או עייפות של אחרי שטיפה.

אגב, כשאני כותב "כאב גב" אני לא מתכוון לתכלס כאב גב, עייפות זו יותר הכוונה.

-נכון ש ONR תכלס לא צריך מים, אבל הרבה יותר נח אם יש צינור מים זמין, חוסך הרבה כאבי גב למי שגר בבניין ומקל על העבודה מאוד (אני גר בקומה רביעית!!).

-ג'אנטים: לדעתי פה קצת פספסת בקריאה שלך בפורום, מדובר פה רבות מאוד על חומרים יעודיים לג'אנטים, משמע שג'אנטים לא ינוקו לחלוטין עד להברקה מושלמת עם שמפו רכב סטנדרטי.

אני אישית משתמש בשני חומרים, אחד ספריי ניקוי עדין של מישלן שנקנה באוטודיפו ועושה את העבודה בתחזוקה שוטפת.

חומר לג'אנטים של מגווירס בריכוז גבוה, מוריד הכל לחלוטין עם מברשת עדינה, זה לניקוי מעט רציני יותר.

-המגבת השחירה: כמה שאני מזדהה איתך..גם לי זה קרה בפעם הראשונה.

בשטיפה הראשונה שלי כששטפתי בחלק התחתון של הרכב הכפפה יצאה שחורה, וכמוך התחלתי לסמן את המקומות המועדים להשחרה וקניתי כפפה זולה מאוטודיפו לאיזורים האלה ספציפית ורק שם אני משתמש בה.

בנוסף קניתי חומר יעודי של מגווירס לניקוי והמסת הלכלוך באיזורים האלה, מחר אשטוף איתו ואחווה דיעה רצינית יותר לגביו.

-המברשת לג'אנטים: יש לי 2 מברשות "צרות" שעוברות בין הבלם לדופן הג'אנט.

אחרי התזה של חומר המברשת מנקה ממש טוב.

לחלק החיצוני של הג'אנט אני משתמש במברשת בעלת סיבים ארוכים ורכים (בסגנון מברשת צחצוח נעלים), עם חומר ניקוי טוב לג'אנטים המברשת מורידה הכל.

-אוטם צבע זו הגנה שצריך ליישם מיד, זו היתה הכוונה.

מי שלא התנסה בזה ולא מכיר את החומרים, לא מומלץ שעל ההתחלה יתעסק עם זה.

שנה שלמה שטפתי את הרכב במכונים אוטומטיים וידניים והתעסקתי במריחות ווקסים שונים וניקוי פנימי וחיצוני.

השתמשתי בהרבה חומרים עד שהצלחתי להבין מה הפואנטה של כל אחד מהם, מה התוצאה שקיבלתי האם זה מספיק לי או שאני רוצה יותר מזה.

זה תהליך של "התבגרות" ולמידה רציפה שצריך לעבור כדי לדעת מה אתה רוצה מעצמך ולא סתם "לשים אוטם" כי זה מגניב.

אני צריך להתחיל לסיים כי מתחיל לכאוב לי הגב מהכיסא :wink: .

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהוא יודע מה ההבדל כי הוא עוד לא הספיק לנסות את הרגיל.

שרקי, מזל טוב על התמונה, אבל להבא שהסמל של סיאט יהיה יותר גדול :wink:

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ההתרשמות שלך מה-ONR + ווקס ? האם הרכב הבריק בצורה נחמדה יותר מהרגיל לאחר שהשתמשת בו ?

אני לא מכיר את הגרסא הרגילה של ONR אבל התרשמותי אחרי השימוש הראשון היא שהאוטו מבריק, הצבע מטאלי והוא נראה יותר מבריק מלאחר שטיפה במכונה.

מצטרף לשאלה..אני משתמש בגרסה הרגילה ללא הווקס, מאוד מסקרן אותי אם אראה הבדל לאחר השימוש.

ובקשר לעניינינו, ברוך הבא לשטיפה עצמית.

-הגב יכאב לך בכל מקרה כי שום מכונה ושום אדם אחר לא עושה לך את העבודה על הרכב, אתה מנקה בעצמך ואחרי שתתמקצע קצת אתה תראה שאחרי שטיפה נכונה שלך הרכב יבריק בצורה בלתי רגילה ששום מכון שטיפה או מכונה לא יוכלו להגיע לזה.

מה שכן..הסיפוק יהיה אדיר אחרי שתצלם את הרכב ותשווה לפני ואחרי וזה שווה כל כאב גב או עייפות של אחרי שטיפה.

אגב, כשאני כותב "כאב גב" אני לא מתכוון לתכלס כאב גב, עייפות זו יותר הכוונה.

