Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בנושא ביטוח - אפשר להגביל תחום?!

שימו לב! השרשור הזה בן 3929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאבי יש רכב מהעבודה והוא נוסע ל-3 שבועות לחו"ל, רצינו לעשות לי ביטוח על הרכב לתקופה הזאת.

הבעלים של החברה הסכים, אבל רק בתנאי שאני אנהג בגבולות העיר שאני גר בה.

האם אפשר לעשות דבר כזה?

במידה ואבא שלי חותם על מסמך כזה ויוודע שנהגתי מחוץ לתחומי העיר(תדלקתי עם הדלקן במקום מרוחק או שחס וחלילה קורה משהו שמצריך הפעלת ביטוח) מה יכולות להיות ההשלכות?

אשמח לתשובה בדחיפות,

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע לי על אפשרות להגביל ביטוח לתחומי אזור מסויים (כל עוד כמובן שזה בתחומי מדינת ישראל).

במידה ויש ביטוח לרכב - הוא תקף לכל תחומי מדינת ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע לי על אפשרות להגביל ביטוח לתחומי אזור מסויים (כל עוד כמובן שזה בתחומי מדינת ישראל).

במידה ויש ביטוח לרכב - הוא תקף לכל תחומי מדינת ישראל.

גם אם יחתם מסמך(זאת ההתניה לאישור הביטוח) שאומר שלמיטב ידיעתו של אבי אין בכוונתו לנהוג הרחק מאיזור מגוריי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - וודא כי בעל הרכב מאשר לך לנהוג וכי יש כיסוי ביטוחי כאשר אתה הנהג.

שנית - השיקול של בעל הרכב יכול להיות שונה - למשל הגבלת הנסועה בתקופה זו, הוא לא רוצה שתשרוף קילומטרים רבים בתקופה שבה אביך בחו"ל. איני יודע מה המשמעות המשפטית אם "תתפס" מחוץ לתחום שהוגדר לך, אבל אולי מדובר בשימוש ברכב ללא רשות בעליו?

לדעתי בעל החברה נוהג בצורה הוגנת מאוד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - וודא כי בעל הרכב מאשר לך לנהוג וכי יש כיסוי ביטוחי כאשר אתה הנהג.

שנית - השיקול של בעל הרכב יכול להיות שונה - למשל הגבלת הנסועה בתקופה זו, הוא לא רוצה שתשרוף קילומטרים רבים בתקופה שבה אביך בחו"ל. איני יודע מה המשמעות המשפטית אם "תתפס" מחוץ לתחום שהוגדר לך, אבל אולי מדובר בשימוש ברכב ללא רשות בעליו?

לדעתי בעל החברה נוהג בצורה הוגנת מאוד.

אני לא נכנס לשיקולים של הבעלים ולא מאשים אותו, הבעיה שההגבלה הזאת לא עוזרת לי אפילו להגיע לעבודה.. לכן רציתי לדעת אם יש מישהו שיודע אולי מה יכולות להיות ההשלכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכותרת לא מדויקת, לא הביטוח הוא זה שמגביל אותך, בעל הרכב (חברה) הוא זה שמגביל.

כפי שצוין ייתכן שהדבר בא להגביל נסועה, אך ייתכן שבעל החברה רוצה להקטין את האפשרות שתתרחש תאונה חס וחלילה וגם אם תתרחש תאונה שהנזק יהיה קטן יותר, שהרי אין דין תאונה במהירות גבוהה מחוץ לעיר כדין תאונה בתוך העיר במהירות נמוכה.

מבחינת ביטוח לדעתי תהיה מכוסה, אך צריך לבדוק מה רשום בביטוח, כאמור אני דיי בטוח שההגבלה היא של בעל החברה ולא של חברת הביטוח.

הבעיה היא אם ייקרה חס וחלילה משהו, מה תהיה ההשלכה על מקום עבודתך של אביך, זה חשוב מאוד.

האם אביך משלם אחזקת רכב? מלאה? חלקית? מה כתוב בחוזה שלו לגבי הרכב?

האם הרכב מוגדר כרכב עבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם יחתם מסמך(זאת ההתניה לאישור הביטוח) שאומר שלמיטב ידיעתו של אבי אין בכוונתו לנהוג הרחק מאיזור מגוריי?

זה כבר לא קשור לביטוח רכב, אלא כבר עובר לתחום של חוזים.

במקרה שתסע מחוץ לתחום המוסכם - הביטוח יהיה תקף.

אך במידה ולבעל החברה תהיה הוכחה לכך שיצאת מתוך התחום המוסכם - תהיה לו עילה להגיש כנגדך תביעה אזרחית בגין הפרת הסכם (מה סכם התביעה וכו' - תלוי בנאמר בחוזה ובמידת ההפרה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...