-נכון ש ONR תכלס לא צריך מים, אבל הרבה יותר נח אם יש צינור מים זמין, חוסך הרבה כאבי גב למי שגר בבניין ומקל על העבודה מאוד (אני גר בקומה רביעית!!).

-ג'אנטים: לדעתי פה קצת פספסת בקריאה שלך בפורום, מדובר פה רבות מאוד על חומרים יעודיים לג'אנטים, משמע שג'אנטים לא ינוקו לחלוטין עד להברקה מושלמת עם שמפו רכב סטנדרטי.

אני אישית משתמש בשני חומרים, אחד ספריי ניקוי עדין של מישלן שנקנה באוטודיפו ועושה את העבודה בתחזוקה שוטפת.

חומר לג'אנטים של מגווירס בריכוז גבוה, מוריד הכל לחלוטין עם מברשת עדינה, זה לניקוי מעט רציני יותר.

-המגבת השחירה: כמה שאני מזדהה איתך..גם לי זה קרה בפעם הראשונה.

בשטיפה הראשונה שלי כששטפתי בחלק התחתון של הרכב הכפפה יצאה שחורה, וכמוך התחלתי לסמן את המקומות המועדים להשחרה וקניתי כפפה זולה מאוטודיפו לאיזורים האלה ספציפית ורק שם אני משתמש בה.

בנוסף קניתי חומר יעודי של מגווירס לניקוי והמסת הלכלוך באיזורים האלה, מחר אשטוף איתו ואחווה דיעה רצינית יותר לגביו.

-המברשת לג'אנטים: יש לי 2 מברשות "צרות" שעוברות בין הבלם לדופן הג'אנט.

אחרי התזה של חומר המברשת מנקה ממש טוב.

לחלק החיצוני של הג'אנט אני משתמש במברשת בעלת סיבים ארוכים ורכים (בסגנון מברשת צחצוח נעלים), עם חומר ניקוי טוב לג'אנטים המברשת מורידה הכל.

-אוטם צבע זו הגנה שצריך ליישם מיד, זו היתה הכוונה.

מי שלא התנסה בזה ולא מכיר את החומרים, לא מומלץ שעל ההתחלה יתעסק עם זה.

שנה שלמה שטפתי את הרכב במכונים אוטומטיים וידניים והתעסקתי במריחות ווקסים שונים וניקוי פנימי וחיצוני.

השתמשתי בהרבה חומרים עד שהצלחתי להבין מה הפואנטה של כל אחד מהם, מה התוצאה שקיבלתי האם זה מספיק לי או שאני רוצה יותר מזה.

זה תהליך של "התבגרות" ולמידה רציפה שצריך לעבור כדי לדעת מה אתה רוצה מעצמך ולא סתם "לשים אוטם" כי זה מגניב.

אני צריך להתחיל לסיים כי מתחיל לכאוב לי הגב מהכיסא :wink: .

הקטע עם הגב היה בצחוק, לא ציפיתי לחיים קלים יותר :). לגבי הג׳אנטים, רוב החומרים שקראתי עליהם היו אגרסיביים מדי ולא רציתי להשתמש בהם בהתנסות הראשונה שלי, ראיתי איזה וידאו שמישהו מנקה עם ONR את הג׳אנט וזה נראה טוב אז רציתי לנסות. אני אקנה את החומר של CG שהמליץ לי E-A וגם אקנה איזו מברשת יותר רצינית שתעשה את רוב העבודה. לגבי הכפפה הזולה, אתה מרגיש שבאמת צריך אחת נוספת? אני מתכנן לשטוף את האוטו פעם בשבוע-שבועיים וגם היום שכמות לכלוך נכבדה נשארה על הכפפה, ניקיתי את הכפפה לגמרי.

לגבי האוטם, דווקא הרגשתי שביצעתי מחקר יותר מעמיק והבנתי שהוא מה שאני מחפש - הגנה על צבע הרכב מלכלוכים יומיים כמו ציפורים וכו׳. בחרתי דווקא באופטיסיל כי התרשמתי שהוא מאוד פשוט לשימוש, לא צריך לנגב אותו כמעט בכלל ואם כן אז מיד אחרי השימוש. כנראה בשבוע הבא אני אבצע טיפול מלא כולל פלסטלינה ואוטם ואז באמת איישם אותו מיד אחרי הפלסטלינה (עם שטיפה כמובן).

אגב לגבי הצינור אני לא אצליח לקמבן משהו כזה אצלי בקרוב, אז אני חייב להתבסס על דליי מים בינתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...